• 33199
    " kulüpler birliğinin açıklamasına çok şaşırdık. birincisi bütün kulüpler birlikteyiz, 17 kulüp dedi. başkanın* bu konuşmasına çok üzüldük. oysa orada 17 kulüp yoktu. 17 kulüp değil, sadece 8 kulüp bildiriyi yayınladı. yayınlayanlarda bildirinin son paragrafıyla asla hem fikir değiller. 10 kulüp yayınlamadı. çoğunluk yayınlamadığı halde hala 17 kulüp yayınladı demek, hemen akabinde galatasaray’a haber vermeliydik demesi başka bir garabeti ortaya çıkartıyor. çağırmamız gerekliydi, unuttuk diyorsunuz. siz zaten 17 kulüp diye yazmışınız, 18. yok. galatasaray’a karşı değil diyorsunuz. karşı değilseniz 18 kulüp yazacaktınız. sonra olabilir bizi aramamış olacaktınız. doğruluk, dürüstlük bunu gerektirir. doğru olmak, dik durmak bütün kulüpler de tepki verdi. maalesef adı birlik olan ve birlik olması gereken oluşum birlik niteliğini ve güvenilirliğini yitirmiştir. bize haber verseydi, özellikle kişilere yapılan hatayı düzeltmeye çalışırdık"

    "biz hakemlerin yaptığı somut hataları gördüğümüzde diğer takımlara da yapılmasın dedik. diğer hakemlere yıllardır kulüplere verilmeyen hakemlerin tff belki de ilk defa doğru bir karar ile açıklıkla dinlendirmeye alması ilk defa oldu. neden daha önce gizli ve örtülü olarak maçlara verilmiyordu ? yıllardır bunu hepimiz biliyoruz. gizli ve örtülü gitmesi daha mı iyiydi. biz bu soruyu sormak hakkı kendimizde görüyoruz. galatasaray bu tip organizasyonlarda sistemden yanadır"

    "medyada söylendiği gibi korsan bir bildiri hüviyeti taşıyor. çünkü yazarı, sahibi belli değil. aslında biz biliyoruz yazarı ve sahibi. kimse dillendirmiyor. kral çıplak ama söyleyen bizden başka ve diğer anadolu kulüplerinden başka yok. mutabakat yapılmışsa sözlü olarak zaptı olur. kulüpler birliği ve kulüp yönetimleri ciddi iştir. rastgele söylenecek işler değildir."

    mustafa cengiz