• 5532
  gün itibariyle galatasaray spor kulübünün mevcut yönetimi.

  uzun uzun, eleştiri içeren tanım yapmak için hiç mecalim yok. bu ekip son 2 aya kadar çok ağır bir şekilde beğenmediğim bir anlayış içinde değildi; transfer başarısızlıkları, federasyon ve hakemlere karşı pısırık kalmaları elbette bir galatasaray taraftarı olarak beni üzmüştür ama 2 gün önce bu takım 2 gol averajla koca sezonu kaçırdı. baş sorumlunun fatih terim ve futbolcular olduğunu inkar edemem.

  pekala buraya kadar saha içinde kalarak bilinçli bir galatasaray taraftarının yapması gerekeni yaptım. gelgelelim başta mustafa cengiz olmak üzere bu insan topluluğuna. bu ekip her şeye rağmen azıcık dik durulmuş olsaydı şampiyon olur muyduk? kesinlikle evet çünkü burası türkiye... beyaz sayfa açtık diyerek sezona başlandı ve alper ulusoy, mete kalkavan, ali palabıyık, ali şansalan, abdülkadir bitigen ve daha aklıma gelmeyen galatasaray kaybetsinci hakemlere yol verildi. yaklaşık 30 yıldır bu takımı takip ederim ama hiçbir dönemde galatasaray'ın bu kadar çok azgın hakem kadrosuyla baş etmeye çalıştığını görmedim. her sezonda başımıza bela olan hakemler oldu ama bunların sayısı 2 veya 3'ü geçmedi. bakın bu kolaya kaçmak değildir emin olun.. son 2 sezondur neredeyse 7- 8 tane hakemden hangisinin bizim maça atandığını görsem guardım düşüyor. ben alâlede bir taraftarım ve ben ulan yine mi bu adam yönetecek diyorsam emin olun futbolcular da öyle diyor. bundan yıllar önce suat kaya oğuz sarvan'ın maçımıza verildiğini öğrenince ayağımız titrerdi demişti. ama yukarıda ismini saydığım ve unuttuklarım o oğuz sarvan'a, ali aydın'a rahmet okutur. sadece bizim maçları adil yönetmemekle kalmıyor rakiplerinizin de önünü açıyorlar ise orada bir dur demeniz lazım. bu sezon ankaragücü deplasmanında kötü oynadık diye umursamadık belki ama aleyhimize verilen penaltı ve daha önemlisi mustafa'nın gördüğü haksız kırmızı kart beşiktaş ve fenerbahçe'ye 40 maç boyunca verilmedi.. sanırım operasyon da o maçla başladı; öncesindeki maçlarımız da elbette yine darbeler aldık ama o maç nirvana oldu...

  hakemler böyleyken asıl mesele tabii ki federasyondu. bu federasyona evet dediyseniz arkasını doldurmanız ve bazı sözleri verdirmeniz lazım.. nedir onlar? nihat'ı o makama kimin getirdiğini tabii ki biliyorsunuz..madem öyle, bu atamayı yapan o meşhur kişiye hakkımızın yendiği anda nihat'ı uyarması gerektiğini söyleyeceksiniz, randevu alıp rapor vereceksiniz. çünkü nihat koyu bir fenerli.. yani fanatik bir rakip, bunun yapacağı her şey bizi endişelendirmeliydi. sergen 40 maç boyunca saha kenarında ağzına geleni söylesin, el kol hareket etsin yarım maç ceza almasın ama senin hocana çat çat cezaları kessinler. sen de bunu bir güzel ye..

  idari başarısızlıklarınıza eyvallah diyelim ama galatasaray'ın dilim dilim doğranmasına, rakiplerinin uçurulmasına ses çıkmıyorsa sizden olmaz.. seçimi de haziran'a erteleyerek ihanet sarmalına yeni ve çok büyük bir dikiş attınız.

  biatçısınız... devleti yönetenlere saygı duymak başka galatasaray'ın hakkını korumak için çaba sarfetmek, korkmamak başka şeyler. sizlere açık çağrımdır ( en ufak bir adım bile beklemiyorum ama neyse) : bu takım 2020- 2021 sezonunu 2 golle kaçırdı.. hatayspor ve alanyaspor maçları var beşiktaş'ın. birbirlerinden pek farkı yok aslında; birine 7 atmış olabilirler ama ötekine de atarlardı. izledim bu maçları ve sorulması gereken bazı şeyler oluştu.. hiçbir takımı ve furbolcuyu töhmet altında bırakmak istemem.. sadece birkaç soru var cevap bekleyen.. siz de galatasaray'a son bir emek verecekseniz bu cevapları almaya çalışın.. bu sorular sadece biz taraftarın gördüğü sorular olamaz.. gidin, araştırın, bakın.. kimsenin içine sinmeyen bir şey kalmasın derdimiz bu..
 • 5534
  sadece 2020-21 sezonunun değil; gelecek sezonun da* kaybedilmesinin temellerini atmış yönetimdir.

  sayelerinde büyük bir kaosa doğru hızla gidiyoruz.
  17.05.2021 tarihi itibarıyla ortada ne fiili bir başkan, ne yönetici ne de teknik direktör var.

  teknik direktörümüz terim ile bile taraftar önünde show yaparak "5 senelik imza atıyoruz" denilirken herkesi kandırıp 2 senelik sözleşme yapıldı. ve bu sözleşme hala uzatılmadı. düşünebiliyor muyuz rezaleti?

  seçim yapılamıyor bunun sebebi ne? korona virüs yasakları.
  hadi canım. kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz? korona virüs dün mü çıktı?
  niye online oy gibi alternatif bir seçim şekli düşünülmüyor?
 • 5537
  seçimi yapmanın ellerinde olmadığı yönetimdir. yasak amk ne yapsınlar? muhtemelen zaten böyle olacağını da bildikleri için önceden erteledik dediler.

  yapılacak şey belli, mustafa cengiz yönetimi devam etmeyecek. içlerinden biri aday da olmayacak. o zaman mevcut yönetim + 4 aday toplanacak, en acilinden. terim'le devam edeceklerse ki bütün adaylar mecburen bunu ifade ettiler, transfer çalışmaları için karar verecekler.
  seçime kadar mevcut yönetimin atacağı adımlara kefil olacaklar. seçim günü gelene kadar da cengiz yönetimi transfer çalışmalarını yürütecek. ortada bir cenaze var, herkes birbirini suçlama peşinde. yahu kalkacak bu. ama öyle ama böyle. dönem değişene kadar birlik olmak zorundayız. bir sürü fırsat transferi var önümüzde, bizi bekleyen bir sürü futbolcu var. onları daha fazla bekletemeyiz.

  cengiz yönetimi imzalara başlamalı. fatih hocanın da isteği doğrultusunda öncelikle bonservisi elinde olan oyunculara imza attırılmalı. moreno, alpaslan, salih uçan, mümkünse serdar dursun gibi oyunculara imza attırmak için seçimi beklemenin lüzumu yok.

  halil, onyekuru ve mustafa'nın bonservisleri için görüşme yapmak gerekiyor. başkan kim olursa olsun yapılacak olan bir şey zaten. şimdiden görüşülüp çözülmeli bu transferler.

  seçim var diye pause tuşuna basıp 1 ay bekleyemeyiz. tüm adaylar vekalet vermeli. vermeli ki süreç başlasın artık.
 • 5540
  15 mayıs 2021 gecesinden itibaren kendilerinden haber alınamayan yönetim. herhalde kaçırıldılar. yani aklıma başka bir şey gelmiyor. sezon bitti şampiyonluk gitti, kadronun yarısı gitti, hocanın sözleşmesi bitti, hoca sizi bir güzel eleştirdi, seçim tarihi belli değil, yeni sezon kadro planlaması nasıl olacak...

  yahu bir çıkın açıklama yapın, yol haritanızı söyleyin, belirsizliğe son verip taraftarları rahatlatın, süreç ne olacak, ne bitecek, nasıl ilerleyecek. bu kadar zor mu.?
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!