• 33664
  arjantin’de kadınların daha büyük sözler söyleme, daha fazla konuşmaları normaldir. italya’da böyle değil, daha muhafazakarlar. kadının rolü ev ile tanımlanmış durumda, aile içinde. ben biraz devrimciyim, arjantinliler bunu bilir.

  ben her zaman çalışmaktan zevk aldım, asla bir erkeğe ve onun maddi gücüne bağlı kalamam. ben sadece futbolcu eşi değilim, ekonomik bağımsızlığım için birçok işle uğraşıyorum. mauro’nun bütün sosyal medyasını ben yönetiyorum. gerçi biraz bunalmış durumdayım, işler büyüdü ve şimdi ekibi genişletip biraz delege ediyorum. çok fazla talep, çok fazla iş var artık mauro’ya dair.

  seks benim için çok önemli, hayatımın olmazsa olmaz bir parçası. iyi bir seks hayatının çiftlerin arasındaki ilişkiyi güçlendirdiğini düşünüyorum.

  dansetmeyi çok seviyorum, hatta ders alıyorum. arada mutlaka dışarı çıkmalı, müzik dinlemeli ve bir şeyler içip dansetmeliyim. bu benim tüm işlerime ayırdığım zamanda daha iyi yoğunlaşmamı sağlıyor.

  icardi’nin eşi ve menajeri wanda icardi
 • 33665
  teniste profesyonel kariyerin okulla beraber gidebilmesi mümkün değil. birlikte olmuyor. kariyer arkasından belki eğitime odaklanmak gerekiyor. vallaha tenisi yapmak, oynamak için uğraşırsanız bu spor zengin sporu değil. batman’da tesisleri yaptık. şimdi orada girip oynamak bedava. ha başak gibi, çağla gibi uluslararası düzeyde sürekli irili ufaklı turnuva oynamak zorunda olduğunuzda elbette bunun bir mali portresi oluyor. burada da sponsorlar devreye giriyor.

  ttf başkanı cengiz durmuş
 • 33667
  "öncelikle etkinlik çok güzel geçiyor. organizasyonun yapıldığı yere bakıldığında organizasyonu tebrik etmek istiyorum. ayrıca davetli olduğum için teşekkür ederim. burada çok ilginç bir karma topluluk var. takım sorumluları, organizatörler, ve işin işletme tarafı var. her şey güzel bir şekilde birleştirilmiş. burada ispanya'yı ve celta vigo'yu temsil etmek büyük keyif. celta vigo'da 2 türk oyuncu bulunuyor. hem okay yokuşlu, hem de emre mor gibi oyuncuların takımda bulunması açısından da burada olmak büyük bir önem taşıyor. burada yaklaşık 2 bin kişi var ve bu tarz organizasyonlarda böyle bir topluluğun olması, işin ciddi bir boyuta uzandığını gösteriyor. bu nedenle çok mutluyum"

  "bildiğiniz gibi okay'ın ispanya'da ilk yılı, emre mor'un ise bizimle 2'nci yılı. emre'nin orada bulunması okay için faydalı oldu. emre'nin daha önce gelmesi, adaptasyon anlamında daha zorlu geçti ancak emre'nin takımda bulunması ve okay'ın sonradan gelmesi adaptasyon anlamında, kültüre alışma ve dil öğrenme açısından daha kolay oldu. kültürün ve insanların açık olduğu vigo gibi bir yerde iki futbolcunun adaptasyonu pozitif oldu. çok iyi insanlar ve her zaman çalışamaya hazırlar. bu nedenle onlardan çok büyük şeyler bekliyoruz. sportif tarafta ise okay sezon başında geçirmiş olduğu küçük sakatlıktan sonra iyi bir ivme yakaladı. her maç oynuyor ve takımın büyük bir parçası oldu. emre mor ise tam o sisteme oturmasa bile yeni antrenörlerle birlikte onun sisteminde yer alabilecek bir noktaya gelmeye başladı. gelecek haftalarda emre mor'un da takımda yer bulacağını düşünüyorum. iki futbolcuyla da iletişim mükemmel"

  "tabii buna net bir cevap veremem ama her zaman türkiye'ye bakılması gerektiğine inanıyorum. altyapı ispanya'da tüm takımların odaklandığı bir nokta. içeriye bakarken dışarıdaki futbolu da unutmamamız gerekiyor. türkiye ligi avrupa seviyesindeki en üst liglerden bir tanesi. çok rahat bir şekilde ilk 10'da olduğu için her zaman bir gözümüz bu pazarda olmalı"

  "spor anlamında elimizden geleni yapmamız lazım. her zaman tutku ve azimle maçlara çıkıp her maçı da son maçmış gibi oynayarak kazanmak lazım. bu her takım için böyledir. daha fazla pazarlama tarafına geçersek bir hikaye, tutku kurmak ve bunu hem ispanya içinde, hem de uluslararası pazarlarda büyük bir çalışma yaparak celta vigo'yu markalaştırmaya çalışıyoruz. bugün buraya geldiğimiz gibi bu etkinlikle türkiye pazarına odaklanmamız lazım. diğer ülkelere nasıl ulaşabileceğimizi analiz ederek ve bütün stratejileri belirleyerek en azından marka değeri anlamında kısa yoldan real madrid veya barcelona gibi isimlere ulaşıp arayı kapatmamız lazım"

  "başlangıç olarak pazarlama tarafından bu ismi kullanarak belli bir pazarlama imajı verilebilir. ama spor anlamında biraz anlatmaya çalışırsam bu tamamen takım kararına kalmış bir şey. pazarlama tarafından ise sadece ispanyol pazarı için efektif bir çözüm. mesela soldado'yu fenerbahçe'ye transfer ettiğinizde ispanyol basını ve markaları fark etmeye başlıyor ve doğal olarak bir ilgi çekiyor. ama spora döndüğümüzde tamamen takımların karar vermesi gereken bir şey. bu transfer hem büyük yıldızlar, hem de genç isimler olabilir"

  celta vigo pazarlama direktörü carlos salvador
 • 33668
  "bu maratonun içerisinde de kupa var. kupayı keşke bu arada oynamış olsaydık. dolayısıyla şimdi kayseri’ye döneceğiz ve kupa maçını oynayacağız. kupadan sonra tekrar antalya’ya geleceğiz. daha sonra akhisar’a oradan da tekrar kayseri’ye dönüp tamamen lige odaklanacağız. kamp, zaman zaman hava şartlarının vermiş olduğu aksaklıklara da neden oldu. kampta en son oynadığımız osmanlıspor maçı çok güzel bir tempoyla oynanırken, ilk devrenin ortalarında aşırı yağış ve rüzgar maçın iptaline neden oldu. dolayısıyla kupa maçında takımın son durumuna, lige başlamadan önce görmüş olacağız. oyuncular, antrenmanlarda istekli, çalışkan. sayısal olarak kalecilerimiz dışında 18 kişilik sınırlı kadromuz var. altyapıdan da takviyeler yaptık. bunlardan 2 tanesi en azından a takım kadrosunda sürekli yer alırsa bu bizim için kar olur. rotman konusuna gelince; kendisi serbest kalma opsiyonunu kullandı. yapacak bir şey yok. en azından kampa katılmamış olsaydı. kampa katıldı taktiklerimizi gördü çalışma sistemimizi gördü"

  "maalesef bizde istikrar yok. başarıyı getiren istikrardır. bunu şuan spor toto süper lig’in lideri medipol başakşehir'de görebilirsiniz. göksel gümüşdağ'ı tebrik etmek gerekiyor. yönetim hocasına sahip çıkıyor. negatif ve pozitif anlamda. bu istikrarı kulüplerimiz oturtmalı. taraftarımız iki sene sonra hocası istemiyor. belki medipol başakşehir'in arkasında taraftar baskısı olmadığını da unutmamak lazım."

  "erciyesspor bizim çalıştırdığımız dönemde uefa tarafından yılın en iyi çıkış yapan takımı olarak açıkladığı bir takımdı. ben inanamıyorum. bizden sonra çok iyi de transferler yapılmıştı. bugün bu kulübün liglerde olmaması üzücü. bu da yöneticilerimize bir kapak olsun"

  "kampa gelirken altyapı antrenörlerimize birkaç kişiyi kendilerinin belirlemesini istedim. bir kaçını da ben belirledim ve buraya getirdik. bundan sonra sürekli bunu yapacağız. hem altyapıdaki futbolcularımız a takım atmosferini görecek hem de alt yapıda rekabet olacaktır. u17 milli takım kampına giden futbolcuları çağıracağız. bir futbolcu milli takıma gidiyorsa burada da bulunmayı hak ediyordur. torpil morpil yok. bunu da söylemiş olayım."

  hikmet karaman
 • 33670
  "2. devre fatih terim saha kenarında olacak. sakat arkadaşlarımız da aramıza katılacak. böylece güçlenecek ve önemli maçları bu kez kazanıp mayısta şampiyonluğu ulaşacağız. şampiyonluk yarışındaki rakiplerimiz trabzonspor, beşiktaş ve başakşehir ile kendi sahamızda oynayacağız. şampiyon olmak istiyoruz.

  şanssız puan kayıpları yaşadık. örneğin fenerbahçe maçı, kazanabileceğimiz bir karşılaşmaydı. ama ne yazık ki berabere kaldık. sahamızda oynayacağımız önemli maçları bu kez kazanıp mayısta mutlu sona ulaşmak istiyoruz. gelmeden önce tabii ki hayallerim vardı. başarılı olmak ve şampiyonluk yaşamak... ama şu anda ilk yarıyı oynadık. ikinci yarıyı oynadıktan sonra göreceğiz hayallerimin gerçek olup olmadığını.

  gol atma anlamında da elimden geleni yapmaya çalışıyorum. ilk yarıda da yapmaya çalıştım. umarım 2. yarıda daha iyi performansla daha fazla gole katkıda bulunurum. eleştirilmeyen bir futbolcu yoktur. ama bu tip eleştirilere cevap vermekten ziyade, sahada cevap vermek daha mantıklı." [hürriyet]

  henry onyekuru
 • 33671
  “gol atmak, topu kaleye yollamak bir sanat. bunun içinde akıl, zeka, kaleye açı, pozisyon ve mesafe olarak yer tayini yapabilecek durumda olmak, sonra teknik, vuruş kalitesi… mesela bir şutun kaliteli olması için açısı, hızı, yönü, şiddeti aynı anda iyi olmalı. bunları bir araya getirecek, tanrı, allah, bu tip adamları farklı yaratıyor. farklı dna’ları var bu tip adamların. çalışarak geliştirilebilir mi? evet, teknik çalışarak geliştirilebilir. ama biz pozisyon açısından çok zengin müsabakalar yaşıyor olmamıza rağmen topu içeriye tıklamak, bu bir özellik işi. bunu oyuncularınızın kalitesi, kreatif yönü belirler.”
  mustafa reşit akçay
 • 33672
  "sezon başında bize 300 bin euro'nun biraz üzerinde bir fiyata marcao isimli bir futbolcu kiralık olarak önerilmişti, fakat musa çağıran'ı transfer ettiğimiz için, bu futbolcuyla anlaşmadık. burada bir karışıklık ortaya çıkmış sanırım, daha önce de belirtmiştim, bizim istediğimiz marcao, ortasaha oyuncusuydu. sanırım isim benzerliğinden kaynaklı yanlış anlaşılma olmuş."

  hasan yavuz bakır(çaykur rizespor basın sözcüsü)