• 21
    16 haziran 2021 sabaha karşı çok acayip bir maç izledik. brooklyn nets vs bucks serisi 5.maçı oynandı ve nets maçı 114-108 kazanarak seride 3-2 öne geçti.

    james harden'ın maç öncesinde durumunu "şüpheli"ye güncellenmişti ve biraz da süpriz olarak parkeye çıktığını gördük. 46 dakika sahada kaldı ve 5 sayı 6 ribaund 8 asistle oynadı. irving beklendiği gibi oynamazken, jeff green 8'de 7 üçlük isabetiyle 27 sayı attı. ve tabi ki durant; 48 dakika sahada kalıp, 49 sayı 17 ribaund ve 10 sayıyla triple double yaparken takımını da galibiyete taşımış oldu.

    maça gelecek olursak, bucks maça iyi başlayan taraftı. nets'in düşük yüzdeli şut atmasıyla birlikte ilk yarıyı 59-43 önde bitirdi bucks. daha önemlisi sahada bitmiş bir maç havası vardı. yani nets'in çok karşı koyabilecek ya da tepki verecek bir hali yok gibiydi ama öyle olmadı ve muhteşem bir 2.yarı oynadı nets.

    burda kilit noktalardan biri harden'dı aslında. adam resmen yem için sahadaydı. yani adamın performans veremeyeceği o kadar belli oluyordu ki sahada, buna rağmen 46 dakika sahada tuttu steve nash harden'ı. neden? çünkü adam james harden aka sakallı. rakip olarak harden sahadayken dikkatlari onun üzerine çekmek zorundasınız. 2 tane atacağı boş üçlük sizi perişan edebilir. ama tabi harden 8'de 0 üçlükle oynadı :) yani zaten adamın atamayacağı çok belli ama bucks da napsın, harden'ı tamamen riske edip durant'e yoğunlaşamazsın. bunu 4.maçta çok güzel yapmışlardı ve durant neredeyse sahada yok gibiydi. ama bu sefer hem harden'ın sahada olması hem jeff green'in yüksek yüzdesi, hem blake griffin'in iyi oyunun ve dolayısıyla bir tehdit olması derken dikkatler durant'ten iyice dağıldı ve olan oldu, durant muhtemel kariyer maçlarından birini oynadı ve takımına büyük avantaj sağladı.

    bucks'a dönecek olursak, ben bu takımdan yıllardır bir şey anlamıyorum. giannis çok sahte bir yıldız gibi oynuyor. yani tamam sayı atıyor, ribaund alıyor vs de; maça ağırlık koyuyor mu? daha playoff'ta denk gelmedim. dün gece 34 sayı attı yine ama mesele o değil. maçın hiçbir anında giannis bu maçı alır diyemiyorsun. middleton için o his geliyor. hatta jrue holiday için bile onu düşünebiliyorsun. ama giannis bir garip, evet 30 sayı atar diyorsun ama o kadar işte. sadece sayı atar.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!