• 2536
    türk futbol tarihinde şampiyonlar liginde en yüksek başarıyı elde etmiş türk teknik direktör. 1988-89 sezonunda galatasaray'ı o zaman ki adıyla şampiyon kulüpler kupasında yarı finale taşımıştır. mustafa denizli'nin tek sıkıntısı istikrar gösterememesidir. gittiği takımlarda hızlıca başarıya ulaşır. gider gitmez takımını şampiyon yapar ama ikinci sezonlarda devamını getiremez ve ya kendini kovdurur ya da istifa eder. ama her zaman bir standardı vardır. 2015-16 sezonunda 3 aylık talihsiz teknik direktörlüğü bunu değiştirmez. adam zaten o takımda, o başkan ve o başkanın oluşturduğu yapıyla hiçbir şey yapamayacağını anlayıp bastı istifayı gitti haklı olarak. ona rağmen devre arasında aldırdığı martin linnes ve ryan donk bugün hala katkı veriyorlar.
  • 2537
    galatasaray'daki üçüncü döneminde transfermrkt verilerine göre 22 maçta 1,77 puan ortalaması tutturmuş olan teknik direktör.bana kalırsa üçüncü döneminde ilk hatası atletico deplasmanında takımın başında maça çıkmamasıydı.futbolculara inandığını göstermezsen onlar da sana inanmazlar. ikinci hatası ise dönemin futbol anlayışa sahip bir yardımcı hoca almamasıydı .çok inat etmişti yardımcı hoca konusunda. imza attığı dönemde galatasaray iyi teknik direktörlere cazip gelmiyordu, mustafa hoca yinede elini taşın altına koymuştu. ilk basın toplantısında 'burası benim yuvam' demişti. galatasaray'ın avrupa vizyonunu hayata geçiren ilk insandır benim gözümde.kendini kötü anmıyorum açıkçası.
    düzenleme:mustafa hoca'nın ikinci dönemi değil, üçüncü dönemiymiş. sampiyonlar ligi kupası adlı yazar arkadaşım uyardı, sağolsun. :)