• 29888
  "evra ile galatasaray'a gelmeden önce konuşmuştum. ve ona galatasaray'a geleceğimi söylemiştim. o da o dönemde marsilya'ya gelmek istiyordu. o da bana keşke gitmeseydin beraber aynı takım içerisinde oynasak demişti. ancak gidiş kararımı aldıktan sonra bana 'oraya gittiğinde galatasaray'ın ne kadar büyük bir takım olduğunu kendin göreceksin. şampiyonlar ligi'nde birçok kez karşılaştım ve mükemmel bir taraftarı olduğunu gördüm' dedi ve beni tebrik etti. şu anda bildiğim kadarıyla dubai'de yeni bir takım bulmak ve hazırlanmak için çalışmalar yapıyor. ancak ben tabii ki burada karar verecek konumda değilim. burada kararı verecek olan kişi hocamız. hocamız takımın eksik gördüğü yerlere en doğru isimleri alacaktır."

  "şunu da gözden kaçırmamak gerekiyor ki evra gittiği her yerde başarıyı elde etmiş bir oyuncu. son yaşanan taraftar olayı ile gündeme gelmiş olabilir ancak bu olaya fokuslanmaktan çok kariyerine bakmak gerekiyor. buraya gelmesinden memnun olurum. çünkü lider ruhlu bir oyuncu ve bize katkı yapacaktır. ama az önce de belirttiğim gibi burada hiyerarşik bir düzen var. ben burada sadece bir oyuncuyum. en doğru kararı hocamız verecektir. takımın iyiliği için ne gerekiyorsa onu yapacaktır."

  bafetimbi gomis
 • 29889
  "kesinlikle harika bir taraftarımız var. futbola ve takıma olan aşkları inanılmaz. beni de çok iyi karşıladılar. bu yüzden onlara teşekkür ediyorum"

  "en başta hakemlerin de insan olduğunu ve hata yapabildiklerini unutmamamız lazım. ben gördüğüm kırmızı kartın haksız olduğunu düşünüyorum. bence çok büyük bir haksızlığa uğradım. o pozisyonda ndiaye yerdeydi ve birileri birilerini itiyordu. ben sadece takım arkadaşımı yerde gördüm ve dayanamadım. onu o şekilde yerde bırakamazdım. sadece arkadaşımı koruma amacıyla gittim. aklımda başka bir şey yoktu. takım arkadaşımı koruma içgüdüsüyle olmuş bir durum.

  yarın öbür gün bir takım arkadaşımın başına aynı olay gelse yine onu korumaya çalışırım. bu durumda bana verilen 3 maçlık ceza çoktu. başka oyuncular benzer olaylardan 1 maç ceza alırken bana çıkan 3 maç ceza beni çok üzdü. bu olay geçmişte kaldı, unutuldu. ama gördüm ki bu hatalardan ben ve takımım çok zarar görüyoruz. artık hakemlerin de daha az yapması gerekiyor"

  "geldiğimde ufak bir sakatlığım vardı. bu yüzden kademeli olarak formumu yükselttim. daha sonra kırmızı kart cezası yüzünden 1 ay uzak kaldım.

  burada egodan daha çok takıma verdiğim katkı önemli. yani sadece benim bireysel formum değil bahsettiğim, arkadaşlarıma verdiğim katkı önemli. sadece atak değil, defans konusunda da ne kadar yardımcı oluyorum gibi. takımın iyiliği için yaptıklarım, takıma artı olarak kattıklarım daha önemli"

  "iyi bir konumda olduğumuzu ve iddiamızı sürdürdüğümüzü söyleyebiliriz. rakiplerimiz başakşehir, beşiktaş ve f.bahçe... onlar da yarışın içinde. biz mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. şampiyonluğa doğru emin adımlarla gideceğiz"

  "açıkçası kulübün geleceği için hangi aday iyi olacak, bir öngörüm yok. ama dursun başkan bizimle çok ilgileniyor. sık sık gelip bizlerle görüşüyor. ben başkanın kalmasını istiyorum"

  "sezon başında takım tamamen yenilendi. oyuncuların otomatik oynama refleksi olmamasının dezavantajını yaşadık. o yüzden tudor'u 'şöyle iyiydi, şöyle kötüydü' diye değerlendiremem. herkes gibi onun da artıları, eksileri vardı. birlikte 6 ay çalıştık. o süre içinde kendisi iyiydi. son dönemde alınan kötü sonuçlar nedeniyle ayrıldı. ancak sadece tudor hatalıydı diyemeyiz. çünkü sahada sadece teknik direktörler değil, oyuncular da oynamak zorunda. sadece onun hataları nedeniyle gönderildiğini düşünmüyorum. burada oyuncuların da payı olabilir"

  hasan şaş ve ümit davala ile ilgili, "onların dünya kupası'ndaki formu unutulmaz. tabii uefa kupası ve şampiyonlar ligi'ndeki maçları da. bize deneyimlerini aktarabilirler. bu yüzden sevinçliyim."

  "beni kardeşleri gibi görüp sahiplendiler. sosyal medyadan yolladıkları mesajlarla da bunu hissettiriyorlar. bu çok büyük bir motivasyon kaynağı. maşallah, istanbul da çok güzel. ilk başta şaşırdığımı da söylemeliyim. çünkü avrupa'da bize bambaşka göstermişler türkiye'yi. ailem de burada çok mutlu. 5 sene buradayım ama umarım daha da uzun kalırım. 5 senede taraftarımızı mutlu etmek için elimden geleni hep yapacağım."

  sofiane feghouli

  koyu çizgili bölüm ne ya? böyle röportaj mı olur? futbolcunun başkanlık seçimine yorum yaptığı nerede görülmüş. g.tten uydurma haber. ne azından o bölüm.
 • 29891
  galatasaray - turkcell işbirliği ile ilgili olarak, (bkz: turkcell sarı kırmızı destek paketleri)

  dursun özbek: "dünyanın ilk dijital operatörü turkcell ile bir yandan kulübümüze gelir kazandıracak, bir yandan da taraftarlarımızın hayatına değer katacak yepyeni bir dijital projeyi başlatmanın mutluluğunu yaşıyoruz. bizi hedeflediğimiz dijitalleşmeye en kolay ve en hızlı şekilde eriştirecek güç kendilerinde fazlasıyla bulunuyor. hayata geçirdiğimiz dijitalleşme projemizin ilk adımı olan dijital destek paketleriyle galatasaray’a gönül verenler çok özel dijital hizmetler alabilecek. şampiyonluk hedefimize adım adım ilerlediğimiz bugünlerde taraftarlarımızdan ’sarı’, ’kırmızı’ ve ’şampiyon’ paketlerinden birini alarak kulübümüze desteklerini bir kez daha göstermelerini bekliyoruz. galatasarayımız için çok önemli anlaşmalardan birisi olan bu yeni projeyle hem kulübümüz hem de taraftarlarımız dijitalleşme anlamında çok büyük bir adım atmış olacak. bu sayede hem kulübümüz hem de taraftarımız kazanacak. böylesine güzel bir işbirliği için turkcell’e ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum"

  turkcell genel müdürü kaan terzioğlu: "türkiye, 2023-2053-2071 hedeflerine doğru koşuyor. amacımız galatasaray için de sürdürülebilir bir gelir, ekonomik değer katmak. galatasaray gibi güzide bir kulüple böyle bir anlaşma yapmak bizi mutlu ediyor. en kaliteli bilgiyi, ondan keyif alacak insanlarla en kısa süre içinde buluşturmak. ben galatasaray’a dijitalleşme ile ilgili adım atarken bizi seçtikleri için teşekkür ediyoruz"

  turkcell genel müdür yardımcısı ismail bütün : "marka olarak hedefimiz ilklerle anılmak. bu konuda turkcell marka olarak dünyaya örnek oluyor. aynı şekilde güzide kulüplerden galatasaray ile iş birliği konuşmalarına başladık. buradaki en temel 3 şey taraftarların geçirdiği dijital değişim. bu 2 aşamadan oluşan bir iş birliği. pazartesi itibariyle satışa sunulacak 3 farklı paketler var. biz bunları sarı, kırmızı ve şampiyon paketler olarak belirledik. şampiyon pakette goller cep’te uygulaması var. galatasaray’ın attığı gollerin cebine gelmesi. her golde galatasaray taraftarı 100 mb internet kazanacak. devir fotoğraf ve video devri. maçlara gelen taraftarlar video çekip, fotoğraf paylaşıyor. bunlar için de life box diye bir saklama alanı da pakette var. bu alan 5 gb’lık bir saklama alanı olacak. çalarken dinlet hizmeti de bu paketin bir yönü olacak. fizzy’nin radyo özelliği de bu paketin dahilinde olacak. bip’ten her yöne 500 dakikalık bir arama olacak. turkcell satış kanallarından ulaşabilecekler bu paketlere. taraftar mobil uygulaması olacak. sarı-kırmızılı renklere gönül vermiş taraftarları turkcell’e, dolayısıyla galatasaray’a destek paketlerini almaya davet ediyorum"

  galatasaray kulübü ceo’su ali öğüdücü: "bu iş birliğinin destek paket kısmı önemli. ancak en önemli tarafı 2’nci fazı. 2’nci faz da bir mobil uygulamadan bahsediyoruz. burada büyük bir çatı kuruyoruz. ben inanıyorum ki, bütün galatasaraylılar bu mobil uygulamayı telefonlarına indirecek. o mobil uygulama ile galatasaray ile ilgili bütün haberle hemen ulaşabilecekler. biz uygulamayı herkesin indirebilmesi için bir yol izleyeceğiz. daha sonrasında ücretli olacak ama taraftarlarımızı ürkütecek bir ücret olmayacak. bu anlaşma buraya gelen kadar 2 tarafta büyük emekler verdi. inanıyorum ki ilklerin ve enlerin takımı galatasaray ile turkcell’in yaptığı bu proje, takımların dijital dünyaya adım atması için öncü olacak. ben burada olmaktan büyük gurur duyuyorum. yaşasın galatasaray"

  --------------------------------------------------

  keşke taraftarın alacağı, yükleyeceği kısacası taraftarın sırtına yükü bindirmeden önce kemiksiz belli bir miktar ücreti kasaya koyabilseydiniz! hali hazırda turkcell'in reklamı galatasaray üzerinden yapıldı bile her yerde. bunun elle tutulur bir bedeli olmalıydı.

  neyse bakalım hayırlı olsun. içinde dursun aydın özbek'in olacağı herhangi bir konunun bizim lehimize olacağına inanmıyorum ama yine de dilerim fiyaskoyla sonuçlanmaz.
 • 29892
  "cenk, performansıyla etki yapmak istiyor. yarın tottenham karşısında kadroda olacak."

  "umarım yarın istediği gibi hızlı bir başlangıca imza atar ve her zamanki performansını sahaya yansıtır. onun sayesinde hücum yönümüz, rakipler için daha büyük tehdit oluşturacak. ara transfer sezonunda gelerek yeni bir takıma alışmak kolay değildir. bunu da göz ardı etmemek gerekiyor."

  "buraya gelmeyi çok istedi. şampiyonlar ligi'nde yoluna devam eden bir takımdan premier lig'e geldi. kendini futbola adamış birisi ve oynama iştahını umarım sahaya yansıtır."

  sam allardyce
 • 29894
  “benim için fatih terim tanıtılması ya da hakkında konuşulması gereken bir hoca değil. çünkü kazandığı büyük başarılar ortada. türkiye’nin en iyi hocalarından bir tanesi hatta en iyisi. geçmişte yüz yüze tanışma fırsatı olmadı ancak kulübe geldiğinden beri olumlu bir hava estiriyor. lider bir hoca ve oyuncuları peşinden sürüklüyor. eski hocamız için tabii ki üzgünüm ancak gerçekler bunlar. yeni duruma adapte olmamız lazım.”

  “fatih terim’in çok fazla tecrübesi var. ben de buraya başarılar elde etmeye geldim onun da aynı hedefleri olduğunu düşünüyorum. o da daha fazla başarı ve kupa istiyor. bu nedenden dolayı artık bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve gün geçtikçe daha fazla gelişiyoruz. fatih hocanın gelişinden sonra taraftarın da daha fazla desteğini almaya başladık. onlar da daha fazla arkamızda duruyor. ilerleyen dönemde bütün maçları kazanan bir galatasaray haline geleceğimizi düşünüyorum.”

  “bu sene yeni bir takım kuruldu. çok fazla yeni oyuncu geldi. açıkçası kıvamı tutturmak bir hayli zordu. ve biz bu kıvamı tutturmak için elimizden geleni yaptık. bazı maçlarda kaybettik ama bizim yeni bir takım olduğumuzu göz önünde bulundurmamız lazım. bununla birlikte kaybetmemizin bir başka nedeni de türk ligi’nin zor bir lig olması. açıkçası dört büyük takımların dışındaki takımların da büyük takımları yenebileceği bir ortam oluşmuştu. şimdi bundan sonrasına bakıp elimizden gelenin en iyisini yapmak zorundayız.”

  “evimizde oynadığımız fenerbahçe maçını kazanamamak beni çok üzdü. kaybetme konusunda ise malatyaspor’a yenilmemiz çok üzücüydü. bunun yanı sıra göztepe galibiyeti en sevindiğim olaydı. zor bir haftaydı bizim için. çok fazla değişiklik oldu. ve bu değişikliklerin yüzünden kaybedebilirdik. bütün sezon çok çalıştık ve bu maçı kazanamasaydık puan farkı açılabilirdi. emeklerimiz heba olacaktı. aslında bütün çalışmalarımızın meyvesi olarak sahaya çıktık ve kazandık. böylelikle bir puan farkı konsolide ettik. bu beni çok mutlu etti. defans konusunda gelirsek özellikle beni zorlayan bir isim olmadı. çünkü türkiye’de çok fazla sayıda oyuncu var. bunu görmek gerekiyor. defans oyuncuların birçoğu çok kaliteli. saldırgan ve agresif bir şekilde oynuyorlar. dolayısıyla birini diğerinden ayırmam mümkün değil.”

  “gol atarsam tabii ki bundan keyif alıyorum. ancak kupa almak en önemlisi. diğer oyuncular gol krallığında ilerliyorlar ama hepsinin takımında şampiyon olma gibi bir hedefi var mı, orası tartışılır.”

  “yarışla ilgili açıkçası çok fazla bir şey söyleyemem. kendi açımdan baktığım zaman galatasaray’a geliş amacım belli. gol atmaktan çok burada kupalar kaldırmak. gol atarsam bundan tabii ki keyif alıyorum. ancak kupa almak en önemlisi. diğer oyuncular gol krallığında ilerliyorlar ama hepsinin takımında şampiyon olma gibi bir hedefi var mı? orası tartışılır. ben gol atmasam dahi bu takımın şampiyon olması benim için en önemli değer. dolayısıyla bu sene takımın şampiyon olması ve gelecek sezon şampiyonlar ligi’ne gitmesi en büyük hedefim. taraftarların da bu şekilde düşündüğünü düşünüyorum.”

  “aleyna tilki’nin bu şarkısını aslında biraz da çekinerek kullanıyorum. çünkü bu onun şarkısı ve şarkı artık benimle özdeşleşmeye başladı. o yüzden ondan biraz çekiniyorum. ancak bu şarkının bu kadar genç ve başarılı biri tarafından söylenmesi çok hoşuma gidiyor. bu kadar genç yaşta bu kadar başarılı olması çok güzel bir şey. sevincimle ilgili şunu söyleyebilirim, ben bu sevinç için de galatasaray’ı seçtim. istanbul’un bütün kulüpleri ile ilgili görüşme şansım oldu. ancak galatasaray’la görüştüğüm zaman kendimin galatasaray’la ne kadar özdeşleştiğini gördüm...”

  “açıkçası türkiye’yi gezmeye çok fazla fırsatım olmadı. çünkü çok fazla maça çıkıyoruz ve sadece maçlara gittiğimiz şehirleri görebiliyorum oralarda da gezme fırsatım olmuyor. türkiye ve istanbul’u çok seviyorum. istanbul’a aşık olduğumu da söyleyebilirim. insanların bana yaklaşımları, sıcak davranmaları, hoşgörüleri, misafirperverlikleri çok hoşuma gidiyor. tabii bunu sadece galatasaraylılar değil beşiktaş ve fenerbahçeliler de yapıyor. sokakta karşılaştığımızda merhaba diyorlar ve konuşma geçiyor aramızda. bu beni çok fazla etkiledi. daha önce görmediğim bir şeydi.”

  “avrupa’da, türkiye için anlatılan imaj bu şekilde olmadığı için ben de kendimi türkiye’nin bir elçisi olarak gördüğüm için fransa’ya ve avrupa’ya gittiğim zaman gördüğüm tüm iyi izlenimleri anlatıyorum. anlatılan yanlış şeyleri düzeltiyorum. dolayısıyla insanlar da şaşırıyorlar. hatta onlara türkiye’de fransa’da olduğumdan daha güvende yaşadığımı söylüyorum. ailem ve ben buraya çok çabuk adapte olduysak eğer aslında bu karşılıklı olarak yaşadığımız sıcak ilişkiden kaynaklanıyor.”

  - bafetimbi gomis
 • 29895
  --- alıntı ---

  terzioğlu: "amacimiz dünyada ilkleri yapmak"

  turkcell genel müdürü kaan terzioğlu ise türkiye'nin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine yürüdüğünü vurgulayarak, "futbol, türk insanın bir anlamda nabzı, aşkı... gelecek dijital bir dünya olacak, dijital bir ekonomi olacak. nasıl fiziksel ekonominin yakıtı petrolse, dijital ekonominin yakıtı data... amaç, galatasaray camiasını dijital ortamda buluşturmak; galatasaray ruhunu, hayatın parçası olan, anında hissettiren bir ortama taşımak ve sürdürülebilir bir ekonomik değer yaratmak. böyle bir projede galatasaray gibi güzide bir kulüple iş birliği yapmak, bu vizyonun parçası olmak bizi çok mutlu ediyor. amacımız dünyada ilkleri yapmak. en kaliteli bilgiyi, en çok ihtiyacı olan, ondan en çok keyif alacak insanlarla buluşturmak. dijitalleşme gibi önemli bir adımı atarken iş ortağı olarak turkcell'i seçtiği için galatasaray'a teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

  --- alıntı ---

  ulan bitmediniz ya. yok dijital çağ, yok 2023, yok 2053... vizyonlara bak. fiziksel ekonominin yakıtı petrolmüş *. teknoloji teknoloji diye diye ekilecek toprak bırakmadınız, 10 seneye yazılım yeriz artık.
 • 29904
  “tabii değişik bir dönem. bugün ilk defa çalışmaya başladım. 2010 yılında ilk defa galatasaray’a geldiğimde sezon başında gelmiştim ve her şey için çok daha fazla zaman vardı. şu anda ise yürüyen bir düzende birtakım değişiklikler yapmaya çalışacağız. şunu çok açıkça belirtmem lazım; hepimizi zor bir süreç bekliyor. oyuncuları da beni de seyircileri de ama hep beraber bir yerlere varmaya çalışacağız. ondan kimsenin kuşkusu olmasın.”

  “açıkçası antrenör olarak çok fazla planlar yapmamam gerektiğini öğrendim. bugün bulduğum bu kadro hakkında olumsuz düşüncelerimi çok fazla paylaşmak istemiyorum. olumlu düşüncelerim için de bir şey söyleyemiyorum. açıkçası hiç yorum yapamıyorum çünkü kadroyu tanımıyorum. bu oyuncuların hepsi kendi kariyerlerinde, değişik zamanlarda değişik yerlerde birtakım katkı gösteren oyuncular ve benim şu anda gördüğüm ise en son maçlardaki performansların ne bir sporcu olarak ne de bir kişi olarak onlara yakıştığı. ama her şeyden daha önemlisi bu performans galatasaray kulübü’ne yakışmıyor…”

  “ben hep söylüyorum; hepimiz için zor ama hep beraber olursak daha kolay bir süreç olacak. ben taraftarımızla hep beraber yürümemiz gerektiğini ve yürüdüğümüzü zannettiğim için bunları söylüyorum. hiçbir zaman olduğum dönemde de onun kuşkusunu hissetmedim. hep onların desteğini arkamda gördüm. sadece benim arkamda olmaları çok önemli değil, takımın arkasında olmaları da önemli. o desteği bulduğumuz zaman hep beraber daha iyi yerlere geliriz diye düşünüyorum.”

  “şu anda anadolu efes’le veya gran canaria ile ilgilenmemiz gerekmiyor. bunu oyunculara da söyledim. şu anda sadece kendimizle ilgilenmemiz gerekiyor. en başta kendi içimizde birtakım şeyleri çözmemiz gerekiyor.”

  - oktay mahmuti