• 35360
  maçın bitmesine 20-25 saniye kala fenerbahçeli taraftarlar ergin ataman'a "mola alsana ergin ataman, mola alsana" tezahüratı yaptı. bu tezahürat sonrası ergin ataman çok ağır küfürler etmiştir. ergin ataman'ın küfürleri ekrana da yansımıştır.
  camialar arasındaki olayları kullanarak gerginlik yaratmaya çalışanlar vardır. bunu bir avantaj olarak kullanırlar. bu hoca (ergin ataman) böyle birisi.
  ergin ataman fair play'den bahsedecek en son kişidir. özür beklemesi de işin arsızlık boyutudur.

  ali koç

  https://twitter.com/...537725986254848?s=20
 • 35361
  altınordu’ya athletic bilbao ve ajax’ın kurduğu sistemin bir karmasını adapte etmeye çalışıyoruz.
  iki-üç tane yabancı alıp transfere milyon dolar harcamak işin kolayı...bunu yaparsak, kendi çocuklarımızın yüzüne nasıl bakarız?
  son altı sezonda lig’e yükselen 18 takımdan 7’si milyonlarca dolar borçla küme düştü.süper lig, eğer gerçek bir planlamanız yoksa sizi tüketebilir. hedefimiz 2023'te süper lig'e yükselmek ancak tabii kimse, 2023’ten önce gelecek bir süper lig’e de hayır diyemez.
  dört kez kapısına kadar geldiğimiz play-off’u ve süper lig’i kimse elinin tersiyle itemez. 70m tl’lik süper lig geliri, altınordu akademisi’nde yapmak istediklerimizi hızlandırırken, gençlerimize daha da fazla yatırım yapmamızı sağlayacaktı.

  seyit mehmet özkan

  https://twitter.com/...471153649238016?s=20
 • 35363
  bugünkü maçı kazanmamız gerekiyordu ki önümüzdeki haftaya daha coşkulu gidelim. önümüzdeki hafta da aynı ciddiyetle mücadelemizi vereceğiz. fırsatlarımız vardı.

  yine bir penaltı kararı. başka takımlara verilmeyecek bir penaltı ama biz olunca veriliyor. ben hep oyuncularıma dürüst olmalarını söylüyorum. 'kendinizi yere atmayın, düşecek pozisyon varsa zaten düşersiniz' diyorum. kendimi de sorumlu tutuyorum artık.

  bu ligde şampiyonluk da küme düşmek de var. maalesef bunların hepsini yaşayacağız. ben yine de oyuncularımı tebrik ediyorum. daha fazla söyleyecek bir şey yok.

  hamza hamzaoğlu

  (bkz: 20 mayıs 2019 bb erzurumspor fenerbahçe maçı)
 • 35365
  buzdolabından çıkan et gibiyiz. bizim yöneticiler olarak sevincimiz çok uzun sürüyor. abdurrahim bey, banka tarafında, ben emlak konut'taydım. kemerbuzgaz'la ilgili sorunlar var. galatasaraylılar, şampiyonluk sabahına uyandı. bu bize mutlu etti.

  abdurrahim bey iki haftadır serumlu, fatih hoca iki gündür serumlu. maçtan önce de serum yedi. ben de bu sabah serum yedim, bana da nasip oldu.

  hiçbir galibiyetimizi doyasıya kutlayamadık. çünkü hemen bir problem çıkıyordu. enkaz edebiyatı yapmak istemiyorum ama geldiğimiz günkü borç durumu belli. %40'lık kur farkı ve faizlere rağmen borçları dolar bazında yarı yarıya indirdik.

  dün ilk defa 3 golün 1 gol sayıldığı bir maç izledik. bunu eleştirmiyorum, ironi yapıyorum. dün hakem galatasaray'ı kolladı diye bir şey denemez. dün türkiye için önemli bir sınavdı. cüneyt çakır için söylenen klasik bir söz var. dışarının kralı, içeride ise...

  sezon boyunca hakemleri eleştirdik. cüneyt çakır'ın yurt dışı kalitesinde 5-6 hakem çıkmasını bekliyoruz. bunun da genç hakemlerden olacağına inanıyoruz. bazı hakemlerin ise miadını doldurduğunu düşünüyoruz.

  galatasaray'ın lehine ve aleyhine hatalar yapıldı. bana göre lehine verilen kararlar 4'te 1'i civarındaydı. isim vermiyorum, verince 150 gün ceza yedim. herkes ne olduğunu biliyor. gereğinde geriye çekilmesi bilinmeli.

  silahla ilgili espri hoş değil. rizespor seyircisi müthiş beyefendi, tek bir küfür olmadı. sadece bazı yöneticiler, olabilir tabii, aşırı tepki verdi. ona ceza verilsin demiyorum ama ceza cürüme eşit olmalı.

  heykeli zaten gönüllerde dikilmiş. biz öncelikle fatih hoca'nın müzede sağlıklı şekilde temsil edilmesinden yanayız. bana gelen bilgi, müzeye sığdıramadık. onun da heykelinin olmasını dilerdim. olmasına çalışacağız.*

  37 bin 581 ortalamamız var. avrupa'da seyirci ve mali performans artışında 4. sıradayız. 1905 yılından beri en yüksek rakamdayız. şampiyonlar ligi'nde çeyrek final oynadığımız dönemdeki sayıyı aştık.

  101 milyon tl seyirci gelirimiz, bu yıl 233 milyon tl oldu ve giderek artıyor. gelirde milyar tl'yi zorluyoruz. bugün itibarıyla büyük kulüpler arasında mali dengesi en iyi kulübüz diyebilirim. ama mutlaka banka yapılandırılması yapılmalı. kulüpler mali anlamda çok kötü.

  bir çiçekle bahar gelmez. rakiplerim ne kadar güçlü olursa ben de o kadar güçlü olurum. gücümü onlardan alırım, onları aşmam gerekir. onların avrupa'da zor duruma düşmesi beni de zayıflatır.

  2024'te avrupa kupalarında format değişecek. bunda türkiye'ye hiçbir şey sorulmadı. bize 5 kontenjan veriliyor onlar da rezil durumda. bu format, 6 ülke dışındakiler için çok kötü. federasyon ve kulüpler birliği bu işe müdahil olmalı.

  avrupa kulüpler birliği ve avrupa lig birliği arasında şu an çatışma var. neden bu sana empoze ediliyor? ülkenin buna müdahil olması lazım. ey tff ve gelecek yönetim, bir kadro kur. şimdiki kadro fikstür ayarlıyor, lokal işlerle uğraşıyor.

  yemin ederim oturup 5 dakika rahat konuşamıyoruz. 'ne yapalım' diyoruz ama olmuyor. camianın beklentisini yoğun gördüğümüz anda gerekli aksiyonu alırız. taraftarın ve bize oy verenlerin desteğini görmezsek çekiliriz.*

  seçim gerektiği anda yapılır. galatasaray'ın sponsorları var, kredibilitesi var. seçim süreci maddi gelirler açısından sağlıklı bir süreç değildir. olacaksa doğal halinde olsun ama gerekirse seçimden dönenin de kaşığı kırılsın.

  uefa'dan 2+1 yıl men alacaktık, 142 milyon euro aşım yapmışız. bir başkanımız diyordu ya 'uefa çatırdayacak' diye. uefa çatırdadı, milan, psg... yeniden ceza verme yoluna girdiler. 4 ay dantel gibi işledik, oya gibi, ceza almadık.

  mustafa cengiz *
 • 35366
  şampiyonluklar geliyor, ertesi gün başka bir şey başlıyor. düne kadar şampiyon olacak mıyız diye mesaj atanlar, bugün kimleri transfer edeceğiz diye yazmaya başladılar. işler hiç bitmiyor. şampiyonluktaki en önemli şeyimiz aile ortamıydı.

  bakanımız berat albayrak ile görüştüm. türk futboluna önemli katkılar yapılacağını söyledi. inşallah ay başında banka düzenlemeleriyle türk futbolu rahat bir nefes alacak. sürekli bankalardayım. neredeyse ziraat bankası'nın kadrosuna alınacaktım.

  atıldı, atılmadı bir şey diyemem. dubai'ye gittim, 65 bin tl cebimden ödedim. gelinlerimin annemin yüzüne bakamadım. transfer yapamadık diye çok büyük hakaretlere uğradık. hakkımı helal etmeyeceğim. 83 yaşındaki anneme küfredildi.*

  annenizin telefonu bulunuyor, gelinlerimin telefonu bulunuyor küfrediliyor. yüzlerine bakamıyorum. çok üzüldüm. biz de uçak indirebiliriz ama o zaman bu duruma gelemezdik. galatasaray'ın borçları artık yönetilebilir duruma geldi.

  diagne'nin satılmasıyla ilgili bir düşüncemiz yok. gelen bir şeyler var oyuncularımız için ama şampiyonluğa gidiyorduk. düne kadar transferi kenara bıraktık. bundan sonra başlayacağız.

  geçen sene tam iftar saatinde şampiyonluk geldi. dün de yine iftar saatinde geldi.

  ibra edilmedikten sonra istifa etseydik, ertesi gün 74 milyon tl'yi yatırmasaydık... o kadar iyi bir düzen kurmuşken... bir yerde kıskançlık varsa orada başarı olamaz. cansun ve aysal dönemlerinde hiç kıskançlık olmadı. sonra ali dürüst'ü, beni ve hocayı gönderdiler.

  bu kadar güzel giden bir takıma camianın destek olması gerekmez mi? bugün sabah inan kıraç bey aradı ve teşekkür etti. ibrasızlıktan sonra ilk arayanlardandı ve desteğini verdi. mahkemeye gidin dedi. galatasaraylılık böyle bir şeydir.

  onyekuru kalmayı çok istiyor. inanılmaz bir katkısı var. transferde daha hazırlıklı olacağız. son dakikaya bırakmayacağız. şampiyonlar ligi'ne hazır gireceğiz.

  fatih hoca bugün yine florya'daydı. hocanın heykelini dikmez az kalır. ne mutlu ki böyle bir hocaya sahibiz. sözleşmesi 2 yıl daha devam ediyor.

  boşa konuşulmamış şeylerdir. öylesine söylenmedi. durup dururken böyle bir iddia ortaya atılmaz. ama şu an ortamı germeye gerek yok. tff de seçim sürecinde. inanıyorum ki tff'de çok şey değişecek.*

  abdurrahim albayrak *
 • 35372
  galatasaray'ın çok şampiyonluğu var. bu şampiyonlukların özel golleri var. şampiyonluk getiren goller. bu golleri hagi atardı, en istikrarlı oydu. bu sefer de feghouli attı. tabi bir hagi değil ama lig ortalamasının çok üstünde.

  bir organizasyon yaptılar en iyi hoca abdullah avcı seçildi, galatasaray takımında bir futbolcu bile ödül alamadı, kadroya bile giremedi. galatasaray o gün %99.9 şampiyon oldu. galatasaray'ı kenetlemek için ne gerekiyorsa yaptılar.

  ali ece

  (bkz: 19 mayıs 2019 galatasaray başakşehir maçı)