• 5276
  lütfen artık bu yönetim hakkında "mali durumdan iyi" yorumu yapmayın. yapıyorsanız ortaya bir kanıt koyun.
  (bkz: #3139586)
  kendilerini desteklediğim hatta bir dönem benim de mali durumdan iyiler diye düşündüğüm belli ama 2-2.5 yıldır falan borçlar artıyor, derneğe borç artıyor, özkaynaklar azalıyor, hisseler satılıyor. bunların hiçbiri covid ile açıklanamaz.
  mali olarak da yönetemiyorlar belli işte. mali olarak yönetebilen adam 320 milyon lira zararı, 200-300 milyon lira ek borçlanmayı yapmaz.
 • 5277
  sosyal medyayı önemseyen, sosyal medyada ciddi miktarda trolleri olan, sosyal medyanın sesine her daim kulak veren yönetim. mesela sözlükte ya da twitterda çıkan her başkan adayına bir şekilde saldırılıyor ve sonra mustafa cengiz yönetimi kar açıkladılar diye övülüyor. bakın mevcut iktidarın yol yaptılar diye savunulmasından bile daha vahim bir olay bu kar mevzusu. çünkü ortada gerçek bir kar yok. borçları derneğe bindirince sportif aşyi karda göstermek o kadar da zor olmuyor. derneğin borcu milyara dayanmış, 3-4 yılda ödenemeyecek bir noktaya gelmiş hala ekonomik olarak iyi yönettiler, kar açıkladılar falan... tamam candaş tolga ışık ile olan mevzusundan sonra burak elmas haketti bazı şeyleri, doğru ama en basiti burası sözlük. biz oy kullanamayacağız ki, neden oy hakkımız var gibi propaganda yapıyorlar cidden anlamıyorum. eşref hamamcıoğlu'ndan mesela nefret ederdim. ederdim ama yıllar adamı haklı çıkardı. bunu da unutmam, bu saatten sonra artık nötrüm kendisine. burada da twitterda da bakıyorum bir kara propaganda dönüyor. aday olmaya hakkı yokmuş. biri çıkıyor başkanlığa aday olmayacağım demişti şimdi aday oldu güvenilir biri değil diyor. ya mustafa cengiz de bundan 90 gün önce falan bırakıyorum demedi mi? biri olunca güvenilir oluyor da diğeri olunca mı güvenilmez, sözünde durmayan biri oluyor?

  diğer bir husus da bu trollerin futbolculara yaklaşımı. mesela twitterda falcao ile ilgili en romantik twitleri bu troller atıyor, çünkü yönetim aldı. babel için iyi oynadığı maçtan sonra bile linç çıkartırlar, çünkü hoca aldırdı. bedava olduğu için başkanlarının alabileceği tek sol açık olduğunu unutuyorlar tabi... belhanda'yı zaten allem edip kallem edip yediler. belhanda ile de en çok uğraşan tayfa bunlardı. çünkü belhanda'nın mevcut yönetim ile arası hiç bir zaman iyi olmamıştı. şimdi mesela hedefte emre akbaba var. belli ki emre ile yönetimin arası bir takım mevzulardan dolayı açık. emre'yi sürekli taraftarın önüne atmaya, linç ettirmeye çalışıyorlar. benim emre akbaba ile ilgili görüşlerimi buradan bir çok yazar bilir mesela. transfer olurken bile bende soru işaretiydi. ancak açık söyleyeyim; emre akbaba'yı çok tutan biri olmadığım halde oyuncuya şu yaptırdıkları şey benim zoruma gidiyor.
 • 5278
  bilhassa işin iletişim mekanizması yönünde fecaat bir duruş sergileyen yapı olmakla birlikte; galatasaray'ın ekonomisinin kötüye gidişinin tek sorumlusu da değil.

  https://www.kap.org.tr/en/Bildirim/926453

  içeriği okudum, hemen her alanda eksi yazmışız. bundan muhakkak ki yönetimin ekonomik hamlelerinin yetersizliği de mevzubahistir fakat tek neden mi? dün avrupa futboluyla ilgili birkaç makale karıştırırken denk geldim; juventus yönetimi futbolculardan 3 aylık maaşlarını erteleme talebinde bulunmuş. şu an için futbolcu maaşlarını ödeyebilmelerinin imkanı olmadığını, oyuncuların kalan alacaklarını önümüzdeki sezonun bütçesine dahil etmek istediklerini söylemişler. pandeminin getirdiği gelir kaybı ise bu durumun en büyük sebebi olarak gösterilmiş. küçük de bir kaynak:

  https://www.football-italia.net/...sk-postpone-salaries

  öte yandan benzer sorun avrupa'nın birçok kulübünde olmakla beraber barcelona'daki hadiseye birçoğumuz hakimiz:

  https://tr.euronews.com/...ay-na-kadar-maas-yok

  içerikler yüzde yüz doğru olmayabilir belki ama %70 doğrudur diye tahmin ediyorum.

  nereye geliyorum?

  kocaman kocaman gelirleri olan, kur farkı gibi bir doneden etkilenmeye avrupa futbolunun devasa mali yapıları bile pandemi döneminin sebep olduğu gelir kayıplarından o biçim etkilenmiş vaziyette. hal buyken galatasaray'ın ekonomisinin böyle bir dönemde kötüye gitmesi çok mu anormal? pandeminin neden olduğu gelir kaybı zaten malum olmakla birlikte bizde euro kurunun önlenemeyen dalgalanması da işin bir başka boyutu. şahsen yönetimi şu dönemde çok da fazla suçlayamıyorum işin mali kısmından ötürü.

  gelir yok, kur çok.

  sosyal medyada kendisine "burak" çekilen burak elmas'ı, galatasaray'ı liseci kafa yapısıyla ele almak isteyen ve başkanlık makamına saygısı olmadığını alenen göstermiş olan eşref hamamcıoğlu'nu falan gördükçe diyorum kendi kendime "acaba kötünün iyisi kıvamındaki mevcut yapıyla devam etmek en sağlıklısı mı" diye. ne diyeyim, galatasaray için hayırlısı ne ise o olsun.
 • 5288
  10 nisan 2021 galatasaray fatih karagümrük maçından sonra açıklama yapmaları gereken yönetim.
  ben uğraşmasınlar diye aşağıda bir metin hazırladım.

  bu terbiyesizler nasıl çoluğunun çocuğunun yüzüne bakacak. böyle bir şey olur mu? karagümrük camiası büyük camia, bizi yensin, şampiyon olsun bize ne. bir tane kıçı kırık hakem bize neden bunu yapıyo.

  silahım olsa, vururdum, samimi söylüyorum. iyi ki yoktu. allah göstermesin, adamın yanında silah olsa bunlar adamı katil eder.

  hakemler galatasaray’ın önünü kesecek bir tavır ortaya koyarlarsa emin olun taş üstünde taş bırakmam, yer yerinden oynar.

  hakem kararları, bize göre hakem hataları bazılarını kasıtlı olarak gördüğümüz bazı gelişmeler bizi fazlasıyla endişelendiriyor. milyonlarca taraftarın sesini dinlerseniz ciddi bir sıkıntı var. kazanıyoruz, kazandığımız maçlar da dahil olmak üzere bizi rahatsız eden bir standartsızlık var. hakem kararlarında ve var kararlarında müthiş bir standartsızlık var.

  hakem hataları sistematik geliyor. futbolla yatıp kalkanlar hakem hatasıyla kastı fark edebilecek durumda. her şey ortada. böyle bir durumla karşı karşıyayız. maçlardaki pozisyonları tek tek açıklasınlar. "şu nedenden dolayı sarı kartı görsünler" desinler. hakem notlarını açıklasınlar.

  kriz var mı yok mu? sayın mhk başkanı çıkıp bir kaç söz söylemeli. hakem atamaları nasıl yapılıyor, notlar nasıl veriliyor? hakem notları açıklanırsa ahbap-çavuş ilişkisinin önüne geçeriz. biz bu konuyu açarsak, devrimsel reformlar lazım. hem şikayet ediyoruz, hem öneride bulunuyoruz. hakem performansları nasıl değerlendiriliyor. hakem hataları nasıl yapılıyor, bilmiyoruz. ama doğru yapılmadığını biliyoruz.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!