• 35
  daha önce toronto raptors'ın benchinin yetersiz olduğundan bahsettiğimde burada linç yemiştim ama siakam'ın ilk 5'e alınmasından sonra bench'i her takımın rahatlıkla delik deşik edebileceği bir kıvama geld. bu sabah karşı oynanan doğu finali ilk maçında milwaukee'nin en rahat sayı ürettiği zamanlar da toronto benchinin sahada olduğu anlarda oldu. aynı maçta şuta dayalı bir takım olan milwaukee %25 üçlük ve %35 civarında saha içi isabet yüzdesine rağmen rahat maç kazanıyorsa zaten seri daha şimdiden bitmiştir.

  sonucunda doğudan uzun yıllar sonra farklı bir takımın finale çıkmış olacağı* playofflardır.

  dilerim sonucunda da milwaukee şampiyon olur. (bkz: #2570528)
 • 36
  izlediğim bir çok maçta triple double görmedim. kendi kendime de, lan bu sene ne kadar az triple double yapan var muhtemelen en az yapılan senedir diye düşündüm.

  sonra kontrol ettim, bu sene şu ana kadar 10 triple double yapılmış. nikola jokic 4 ile ilk sırada.

  diğer seneleri de kontrol ettim, bayağı bi geri gittim ama 10dan fazla yapıldığını görmedim ki henüz 2018-2019 bitmedi.

  hatta 2014'de sadece westbrook 3 defa yapmış o kadar. 2000li yıllar da hep 3-4 civarında yapılmış.

  bu istatistik bile oyunun nerelere geldiğini işaret etmesi açısından önemli bence. daha hızlı hücumlar, haliyle daha fazla sayıda hücum demek, daha fazla hücum da daha fazla sayı, daha fazla asist, daha fazla ribaund demek.

  son olarak güncel seriler batıda;

  gsw 1-0 blazers

  doğuda;

  bucks 1-0 toronto.

  playoff öncesi batı için temennim okc, tahminim gsw; doğu için de hem temennim hem de tahminim toronto şeklindeydi. güncelliğini de koruyor bunlar.