• 111
  --- alıntı ---

  böyle giderse güdük ölür ben de ondan kurtulurum.

  --- alıntı ---

  fenerbahçe bu sene de şampiyon olamazsa ne ali koç ne de acun ılıcalı'nın yardım kampanyaları fenerbahçe'yi kurtaracak. ilk defa yaptıkları bir transferin detayını oyuncuyu aldığı kulüp açıkladı. antalyaspor başkanı açıklamasaydı biz nazım sangare gibi yedek bir sağ beke 1.750.000 milyon euro, sonraki satıştan pay ve takasta 1 futbolcu vereceğini bilemeyecektik.

  aslında bu transferin detaylarının açıklanması bizim için iyi gibi gözükse de aslında iyi değil. ulan bu keriz fenerbahçe taraftarı ne güzel her oyuncuyu bedavadan biraz pahalıya aldığını, menajer ücreti vermediğini, imza parasının gündem bile olmadığını düşünmeye devam edecekti. bir yedek sağ bek için verilenleri görünce belki kafada şartel atardı ama onu da pek sanmıyorum. bize yangıncı diyorlar ama bu fenerbahçe taraftarı gibi gerizekalı olmaktansa yangıncı olmayı tercih ederim.

  iyi ki galatasaraylıyım.
 • 112
  fenerbahçe tarafından transferi resmen açıklanan oyuncu. elbette bonservisle alakalı ne ufak bir bildirim yok.

  ben adamların harcama limiti konusunda yaptıkları usulsüzlüklere değinmeyeceğim. antalyaspor başkanının açıklamalarına göre de en az 1,75 milyon euro ödenecekmiş.

  şahsen ben nazım’ın bonservis ödenerek alınacak bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum. hatta 3 büyükler seviyesinde olmadığını da düşünüyorum.
 • 114
  hakkında ekşi sözlükteki başlığa azıcık göz gezdirirseniz fenerbahçe taraftarının ne kadar futbol cahili bir taraftar grubu olduğunu anlarsınız. kendilerinin "fenere geldi ya şimdi en kötü bek oldu" gibi başkalarının yerdiğini ima ettikleri entryler var. adama kötü diyenler de fenerli. çünkü gıdım futbol bilgisi olan birinin bu adamı beğenme ihtimali dahi yok. "şampiyonluk belirleyecek kadar ince bir ayrıntı" diyen mi dersin, "bek rotasyonumuz harika ötesi oldu" diyen mi dersin -ki bu bek rotasyonun hepsi çöp oğlu çöp,beşiktaşlı arkadaşlarımı bile illallah ettirmiş caner orada-, "galatsaray'ın sağ bek yedeği şener özbayraklı" diyen mi dersin-kendince şener'i küçümsemiş ama aynı şener sözleşme uzatmadı diye 6 ay yedek bırakılarak mobinge uğratacakları kadar değerli oyuncuydu onlar için- ...

  yani anlayacağınız son maça sağ bekte kaptan çıkmış linnes'in yedek bek olduğundan bile bihaber acınası derecede futbol cahili tamamen lpg ile çalışan boş beleş bir taraftar grubunu. akıllı olan üç beş tanesini özür dileyerek tenzih ederken kalanı lpg ile bile değil muhtemelen metan gazıyla falan çalışıyor. bu kadar yıldır avrupa görememek futbol unutturmuş adamlara.

  kadrolarında galatasaray 11'ine girebilecek tek adam gustavo, ama bir kafa var adamlarda yılın 11'ini kurduklarını sanıp emre b'ye teşekkür ediyorlar.
  allah akıl fikir versin. ya da vermesin.

  nazım'a gelirsek kendisini tanımam, sempatik bir adama benziyor ama yeterli bir oyuncu değil. maksimum yedek olur fenere o da dirar'dan fazlasını vermez.
 • 116
  antalyaspor'un 1,25 milyon tl'ye alıp yaklaşık 16 milyon tl nakit para, takas oyuncu ve gelecek satıştan kar payı sattığı oyuncu. yaklaşık olarak 20 milyon lira kar bırakıp öyle gitti suyun karşı tarafına. biz ise arda turan'ı yaklaşık 29 milyon tl'ye satmıştık.

  kendisi oynayarak form tutan bir futbolcu. 35 yaşındaki adamın arkasında forma beklerse çok geriye gider. rotasyon değil as kadro oyuncusudur. ayrıca tecrübesiz bir hocanın elinde yedek kalırsa iyice gerilere düşer. kendisi açısından en ideal transfer yeri beşiktaş ya da trabzonspordu. ancak suyun kirli tarafına gidip para basılan leyla olmayı tercih etti. geçtiğimiz sezon'un * 2. yarısında sakatlık sebebiyle bir çok maç kaçırdı geri döndüğünde ise bünyamin balcı'yı kesemedi. hatta başkanları "birine çakabiliriz" mantığıyla bek değilde kanat oyuncusu olarak oynatılmasını istedi. şimdi ise başkan ali şafak öztürk amacına ulaşmış gibi görünüyor. neyse hayırlı uğurlu olsun. kişisel görüşüm ise; suyun kirli tarafında torun torbanın dünyalığını yapıp, 3 sene sonra antalya'ya geri döneceği yönünde.
 • 119
  önce galatasaray sonra antalyalı ve bütün maçlarını izlemiş bir futbolsever (çoğunu stadyumda takip etmiş birisi) olarak ayrılmasına üzüldüğüm futbolcu.

  defans yönü zayıftır ama ofansi sağlamdır bakmayın salladiklarina. ayrıca ucuza da gitmiş. avrupa'da benzer oyuncular min 5 milyon €. sürekli gider gelir saha içinde. bindirmelerine hayran bırakır, aşırı tempolu bir futbolcudur.

  adam geçer, top sürer, orta açar, ceza sahası koşusu yapıp gol atar defans yönü hariç fm tabiriyle özellikleri 13-14 denilebilir. football manager 2020 oyununda da 140 civarı potansiyeli vardı yanlış hatırlamıyorsam.
 • 120
  ligimiz için gayet yeterli standartlara sahip bir futbolcudur. en azından benim izlediğim kadarı ile böyle. rakibin aldığı her oyuncuyu boklamak burayı antu forumuna dönüştürüyor.

  ödenen bonservis ücreti, takasta verilen oyuncu tartışılır falan ama bu adamdan bir tarık çamdal performansı çıkmaz. ayrıca 35 yaşındaki kronik sakat gökhan gönül ile sezon geçmeyeceğini de maalesef farketmişler.
 • 122
  burada yapılan sallamaların aksine gayet tempolu ve ülkemiz ligi için iyi bek özelliklerine sahip bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. zaten avrupa ile işi yok fb’nin. ama ortada şöyle bir durum var: sağ bekte gökhan varken, o takımda emre ve erol bulut varken forma yüzü göremez.
  hizipçilik, gruplaşma, adam kayırma gırla gidecek fenerbahçe’de ki yerli gruplaşması başlamış bile çoktan öyle yazılıyor çeşitli ortamlarda.
  sportif direktörü dünya çirkeflikler şampiyonu emre b. olan bir takımda takım ruhu olmaz. adam kayırma olur, yerli oyuncu gruplaşması olur. nazım’ın mutsuz olacağını hissediyorum. bjk ve sergen seçimi yapsa parasal olarak değil ama ruh sağlığı ve ileriki kariyeri için daha verimli olurdu.