• 29234
  "bu sene türk birinci ligi bizim televizyonda naklen veriliyor, galatasaray'ın bütün maçlarını seyrettim, beşiktaşın da iki üç maçını seyrettim, fenerbahçe ve trabzonsporun da maçlarını seyrettim, galatasaray'ı müthiş buldum. galatasaray ekibi bu sene nasıl oynuyor; ben türkiye'ye gelmiş geçmiş böyle oynayan takım görmedim. tabiki hatalar var, çok kolay goller yiyor. galatasaray bu sene bence yüzde 90 şampiyon olur. tek zorlayabilecek rakip beşiktaş, çünkü beşiktaş da süper oynuyor. galatasaray'ı izlerken 90 dakika heyecan yaşıyorsun. zaten tudor'a da söyledim, biraz laubali defans oynuyor, çok gol atıyor ama bir o kadar da kolay goller yiyoruz. o da konuşacağım futbolcularla dedi. galatasaraylılara mesajım, her zamanki gibi, galatasaray'ı sevmeyen ölsün!"

  cevad prekazi
 • 29235
  ''her şeyi duydum ama eleştirilerle ilgili sakinliğimi korudum. futbolda bunlar olabiliyor ama ben oyunuma konsantre oldum.

  oynarken kendimi en rahat hissettiğim bölgeler 6 ve 8 numara. galatasaray'da daha çok 6 numara olarak oynuyorum.

  hocamız 6 numarada oynamamı isterse orada oynarım. orada top kapmam gerekiyorsa onu yaparım. 10 numara oyna derse oyunumu sergilerim.

  8 numara oyna derlerse de elhamdülillah ne varsa onu yaparım orada da oynarım.

  müzik hayatımda o kadar etkili değil, herhangi bir müzik eğitimi de almadım ama hukuk okudum.

  şu an dondurdum fakat futboldan sonraki kariyerimi de düşünerek hukuk bölümüne devam etmeyi düşünüyorum.

  babam futbolcu, aile olarak futboldan geliyoruz. annem de fen öğretmeni. ben ise avukatlık mesleğini seviyorum.

  bu da başkalarına yardım etmeyi sevmemden geliyor. dünya'da olan adaletsizlikleri, insanlara yardım etmeyi sevmemden geliyor.

  zorda olan insanlara yardım etmek benim hoşuma giden bir şey.

  biz çok iyi bir takım haline geldik. bunun sebebi de birlikte konuşup, gülebilmemiz. beraber çok fazla vakit geçiriyoruz.

  sahada gördüğünüz sonuçların sebebi birlikteliğimizin sahaya yansıması. benim için önemli olan şey takım, gol atıp atmamak değil.

  taraftarlar da soruyor neden ileri gidip gol atmıyorsun diye. ben de gol atmayı seviyorum ama takımın dengeleri daha önemli.

  transfer teklifi yapan kulüpler arasında sadece west ham yoktu. başka ingiliz takımları da bana teklif getirdi.

  ingiltere'de oynayan milli takım arkadaşlarım beni aradılar, bu dönem içerisinde antrenörlerinin tekliflerini ilettiler.

  birçok teklif oldu ama ben burada kalbimin sesini dinledim ve galatasaray'a geldim.

  küçükken ‘badou’ lakabını bana annem verdi. özel bir anlamı yok. aslında 2'nci bir ismim var alioune. bir de papa ismim var.

  şampiyonluk uzun bir süreç. performansımızı bu şekilde yüksek tutarak devam edebilirsek şampiyonluğu göğüsleyebiliriz.

  bizim de rekabet ettiğimiz takımlar var ama bence tek rakibimiz yine kendimiziz. biz her gün kendimizle yarışmak zorundayız.

  tabii tüm takımlar galatasaray'ı yenmek isteyecektir. yenmek istedikleri için de zorluk seviyesi artacaktır.

  önce konyaspor maçı var önümüzde, o maçı konuşalım önce sonra derbiyi konuşuruz. benim için şu an önemli olan konyaspor maçı.

  taraftarlarla aramda güzel bir aşk ilişkisi var. sosyal medyada bana sürekli mesaj gönderiyorlar ve bu beni olumlu etkiliyor.

  birçok arkadaşım ‘sen deli misin, neden ingiltere'ye gelmiyorsun’ diye soruyorlar. ben de onlara galatasaray'ı sevdiğimi söyledim. galatasaray taraftarı da bana doğru bir seçim yaptığımı gösterdi.''

  badou ndiaye