• 34538
  "galatasaray'da 2525 kişinin seçtiği başkanı organize olmuş 200 kişiyle deviriyorlar. bunların başını çeken liseci diye bir grup var. bunların geçim kaynağı galatasaray. avantaları kesilir diye korkuyorlar."

  ''yönetimi ibra etmeyenler galatasaray'a ihanet etmiştir. bunların kulübün durumuyla zerre ilgisi yok. kulüp batmış, kalmış zerre önemsemezler.''

  "galatasaray kongresinin yapıldığı yerin altındaki restoranda akşam 5'te bu işin başındaki 2 kişi, 'çocukları getirin' dedi. bu şekilde yüzlerce kişi getirildi"

  fatih altaylı
 • 34541
  “mesela londra’ya gittim, istanbul’u tanıtacağım. istanbul ile ilgili boğaziçi köprüsü derler, ayasofya derler. bir de galatasaray, beşiktaş, fenerbahçe derler. bu benim kentimin değeri. benim görevim bu şehrin o üç takımını alıp başımın üstüne koyup onları vitrine koymak. onlarla işbirliği yapıp dönem dönem ekonomilerine katkı sunmak. zaten toplumun büyük bir kısmı bu üç büyük takımın taraftarı istanbul’da. bu takımların sporla beraber toplumu buluşturmada da simgesel eylemleri olur. siz ne diyorsunuz? ‘ben gurur duyuyorum, başakşehir’i ben kurdum, yarattım. şimdi de şampiyon olacak’; olmaz!”

  ekrem imamoğlu
 • 34542
  "mustafa'yı galatasaray kongresi değil, liseciler, yani galatasaray'dan hiç ama hiç elini çekmeyen, ama elini asla taşın altına koymayarak, hep kendi seçtiği adamlarla yönetmek için yaşayan inan kıraç'ın dazlakları götürdüler"

  "inan kıraç'ın galatasaray'a gene el koymak için alenen harekete geçtiğini gören faruk süren ve alp yalman gibi eski efsane başkanlar, kulübü kıraç tehlikesinden kurtarma uğruna, mustafa'ya destek oldular.ama onların gördüğü tehlikeyi mustafa anlamamakta ısrar etti"

  "1700 üye ile başlayan kongrede üye sayısı saatler ilerledikçe azaldı. hazırlıklı kafatasçıların bir teki yerlerinden kıpırdamazken, akıllarına taktik, oyun, tuzak gelmeyen üyeler saatler ilerledikçe gitmeye başladılar..."

  "taktiği sezen faruk süren, mustafa'yı uyardı. "kongre kararı al ki, yeniden aday olabilesin. bunlar seni ibra etmezlerse, tüzük gereği bir dönem aday olamazsın.. ama "ben" diyen ve burnunun ucunu göremeyen mustafa cengiz 27 oyla kaybetti. 27 oy!"

  "gün boyu kongrede olanların farkına varsa, ya da varanları dinlese bu oyuna gelmezdi.. sadece eş dostlarından oluşan bir sadece bir minibüs dolusu insanı kongreye getirse durum değişirdi...bu çok basit, çok bilinen kongre taktiğine yenildi"

  "kibri, gururu ve kendisini "yenilmez" sanma gafleti yüzünden kaybetti. etrafında galatasaray'ı yönetmeye layık yönetici ve profesyonel bırakmadığı için kaybetti. kendi kaybetmekle kalsa iyiydi. galatasaray'a da kaybettirdi.. işte onu affetmek mümkün değil!"

  hıncal uluç
 • 34546
  "bu ibra etmeme kararı yanlış. onların da ibra etmemesinin belirli sebepleri var. mustafa cengiz beğendiğim bir başkan ama kongre üyelerini rencide edecek birçok şey yaptı. daha 15 gün evvel, 'ibra etmeseniz mahkemeye giderim' dedim. mustafa cengiz neden seçildiğini unutmuş. dursun özbek'in söylediği 3-5 çok rencide edici şeyle bir anda bu taraf toplanıldı. liseliler, liseli olan dursun özbek'i değil mustafa cengiz'i seçtiler. 'liseliler istemiyor' kısmı çok doğru değil.
  2 bin kişi toplansaydı, orada böyle bir karar çıkmazdı. oraya bu kararı almak için gitmiş kor bir grup olduğu için bu karar çıktı. taraftara da hak veriyorum, bu anının konusu değil bu. takımın çok etkileneceğini düşünmüyorum. mustafa cengiz'in 'kararı tanımıyorum, devam ediyorum' fikri ne kadar doğru bilmiyorum, hukukçular karar versin. taraftarı anlıyorum ama sevdiğiniz kulüp bu kültürle oluştu. hatalar var, neden eşler ve çocuklar üye oluyor? nereden bileceğim eşin fenerbahçeli mi, beşiktaşlı mı? orada okuyanları üye yapıyorsun tamam ama kocasını, eşini enden üye yapıyorsun? çocuğunu neden yapıyorsun? bunlar değişmeli. taraftarı al, imkanı olanı al, faydası olanı almalısın.
  faruk süren, alp yalman, bunlar liseli değil ama hepsinden yararlandın. değeri liseliler gördü. bunu mümkün olduğunca taraftarın da kabul edeceği şekilde revize etmek lazım, yoksa yıkılır. bunu söylediğimde kızıyor arkadaşlarım liseden ama yıkılır, duramazsın önünde."

  mehmet demirkol
 • 34548
  "dağdan gelip şehirliyi kovamazsınız. bize göre galatasaray'ın değerlerini benimsemiş, özümsemiş olan herkes galatasaraylıdır. mustafa cengiz bilmeli ki, onu oraya galatasaraylılar getirdi. mustafa cengiz o oyları alamazdı. zaten bir tepki seçimiydi."

  "galatasaray'ın büyüklüğü karşısında tutunamıyor herhalde. bu yönetim, galatasaray'ı tanımıyor. dağdan gelip bağdakini kovmaya çalışıyor. yönetime de söyledik. 'sizlerle yola devam etmek istiyoruz' dedik. olmazsa yeniden seçime gidebiliriz."

  "tribünlere göre, ultraslan’a göre kulüp idare edilmez...sosyal medyaya göre de kulüp yönetilmez. tribünlerin yaptıkları yegane şey de 'yönetim istifa' protestoları."

  duygun yarsuvat

  tribüne göre takım yönetilmez buyurmuş beyefendi. 1.2 milyar lira borcu da biz yaptık zaten amk. şu saatten sonra dağı da şehri de sizin kafanıza yıkmayan çıkıp ben galatasaray taraftarıyım demesin.

  edit: twitter'da yeni paylaşılınca güncel sanmıştım ama ekim ayında söylemiş bunları. kafa yapılarını güzel yansıtıyor ama yine de not düşeyim.
 • 34551
  "bugüne kadar yapılan hadiselerden memnun değilim. son divan toplantısına da iştirak ettim. sayın başkan daha fazla şikayette bulundu. o makam şikayet makamı değildir. çözüm bulma makamıdır. bu göreve soyunduysanız bunları bilmelisiniz. tecrübeniz olmadan geldiyseniz, burası öğrenme makamı da değil!

  başkan adaylığım için bir talep yok. böyle bir aciliyet de var mı bilmiyorum. arkadaşlarla aramızda tartışıyoruz ama şu an bir şey yok. ama bir kadro düzeltmesi gerekiyor. galatasaray’ın bir toparlanması lazım. bunu belki ifade edemiyoruz ama camiada bir sıkıntı, bir rahatsızlık var.

  galatasaray’da bir temsil sorunu olduğu kesin. ozan korkut ve ekibi galatasaraylıları, seçimlere bağlı değildir. sürekli çalışmaktadır. camiamız açısından bize ne zaman nerede ihtiyaç olursa bunu karşılayacak noktadayız.

  tüm galatasaraylıları’ın umutlarını canlı tutmasını istiyorum. galatasaray camiasında seçim döneminden beri korku verilmeye çalışılıyor. ‘biz seçilmezsek şöyle olur, şu gelir bu gelir’ gibi basit yaklaşımların günü geçmiştir.

  kulübümüzden yapılan açıklamadaki ‘fırsat kollayıcılar’ ifadesi yermek için söylenmişse, daha bir başka başkanımızın ‘tüydüler’ demesinden farklı değildir. bana direkt onu çağrıştırıyor. iki söylem de eşit şekilde antipatik geliyor bana."

  ozan korkut
  kaynak: https://www.gsgazete.com/...-ihtiyac-h32202.html

  ya sen nasıl bir insansın. birazcık akıl kırıntısı olan insan şu ortamda böyle konuşabilir mi? bunlara bu cesareti kim veriyor bilmiyorum ama değil koskoca galatasaray, telefonumun şarj aletini bile emanet etmem böylelerine.

  laf arasında da ihtiyaç varsa ozan korkut ve ekibi her zaman hazırdır diyor. bu kulübün senin gibilere hiçbir zaman ihtiyacı olmadı, bundan sonra da olmayacaktır allah'ın izniyle.

  bir de utanmadan burası öğrenme makamı değildir buyurmuş. gören de kendisini çok tecrübeli, kulübe büyük hizmetler yapmış birisi zanneder. operasyon çocuğu seni başkan yaptırmayacağız!