• 21
  doğu'daki yarı final eşleşmeleri şu şekilde:

  bucks(1)-celtics(4)
  raptors(2)-76ers(3)

  bucks ve celtics rakipleri pistons ve pacers'ı süpürerek geldi. toronto ve philly ise 5 maçta rakiplerini elediler.

  batı'da ise şimdiye kadar sadece rakibi thunder'ı 5 maçta eleyen portland yarı finale ismini yazdırmış durumda. henüz belli olmasa da ordaki muhtemel eşleşmeler de aşağıdaki gibi olacaktır:

  warriors(1)-rockets(4)
  nuggets(2)-blazers(3)

  warriors ve rockets serilerinin 5. maçlarına çıkacaklar ve muhtemelen ikisi de rakiplerini 4-1'le geçip birbirlerine rakip olacak. en muamma olan ise denver-san antonio eşleşmesi. seri şu an 3-2 denver lehine ve 6.maç texas'ta oynanacak. pop muhtemel son playoffunda bi geri dönüşe imza atar mı bilinmez. zor mu? evet ama kesinlikle imkansız değil.

  erken final tabi ki warriors-rockets arasında olacak. geçtiğimiz sene chris paul sakatlanıp harden da o'nun yokluğunda tuğla atınca rockets seriyi rakibine vermişti. intikam istiyorlar.

  alev alev yanan lillard takımını rakibi fark etmeksizin konferans finaline çıkartacaktır. diğer taraftan gelen rakibi ise kanımca %60-70 ihtimalle warriors olacak. rockets da gelse konferans finali muhtemelen portland için yolun sonu olur ve rakibi nba finali'ne çıkar.

  doğu'da bucks'ın celtics'e 2 maçtan fazl vermeyeceğini düşünüyorum. griffin'siz bir pistons'ı süpürmeleri şaşırtıcı değil ancak bu seride bile giannis yaklaşık 30-35 dakika arası süre aldı. 40 dakikalara çıktığında boston'ın hiç şansı yok. raptors-sixers ise çok zor eşleşme ancak kawhi faktörünün belirleyici olacağını ve doğu finali'nin raptors-bucks arasında olacağını, bucks'ın da finale çıkacağını düşünüyorum.
 • 22
  portland trail blazersın konferans yarı finaline çıktığı play off'lar.

  şimdi şöyle ilginç bir durum var: biz bu takımın maçlarını enes kanter denen gereksiz ötesi, boş şahsiyet sebebiyle seyredemiyoruz. kendisi new york knicks forması giyerken sıkıntı olmuyordu ama portland final görürse nasıl olacak?

  buna kesinlikle bir çözüm bulunması lazım diye düşünüyorum. sadece nba play off'ları için s sport alan insanlar var. sansür mü uygulanır, top bu çöp tenekesine geldiği zaman başka bir isim mi söylenir nasıl olur bilmiyorum ama merak ediyorum açıkçası.
 • 23
  2019 play off'u benim için çok buruk geçiyor. nba'i ilk izlemeye başladığımda yıl 2007'ydi. 2007 play off'larında lebron james tek başına cavaliers'ı finale taşımıştı. finalde makine gibi işleyen spurs'e karşı süpürüldüler. ama o takımın nba finali oynaması bile lebron'un sayesindeydi çünkü cavs kadrosu gerçekten çok vasattı.

  bu sezon şampiyon olmasını istediğim takım lillard farkıyla portland. ama en çok gsw'nin şampiyon olmamasını istiyorum. curry kardeşim nba'i bir sal artık.