• 2686
  mustafa sarp kötü topçu değildi. doğru kullanılsaydı galatasaray'daki ömrü de uzun olurdu. futbol oyununu iyi bilen ve tekniği iyi sayılabilecek bir topçuydu. ama bu adamı orta sahada dinamo diye kullanmaya kalktılar. fizik gücü bu iş için yetersiz olduğundan dolayı da peyderpey çöktü adam.

  sonrası zaten tufan ama mustafa asla kötü bir oyuncu değildi.
 • 2688
  bulent kaptanin, mustafa sarp biraz iyi oynayip gundem olmaya basladiginda "onu ben kesfettim, futbola kazandirdim" tarzi bi ifadesi olmustu, bunu duydugumda kaptan icin cok uzulmustum. buna hic gerek yoktu. kaptanin bu toplara girmesi gozumde biraz degerini azaltmisti. sonra da mustafa sarp da eriyerek bitti gitti zaten. yani ortada kesfedilecek bir sey yoktu. biz o kadar kotuyduk ki sarp bile parlayabiliyordu.
 • 2692
  futbolu 12’ye 11 oynayabilme ihtimalimiz olsaydı çok faydalı olabilirdi.

  kimseyi marke etmek zorunda kalmadığı için kafasına göre sağa sola koşabilirdi. hücumda ise modern bir merkez orta sahadan beklenen sürpriz ceza sahası koşuları ve neticesinde sürpriz goller atma olayını, sayıca üstün olduğumuzdan mütevellit demarke kalma olanağı çok yüksek olduğu için rahatlıkla yapardı. düşünün bunu 11-11 oynarken bile yapmışlığı varken arkasını düşünmeden ne kadar rahatça ceza sahasına dikine girerdi. köşe vuruşlarına hiç değinmiyorum, panathinaikos ve beşiktaş maçlarını hatırlayın, işte o arka direk gollerinden bize müthiş bir kolaj videosu çıkarabilirdi.

  maalesef tek sıkıntısı futbolun 11-11 oynanan bir spor olmasıydı.

  ufak bir ekleme: fatih terim’in, 2011 mayısında galatasaray’ın yeni hocası olacağı açıklandığında, hoca’ya atfedilen yerli seviciliğe istinaden orta sahada izlemeye devam edeceğimiz dile getirilmişti.
 • 2693
  evlatçı fatih terim'in üçüncü kez göreve geldiğinde mehmet güven'le beraber sepetlediği ilk kazmaydı. 3 temmuz sürecinde, tapelerde galatasaray hakkında hoş olmayan sözler söylediği ortaya çıkmıştı. barış özbek'le uyumlu bir ikililerdi ama isminin saygıyla kulübümüze hizmet vermiş ve 10 sezon galatasaray'ın formasını terletmiş ayhan'la aynı üçgende geçmesi beni üzüyor.
 • 2694
  anadolu için iyi futbolcuydu, galatasaray seviyesinde miydi bu ise hep tartışılır. ancak bu adamın ayarlarını frank reijkaard bozmuştu. bu adam anadolu takımlarında iyi bir 6 numaraydı, 8 de oynuyordu. top kullanma kabiliyeti de öyle çok kötü değildi. bugün mesela aytaç kara tartışılıyor, ama o zaman mustafa sarp tartışılmamıştı.

  reijkaard bu arkadaşın hırsından ve enerjisinden etkilenmiş olmalı ki topu al kanattaki arkadaşına ver rakip savunmanın arasına depar at görevi verdi. yani baktığın zaman orta saha ama tamamen enerjisinden istifade ettiğimiz bir oyuncuydu. set oyunu olsun kontra hücumu olsun yaptığımız her atakta ceza sahasının içindeydi. bu oyun stili yanında 2 tane üst düzey oyun kurucu oynamıyorsa takımın top kullanma becerisini baltalar. baltaladı da. dahası bu oyun stili de mustafa sarp'a geçen süreçte öyle bir oturdu ki adam eski stilini unuttu. geldiğinde anadolunun her takımında banko oynayabilecek bir futbolcuyken gittiğinde yeni edindiği oyun tarzı nedeniyle süper ligde tutunma şansı olmayan bir futbolcuydu. tutunamadı da zaten.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!