• 41
    sonunda son turuna geldiğimiz organizasyon. perşembe gecesi finaller başlıyor. finalin adı los angeles lakers-miami heat.

    bu ikili daha önce hiç finalde karşı karşıya gelmedi. maalesef. kobe’nin kariyerinin sonlarında lakers’ın kurduğu super team maalesef beklentileri karşılayamadı ve hiç heat’in super teamiyle karşılaşamadılar. daha öncesinde de heat’in tek finalinde rakibi mavericks’ti zaten.

    normal sezonda 64 kez karşı karşıya gelmişler ve lakers’ın 37-27’lik bir üstünlüğü bulunuyor. ancak şöyle de bir durum var, heat’in lige girişinden itibaren geçen ilk 10 maçı lakers eze eze kazanıyor. heat’in bandırma banvit’ten hallice olduğu yıllar.

    heat’in salary’si şu an 133.897.605$ seviyesinde. lakers’ta ise bu miktar 122.723.507$. pat riley toplamda 10. yüzüğü için mücadele verecek bu eşleşmede.

    bu sezon normal sezonda iki maç oynandı ve iki maçı da lakers kazandı. lakers favori ancak heat’in turnuva boyu yaptıkları sebebiyle kimse net bir şekilde lakers kazanır diyemiyor, diyemez. teknik taktik konuşmak için daha vakit var. tahminim lakers in 6. 4-2 biter, lebron 4. yüzüğünü takar.