• 428
  yetenekli olduğunu düşündüğüm genç futbolcu.öncelikle kendisi ile profesyonel şartlar neticesinde, içerisinde menajerinin bulunduğu, anlaşılmaya çalışılmıştır. yani süreç profesyonel bir şekilde işlemiştir. yani çoğumuzun beklediği gibi alt yapısında oynadığı kulübün önerdiği sözleşmeye imza atmak yerine araya menajerini sokarak ilerlemiştir. ki bu hakkıdır. şimdi süreci bu şekilde yöneten veya çevresi tarafından yönetilen bu kardeşimiz için kulüp tarafından yapılan açıklamayı bu genç kardeşimizi hedef göstermek olarak yorumlamak tamamen abesle iştigaldir. kulüp mustafa kapı adlı oyuncumuz davranışlarından ötürü kadro dışıdır minvalinde kapalı bir açıklama yapmış olsaydı bu sefer senaryolar yazılacak yönetime ve hatta hocaya bolca sallanacaktı. bir yandan şeffaflık beklerken bir yandan ama genç biri şeklinde buradanda yine kendi kendimize sallamanın, bizden olana vurmanın anlamı yok. böyle bir süreç içerisinde gerekli açıklama yapılmıştır. burada mustafa kapı’ya da kızmıyorum. galatasaray forması giymek istemiyor olabilir veya önerilen parayı daha tam gösteremediği yeteneklerine hakaret görüyor olabilir. ya da galatasaray çatısı altında kendini geliştirebileceği, gösterebileceği şansı bulamayacağını düşünüyor olabilir. yolu açık olsun. lütfen şu olay için duyar kasmayalım.
 • 429
  hamasi cümlelerden önce, mustafa kapı, ozan kabak hatta atalay babacan örnekleri üzerinden kendimize bazı soru sormalıyız:

  1- altyapı oyuncularına gerçekten gerekli şans verilmiyor mu? bu durumda şansı vermeyen başta fatih terim olmak üzere a takım hocalarının görüşü ne? oyuncuların gelişimi mi yetersiz? bu gelişim yetersizliği oyuncu kaynaklı mı yoksa kulübün bu konuda eksikleri var mı? u17'de avrupa yarı finali görmüş takımın 8 oyuncusu ve yaş grubunda avrupa'nın en yeteneklileri arasında gösterilen mustafa kapı arasından sadece ozan kabak'ın bir yere gelebilmesi, kalan 8 oyuncunun bir türlü gelişim gösterememesi sorunun ana sebebinin oyuncular olmadığını, altyapı sistemimiz olduğunu bize göstermiyor mu? bu sorunu düzeltmek için ne gibi çalışmalar yapıldı veya yapılıyor?

  2- altyapımızda aidiyet duygusunun aktarılamadığı ve bunun bir sorun olduğu kabul edilecek mi? z kuşağının bu duygusu zayıf olabilir lakin ajax, trabzonspor ve daha birçok örnekte oyuncular boş mukaveleyi imzalarken bizde neden karşımıza menajerleriyle çıkıyorlar? bunun hakkında nasıl bir araştırma yapıldı? örneğin semih kaya, altyapıdan çıkmasının avantajını kullanarak altyapı oyuncularıyla yemek yerken neden o masada menajeri vardı? ve neden sadece en yetenekli altyapı oyuncularıyla yemek yemişti? ozan'ı 16 yaşında bağlayan bu menajer ozan'la sözleşme uzatmak için daha 10 maç oynamışken sizden 1,5 milyon euro'luk kontrat istedikten sonra, ozan'ı 11 milyon euro'ya sattı diye çalışmaya devam mı edildi? bu örnekten yola çıkarak altyapıya menajerlerin sızmaması için ne gibi önlemler alındı? bugün nefret edilen arda turan, fenerbahçe'den yıllık 4 milyon euro (2009 senesinde) teklif almışken, avrupa'da istediği takıma gidebilecekken boş mukaveleye imza atmıştı, ozan kabak ya da mustafa kapı ise arda'nın yanına bile yaklaşmadan neden para pazarlığı yapabilecek seviyeye geldiler? (iki oyuncu da istedikleri parayı versek sözleşme uzatacaktı.)

  kulüp ve taraftar olarak, beylik laflar edip oyuncuları suçlamak yerine bu ve benzeri soruları kendimize sorup önlemler almalıyız.
  yoksa ’sizi buraya getiren yeteneğiniz, burada tutacak olan ise karakterinizdir.’’ sözü içi boş bir duvar yazısı olarak kalır.
 • 430
  alt yapıda 1 senedir yokları oynayan futbolcu. onun üzerinden de terim’e sallandı ya helal olsun. belhanda ve selçuk oynuyormuş. gitmek hakkıymış. 18 yaşında kendisi ve 35 yaşındaki aciz selçuk’tan fiziken daha güçlü değilse, belhanda kendisini bi omuzla 4-5 metre fırlatabilecek ayağında top diye oynayabilecek durumdaysa otursun önce bi kendisini sorgulasın.
 • 432
  resmen medya okuryazarlığı dersi almamız gerektiğini gösteren sözleşme imzalama/imzalamama olayının öznesi olmuş genç oyuncudur. öncelikle elimizdeki verilere bir bakalım:

  1) kendisinin galatasaray yerine fenerbahçe'yi tercih ettiğine dair herhangi kesinleşmiş bir bilgi bulunmamaktadır. bu konuya dair herhangi bir galatasaray/fenerbahçe/tarafsız/taraflı muhabir bilgi sunmamaktadır. söylentileri ortaya atanlar ahmet mehmetten fazlası değil. işin komik yanı sözlükte de aynı kişilerden ziyadesiyle mevcut. kimse kusura bakmasın ama gram kaale almamamız gereken bu adamları inatla bilirkişi gibi görmeye devam ediyoruz. gerçi... her transfer sezonu duyumcu üzerine duyumcu türerken bunu yazmak bile garip

  2) kendisinin sözleşme uzatmayı reddedişi takımımız tarafından adeta "namkööööör" edasıyla sosyal medyada duyuruldu.

  3) kendisine yıllık 300 bin tl garanti + maç başı önerildiğini biliyoruz. maç başı konusunda rakam açıklayan olmadı

  4) daha önceden hazırladığı haberler nedeniyle güvenilir olarak kabul edebileceğimiz futbolarena sitesi "ancak mustafa kapı ve temsilcileri bu teklifi kabul etmedi. şu anda a takım ile idmanlara çıkamadığını belirten genç futbolcu ve temsilcileri, a takım'da fazla forma şansı bulamayacağını düşünerek kariyer planını avrupa olarak yaptı. kariyerini yurt dışında sürdürmek isteyen genç futbolcu bu nedenle kendisine sunulan teklifi kabul etmedi." ifadelerini kullanmış.

  5) üstüne profil fotoğrafını andrea pirlo yaptığına dair asparagas ekran görüntüleri yayınlanmış. el insaf. he

  6) avrupa'da büyük takımların rakip takımları tutan oyuncuları altyapıdan çıkarmadığına dair anlaşılmaz bir şey uydurulmuş. raul gonzalez 17 yaşında atletico'dan ayrılıp real madrid'in yolunu tutmuş bir oyunucu. eğer alabiliyorsanız alacaksınız. eğer fenerbahçe altyapısındaki bir oyuncuyu daha iyi bir eğitim, daha iyi maddi olanaklar, daha fazla maç süresi önererek kaçırabileceksek kaçırmalıyız. aynı şey rakipler için de geçerli.

  şimdii...
  aylardır, bakın aylardır hem mariano hem nagatomo dökülürken süleyman luş önde olduğumuz bir maçta 20 dakika bile süre alabildi mi?
  aylardır hep beraber sözlükte "fatih hocam sana ne oldu? forma adaletine ne oldu?" diye sormadık mı?
  fatih hoca defalarca "artık müdahale edeceğim, burada oynamayı haketmeyenler var" dedikten 3 gün sonra babelle, belhandayla (hepsini saydırmayın) sahaya çıkmadı mı? hatta bunu bu sene yanlışım yoksa 4 kez yapmadı mı?
  ya hepsini geçtim... fatih hoca'nın göz göre göre inatla selçuk'u sahaya sürmesini bu çocuk görmüyor mu? ilk yarısını 3-0 önde kapattığımız 9 şubat 2020 kasımpaşa galatasaray maçı nda yedek kulübesinde oturan emin bayram ne düşünmüştür?

  bakın yanlış anlamayın. kendini geliştirmiyordur, yeterince yetenekli değildir, fiziksel olarak çok kötüdür vs.vs. hepsine tamamım. ancak... bizim kendisi hakkında bir yargıya varabilmemiz için sakin kafayla çocuğun tercihlerini görmemiz şart. şart oğlu şart. eğer sırf 3 kuruş fazla kazancak diye türkiye'deki herhangi bir takıma giderse anlarız ki çocuğun derdi futbol değil, para. velakin eğer dediği gibi avrupa'ya gider orada futbol hayatına devam ederse (doğru ya da yanlış) bir karar vermiş ve bunu uygulamaya geçirmiş demektir.

  bize düşen bu oyuncuların neden takımda süre alıp kendini göstermek yerine arkasından kovalanırmışçasına kaçtıklarının nedenlerini bulmak. bunun içinde iğneyi de çuvaldızı da mustafa ve benzerlerine değil, kendimize batırmamız lazım. beni gitmeye karar veren oyuncu ilgilendirmiyor. beni henüz kaçmakla kaçmamak arasında kalmış olan genç oyuncularımız ilgilendiriyor. mustafa kapı gitsin ama bu gidişten alacağımız dersle diğer mustafa kapılar kaçmasın!
 • 434
  kankası ozan kabak kendini gösterip almanya'larda yardırırken ve yaşıtları cl maçlarında boy gösterirken, kendisi neden hala a kadro'ya alınamamış, neden hocasının gözüne girememiş bunların hesabını yapıp düşüneceğine, bütün bunlara rağmen kulübün verdiği şansı menajerini kullanarak geri çevirmiş, hor görmüş, tepmiş olan garip topçu.

  bu eleman için aslen fenerli diyorlardı, tipten de akıyor zaten açıkçası ama huy olarak da fenerli olduğunu tahmin etmezdim. ne diyelim bizden uzak kızıltoprak'a yakın olsun.
 • 435
  geçen yıl yunus akgün, atalay babacan, celil yüksel hakkında da böyle haberler çıktı sonra bir baktık ki sözleşmeler imzalanmış, kulüp doğru mu yapıyor yanlış mı yapıyor bilemiyorum belki de yüksek fiyat vermemek için uğraşıyor ama bu çocuklara hiç şans verilmiyor, hadi ligdeki fark yaptığın maçlarda oyuna sokuyorsun, türkiye kupasında 3.lig takımlarına karşı oynatmıyorsun anladık da bu çocuklar sezon başı hazırlık maçında niye oynamıyorlar, nedir yani bir açıklaması olmalı, bir yere kadar selçuğa vefa gösterisi yeter yani daha yeni futbolu bitmiş arda turan'ın peşine düşüyoruz şampiyonlar liginde 2-0 lokomotiv moskova karşısında öndeyken selçuğu alıyorsun 90 da penaltı kullandırıyorsun onurlandırıyorsun niye bunu atalay'a yapmıyorsun, yapsan belki kanatlanıp uçacak adam
 • 436
  artık alt yapı oyuncularımız hakkında getirilen üstü kapalı - açık fatih terim eleştirilerine direkt şu cevabı vermek geliyor içimden;

  -birader galatasaray youtube hesabında alt yapı maçları yayınlanıyor, hem de tamamını sonra da izleyebileceğin şekilde. kaç maçını izledin söyle sonra konuşalım.

  ben izledim. şöyle söyleyeyim, stoper bölgesi fena sayılmaz ama orta saha ve forvet hattında akranlarıyla katbekat farkı olan tek bir oyuncu göze çarpıyor: yunus akgün.

  gerisini siz düşünün.
 • 437
  kendisi a takımla çıktığı antremanlarda falan çok iyi oynuyor da fatih terim kendisine şans vermiyor sanırım. u19'da estiren yunus akgün'ün geçen sene nasıl bocaladığını gördük. yunus geçen sene çöp ilan edilmek üzereyken hoca muhtemelen komple kaybetmeyelim diye bir süre daha aşağıda tutmaya karar verdi. bazı oyuncular böyle oluyor. çocukken potansiyelini görüp yatırım yaparsın çocuk mental veya fiziksel olarak belli bir eşiği atlayamaz, veya geç atlar. mustafa kapı veya diğerleri öyledir demiyorum da altyapılarda yıldız olup sonrasında eşik atlayamayan 5 bin tane örnek varken millet 5 bin tanede 1 tane olan merih demiral örneğini veriyor ısrarla. merih dediğiniz adam sporting lizbon'da bile parlamadı ayrıca. adamı portekiz'de bile görememişler, orda parlamamış alanya'ya geldikten sonra parlamış alanya burdan satmış italya'ya.

  bence bizim kulüp haklı. sana çocukken yatırım yapmışlar sen para kazandırmadan gideceksin. muhtemelen az bir miktar yetiştirme bedeli falan gelirse gelir. mustafa kapı madem bu kadar kendine güveniyor, galatasaray'da sana haksızlık ediliyor, avrupa'da belli bir seviyenin üstünde takımlarda şans bulabileceksin falan 2-3 milyon euro kazandırıp git bari. yani galatasaray seviyesinde hatta daha üstünde bir oyuncuysa ve 18 yaşındaysa heralde o kadar parayı verirlerdi sana.
 • 438
  galatasaray tarafindan 2019-2020 sezonunda kadro disi birakilmis oyuncu..

  sebep olarak da sozlesme uzatmak istememesi olarsk gosteriliyor.

  linc yiyecegimi biliyorum ama, sonuna kadar hakli.

  bu ortamda oynamasi imkanlar dahilinde degil. fizik, gelisim bilmem ne degil olay da. hala daha yapilanamamis bir kulupte surekli kiraliklarla idare etme durumunda kalan, sisteminin ne oldugu belli olmayan bir takımda, yuruyerek oynayan selcuk inan bile sure alabilirken, altyapidan oyuncularin 3-5-10 dakikalik sureler almasi ancak sistemi olan kuluplerde olur. avrupada bile dandik dandik takimlarin sistemleri varken turkiyenin en buyuk kulubunde sistem falan yoktur. sistem derken, oyun anlaminda degil, bir ekol, bir yol ya da bir disiplin. premier ligde bile 17 yasindaki oyuncular sure aliyor. ust duzey ortamda nasil oynayabilecekleri gorulur, adam olamayanlara yol verilir.

  bir oyuncunun bir seviye icin yeterli olup olmadigi duzenli olarak sure verilmeden anlasilamaz. muneccim mi amk hocalar. eden hazard icin bile fizigi yetersiz diyen elit class hoca vardi. ne oldu? patladi gitti. adim gibi eminim, hazard turkiyeden ciksa ptt 1. ligden oteye gidemezdi.

  bir insan gelecek planlamasi yaparken bazi durumlari da suzer. istedigi sey;
  süre alma garantisi ve avrupadan teklif geldiginde inisiyatifin futbolcuda olmasinin istenmesi. (kiralik ya da satilik ozellikle)

  bunda ne var? gayet mantikli bir talep. o sebeple ben kendisine kizmiyorum. ben de ayni durumda olsam ben de ayni kararliligi gosterirdim. aidiyet falan geçiniz beyler. eskisi gibi amator ruh falan yok. adam prosfesyonel.

  hadi oradan diyecekler icin, -mesele para degil renklere gonul verme, kulube olan sadakat falan ama futbolcu olmayan biri icin cok guzel onerme- kendilerine su soruyu sormak isterim, mevcut calistiginiz isin ayni pozisyonu galatasaray kulubunde var diyelim. size de teklif geldi ve dediler ki, aldigin maasin yarisina kulupte calisir misin? evet diyorsaniz tamam sonuna kadar haklisiniz. acaba diye bir durup mevcut sartlarinizi gozden geciriyorsaniz bir zahmet susmanin zamani gelmistir. ben mesela kabul etmezdim.

  mesela atalay icin, en gec yaz transfer sezonunda avrupa'ya kiralik olarak gonderilme sozu verildi. talepleri dogrultusunda orta yol bulundu. demek ki mustafada bu orta yol bulunamadi. yolu her daim acik olsun. ben bu cocugu da yine 12 yasindan beri takip ediyorum. oyun gorusu, azim vb. konularda yasitlarindan fersah fersah onde. iste boyle adamlarin sistem icerisinde bir potada eritilmesi lazim. once bir sistem kuralim da sonra aidiyet bilmem ne konusuruz. 10 tane birbirine benzemez, 3-4 u kiralik futbolcunun oldugu 11'de altyapidan isterse messi ciksin, kimsenin macasi yemez oynatmaya. yiyen varsa getirin ben essegim diyecegim.
 • 440
  ben 17 yaşında galatasaray maçları için biber gazı yiyordum. bu iş gönül meselesi. biraz yaş aldık, olgunlaştık vs. ama o gönül aynı gönül. 17 yaşında bu hesapları yapandan, 20 yaşında çok çekerdik. galatasaray'ın ekmeğini yiyen ve kendini camiaya karşı borçlu hissetmeyen birine yaşı ne olursa olsun anlayış gösteremem.
  umarım futbol hayatı başlamadan biter. amatör liglerde, bozuk zeminlerde top koşturup ah eder.
 • 442
  sözleşmesi sona eren futbolcu. maalesef galatasaray aşkımızdan olaylara objektif bakış açımızı bazen yitiriyoruz. ben de isterim bu kadar yatırım yaptığımız, tesisleri, elektriğini kullanan, suyunu içen bu arkadaşın bize yol su olarak ozan kabakta olduğu gibi geri dönmesini ama napalım sözleşmesi bitmiş. yetiştirme bedeli ödenir o kadar olaya biraz hukuki bakalım. bu arkadaşa çok güvenseydik zaten geçen sene aktini uzatırdık. böyle bir olayla karşılaşmadığımız için tabi bizden gelecek mukaveleye atar demişiz. ama pmh menajerlik şirketini de hesaba katmamışız demek ki. ben bu arkadaşa avrupada top koşturacaksa başarılar diliyorum. şu ateş çemberi ligde hiçbir takım altyapılardan çıkan gençlere yer vermiyor zaten. çok stresli her haftası gergin bir lig oynuyoruz. ancak başkalarının aklıyla orda burda top koşturacaksa da çok yanlış yolda genç yetenek öğütme makinelerinin çürük çarklarında paslanıp gider. örneğin suyun diğer tarafındaki takım genç futbolcu psikolojisi bozma konusunda yüksek lisans, kırka dayanan psikolojisi bozuk futbolcu transfer etme konusunda doktora sahibi bunu da bile.
 • 443
  galatasaray altyapısından çıkma futbolcu adayı. galatasaray'ın mustafa kapı'nın önünü kapattığı eleştirilerine ise katılmıyorum. bu kulüp sezon öncesi plan üzerine kurulmuşken arda turan'ın, devre arasında takımın 1 numaralı stoperiyken ozan kabak'ın önünü açtı, gitmek isteyen oyuncunun önünde durmadı. ki mustafa henüz bu isimlerin binde biri bile değil, sözleşmeyi imzalardı eğer yine avrupadan bir takıma gitmek isterse kulüp gereken kolaylığı sağlardı. tabi derdi karşı tarafa gitmekse de kendi bilir, artık koç'tan alır istediği ballı kontratı.
 • 444
  üzerinden duyar kasılmasını çok saçma buluyorum. bir insanı cezalandırıp suçunu açıklamamak, o insanın işlediği suçu, diğer insanların hayal gücüne bırakmaktır. galatasaray kulübü, bu çocuğu kadro dışı bırakıp hiç açıklama yapmasaydı, bu çocuk hırsızlık mı yaptı, hocasına küfür mü etti, disiplinsiz mi bilemeyecektik. kendisine talip olan takımlar da bilemeyecekti. şimdi herkes biliyor ki bu çocuk sözleşme imzalamadığı için kadro dışı bırakıldı. bu kendisine yapılan iyiliktir.
  ayrıca yıllarca emek verdiği oyuncunun sözleşme imzalamamasına, bırakın da sitem etme hakkı olsun kulübün.
 • 445
  şu anda kim haklı kim suçlu bilmiyorum ama ilerleyen zamanlarda seçimini iyi yapıp kaliteli bir oyuncuya dönüşür ve imrenerek bakarsak, o zaman suçlu yönetim ve idari kadrodur diye entrylerle dolacaktır buralar. ben sadece suçlu aramadan, neyin ne olduğunu bilmeden şunu diyebiliyorum; ozan kabak hariç son zamanlarda alt yapıdan çıkardığımız takıma monte ettiğimiz oyuncu yok. az süreler verdiğimiz oyuncular da yok. yunus örneği verilecekse de bazen bir futbolcuda ısrar etmenin manası olmayabilir, ama havuz geniş başkaları denenebilir. kupa maçına çıkarken bile yedek kulübesinde bekleyen ne vereceği hatta ne veremeyeceği belli olan oyuncularla rotasyon yapıyoruz. mesela selçuk'u deniyoruz, hazırlık maçlarında ışık veren ali yavuz kol'u kiraya veriyoruz. altyapı maçlarını izlemiyor olmak da bu yanlışı değiştirmiyor çünkü ortada a takımda oynayan veya süre alan hiç genç yok. o zaman bu altyapı komple mi vasat oyuncularla kurulu. yanlış anlamayın maksat birilerini eleştirmek veya gömmek değil arkadaşlar. ama maalesef durum bu.
 • 447
  sözlüğümüz bireylerin düşüncelerini özgürce dile getirdiği bir mecra.

  ancak anlamadığım şey şu, özlükte adını yanında (20) ile görmek bazı şeyleri gereksiz uzatarak gündem yaptığımızı düşündürüyor. nedir yani, bu cocugun nankör tutumu galatasaray'ın basarısına zeval mi verir, niye üzerinde bu kadar gündem üretiyoruz sorusunu aklıma getiriyor. cocuk bir tutum takınmış ve kulüp de ona göre bir tutum takınmış, konuşulacak daha önemli konularımız var, üzerinden bir gün geçmiş, değer mi bu kadar konuşmaya demeden edemiyorum.
 • 448
  ne olduğu bittiği ile ilgili hiç bir fikrimiz olmadan, sadece resmi siteye intikam hissi ile dolu olarak yazılmış bir açıklama sonucu nefret kusmamamız gereken futbolcudur.

  birincisi sen koskoca galatasaray kulübü isen, resmi sitene çocuk yaşta kişiyi taraftara şikayet edercesine bir üslup ile yazamazsın. kadro dışı kalmıştır dersin, geçer gidersin. fenerbahçe mi burası açıkmertkorkusuzca?

  ikincisi fatih terime gömmek için değil, ama allah aşkına kime şans verildi alt yapıdan son (mesela) on senedir? tüm stoperler sakatlandı da lütfen ozana forma verildi. o da patlamasını hemen yapmayıp bir iki maç sonra açılacak olsa onu da "galatasaray seviyesinde değil" diye anadolu takımına kiralardı bu camia, sen, ben, biz, hepimiz ve terim ve yönetim.

  malesef kulübümüz rasyonel, mantıklı ve planlı bir kadro yönetimi yapmıyor ve teknik kadromuz liyakata öncelik vermiyor. bu şartlarda nefret kusmadan önce mustafa kapı'nın da ne diyeceğini merak ediyorum ben.
 • 449
  en hafif tabiriyle "talihsiz" bir açıklamayla taraftarın önüne atılmış futbolcu.

  sözleşmeyi reddedebilir, kadro dışı bırakılabilir ancak sosyal medyada linç kültürü bu denli almış başını gitmişken, bu şekilde, resmi hesaptan taraftarın önüne atılamaz.

  fenerbahçe atar, beşiktaş atar. galatasaray atamaz.
 • 450
  yahu kadro dışı bırakılmıştır dense "niye açıklanmıyor detaylar" dersiniz. sağdaki, soldaki gazetecilere bilgi verilse "haber sızdırılıyor" dersiniz. dümdüz açıklamışlar her şeyi işte kadro dışı kalması ile ilgili, "bu kadar emek verdik, sözleşme imzalamadı. biz de kadro dışı bırakıyoruz" demişler ne sakınca var bunda.

  mustafa kapı'ya tepki gösterilmesi, kendisine güvenip, inananları yarıyolda bıraktığı ve menajer oyuncağı olduğu için kızılması gerekirken yönetime "nasıl böyle açıklama yapılır" diye kızılıyor. ilginç bir milletiz gerçekten.
 • 451
  eğer avrupaya transfer olacaksa sözleşme imzalamamasına hak verdiğim oyuncu. şurada hadi sana avrupada garanti iş ve oturma izni 4 5 yıl sonra da avrupa pasaportu desek kaç kişi gitmem diyecek? kimse kendini galatasaray sevgisi vs diye kandırmasın gerçekçi olalım.
  ben olsam ben de giderdim. bunun yanında genç oyunculara muhtaç olmazsak oy atmıyoruz, ozan mecburiyetten çıktı, semih kaya mecburiyetten çıktı. hiçbirini geliştiremiyoruz, emre belezoğlu haginin eseri, brumaya o kadar para verdik kiraya gidene kadsr bir gram gelişemedi. gençler takımda ne diye kalsın?
 • 452
  futbol mecrasında böyle şeylerde kim haklı kim haksızı futbolcunun ilerleyen yıllardaki meslek performansı belirler. mustafa kapı sadece tolgay, oguzhan, mert hakan yandaş, irfan can kahveci gibi belli düzey yerli bir orta saha olursa; çoğumuz kime ne paralar verdik, 50-100 bin euro için niye bu çocuğu bıraktınız deriz. diğer birçok kaybolup giden altyapı oyuncumuz olursa “ekmek yediğiniz kapıya ihanet etmeyeceksiniz!!” diye naralar atarız.

  velhasıl kitleleri etki altına alan ve günlük sohbet ihtiyacımızda geniş bir yer kaplayan bu mecra sonuç odaklıdır. spor yorumcularının maç sonu değerlendirmelerinin samimiyetsizliği en net örneği. şu an şu süreçte yorum yapmak sadece kuru lakırtı. biz kumarımızı oynadık, mustafa kapı’dan ne çıkacak hep birlikte göreceğiz.