• 5053
  (bkz: ibrahim akdağ/#3118431)

  hemen yarın sabah itibariyle ilk iş olarak mostafa mohamed'in bu skandal kırmızı kart pozisyonu için federasyona başvurması gereken oluşum. elbette olumlu sonuç olmayacağını ben de biliyorum ama başakşehir nasıl rafael'in kırmızı kartını iptal ettirdiyse biz de sonuna kadar mücadele etmeliyiz.

  televizyonda konuşmak yetmez, icraat lazım icraat. sizi hep savundum ama artık yeter, göz göre göre doğranıyoruz!
 • 5054
  4 mart 2021 saat 13:00 itibariyle 3 mart 2021 ankaragücü galatasaray maçı katliamına halen resmi bir cevap verememiş olan yönetimdir. albayrak'ın bağırıp çağırmasını saymadığımı belirtmeme gerek yok. tarihin açık ara en basiretsiz yönetimi.,
  galatasaray'ın köküne kibrit suyunu döken başkanlardan birisi olan rahmetli canaydın dahi ali aydın'a düdüğünü bıraktırabilmişti. maalesef bu yönetim gölgesinden dahi korkuyor.
 • 5055
  acil olarak en sert tepkiyi, gündemde sürekli tutarak yapması gereken yönetimimiz. neden gündemde sürekli tutarak diyorum maalesef o kadar balık hafızalıyız ki bırakın bizimle uğraşan yapıyı kendi taraftarımız bile bazı şeyleri çok çabuk unutmakta.

  mustafa hoş'un yeni bir kitabı çıktı, ''neo türkiye'nin panzehiri hafızadır.'' isimli, o kadar haklı ki.

  biz bu oyunu kitabına kuralına uydurmaya çalıştıkça sürekli ağlar olduk, o kitaplar çalındı artık. kuralları da silinmiş belli ki. biz bu yeni kurallara göre oynamadıkça, bu şekilde onlar gibi mücadele etmedikçe hepimize geçmiş olsun.

  bak suyun karşı tarafına, o kadar hakem kollamalarına, limit artırımlarına, usulsüz transferlere, kol kanat germelere rağmen ne yapıyor? hakem desteğiyle yense bile çıkıp hakemleri eleştiriyor. kapalı kapalı ardında hep bir kulis yapma peşinde. bak şampiyonluktaki diğer rakibimize, her şeye istisnasız her şeye itiraz ediyor. bir teknik direktörü var ki saha kenarında elleri hep iki yana açık.

  yol belli sevgili yönetimimiz; ilk başta bir basın toplantısı düzenleyip, barkovizyon ile sezon başından bu yana yapılan tüm eyyamları, maç maç pozisyon pozisyon pozisyon herkesin gözüne sokacaksın. o kadar emsal pozisyonlara o kadar adaletsiz kararlar var ki, bunları görüntülü anlatacaksın. anlatacaksın ki herkes bir bir hatırlayacak, söyledim ya yukarıda hani hafıza mevzusunu, malum bizim taraftarımız bile unutabiliyor ki günün sonunda bize yapılanlardan çok bizi eleştirir oluyoruz. mhk'yı itin götüne sokacaksın. bıkmadan usanmadan tff'yi istifaya davet edeceksin. türk futbolunun intikamını sizlerden alacağız diyeceksin. sorumlu sizsiniz diyeceksin. en tepeye yönetenlere açacaksın savaşı, hakemleri akşama kadar eleştirsen ne. adam köpeğini senin maçına göndermiş, sen ona kışt desen ne, başka tasmalısı mı yok?

  işin özü sayın yönetim, pasif olmaya devam edersek daha da ezileceğiz ve bu camia buna razı gelmez.
 • 5056
  mostafa mohammed ahmed'in ceza almaması için henüz bir şey yapmamış oluşumdur.

  dün abdürrahim albayrak'ın isyan ettiği gibi isyan ediyorum sizlere, yeter.

  tahkim kurulu fanatik fenerbahçeli avukatlardan oluşuyor, bir tane galatasaraylı yok.

  pfdk fanatik fenerbahçeli körlerden oluşuyor, bir temsilci yok.

  federasyonda bizi temsil etsin diye duran son adam hamit altıntop idi (buraya bir kahkaha koyalım), istifa etti, bir tane galatasaray temsilcisi yok.

  kulüpler birliği başkanı ahmet nur çebi, alkış tutuyorsunuz.

  nihat abinize çıkıp tek laf edemiyorsunuz.

  senelerdir, sizin lehinize, hadi yanlış diyelim, bir taç atışı vermiş hakemlerin meslek hayatı bitirilirken, kötü niyetiyle maçı sizden alan halis özkahya gibi hakemler affediliyor. kadıköy'de maçı sizden alıp rakibe veren ali palabıyık cezasız yırtıyor. sizi alenen doğrayan alper ulusoy, halil umut meler, cüneyt çakır hala hakem.

  rakibiniz sahasındaki maçta koskocaman pankartla, türkiye önünde size terör örgütüyle bağlantınız olduğuna dair yakıştırma yapıyor, sesiniz çıkmıyor.

  rakipleriniz her hafta maça seyirci alıyor, futbolcularınıza, teknik heyetinize galiz küfürler yağıyor, sesiniz çıkmıyor.

  pardon. sesiniz çıkıyor da, kendiniz konuşup kendiniz dinliyorsunuz. isyanınız bile yapmacık, "aman ali rıza bey tadımız kaçmasın" seviyesinde.

  yeter. lütfen yeter.

  beyler, burası türkiye'nin en büyük kulübü. mekteb-i sultani kültürünün aşılandığı yer. konuşmanıza gerek yok, halil umut meler ve cüneyt çakır denilen operasyon çocuklarını bitirmek zorundasınız. serdar tatlı'ya bir sonraki hakem hatasının sonuçları olacağını öğretmek zorundasınız. nihat özdemir'in bacaklarını titretmek zorundasınız.

  yapamıyorsanız, kusura bakmayın, çekip gideceksiniz. yeter.

  ben en çok eleştirenlerdenim ünal aysal'ı. o yüzden bana muktedir var, bi şey yapamıyoruz masallarını anlatmayın. 2012 yılında kadıköy'de karanlıkta kupa alınırken de vardı aynı muktedir. bu federasyonun laciverdi olan yıldırım demirören vardı o zamanlar da. ama hakettik, çıktık, çatır çatır aldık kupamızı. kadıköy'de.

  bu yüzden bu iş sizin korkaklığınız, lobileşmeye önem vermemeniz, tüm kurumları fenerbahçe'ye peşkeş çekmenizden öte bir iş değil.

  yeter.

  edit: 2011 değil 2012, bir de hamit altıntop istifa etmemiş sanıyorum.
 • 5057
  kendilerini transferler konusunda neredeyse hiç eleştirmemişimdir. eleştirilerim hep galatasaray haklarını yeterince savunamamaları üzerine olmuştur. rakipler için pamuk şeker gibi bir yönetimdir. sen doğrandığın alanya maçından sonra sırf kazandığın için çıkıp konuşmazsan, bugün konuşmanın hiçbir anlamı kalmıyor. arda turan bu yönetimin 2.5 senede yapamadığını yaptı. bu kulübün haklarını futbolculardan ve taraftardan önce siz savunacaksınız. senin aleyhine verilen kararlar rakip takımlara verilse sahaya çıkmama kararı alırlar.
 • 5058
  galatasaray'ın bir şeylere sesini çıkardığı son zaman 2013, sesini çıkarıp karşılık aldığı son zamansa 2003 veya 2004.

  bu milleti kim gaza getiriyor bilmiyorum. aysal zamanındaki konjonktürle şimdikini bir tutan biri en sağlamından bir balık hafızalıdır. o dönem devlet içindeki çatışmanın ayyuka çıktığı, çok hassas bir güç dengesinin olduğu, galatasaray'ın da bu dengede yerini doğru aldığı bir dönemdi. o zaman mesela twitter yasaklandığında sahaya twitter baskılı tişörtlerle çıkabilirdin. yine aysal büyük bir ortak fikir birliğiyle başkan olmuştu. camia dinamikleri tam kapasite çalışıyordu. o sayede basketbol liginden çekilebiliyordun ama fenerbahçe de o zaman bu dengenin tam ortasındaydı ve sen çekilsen de bunun zerre kıymeti olmadan şampiyonluğu alıyordu.

  sümüklünün mankurt müritleri 15 temmuz 2016 günü bu ülke tarihinini en büyük ihanetine imza attıktan sonra bütün denge değişti. artık devlet içinde çatışma yok. tek güç var. herkes o güce bağlı. o güç istediğini yapar ve bu konjonktürde sesini çıkardığınanda tepene binerler. sn. cengiz ayrıca sn. aysal gibi bütün camianın birliğiyle gelmedi. dursuncu damar hala binlerce üyeye sahipken başkan oldu. camia bölünmüştü ve bu yüzden camianın dinamikleri de harekete geç(e)miyor. rakibin başkanı iş dünyasının türkiye'deki en büyük ailesinin veliahtı ve cumbaba ile arası müthiş. fenerbahçe 2011'den bu yana bu dengenin tam ortasında. sen bunu ancak camia dinamikleriyle aşarsın ama bizde dernekte çayı 3 değil de 5 kuruşa içen adam muhalif olduğu için bu birlik de sağlanamıyor.

  yani bu ıslak hayallerle bir yere varılmaz. taraftar topluca oy vermeyeceğini belli etmediği sürece yönetim(ler) hiçbir şey yapamazlar. bu kulüpteki fetullahçı çete elemanlarını bile üyelikten atmayan bir genel kurul var yoksa. işe yaramıyor yani. yarın sakıp ağa mezarından kalkıp galatasaray başkanı olsun, yapacağı bu kadar.

  şu masaya yumruğunu vurmak temalı komiklikler bitsin artık. sırf taraftara şirin gözükmek için asarım keserim demelerinin bir alemi yok. taraftar hayal aleminde yaşıyorsa bu taraftarın sorunu.
 • 5059
  nihat özdemir tff'sini ibra eden yönetim.

  pdfk'dan memnun değiliz. mhk'dan memnun değiliz. tff'ye bağlı ne kadar kurul varsa hiçbirinden memnun değiliz, hepsiyle sorunumuz var. ama gidip koşa koşa nihat özdemir federasyonunu ibra ediyoruz. nihat özdemir de "ulan bunlar daha geçen kızıyorlardı, 2 maçta(rize, antep) şampiyonluk umutlarını hakemler aldı çöpe attı, şimdi de yüzsüz gibi gelmiş ibra ediyorlar." diye düşünüyordur büyük ihtimalle.

  daha basın önünde iki cümle kuramayan adamlardan bahsediyoruz. ne yumruğu ne masası ya. önce çıkın itham edin!
 • 5060
  2 ay önce her yer yıkılıyordu fatih terim ile kavga etti diye. şimdi yine sevgi kelebeği oldu. ben bu millet kadar unutkan başka bir millet tanımadım bunca yıllık yaşantımda. yönetimi dönemlik değil anlık değerlendiriyorsunuz yine. yönetimi eleştirdiğim neredeyse bütün yazılarımda genelle bağdaşlaştırarak eleştirilerde bulundum. yok transfer dönemini iyi kapatmış, yok şu hareketi çok iyiymiş. bütüne baktığında iyi mi peki? değil.

  bu yönetime hala galatasaray'ı yönetmesi için destek vermek çok yanlış bir hareket. daha önce de söyledim; mustafa cengiz ve ekibi galatasaray'a zarar verecek noktaya geldiler. yıprandılar, eskidiler ve artık kulübe katabilecekleri hiçbir artıları kalmadı. yaptıkları iyi şeyler yoktu demiyorum ama artık totalde iyi işler yapamayacaklar. tıkandılar. umarım üyeler mantıklı davranır ve gelecek sene mustafa cengiz ve ekibini seçmezler(başkanlığa aday koydukları taktirde). galatasaray'ın daha fazla bu yönetimle zaman kaybetmemesi gerekiyor. emekleri için teşekkür edip yollar ayrılmalı.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!