• 24
  sezona başlarken kadrolar kurulduğunda çoğu insanın ortak bir görüşü vardı: los angeles lakers-brooklyn nets finali. fakat pandemi sebebiyle birlikte gelen sıkışan takvim birçok sakatlığı da beraberinde getirdi ve bu iki takım da erkenden elendiler.

  batı finalini; phoneix suns ile los angeles clippers oynayacaklar.

  doğu finalinde ise; milwaukee bucks'ın rakibini, philadelphia 76'ers-atlanta hawks 7.maçının galibi belirleyecek.

  bu kalan beş takımdan hangisi şampiyon olursa tarihi bir olaya imza atacaklar zira ellerine bir daha böyle bir fırsat geçmeyebilir.
 • 25
  nets-bucks doğu yarı finali 7.maçı gerçek bir final havasında geçti. durant bi yanda, giannis bi yanda gerçekten harika bir düello izledik ve sonunda kazanan bucks oldu.

  maçla ilgili 2-3 not var.

  birincisi nets taraftarının giannis serbest atış kullanırken hem 10 saniye kuralına atıfta bulunmak hem de giannis'i etkilemek için hep bir ağızdan 1'den başlayarak saymalarıydı. giannis bayağı etkilendi bu durumdan ve 3 tane airball attı. nets taraftarı da giannis airball attıkça kendinden geçti.

  ikincisi harden ve joe harris'in felaket performansı. tamam harden, sakatsın falan da, o nasıl şut atmaktır yahu? şut çekmeyi mi unuttun nedir yani. joe harris de keza resmen potayı dövdü.

  son olaral da durant'in 53 dakika sahada kalması. bence büyük hata oldu zira 5 dakikalık uzatma boyunca durant sıfır sayıyla oynarken, nets de sadece 2 sayı bulabildi. o da zaten uzatma başlar başlamaz geldi. yaklaşık 4 dakika 40 saniye boyunca sayı bulamadı nets, durantin de mecali kalmamıştı zaten.

  sonuç olaral bucks'a talih kuşu kondu resmen. harden zaten yarım adamken, kyrie irving de sakatlanınca keain favori durumuna gelmişlerdi ama buna rağmen kılpayı geçebildiler turu.

  batı'da ise final başladı, şu sıralarda suns clippers' ı evinde ağırlıyor, clippers'da kawhi, suns'da cris paul oynamıyor. ilk yarı itibariyle başa baş giden bir maç var. bu seri için benim mutlak favorim ve dahi şampiyonluk için; los angeles clippers.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!