• 34491
  "her şeyden önce bu göreve beni layık gördüğü için sizlerin huzurunda hocamıza teşekkür ediyoruz. biz burada, gerek saha içinde gerek saha dışında diğer takım arkadaşlarımla birlikte hocamıza yardımcı olmak için varız. göğsümde bu şanlı bayrağı taşıdığımız sürece hiçbir zaman heyecanım bitmez. yarın bir gün 50 yaşında evimde otururken beni milli maça çağırsalar aynı heyecanla gelirim. milli takımın olduğu her yerde bana var olmak büyük şereftir. sahada konsantrasyonumu hiçbir zaman kaybetmedim"

  "burada olmaktan dolayı çok mutluyum. benim için büyük bir şeref. yeterli şekilde konsantre olmak için çok sebebim var burada. herkesin sevdiği bir milli olmak öncelikli hedefimiz ancak turnuvalara da gitmek istiyoruz. yetenekli bir kadromuz var. hem genç hem de tecrübeli oyunculardan. bu tecrübeyi yıllar önce yaşamış ve ülkemize yaşatmış bir teknik adam başımızda. hocamızın varlığı da bizim için büyük avantaj. bende hoca ile 20'li yaşların başında çalışmıştım. onun eğiticiliği herkes tarafından biliniyor. bizler grupta iyi rakiplere karşı oynayacağız ama iyi bir jenerasyon var. iyi harmanlanmış bir ekip var. bu turnuvaya katılmak istiyoruz. ülkemiz de bunu hak ediyor diye düşünüyorum. inşallah hocamızla birlikte bunu bir alışkanlık haline getirip, yolumuza davet etmek istiyoruz"

  "ben her zaman şuna inandım: benim için en değerli olan şey yarın oynayacağımız maç. onun dışında bir şey düşünmüyorum. inşallah bu iki maçtan 6 puan alıp, görevimizi yerine getirelim. sezon sonunda bir karar vereceğim zaten. onun için zamanımız olacak. bizim için önemli olan şey yarın oynayacağımız arnavutluk maçı"

  "ülkenin en değerli takımı milli takım. hoca buraya layık gördüğüne göre çok değerli oyuncular. onlarla beraber olmak, bu havayı solumak benim için he zaman çok değerli oldu. kendimi her zaman bu anlamda önemli hissettim. genç arkadaşlara da aidiyet duygusunu hissettirirsem ne mutlu bana. bizler de onlar elimizden geldiği kadar destek olacağız. irfan can olsun, okay olsun, çağlar, cengiz bunlar çok değerli, ülkemizin futbol anlamında geleceğini emanet edeceğimiz arkadaşlarımız. hocamız görev verdiği sürece bizler de onlara destek olacağız"

  "hocamızın verebileceği bir karar. benim dizilişle alakalı bir şey demem doğru olmaz. önemli olan burada en hazır şekilde olacak takımı hoca bize söyledi. onun verdiği direktifler doğrultusunda sahaya kim çıkarsa çıksın elinden geleni yapacak. oyunun merkezi, sağı-solu önemli değil. hocamız maçtan önce odaklanmamız gereken şeyi genel hatlarıyla anlattı. hazır bir şekildeyiz. kim oynarsa oynasın hepimiz burada tek bir hedef için varız. o da yarın 3 puanla ayrılmak."

  emre belezoğlu
  22 mart 2019 arnavutluk türkiye maçı öncesi basın toplantısı
 • 34492
  "gruptan çıkabilmek için her maçı kazanmak durumundayız. her maçta işimiz zor, her maça kazanmak için çıkacağız. tüm takımlara başarılar diliyorum. arnavutluk'u tanıyoruz, onlar da bizi biliyor. yakın ilişkiler içerisindeki ülkeleriz. onların oyuncuları da bizi iyi tanıyor. birçok üst ligde oyuncuları var, iyi oyuncular, tecrübeli oyuncuları var. zor bir rakiple oynayacağız. biz de iyi bir takımız. güzel bir maç olmasını bekliyorum"

  "bütün maçların analizlerini yapmaya çalıştık. kendi sahamızdaki hazırlık maçında da onlara kaybetmiştik. bunlar geçmişte kaldı. o kadrodan 13 tane oyuncuları kadroda var, bizde çok değişim oldu. defansta kesici oyuncuları var, ileride hızlı oyuncuları var. yetenekli aynı zamanda da tecrübeli oyuncuları var. önemli olan sahada düşündüğümüz oyunu oraya getirebilmek. biz buna çalışacağız, iyi oyuncularımız var"

  "milli takım ayrı bir şey. tüm oyuncuların takımları var, milli takım ortak değerimiz. çok önemli bir maç oynayacağız. bu tip maçlar, avrupa şampiyonaları, dünya kupaları, katılamadığınız zaman ara açılıyor. katılmanız gerek. ilk gün ne heyecanım varsa, her maçta aynı heyecanım var, takımda da bu var. bunlar tecrübe ister, bu tecrübe de var bu takımda. rakibin her türlü oyun tarzına karşı hazır olmalıyız. her şeyimiz maç kazanmaya dönük. bizler çalıştık, inşallah karşılığı iyi bir sonuçla gelir bize"

  "biz önce kendimizi iyi görüyoruz. fransa, izlanda, arnavutluk, moldova, andorra herkesten üç puan almak istiyoruz. sadece yarınki maçı kazanmak için oynayacağız. işimiz kolay olmayacak, rakibimize saygı duyuyoruz. yetenekli ve tecrübeli oyuncuları var. gruptan çıkmak istiyoruz, avrupa şampiyonası'na katılmak istiyoruz. rakiplere bakmıyoruz. bu maça da, fransa maçına da kazanmak için çıkacağız."

  "elimizde genç oyuncular var, yine tecrübeli oyuncular da var. mahmut orta saha ama son dönemde hep stoperde oynadı. nasıl karar vereceğimiz daha belli değil, yarın karar vereceğim. çıkacak olan her oyuncumun milli takıma hazır olduğunu düşünüyorum. başlangıç olarak en iyi silahları kullanmak istiyoruz"

  "hislerimi kısmen söyledim. bu işi yapan insanların heyecanı bitmez, zaten bittiği zaman işi biter. gençken de yaşlıyken de heyecan var, sadece tecrübe katılıyor. şu anda sadece maça dönük her şeyi düşünüyoruz, bilgimizi, birikimimizi, düşüncelerimizi sahaya yansıtıp kazanmak istiyoruz. sadece ona odaklandık, beklentimiz o"

  "dezavantaj olacağını düşünmüyorum. birbiriyle oynamayan oyuncuların oynanmak isteyen oyunda sıkıntıları olabilir ama aynı dili konuşuyoruz, aynı işi yapıyoruz. hepimiz birbirimizi seviyoruz, sayıyoruz. milli takımda ortak değerlerimiz fazla. mevki olarak daha oturmadı, zaman içinde oturur. ama kulüp takımlarında bile bu uyumsuzluğu görebiliyorsunuz. futbolun dili bir, niyeti bir, yeterki o samimiyette birleşelim. şu an hava iyi. süre çok kısa, rakip için de, bizim için de. bunu kolay hale getirmek için herkes birbirine yardımcı oluyor. önümüzdeki iki maçta alacağımız sonuçlar bunu daha iyi hale getirir diye düşünüyorum"

  şenol güneş
  22 mart 2019 arnavutluk türkiye maçı öncesi basın toplantısı
 • 34495
  ''bu konuda* ben hiçbir şey duymadım. eşim arayıp bu söylentiler doğru mu diye sordu. o da merak etmiş. neler olduğunu ben de bilmiyorum. bazen ne konuşulduğunu hiç bilemezsiniz. çevremi düşünmeden önce kendimi düşünmek zorundayım.

  olduğum yerde kalmak istiyorum. bunun gerçekleşmesini umuyorum. bunu hak ediyor muyum yoksa etmiyor muyum sezon sonunda göreceğiz.''

  martin linnes

  http://www.haber7.com/...ciklamasi-sezon-sonu
 • 34496
  mahkeme kararının resmi hale gelmesidir bu tümüyle. galatasaray, camiamız ve türkiye için olumlu bir karar. zincirleri kırmaya çalışıyoruz. cas'ın türkiye lehine verdiği ilk olumlu karar olarak biliyorum bunu. bazı yorumlar gördüm, duydum. basite indirgemeye çalışan hukukçu ve yorumcu kardeşlerim oldu. galatasaray'ın bu hukuksal savaşını küçümsemeye çalışanlar oldu. ben onların yeterli bilgiyi almadığına inanıyorum. uefa ile yaptığımız ilk anlaşma geçerli, herhangi bir tehdit kalmadı. komite istese ceza verirdi ama savunmalarımızın tutarlılığı etkili oldu. italyan kulüpleri bizim savunmamızı örnek aldı. uefa başkanı ceferin'e de teşekkürlerimi sunuyorum.

  bizim dava örnek oldu. psg de geçen hafta kazandı. biz 3 yıllık süre içinde azami 30 milyon euro zarar bildirmek durumundayız. 100 milyon tl'lik de sermaye artırımı yapmak zorundayız. yapmazsak, 5 milyon euro zararla yine şartlara uymuş oluyoruz. fakat her halükarda 6 milyon euro ceza ödeyeceğiz. bu sene ilk defa kar elde ettik. eğer 2 milyon euro ceza olmasaydı yaklaşık 15 milyon tl kar edecektik, 3 milyon tl düzeyinde kaldı. şükür ki şampiyonluk şansımız sürüyor. inşallah bu kenetlenmeyi yarın genel kurul da gösterir. bize karşı olanlar, bizi beğenmeyenler olabilir. ben onların da yönetimiyim.

  mustafa cengiz