• 5509
  23 mayıs 2021 pazar günü seçimi yaptırması gereken yönetim. galatasaray’ın özellikle transfer konusunda kaybedecek bir günü bile yokken, seçimi haziran ayında yapmak, kulübü sürüncemede bırakmak skandaldır. hele bunu kişisel çıkarlar uğruna yapmak apayrı bir skandaldır.

  yarın öbür gün geriye dönüldüğünde iyi kelimelerle anılmak istiyorsanız hemen önümüzdeki ilk pazar günü seçim, seçim, seçim!
 • 5510
  gittikleri zaman sorunun kendilerinde olmadığı anlaşılacak olan yönetimdir. sorun kişi ya da gruplarda değil, konjonktürde. bunu neden ısrarla anlamak istemiyor bazı arkadaşlar?

  burak elmas gelse her gün tff'ye küfür kıyamet yardıracak mı sanıyorsunuz? ya da yardırsa bile galatasaray'ın bundan kazançlı çıkacağını mı? bir düşman varsa bu tff değil. daha yukarılarda. adam o yüzden diyor tff'nin iyi niyetine inanıyorum diye. biliyor çünkü gerçek düşmanın kim olduğunu, tff'nin emir kulu olduğunu.

  şu saatten sonra kalma ihtimalleri zaten yok. bence son bir güzellik yapıp şu seçimi bir an önce gerçekleştirmeliler. ben hakkımı varsa helal ediyorum bu yönetime. 3.5 sezon 2 lig, 1'er tane de türkiye ve süper kupa. allah bereket versin.
 • 5511
  2020-21 sezonunda şampiyonluğu kaybetmemizin en büyük sorumlusudur.

  iki maçta şu kadar gol atamadık, bu kadar penaltı kaçırdı... bunları konuşacağımıza yönetime bakmak lazım. hangi yönetime?
  sezon boyu aleyhimize yapılan hakem hatalarına, rakip camiaların kışkırtmalarına, teknik ekibe ve oyuncularımıza verilen haksız cezalara karşı sessiz kalan, galatasaray'ın haklarını koruyamayan yönetim yüzünden kaybedildi bu şampiyonluk.

  yine bu yönetimin ve başında olan mustafa cengiz'in hoca ve futbolcular hakkında ettiği sözler, belhanda'nın takımdan kovulması, feghouli'nin demorilize edilmesi diğer unsurlardır.
 • 5513
  seçimlerden sonra yöneticilerinin kulübün kapısından içeri girmesi yasaklanması gereken yönetimdir. fatih terim günahıyla sevabıyla yoğun ve stresli bir çabayla mücadele ederken, yönetimin hocaya ve oyunculara karşı yaptığı kötü niyetli hareketleri fenerbahçe ve beşiktaş bile yapmadı. hoca başarısızlık için eleştirilir, eleştirilmez o ayrı mesele. ama şampiyon olsaydık bile yönetimin camiaya verdiği zararın haddi hesabı olmadığı için kulüpten ihraç edilmeleri gerekir. yonetime en ufak hakkım varsa haram olsun.
 • 5515
  gittikleri zaman sorunun kendilerinde olduğu anlaşılacak yönetim, özellikle fatih terim kalırsa.

  bir yönetim bu kadar aymaz olamaz. yaptıkları şey tam olarak kendilerinden önce gelen yönetimin rezilliklerinin ekmeğini yemek. takımı forvetsiz şampiyonlar ligi'ne soktular, bi şey demedik. ozan'ı satıp gelen parayı 6 ay forvet bulamadıkları için diagne'ye gömdüler, iyi niyetli dedik. sürekli süleyman rodop'a haber uçurup transferde elimizi zayıflattılar, hasta dedik. ali koç yönetiminin transfer ahlaksızlıklarına çıkıp iki kelam etmediler, sustuk.

  o kadar çok rezillikleri var ki, tek paragrafa sığdırıp göz yormak istemiyorum.

  takımın orta saha ihtiyacı bas bas bağırırken, belhanda'dan nefret etmeme rağmen söylüyorum, takımın orta sahasındaki kilit isimlerden birini yol üstünde saçma sapan bir sebepten kadro dışı bıraktılar. bakın bu kendi ekibine düşmanlıktır. neden biliyor musunuz? mesela bunun bedeli para cezası olabilirdi. fatih terim'le bir araya gelip futbolcuyu uyarabilirlerdi. ama neden bu kadar ağır bir ceza verdiler biliyor musunuz, aslında belhanda'yı değil, fatih terim'i cezalandırmak için. taraftar tepkisinden çekindikleri için fatih hoca'yı yollayamadıklarından, akılları sıra belhanda yoluyla mobbing uyguladılar.

  en çok doğrandığımız, açıkça ligden koparılmaya çalışıldığımız haftalarda, çıkıp federasyona güvendiklerini söylediler. sorun yukarda falan, geçiniz abicim bunları. fenerbahçe'yi yılların muhalifi koç ailesinin bir mensubu yönetiyor. siyasi korkuları yüzünden ses edemediler. tahkim kurulu'nun, pfdk'nın, tff'nin holigan derecesinde fanatik beşiktaş ve fenerbahçelilerce yönetilmesine karşın lobi geliştiremediler.

  kimse kendilerine küfür kıyamet yardırmalı demiyor. galatasaray kadar güçlü bir sivil toplum kuruluşunun başkanının lobi faaliyeti yürütememesi, sırf taraftar tepkisinden çekindiği için ekranlara çıkıp şiveli ağzıyla (asla bir aşağılamam yok, yakışıksız olduğu için söylüyorum) bas bas bağırması kabul edilemez.

  daha bir sürü rezillikleri var. zemin ayrı rezillik, başkanın kendi futbolcusuna yönelttiği ithamlar ayrı.

  ekmek yedikleri şey, tekrar söylüyorum, dursun özbek'tir. yatıp kalkıp dua etsinler ki kendilerinden önce dursun özbek denen kifayetsiz galatasaray başkanı idi. umarım bir an önce defolup giderler.
 • 5516
  görev süresi boyunca fatih terim'in işini zorlaştırmaktan başka hiçbir işe yaramamış yönetimdir. 2017-2018 sezonunda ndiaye'yi apar topar satıp yerine adam almadılar ve fatih terim u21'den geri çağırdığı donk ile şampiyon oldu. 2018-2019 sezonunda hocaya 2 forvet sözü verdiler ve gomis'i satarak adamı forvetsiz şampiyonlar ligine gönderdiler. yarısını forvetsiz geçirdiği sezonda 8 puan geriden gelerek şampiyonluğa ulaştı. sadece 2019-2020 sezonunu bu yönetime yazmam çünkü hocanın istediği isimler alındı. ama bu sefer de hoca yanlış planlama yaptığı için başarısız olduk. 2020-2021 sezonunda ise orta saha almadılar ve hoca taylan'ı parlatıp şampiyonluk mücadelesi verdi. bunların haricinde fatih terim düşmanı tff'ye iyi niyetli demeleri ve hocayı yalnız bırakmaları da var.
 • 5518
  2020-2021 sezonunun baş sorumlusudur.
  ne emre akbaba'nın kaçan penaltısı ve kötü oyunu ne luyindama'nın bireysel hataları ne fatih terim'in kadro tercihleri...
  bu hatalar küçük bir su birikintisiyse bu yönetiminin yaptıkları denizlerdir.
  büyük resmi görmeyip inatla küçük detaylara odaklanmak realiteden uzak olmaktır.

  bugün hakem hatalarına sesi çıkabilen, oyuncularını ve teknik direktörünü savunmasız hale getirmeyen, futbolcuların özel hayatını çarşaf çarşaf medyaya aktarmayan ve takımının sözleşmeli futbolcusunu ego tatmini amacıyla kulüpten göndermeyen x bir yönetim olsaydı bugün şampiyonlar ligi'ndeki rakiplerimizi çoktan analiz etmeye başlamıştık bile.

  beceremediniz. gidiniz.
 • 5520
  şu yaşananlardan sonra hala ve hala nasıl şu saate kadar istifa etmediğini merak ettiğim yönetim.

  beyler, istenmiyorsunuz işte yahu, bu kadar basit. ipler bağlanmamak üzere kopmuş. belirli yaşa gelmiş insanlarsınız, biraz olgunluk gösterin. nedir bu inat, nedir bu ısrar? yazık, ayıp değil mi? siz bu kulüpte bu saatten sonra geçirdiğiniz her süreçte kaos, gerginlik bitmeyecek.

  daha fazla ayıp etmeyin. bırakın, en erken sürede seçime gidin. olmuyor işte, olmuyor.
 • 5523
  sadece transfer sezonlarında dahi yaşanılanlarla unutulmayacaklar arasına giren yönetim. en unutamadıklarımsa;
  bonservis/imz p. maaş
  mbaye diagne. 13m€ 2.35m€
  ryan babel. 2m€imza p. 2.5m€
  radamel falcao. ? 5m€
  fatih öztürk. - 4mtl.
  okan koçuk. - 2.75mtl
  şener özbayraklı. - 7mtl
  akbaba yazmıyorum teknik kadro seçimi
  -------
  sadece ndiaye ve rodrigues transferlerinden gelen 25m€ transfer ücretinin ziyan edilmesi.
  --------
  1 sene kiralık oyunculara kiralama bedeli saçılması;
  n'zonzi, lemina, seri, etobo gibi. (andone ve gedson u eklemek ayıp olur.)
  ---------
  taylan'ı nakış gibi işleyen terim tedrisatı düşünülünce elden kaçırılan ozan kabak, mustafa kapı ve 2.5m€ luk serbest kalma maddesiyle alınamayan kaan ayhan.
  asansörde tanıyamayan bafetimbi gomis
  katar da kavga mevzusu iddia edilen alan
  kapına gelen josef i free çözmemen.
  dervisoglu na opsiyon koyma geregi duymaman.
  belhanda fesih.
  uzar gider....
  galatasaray sadece 1 başkan döneminden çok daha fazlasını kaybetti maalesef. ibra ve ihraç mevzuları gündeme gelecek mi bakalım.
 • 5527
  fatih hoca'nin tuhaf oyuncu tercihlerini, değişik ısrarlarını eleştirdim fakat burada sezonun en büyük eleştirisi mustafa cengiz yönetimine olmalı.

  bir kulüp başkanı, yönetimi mevcut teknik direktörünün yanında olur, işini kolaylaştırır. bu yönetim tam tersi hocanın işini hep zorlaştırdı. bakın alıp alamadığı futbolcuları ikinci plana koyuyorum. yönetimsel olarak hocayı yapayalnız bıraktı. hocaya düşman olanlarla dost oldular neredeyse. o yüzden hocanın 15 mayıs 2021 galatasaray yeni malatyaspor maçı sonrası açıklamalarına yüzde yüz katılıyorum.

  maalesef son 1.5 yılda galatasaray'a zarardan başka hiçbir şey vermeyen, galatasaray düşmanları ile dost olan, hocayı yalnız bırakan, kulübün hakkını korumaktan aciz bir yönetim görüntüsü çizdi. tez zamanda kurtulacağız umarım.
 • 5528
  https://twitter.com/...856937054273536?s=20

  yaptıkları hainlik. hoca kim olursa olsun 1.5 ayı çalmayı meşru kılacak tek sebep var mı? kadroyu temmuz'da kuracaz. belki anlaştığımız sözleşmesi elinde oyuncular kaçacak, rakiplerimize gidecek bu sebeple. belki ön elemeden elenip devasa gelirden olacağız bu sebeple.

  ama sorun yok. onlar da biliyor. bu dediklerim gerçekleşse ve elensek terim'e yazar bak sparta prag cart curt'u eliyor diyecek adamın olduğunu. geçen yaz orta saha yok dedik. etebo neyine yetmiyor diyen adam bugün açtım taylan'ı kesip etebo'yu aldı diye şampiyonluk verdi hoca diyor.

  sinir hastası olup çıktım bu galatasaray yüzünden. içimdeki tüm hümanizm örgütlü mantıksızlık karşısında eriyor.
 • 5529
  en yakın tarihte seçim yapması gereken yönetim, haziran sonu falan konuşuluyor. bu galatasaray'a ihanettir, takımın başında hoca bile yok. görev süresi dolmuş bir yönetim takım adına karar vermemeli. en kısa zamanda seçimi gerçekleştirmelidir. iyisiyle kötüsüyle uzun süre arkalarında durdum, fakat aksi durum açık söylüyorum hainliktir, kastidir. daha fazla zorlamayın, makamınızı bırakmayı bilin.
 • 5531
  seçimi ısrarla haziran sonuna almaya çalışıyorlar.

  amaçları ne?

  - takımla ilgilenecekler desen bir aydır kazanılan maçlar dışında ortada gözükmüyorlar. başkan hoca ile kavgalı. fatih terim basın toplantısında yönetimin son 5-6 haftadır elini eteğini çektiğini ima eden açıklamalarda bulundu. terim, kişisel durumları bir kenara bırakıp kulübün geleceği için şu haftaları değerlendirmemiz lazım diyerek adeta çağrı yaptı. kısa süre içinde kiralık oyuncuların başka takıma gidebileceğini, anlaşma aşamasında olduğumuz oyuncuların fikrini değiştirebileceğini söyledi. sözleşmesi biten oyuncular şimdiden imzaları atmaya başladı. belli ki yönetim şu anda takımla ve kulübün geleceğiyle ilgilenmeyi bırakmış. salih ve alioski gibi bonservissiz gelebilecek isimler bu günlerde elden kaçacak gibi.

  - tekrar aday olacaklarsa kulübü kendi haline bırakıp, bir ay boyunca gelecek sezon planlaması yapmasına engel olup nasıl seçimi kazanacaklarını düşünüyorlar. bilakis seçimi kazanmak için canla başla gelecek sezon çalışmalarına başlamaları gerekmez mi?

  - tekrar aday olmayacaklarsa (ki cengiz olmayacağını açıkladı) kulübün yeni başkanına kavuşmasını bir ay ertelemenin manası ne?

  kısacası hem kendileri yönetmiyor, hem de kulübe yeni yönetimin gelmesini engelliyorlar. eğer söylendiği gibi bu saçmalığın tek sebebi kulüple fatih terim'in yollarını ayırmaksa yazıklar olsun. ffp'nin bittiği, nihayet oturmuş bir kadro kurmayı ümit ettiğimiz sezonu hiç etmeye and içmişler.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!