• 28
  yarı finalleri sona erdiğinde çokça final serisi gibi maçlar izlediğimiz hissiyatıyla huzur dolduk. özellikle boston-millwakue serisi izleyenleri savunmaya, dallas-phoenix serisi de doncic sevenleri heyecana doyurdu diye düşünüyorum.

  büyük büyük dedelerim bile boston'lu olduğundan mütevellit kimse celtics fanlığımdan şüphe etmemelidir. lakin giannis'in 7. maçtaki çaresizliğine üzülmem buna engel değil. seri boyunca "yunan'a vurur gibi" duvardan duvara vurdu boston giannis'i. yine de bana mısın demedi ve harika bir seri geçirdi modern shaq. 7. maçta daha ilk çeyrekten neredeyse triple double yapıyordu. ama 36 saatte bir öyle dövmüşler ki oğlanı, son nefesi 7. maçın ilk yarısına kadar dayanabildi. sadece boston'un başarısı değil, millwakue'nin diğer üyelerinin de etkisi büyük elbette giannis'in pilinin bitmesinde. bir allah'ın millwakuelisi de demedi ki "yav çocuk çabalıyor biz de iki şut atalım da yazık olmasın." boyalı alan savunması dışında da yeterli verimi veremeyince 7.maçta sazı eline aldı bizim bostonlular. grant williams'ından smart'ına, tatumundan jaylen brownuna vurdukça vurdular. seri adaptasyonları da koça yazar elbette. kötü tercihlerin olduğu ilk maçın analiziyle beraber doğru oyunu ortaya koyarak aslında 4-2 bitmesi gereken seriyi giannis'in insanlık dışı performansıyla 4-3 geçtiler. finalde rakip miami. ve yine ilk maçı verdiler. bakalım.

  miami ise kendini test edeceği bir maçı henüz bulamasa da finale kadar bence rahat geldiler. philly 3 ve 4. maçta zorluk çıkarsa da o hardenla, sakatlıktan çıkmış embiid'iyle daha fazla bir şey yapamadı ve 4-2 aldı miami. coaching takımlarını çok severim. spoalstra da bu sezonun nba adına en iyi koçu olsa gerek. seride çok sürprizli maçlar izleyeceğimizi tahmin ediyorum. ilk maçtan gördük bunu. doğu finali çok şeye gebe.

  batıya yüzümüzü döndüğümüzde ise parıl parıl parlayan güneşimiz doncic'i görüyoruz. batının ahlaksızlığını almamış yumurta gibi çocuk. bilenler bilir bostonlu dedelerim dallas'tan çok kız alıp vermişlerdir. o yüzden anaerkil taraftan dallaslı sayılırım. buna rağmen phoenix'in turu geçecek çok anahtarının olduğunu düşünüyordum. ama cp3 daha 2. maçtan kontak kapatınca olanlar oldu ve dallas bayrakları nowitzki'den sonra tozlu raflardan yine çıktı. bu kez rakip batının en iyi takımı gsw.

  gsw hiç de iyi bir memphis serisi geçirmedi. bu memphis'in kafa karıştırıcı bir takım olmasından da kaynaklı olabilir bilmiyorum. belki de bukalemun gibi takım olan gsw memphis kılığına büründü seride ondan kaos dolu bir maç izledik onu da bilemiyorum. 1 ve 2. nin elendiği batıda saha avantajıyla final oynayacak gsw. en büyük avantajı bu olsa da dallas'ın phoenix'in sahasında üstelik 7. maçta phoenix'e neler yaptığını görünce bu bir avantaj mı emin değilim. manyak la bu dallas.

  dedelerimin mutluluğu benim için her şeyden önemli. o yüzden boston-dallas finali görmeyi isterim. sağlıklı finaller dilerim...