• 511
  turkiye'de bir takima gitse kendisine kizabilirdim, cunku ulkeni hicbir takimi galatasaray'da olmayan bir sey sunamazdi mustafa'ya.

  ama lille'e transfer olarak gelisimi ve kariyeri acisindan dogru bir karar aldi bence. 20 yasini gecmis "genc yeteneklerin" (atalay, yunus vs.) sans bulamadigi yerde kendisi adina gelecek gormemis olabilir ki haklidir.

  umarim basariyla temsil eder bizi gittigi yerde.
 • 515
  z kuşağı topçusu. biz galatasaraylı olarak altyapıdan yetişip, bir de profesyonel sözleşme teklifi alacağız, sözleşmeyi bile okumam ne yazmış diye bile bakmam.

  seni yetiştirmişler, yatırım yapmışlar, emek harcamışlar, profesyonel sözleşme teklif etmişler, hocan da türkiye'de ışık gördüğü gence en çok şans veren isim. vedat inceefe'yi türkiye'de bilen yokken, avrupa şampiyonasın'da onbire koyan adam. ne hali varsa görsün, başarısında mutlu olmam, başarıslığı zerre umurumda olmaz. iyi bir oyuncu olursa bunun için kimseye kızmam.
 • 516
  kendisinin gidişinden ders almak istemediğimiz ortada. hadi taraftardan zaten bir şey beklemiyorum ama kadro dışı bırakılmasından bu yana kulüp içerisinde takkesini önüne koyup düşünen tek bir kişi oldu mu çok merak ediyorum.

  önemli olan mustafa kapı'nın gitmiş olması değil. neymiş karaktersizmiş neymiş çelimsizmiş, şöyleymiş böyleymiş. giden gitmiştir. artık bizim mustafa kapı'nın neden galatasaray'da 1-2-5 sene oynayıp avrupa'ya gitmek yerine, lille'in genç takımının bizim sunamadığımız neyi sunduğuna odaklanmamız gerekiyor. sorunu teşhis edip düzeltelim ki mustafa kapı giderken, ahmet sapı'yla mehmet takı'nın hedefi bir an önce avrupa'ya kapağı atmak değil, galatasaray'da kendini göstermek olsun.

  bu çocuk neden gitti? para için gitmiş olacağını sanmıyorum. suyun öteki yakasında sırf "taraftarına" gaz verebilmek için absürt adamlara daha absürt paralar veren bir fenerbahçe gerçeği var. takımda dakika alamayacağını mı düşündü? altyapıda verilen taktik eğitimden mi memnun değildi? altyapı hocalarıyla mı takıştı? bu çocuk lille'de gördüğü neyi bizim takımımızda göremedi?

  hala galatasaraylı'ydı değildi tartışması dönüyor... ya isterse çemişgezek belediyesporlu olsun. bu çocuk bizim takımımızda 2 sene oynadıktan sonra da avrupa'ya gidebilirdi. ama 1 yıl dahi beklemeyip kaçtığına göre bizim "ya bu altyapıdan yıllardır neden sadece ve sadece 1 tane adam geldi?" sorusunu yöneltmemiz lazım.

  hadi taraftar düşünmez. taraftar işe duygusal bakmakla sorumlu kişidir. falcao'nun alacağı maaştan tutun da elimizden kaçırdığımız haaland'ın ödeme planına kadar her konuda haber alan basından 1 kişi bile nedir ne değildir öğrenemedi mi? illaki öğrenilmiştir de... nasıl bir olay yaşandı da aradan 6 ay geçmesine rağmen kimseden çıt çıkmadı? bu çocuk neyimizi eksik görmüş, bir bilen bir duyan yok mudur?

  ayrıca lütfen medya okuryazarlığına önem gösterelim. şimdi sağda solda "zaten profiline pirlo fotoğrafı koymuştu" yazısını okumak istemiyorum. (bkz: #2867649)
 • 517
  önceden kızardım bu çocuğa ama galatasarayımızın transfer politikasını gördükten sonra hak vermemek mümkün değil.
  (bkz: #2940713)

  akıllı çocuk, galatasaray futbol takımı'nda bir gencin zorunluluk hali dışında forma şansı bulduğu nerede görülmüş?
  ozan kabak demesin kimse, defalarca yazıldı. maicon sakatlık, kart cezası derken çıkıp kendisi aldı formayı.

  belki türkiye'de trabzonspor'u tercih edebilirdi, en azından orada gençler forma şansı buluyor ama fenerbahçe ya da beşiktaş'a gitseydi o zaman iyi niyetinden şüphe duyardım.

  şimdi yurt dışına gidip kendini geliştirmek istediğin için takdir ettim.
  yolun açık olsun mustafa, inşallah iyi yerlere gelirsin ileride.
 • 519
  adam yılda 300 bin euro alarak 5 sene fransa’da yaşama şansını elde etmiş, hem de bu yaşta. yetmemiş, gittiği takımında ona yol gösterebilecek 3-4 türk abisi daha var.

  2 sene kalıp da gitseydi diyorsunuz.
  türkiye’de kalsa mustafa kapı iki sene içerisinde kaç maça çıkardı?

  mustafa kapı galatasaray için kötü, kendi kariyeri için iyi bir karar verdi. türkiye’de bir takıma gitse üzülür, kızardım. yolu açık olsun.
 • 520
  cocuk 18 yasinda, 5 sene fransa'da yasayacak, belki de turkiye'deki iklimin disina kacmak istiyor, burada gosterilen vefasiz vs. tepkilere bakarsak kacmak istemesi de normal zaten. kendisi icin cok mantikli bir karar vermis, 3 sene lille'de oynarsa lille icin dahi avrupa listesinde homegrown oyuncu olacak, fransa'da yerel oyuncu olacak, dil de ogrenirse kariyeri parlak olabilir. velev ki tutunamadi, super lig'e gelip gezinecegine fransa ucuncu liginde oynayarak daha huzurlu bir hayata sahip olabilir.
 • 525
  lille'de geçireceği ilk 2-3 yıl fiziğini iyi bir şekilde geliştirirse iyi yerlere gelebilecek bir oyuncu. ancak beklenen fiziksel gelişimi gösteremezse akıbetinin ne olacağını tahmin etmek hiç ama hiç zor değil. olur da bu sene a takımda şans bulursa fransızlar fiziksel eksikliğini gördüğünde eduardo camavinga'dan 3 ay büyük olduğuna inanmakta büyük zorluk çekeceklerdir.

  mustafa cengiz yönetimini bir çok konuda hunharca eleştirebilirim ama mustafa kapı konusunda tek kelime etmem. 16 yaşında çocuk kulübe sözleşme imzalamak için menajer gönderiyorsa bırakın gitsin. ortada bir suçlu varsa bu çocuğu fenerbahçeli olduğu halde 14 yaşında sahaya sürerek türkiye'nin önüne atıp gelişimini olumsuz etkileyen riekerink bey ve dursun özbek yönetimidir. 14 yaşında çocuğu gazeteler a takımla oynadı ama metrobüsle antremana gidiyor diye haber yaparsa ortaya çıkan tablo tam olarak bu olurdu zaten.
 • 526
  futbolun bir "iş" olduğunu unutan romantikler tarafından çirkin ithamlara maruz kalan çocuk. siz sevdiğiniz gidince zeki çocuk, sevmediğiniz gidince beter olsun diye yorumlar yapacaksanız bence önce kendi dünya görüşünüzü ve ahlakınızı sorgulayın. süper lig'de kalıp ne yapacak herhangi bir insan bu yaşta? bu ligde futbol mu oynanıyor saha içinde veya dışında? gerçekçi olun beyler.
 • 527
  kendisine zamanında çok kızmıştım türkiye'de başka bir takıma gideceğini düşünerek ama açık konuşmak gerekirse şu an kızamıyorum. futbolun hem federasyon hem kulüpler bazında bu kadar kötü yönetildiği bir coğrafyada futbol oynamasını istemek hem de diğer tarafta kendisinin ve ailesinin hayatını kurtaracak bir sözleşme varken o yaşta bir çocuktan çok büyük bir beklenti olur. kendisini tebrik ediyorum ve gelecekte galatasaray'a 300k eurodan daha büyük faydalar sağlamasını diliyorum.
 • 529
  kendisi hakkındaki önceki entrylerde fatih terim’in ışık görmediği,galatasaraylı olmadığı, zaten işe yaramaz bir topçu olduğu veya parayı beğenmediği felan yazıyor. nedeni hiçbiri değildir. nedeni senenin başında hazırlık maçlarında kendisinin değil selçuk inan’ın, kanat orijinli jimmy durmaz’ın(kendisi başka bir maçta dahi orta sahada oynamadı) ve sol bek ömer bayram’ın denenmesidir( ömer sadece herkesin teneke bağlayıp yollamaya çalıştığı sol bekti o zamanlar, bu profildeki bir oyuncu denendi). yıl içerisinde lig maçlarında defalarca selçuk inan’ın oyuna girip etkisiz eleman olup puan kaybettirirken yanlış hatırlamıyorsam 1 maç 5 dakika felan oyunda kalmasıdır. yani arkadaşlar mustafa kapı imzalamadıysa o sözleşmeyi, belki atalay imzalamayacaksa ileride süleyman,ışık kaan imzalamayacaksa bunun tek sebebi var o da zaten takıma fayda sağlamayan hatta zarar veren, miladını doldurmuş isimler şans bulurken kendisinden yaklaşık 20 yaş küçük ve 50de1 maaş almayanların bir maç bile denenmemesidir. 8de0 yaptığımız şu son haftalarda dahi gençlere şans verilmedi. yani 3 maç değil 5 maç takım kazanamadı, takımda oyuncu kalmadı fakat sanırım teknik heyetten bir kişi bile yahu 5 maçtır kazanamıyoruz taze kan lazım deyip dahi emin dışında oynayan olmadı. mustafa kardeşimizin yolu açık olsun. kendisine herhangi bir şekilde kötü söz söyleyenler de azıcık düşünsün. bu insanların ekmeği. hayalleri var ve galatasaray bu hayalleri gerçekleştirebileceği bir yer değil. çünkü bu takımda 33lük 34lük bitik adamlar milyonları kapıp maça çıkıyor ve takıma zerre katkı vermiyor. ama ozan ama emin diyecek arkadaşlara da diyecek sözüm yok. şu selçuk kardeşimizden bu çocuklar daha kötüyse lille zaten almazdı. hala daha semih gibi biri alınıyorsa, arda turan gibi yıllardır doğru düzgün top oynamayan bir “adam” konuşuluyor, caner erkin gibi bir mahlukat bile konuşuluyorsa gençler gitti diye kızamazsınız. çünkü galatasaray’da oynamak istiyorsanız evlat olmalısınız, birilerine baba demelisiniz veya adanalı olmalısınız. eleştirilecek kişi mustafa değil başkası. fakat sol frame’i dolan da mustafa.
 • 530
  kendisine bile isteye kötü niyette bulunacak, "bitsin gitsin inşallah" diyecek kadar kötü kalpli insanların ne diliyorlarsa kendi baslarina gelmesini istedigim wonderkid.
  gencecik bir insana, üstelik de sene boyunca takımımız tel tel dökülürken saniye yer verilmemiş. ama kendisi reserve takimda çürümeyi istemeyip lille gibi güzel ve burak'in da oynamakta olduğu bir takımı seçtiği için suçlu demek? sosyal medyadaki iğrenç beddualar ve art niyetler bile ülkemizden gitmekte ne kadar doğru karar verdiğinin ispatı olan genç futbolcu.