• 5033
  mükemmel başlayıp arada sacmalasalarda genel olarak bu koşullarda ellerinden gelen en iyisini yapmışlardır. kendilerine zaman zaman haksızlık ediyoruz ama bu durumun oluşmasında en büyük pay da kendilerinin. artıları ve eksileri ile bir gözden geçirelim.
  1. mustafa cengiz başkanlık makamına uygun olarak rakiplere gerektiğinde gerekli cevapları hem de en kaliteli şekilde vermistir. +
  2. mustafa cengiz dışında diger yoneticileri negatif durumlarda hic göremedik. hep pozitif durumlarda çıktılar roportaj verdiler. -
  3. amatör şubelerin durumu iyi degil. buraya para aktarimi yapılmadı. her brans kendi kazandigindan yesin denildi. dogru mi yanlis mi karar veremiyorum. fakat genel olarak ışıl alben gibileri kaybettilerse başarısız kabul ediyorum. -
  4. ndiaye, cavanda ve rodrigues dışında doğru bir oyuncu satışı gerçekleşmedi. arada oyuncu satışları var elbet fakat bedel başarılı degil. ayrica satilmasi gerekenler satilamadi. -
  5. bir sezon yarım dönem forvetsiz oynadık. sonra gidip son gün acele şekilde tüm parayı diagne'ye gömdük. -
  6. bu sezon yarım dönem ortasahasiz oynadık sayılır. hamleler yine gecikti. -
  7. bonservisi biten veya anadolu'dan alınacak oyunculara gereksiz yüksek sözleşmeler ve bonservisler verilmedi. ozellikle sozlesmesi bitenlere galatasaray forması pazarlik konusu degildir mesaji net verildi. +
  8. yapilan transferler ve maas politikasi genel olarak başarılı. +
  marcao, luyindama, nagatomo, mohammed, onyekuru, yedlin, emre kılınç, gedson gibi isimler hem taraftarca begenilen hem de gerçekten iyi olan veya olacak isimler. ilk aklıma gelenler.

  falcao, seri, lemina, nzonzi, emre akbaba gibi isimler taraftarca harika karşılanan, istenilen isimler fakat maalesef performans olarak istenileni veremediler. bu noktada yönetimi suçlamayı dogru bulmuyorum.

  adem büyük, taylan antalyalı, kerem gibi isimler şapkadan çıkan tavşan gibiler. burada da basari kendilerinden çok fatih terim'indir. zira bu adamlar baska ellerde bu performansı veremeyebilirdi.

  babel, diagne transferleri ise ilk basta taraftarı ikiye bölmüş sonrasında basarisiz oldukları konusunda hem fikir olunmuş transferler. buradaki maas ve bonservis politikaları tamamiyle hatalı.

  9. galatasaray'ı cok doğru savunarak hiçbir dönem avrupadan men cezası aldirmamislardir. ceza almaya mahal verecek hamleleri taraftar baskısına ragmen yapmamislardir. ++++

  10. fatih terim ile ilk defa uzun soluklu sözleşme yapan yönetim olmuştur. terim'in ara ara restlerine ragmen terim'den vazgeçmemişlerdir. ++ terim söz verdim ayrılmayacağım dedigini biliyorum ama bir sekilde orta yolu buldular gibi.

  11. taraftara açık antrenman gibi, zaman zaman yaptıkları kampanyalar gibi konularla taraftar ile takım arasındaki bağları kuvvetlendrmislerdir. +

  mustafa cengiz özelinde tamamen memnun olduğum, yönetici bazinda kismen memnun olduğum bu yönetime tesekkur ediyorum. kendilerini ibra etmeyenlere de bir galatasaray taraftarı olarak hakkımı helal etmiyorum. hele ki dursun özbek yönetimini sırf liseli diye ibra edio bu yönetimi ibra etmeyenlere.
 • 5034
  iyi niyetlerinden ve iyi yaptıkları birtakım işlerden şüphem yok. yukarıda anlatılan, florya, ffp, fatih terim'i göndermeme, ekonomi gibi konularda kendilerini gerçekten takdir ediyor ve teşekkür ediyorum.

  fakat diplomasi konusunda sınıfta kaldılar. benim için mustafa cengiz başkanlığı diplomasisi, 23 şubat 2020 fenerbahçe galatasaray maçında açılan rezil pankarttan sonra o statta hala maç izlemesi ve oradan çıkıp bu rezilliği konuşturmaması noktasında ciddi yara aldı. sen bunu yapmazsan, bu şikesiyle meşhur ve meczup camia çıkıp sana rahat rahat terör örgütü bağlantısı yakıştırması yapmaya devam eder, izler durursun.

  hiç kusura bakmayın, çok iyi niyetli, naif bir adam olabilir başkan. ama galatasaray başkanı bu şekilde bir rezilliğin olduğu statta maç izleyemez. izlememeli yani, hala yediremiyorum ben bunu kendime. yanlış anlaşılmasın, pankart s.kimde değil, s.kimde olan o pankartın açıldığı yerde galatasaray'ın temsil edilmesi.

  aynı şey bu yıl gerçekleşen derbide taraftarın stada alınması ve futbolcularımıza, teknik ekibimize küfür edilmesi noktasında da geçerli. olayın ardından günlerce konuştu başkan, 3 gün ardarda demeç verdi. işte böyle yaptığında taşak malzemesi oluyorsun, o demeç veriyor, öteki ama sen yalan söylüyorsun diyor bilmemne.

  daha o an, tepkini koyacaktın başkan. ayağa kalkıp, yanındaki spor bakanına, "sayın bakanım, şu an bir hukuksuzluk yaşanıyor gördüğünüz üzere, ben galatasaray camiasını temsil ettiğim yerde hukuksuzluğun içinde bulunamam" deyip, stadı terkedip, stat çıkışı da gerekli açıklamayı yapacaktın.

  ondan sonra hiçbir şey demeyip, fenerbahçe camiasının bu tepkiyi çıkarmaya çalışmalarını izleyecektin. 3 gün basın toplantısı yapacak olan sen değil, onlar olacaktı.

  son olarak, federasyon ve tahkimi bu denli boş bırakamazsınız galatasaray başkanı olarak. sahaya yansımıyor, itibar falan denilecek noktayı bile geçti. oğulcan, arda, fatih terim gereksiz gereksiz cezalar alıyorlar, sesimiz çıkmıyor. inanılmaz.

  oluşturulan algılara, hakem atamalarına girmiyorum daha.

  üzgünüm. mustafa cengiz çok iyi bir yönetici olabilir. hukuki savaşlarda, ekonomik sorunlarda çok iyi kararlar alabilir. ama iyi bir başkan değil. yukarıda anlatılan iyi işler yöneticilerin yapması gereken işler. başkan dediğimiz adam, ağırlığıyla, tepkileriyle, diplomasisiyle kulübü üstte tutar. mustafa cengiz bunu yapamıyor maalesef.
 • 5035
  kendilerini sonuna kadar eleştiren biriyim ama bir konuda alakasız eleştiriliyorlar. neymiş dursun özbek'in aldığı futbolcuları satmışlar. e dursun da aysal'ın aldıklarını satmıştı.
  diyelim bu yönetim gitti ve burak elmas yönetimi geldi. taylan için 12, mustafa muhammed için 30 teklif edildi. yönetim de kabul edip sattı.
  onlara "mustafa cengiz yönetiminin aldıklarını sattınız" mı denilecek. böyle saçma sapan eleştiri mi olur ya:))
 • 5036
  artık eleştirmenin veya yapmadıkları fakat hayatın normal akışında gerçekleşen doğruların oluşmasından dolayı göklere çıkarmanın bir anlamının olmadığı yönetimdir. sonuçta son 2 ayları. yapılırsa eğer zaten mali genel kurulda kendilerini savunurlar yoksa zaten mayıs ayı son ayları. sonrasında yoklar. futbolda şampiyonluğa, basketbolda kümede kalmaya odaklanalım.
 • 5037
  (bkz: #3113960)
  kabul ediyorum, 3 mart 2021 ankaragücü galatasaray maçında çok kötü oynadık. hakem mükemmel yönetse bile puan kaybetmemiz oldukça yüksek bir ihtimaldi ama bu maç, zamanı gelince başımıza neler gelebileceğinin ufak bir fragmanıydı. yakında galatasaray gibi bir kulübün neden mustafa cengiz yönetimi gibi bir yönetimle yönetilemeyeceğini daha iyi anlayacaksınız. caydırıcı olmayan bir yönetimle günümüz türkiye'sinde başarılı olamazsınız.
 • 5044
  3 mart 2021 ankaragücü galatasaray maçından sonra çıkıp güçleri nereye kadar yetiyorsa, her türlü yerde, her cezayı göze alıp, halil umut meler'e bedel ödettirmezlerse kendilerine binlerce kere yazıklar olsun. bakın sadece bir üyelerinin çıkıp tepki göstermesinden bahsetmiyorum, hangisi nerede konuşabiliyorsa orada bas bas bağıra bağıra konuşacak. hocayı ve takımı yalnız bırakmayı akıllarının ucundan bile geçirmesinler.
 • 5045
  korkaklar ordusu. korkak bu adamlar. aksini iddia eden ya naiftir ya da terim'e düşmanlığı vardır, bu kadar açık söylüyorum. bakın, taraftarı asla rahatlatmayacak ama fenerbahçeye laf eden bir açıklama yaptıklarında bu adamlar, telefon çalacak mı diye korkusundan uyuyamıyorlar.

  kırmızı pazartesi romanında, halk cinayet işlenecegini bilir ama hiçbir şey yapmaz. burdaki halk mc ve işlevsiz yönetimidir. galatasarayı sahipsiz bırakmıştır.

  burada elitist elitist arda'nın fatih terim'in sicilini nokta nokta yazanlar baksın da biraz cesaret görsün en azından. görsün de terim kolay olunuyor muymuş anlasın. bu takım bu sene şampiyon olamayacak, sebebi de başlığın kendisi.
 • 5046
  kendilerini çoğu konuda hep savundum ama bu akşamdan itibaren bırak şu rezalet hakemleri, yaptıkları akıl almaz algılarla olayların bu raddeye gelmesine ön ayak olan sözde medyacıların yedikleri haltları gırtlaklarından getirmezlerse yarın bıraksınlar koltuğu.

  senin maçından sonra var hakemlerine fanatik galatasaraylı damgası vurdular, haklı olduğun konuda bile senin aleyhine arsız arsız ortalığı yakıp yıktılar ve buna rağmen hala sağda solda fink atabiliyorlarsa koca bir sıfırsın hiç kusura bakmayın. onların amaçları da buydu zaten ve biz de üzerimize atılan iftiralara ses çıkarmadığımız için tepemize bindiler. siz bu konuda gerekli ateşi yakın, galatasaray taraftarı olmadan bir hiç olacak sözde medya seve seve yola gelecek zaten.
 • 5047
  yav arkadaş 3 mart 2021 ankaragücü galatasaray maçı'ndan sonra abdurrahim albayrak çıkıyor, ağzına geleni sayıyor haklı olarak. ardından yusuf günay gelip her şeye rağmen kenetlenip şampiyonluk yolunda ilerleyeceğimizi söylüyor. şaka mısın abi sen? yetmez; abdurrahim albayrak'ın konuşması güzel ama yetmez. basacaksın o yetkililerin bürosunu, hesap soracaksın. çözüm isteyeceksin ve gelmeyecekse yaptırım uygulayacaksın. ne demek kenetlenmek? adam kenetlendirmiyor işte seni. gidip forvet alıyorsun, adam gol sorununu çözüyor, biri gelip keyfine göre kırmızı veriyor, oynatamıyorsun. yeter!
 • 5048
  hayatımda gördüğüm en korkak galatasaray yönetimi.

  galatasaray kötü oynar, maç kaybeder. bunun hesabı hocasından sorulur. ama bakın bu adamlar bırakın siyasileri, federasyona, iki tane spor yazarına laf edemiyorlar. burada gün aşırı sövülen uğur karakullukçu'nun alanya maçı sonrası yaptığı çıkışın yarısını yapan bir tane yöneticimiz var mı?

  dirsekten penaltı, kırmızı yiyoruz, aynı dirsekleri atan fenerbahçelilere bir şey olmuyor. arkadan faul yapınca kılınç kırmızı görüyor, aynısını yapan serdar aziz görmüyor. diagne yapınca kırmızı oluyor, ortada giden derbiyi kaybediyoruz, babacar luyindama'ya yapınca kırmızı olmuyor. uzun uzadıya da anlatmaya gerek yok. bugün arda söylemiş zaten hepsini.

  ama beylerimizin hiç sesi çıkmıyor. iyi bir galibiyet olursa çıkıp konuşuyorlar. beyaz sayfa muhabbetiyle ilk yarıyı kapattık. kadıköy deplasmanı sonrası seyirciyi, hakemi soruyorlar, albayrak galibiyeti konuşalım diyor. sen o gün ve alanya maçından sonra konuşsan bugün bunları yapamayacaklar.

  bugün yine havaya açıklama yapıyorlar, ne federasyona bir laf var ne cüneyt çakır'a. mhk başkanını rıdvan getirdi diyor herkes birinizin bunu konuştuğunu görmedim. bu kadar korkuyorsanız siyasilerden, bırakın galatasaray'ı, siyasete girin. ya da gidin fenerbahçe yöneticisi olun.

  twitter hesabındaki giyim sponsoru paylaşımında ilk fotoya kendinizi koydurmaya çalışacağınıza haftalardır yapılanlara bakın.

  (bkz: 3 mart 2021 ankaragücü galatasaray maçı)
 • 5051
  sayın başkan'ın* rahatsızlığı ortaya çıkınca direkt olarak bırakması gerekiyordu başkanlığı. yani insanın kendi sağlığından daha önemli ne olabilir ki aklım almıyor. koltuk sevdası mı ?, güç zehirlenmesi mi ? , ne bu, niye hala devam ediyor. kendisi bu haldeyken, galatasaray'ın hakkını nasıl savunacaklar, kulübe en büyük zararı kendileri veriyor farkında değiller.*
 • 5052
  3 mart 2021 ankaragücü galatasaray maçının kural ihlali nedeniyle tekrar oynatılması için harekete geçmesi gereken yönetim. 2021 ifab oyun kuralları talimatının 106. sayfasında oyuncunun vücudundan (ayağı ve dizi de dahil) sekip ele çarpan topun elle oynama sayılmayacağı açıkça belirtilmiş. sözkonusu maçta arda turan'ın dizine çarpan top eline temas etmiş (üstelik arda'nın eli açık konumda da değil, doğal konumunda) ve maçın hakemi bu pozisyona penaltı çalmıştır. bu maçta kural ihlal edilmiştir. umarım gereğini yaparlar. gerçi başında amigo fenerli birisinin bulunduğu bir federasyona gidip nasıl bir sonuç alabilirler, böyle bir federasyon ne kadar adil olabilir orası muamma.

  sözkonusu ifab talimatının türkçe versiyonunun fenerasyon'un resmi sayfasındaki linkini buraya bırakıyorum.
  https://www.tff.org/...yun-Kural-Kitabi.pdf
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!