• 5612
  resmi olarak kulüpteki son gününü yaşayan yönetim. ilk 2 sene yaptıkları iyi işleri ondan sonraki 2 senede imza attığı rezilliklerle sildiler. özellikle mustafa cengiz'i tff'ye iyi niyetli demesinden ötürü iyi hatırlamayacağım. tabi bir de galatasaray değerlerine ve tüzüğüne aykırı şekilde seçimi erteleyip yiğit şardan'ı aday yaptıkları için. bunun yanında dönemleri boyunca özellikle içeriye aslan dışarıya kedi kesilmeleri en büyük eksilerindendi bu yönetimin.
 • 5617
  ileriye gerek yok, bugün geriye dönüp seçilmeden önce mustafa cengiz'in trtspor'a verdiği röportaj seyredilse "biz ne büyük hata yapmışız" denilecek yönetimdir. o gün için bir önceki yönetimin yarattığı etkiyle "daha kötü ne olabilir ki" denilerek seçilmişlerdir. kendi planlamalarıyla oluşturdukları galatasaray'a katma değer getiren tek bir projeleri yoktur. sonradan bozulmadılar başından beri başarısız bir yönetimdir. son dönemde işi resmen rezilliğe döktüler o ayrı mesele.
 • 5619
  son döneme girildiğinde, yönetime geldikleri günden beri farklı konular üzerinden yaptığım savunmaların hepsini çöp yapmayı beceren yönetim. bu kadar koltuk sevdalısı olabilecekleri ve bu sevda uğruna takıma bu kadar önemli süreleri kaybettirecekleri hiç aklıma gelmezdi doğrusu. acı olan bir tarafı da, ne yazık ki yaptıkları ciddi yararlı bazı şeyleri de bu tutumları nedeniyle hatırlanmayacak hale getirmiş olmalarıdır.
 • 5620
  yiğit şardan(adnan polat) aday olabilsin diye seçimi erteleterek galatasaray'ın bir sezonunu yakmayı göze alan yönetimdir. bu sayede en iyi ihtimalle sadece 2 hafta hazırlık yapılıp şampiyonlar ligi ön elemesine psv karşısına çıkılmak zorunda kalınacaktır.

  kazanılan başarılarda zerre payları yoktur birinde fatih terim, selçuk inan ve donk'u geri dönüştürüp sol beksiz takıma kendi ilişkileriyle nagatomo'yu getirerek, diğerinde forvetsiz şampiyon olup şapkadan tavşan çıkararak kendilerine rağmen şampiyon olmuştur. averajla kaçan şampiyonlukta ise takımı sezona 1 orta sahayla başlatıp sezon içerisinde onu da çok görüp kovarak şampiyonluğu satmışlardır. görev süreleri boyunca her ne kadar lig başladıktan 3 hafta sonrasına yetiştirseler de başarılı geçirdiler diyebileceğimiz tek transfer sezonunda da fatih terim, pandemi'nin ve sakatlıkların da etkisiyle sezonu başarılı geçirmemiştir.

  ayrıca galatasaray demek futbol demek değildir, basketbol takımımızı getirdikleri acınası rezillik hali de fatih terim ve okan böke olmasa futbol ve voleybol şubelerinin gelecekleri duruma ayna tutmaktadır. gerekirse paramız yok deyip şubeleri kapatırsınız fakat galatasaray ismini bu hale getirmeye kimsenin hakkı yok!

  saha dışındaki korkaklıklarıyla galatasaray'ın ağırlığını sıradan bir 2. lig kulübüne dönüştürmüş, rezil nihat özdemir ve ekibinin yönettiği tff'yi her fırsatta iyi niyetli olarak nitelendirmişlerdir.

  sportif konulara girmek bile saçma yaptıkları şu son ihanet ihraç sebebidir. umarım tüm yönetimindekilerle birlikte ihraç edilirler. bir daha galatasaray'ın kapısından içeri girememeleri dileğiyle...

  uğurlar olsun...
 • 5621
  disiplin kurulu önerisi ve genel kurul kararı ile 109/2 maddesi uyarınca hukuki olarak hiçbir şekilde ihrac edilemeyecek olan, bir şekilde ihrac edilseler bile mahkeme kararı doğrultusunda idari işlemin iptaliyle sonuçlanarak üyelikleri iade edilecek olan yönetimdir. vakti olanlar için gelin mevzuatları inceleyelim.

  galatasaray tüzüğü
  madde 27: olağan seçim toplantısı 3 (üç) yılda bir mayıs ayının ikinci yarısında yapılır. seçim toplantıları geri bırakılamaz.
  madde 30: genel kurul toplantıları kulüp merkezinin bulunduğu ilden başka bir ilde yapılamaz.
  toplantı, bir defadan fazla geri bırakılamaz.
  madde 109/2 seçimlerin düzenli ve sağlıklı bir biçimde ve dürüstlük ilkesine uygun yapılmasını engelleyici söylem veya eylem veya davranışlarda bulunmak. (üyelikten çıkarma yaptırımı gerektiren eylemler)

  burada anahtar kelimemiz "geri bırakılamaz". peki geri bırakılamaz ne demek? iptal mi yoksa erteleme mi? bu konuda net bir tanım yok. ancak kıyas yapabileceğimiz hukuki bir kurum var. "hükmün açıklanmasının geri bırakılması". burada da yine tanım eksikliğinden literatür ikiye bölünmüş durumda. kimisi "erteleme" demekte kimileri de "askıya alma" olarak ifade etmektedir.

  ancak kesin olan bir şey var ki "hükmün açıklanmasının geri bırakılması" için öncelikle uygulanması mümkün olan ve bütün unsurlarıyla tam olan bir hükmün kurulması gereklidir. işte bu ifade galatasaray'ın seçim iptalinin aslında hukuki olarak doğru olduğunu ispatlar. neden? çünkü 22 mayıs 2021 tarihli seçim içişleri bakanlığının genelgeleri doğrultusunda yok hükmündedir. yani seçim koşulları pandemi nedeniyle oluşmamıştır. dolayısıyla geri bırakılacak bir seçim de yoktur. aslında iptal işlemi koşulları oluşmayan bir seçimin yazılı yani bir delil haline getirilmesi işlemidir.

  hatırlarsanız 17 kasım 2020 tarihli ve 31307 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 7256 sayılı kanunla; derneklerin genel kurul toplantılarının ertelenmesine dair içişleri bakanı'na yetki verilmiş, 27.11.2020 tarihli genelge ile 01.03.2021 tarihine kadar tüm genel kurul toplantıları ertelenmişti. http://gss.gs/Dhh

  02.03.2021 tarihinde ise koronavirüs ile mücadelede kontrollü normalleşme süreci kapsamında yayımlanan yeni genelgenin 9. maddesinin 2. fıkrasında da çok yüksek risk grubunda yer alan illerde ise yeni bir karar alınıncaya kadar tüm genel kurul toplantıları tekrar ertelenmişti. http://gss.gs/SFt

  bu genelgelerde her ne kadar "erteleme" ibaresi kullanılmışsa da burada kastedilen bu toplantıların yapılamayacağıdır. zaten bakanlığın bu toplantıları iptal etme yetkisi yoktur. sadece mevcut durumda bu toplantıların yapılamayacağını beyan etmek için "erteleme" ibaresi kullanmaktadır. üstelik toplantıların ileri bir tarihe ertelenebilmesi için kurumlarca ayrıca idari bir karar alınması gerekmekte olup bu idari işlemlerden biri de iptal kararıdır. bunun en güzel örneği ise ticaret bakanlığı tarafından limited ve anonim şirketlerin pandemi kapsamında genel kurul toplantılarının ertelenebilmesi için iptal kararı alınabileceğine ilişkin duyurusudur. http://gss.gs/w1K

  tüm bu anlatılanlar çerçevesinde mevcut yönetim kurulunun 109.2 maddesi ile genel kurulca ihrac edilmesi hukuken mümkün bulunmamaktadır. zaten hukuki anlamda da modern çağa ve litratüre uymayan bu tüzüğün normlar hiyerarşisi ve kamu yararı gereği kesin olarak ifade edilse bile "seçim toplantıları geri bırakılamaz" maddesinin mevcut pandemi koşulları gereği geçerliliği yoktur.

  bununla birlikte mevcut yönetimin eylemleri nedeniyle şartları oluşmuşsa 109-3 ve 109-4 maddeleri gereği disiplin kurulunun önerisi ve genel kurulun kabulüyle üyeliklerinden ihrac edilmelerinde bir engel yoktur.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!