• 4769
  bu transfer yöntemi artık kabak tadı verdi.

  1-sadece gerçekten almak istediğiniz futbolculara talip olun.
  2-fiyatlar arasında aşırı uçurum varsa geri çekilin ve zorlamayın.

  irfan can için bir gözyaşları içinde ağlamadığınız kaldı göksel gümüşdağ’a. daha başından yazdım, göksel gümüşdağ tilki gibi adam ona kurnazlık sökmez. o adam kurnazlığın soyismi. zaten kimseye kurnazlık da yapmayın.

  irfan can da mutafa muhammed de olmayacak transferler. neden baştan kesip atmadınız. neden bizim son teklifimiz bu demediniz. bakın bjkliler hulk konusunda ne kadar netler. fiyatımız bu ya kabul edersin ya da bu iş olmaz deyip taraftarlarına boşuna ümit pompalamadılar.

  mustafa cengiz yönetimine bu son ihtarımdır. özellikle de abdurrahim albayrak’a..
 • 4771
  hep aynı filmi izleten yönetim.

  malesef üzülüyorum ama taraftar olarak bizde aptal gibi kanıyoruz. çünkü bu arkadaşların beceriksizliklerinden bıkmadık, hala inanıyoruz. bu sanırım altıncı transfer dönemleri. ben daha doğru düzgün bir transfer dönemi görmedim sayelerinde.

  arkadaş işlerine gelince her yere maşaları aracılığıyla transfer haberleri pompalarlar, işlerine gelmeyince para yok ne yapalım derler. ben bu adamların kötü niyetli olduklarını söylediğimde sırf bunun için söylemiştim. madem transfer yapamıyoruz. uefa'nın sopası var, kasada doğru duzgün para yok. çık de biz transfer yapamayacağız. sezon sonuna kadar bu takımla idare edicez. üstelik hocan fatih terim basın toplantısında transfer istediği futbolcuları açıklamışken yap bunu. işte o zaman alkışlayalım sizi. ama siz de o yürek yok. korkuyorsunuz o koltuğu kaybedicez diye. merak etmeyin zaten sezon sonu kaybedeceksiniz.

  üzüldüğüm nokta milyonlarca taraftarın bu basiretsiz herifler yüzünden üzülmesi sadece bu. dayanın son 3 ay dostlar.
 • 4774
  transfer yapmamalarına değil saçmalamalarına karşı olduğum yönetim.

  her transfer dönemi aynı şey oluyor. daha transfer açılmadan üç beş isim gündemde oluyor ve son güne kadar hep bu kişiler için zorlanılıyor ve de çoğu kez yapılamıyor bu transferler.

  on binlerce futbolcu var, misal irfan can, allah için ne bu irfan can? yeryüzündeki son orta saha mı? ya da mohamed ahmed mustafa'dan başka forvet yok mu?

  demiyorum ki pazarlık etmeyin ya da hemen pes edin diye. e ama her şeyi bir ya da birkaç oyuncuya indirgersen yaptığın iş eleştiriyi sonuna dek hak eder.

  çıkıp yapmayacağız deyin en azından herkes ona göre hareket etsin, ffp bahane edilebilir mesela ama sen ben transfer yapacağım diyorsan ffp yönünü aşabiliyorsun demek, bu hâlde yeterli araştırmayı yapıp alternatifli hareket edeceksin.

  transfer dönemlerinde saçmalayan yönetim. kendilerini desteklesem de bu transfer dönemleri gösterdikleri tavır olumlu yönlerini de örseliyor.
 • 4775
  daha önce de söyledim. özellikle irfancan transferinin bu duruma gelmesinin müsebbibi kendileridir. hoca gitti açıkladı, çıkar dersin ki "hocamız istiyor, ama şu an bütçe yetersiz. sene sonu tekrar bir görüşürüz" kimse sana gık demezdi. eyvallah der otururduk.

  lakin sen başkanlık sıfatı ile yanına yardımcını da alıp, bizzat irfan'ın oynadığı kulübe görüşmeye gidiyorsan o işi bitirir gelirsin. galatasaray başkanı, 4-5 yıllık mazisi olan bir kulübün ayağına gidip, futbolcu bırakmaz. alamayacak durumda ise kendi gitmez, yöneticisini gönderir. temsil ettiğiniz makam ali sami yen'lerin, yusuf ziya öniş'lerin, ahmet robenson'ların, selahattin beyazıt'ların, alp yalman'ların ve adını dahi sayamadığım bir çok değerli yöneticinin makamı. bu camianın bir itibarı var.

  alamayacaksan, alamayacak durumdaysan yöneticini gönderir teklifini yapar çekilirdin. kalkıp bizzat gidip, bitirememen kara leke olarak yazar size.
 • 4776
  yönetmek namına pek bir şey yapmayan/yapamayan yönetim. takımın eksiklerini tüm dünya biliyorken yine yeni yeniden alternatifleri olmadan ilerlediler ve aynı isimler üzerinde dönüp duruyoruz. bir transfer zora girerse diğerine yönelirsin, her şey yolunda gidecek diye bir zorunluluk yok. örnek verecek olursak ortasahaya ilk transfer hedefiniz irfan can diyelim. olur da bu transfer gerçekleşmezse yine irfan'ın yaptıklarını yapabilecek 2. bir isme yönelirsiniz. bunu bir türlü beceremediler ve panik transferleri yaptık, davila'yı zengin ettik.

  ayrıca galatasaray'ı güçsüz gösteriyorlar. bir şeylerin peşinde koşan ancak başaramayan bir camiaya çevirdiler bizi. geldiklerinden beri ozan kabak dışında bir tane isim satamadılar, sattıkları isimlerden elde ettiğimiz gelirler kimi tatmin etti, bu da başka bir soru.

  tarih kendilerini güzel anmayacak diye düşünüyorum.
 • 4777
  transfer konusunda yetersiz olduğu açık şekilde görülen yönetim. bunu inkar eden bizden değildir. swh

  lakin ki irfan can konusunda efendi gibi pazarlıklarını yapmaya devam eden, sosyal medyada birbirini gazlayan gündem yaratan insanlardan bağımsız, olması gerektiği gibi devam eden yönetim

  hoca açık açık istiyorum dedi. ua taraftar grubu istemezuk deyince buradaki herkes ua grubuna saldırdı. hoca yalnızım dedi buradakiler yönetime saldırdı. şimdi de diyorlar ki tek adam bu mu? e siz tek adam yaptınız..
 • 4778
  el atıp da, basit, net, karmaşık olmayan, kangren olmayan bir şekilde sonuçlandırdıkları hiçbir şey görülmemiş yönetim. çarşafa dolanma durumunun kanlı canlı örneği.

  “1889-1909 arasındaki on yılda, ermeniler, büyük bölümü, doğu ve güneydoğu anadolu'da; yirmi altısı 1895 yılında olmak üzere, 32 isyan ve olay çıkardılar. 1895 ekim'indeki trabzon isyanında hadiseler aşama aşama çığrından çıktı. zamanın trabzon valisi, tedbirsizlik ve bolgedeki devlet güçlerinin zayıflığı sebebiyle, bir türlü önü alınamayan olayları defalarca istanbul'daki hükümete bildirdi; yardım talep etti. istanbul'dan her defasında, "durumu idare-i maslahat ediniz" telgrafını aldı.
  hareket, kontrol edilemez duruma gelince de, bunalmış olan vali, gozünü karartıp, şu telgrafı istanbul'a çekti:
  "idare gitti, maslahat elimizde kaldı."”
 • 4780
  eğriye eğri, doğruya doğru... seçildikleri ilk günden beri plansız, programsız ve acı çektiren transfer süreçleri yaşatan kurul.

  önce aylarca forvet alamadılar.. modeste, alan, pato, tetteh vs. gomis'i transfer döneminin kapanmasına günler kala gönderip koca bir ilk devreyi eren derdiyok'a bırakmak ciddi anlamda büyük sorun. tamam dedik onu da geçtik, kış tranfer dönemi geldi yine günlerce ülke ülke gezip 3 km ötedeki kulübün golcüsüne 10 küsür milyon avro gömdüler. akıl alır gibi değil gerçekten, hiç olmazsa bir tane forvet olsun diye şimdi göndermek için dua ettikleri diagne'ye muhtaç kaldık. ozan kabak anca gitti, kalan sürede de bunu aldık diyerek geçiştirilemez bu mevzu. 10- 13 milyon avro'dan bahsediyoruz. bu paralar bizim için çok büyük paralar maalesef ve sırf 20 küsür gol attı diye hocanın hiç bir oyun şablonuna uymayan adama para gömmek profesyonelce değil. o dönem çok hata yaptık bir daha yapmayacağız dediler.. ki o sezon şampiyon da olduk, yani bir nebze o büyük hataya rağmen çoğumuz tamam tamam bir daha olmasın dedik. son olarak bu yıl orta saha için sadece 2 altarnatif ile yola çıkıldı. taylan parlamasa şu an kaçıncı sırada olurduk düşünelim.. artı bardağı taşıran son damla ise bu kış dönemi tranfer süreci. etebo tutmamış belli, taylan dışında merkez orta saha oyuncumuz yok. mecburiyetten ileri oyuncusu belhanda ve feghouili orta saha oynadı yani o derece. ya tamam buna da eyvallah hadi. e gözünü sevdiklerim 4 ay boyunca o mevkiinin alarm verdiği belliyken neden daha ilk günden en az 2 oyuncu kiralık veya satılık almadız. ilk gün diyorum ilk gün.. ikinci gün bile tranfer yapmış olsaydınız çok kabul edilebilir değildi. ama bakıyoruz neredeyse tranfer dönemi kapanacak, saatler kalmış yine gelen yok..

  "alamamak" dışında başka büyük bir problem ise alamadığımız veya aldığımız hemen her oyuncunun tranfer sürecinin çile ile dolu olması. falcao, alan, pato, modeste, irfan, onyekuru, mostafa... say say bitmez. başlangıçta; sosyal medyada olsun televizyonda olsun raiting için sürekli yalan veya yanlış bilgiler veriliyor, aslında süreçler bu kadar da gerilim dolu değildir diyordum. ancak bu dönem iyice emin oldum ki nerede sorunlu, tranferi 50 tane bilinmeyene bağlı, kısacası oluru olmayan adam varsa oraya bakıyorlar. irfan için 1 aydır yaşanan bir süreç var; gittiniz başkanlar düzeyinde görüştünüz. eğer galatasaray başkanı bir oyuncu için direk görüşmeye gittiyse o iş bitmiş ve sadece imza için gidilmiş olmalıdır. sizler göksel gümüşdağ'ı arayıp işin oluru nedir? en son neye evet der sormadan mı kalkıp gittiniz ben anlamadım ki? gelince konuşuruz mu dediniz ne oldu, öyle olduysa en fazla fotoğraf çekilir işte bu kadar basit. madem çok zor şartları var görüştük olmadı diyin bitsin. dünyada, tahmini 500 bin futbolcu vardır... mostafa için yine aynı şeyler.. görünen o ki bu sancılı ve sıkıntılı süreçlerin hepsinde aktif olan abdürrahim albayrak.. vermeyin bu kardeşinize tranfer yetkisi abicim..bu kadar mı zor yahu. adam en kolay tranferi bile dramatize ediyor. kendi içinizde bile programınız yok, bırakın teknik ekiple, menajerler ile programı..

  sayelerinde, maalesef bir dönemi daha yine gerim gerim geçirdik. şimdi bugün veya yarın birkaç futbolcu gelse bile yukarıdaki fikirlerim değişmeyecek. çünkü bu takımın ihtiyaçları dün oluşmadı, tam 4 aydır neresi eksik belliydi. tranfer dönemi açılalı herhalde 5 maç oynadık. ekstradan 5 maç daha takımı eksik bıraktılar. en kritik haftalara gireceğiz ama yine oyuncu bakıyoruz..
 • 4786
  transferde ellerinde bonservis olan dönemler hep devre araları oldu. 2018 - 19 sezonunda ozan'ın satışından gelen parayı diagne'ye gömdüler. ozan'ın yeri marcao - luyindama ikilisiyle doldu ama forvet bulunamadı. zira devre arasında kimse kaliteli forvetini satmazdı. öte yandan onun dışında zaten bonservis verme şansları da yoktu. ben transfer konusunda eleştirmem yönetimi.

  çünkü galatasaray'ın çoook daha derin, kronik problemleri var. iki üç sene transfer yapamadı diye kimseye kızmam. bu biraz da amatör eğlencesi. ben bir sene iyi takım izileyip sonrasında batmanın ne olduğunun anlaşılmamasına hayret etmiyorum artık. bjk iki sene ligi öttürdü, yetmedi avrupa'da şampiyonlar ligi gruplarında bir türk takımının bir daha asla ulaşamayacağı bir başarı kazandı. sonra? yeniden feda. çünkü abuk subuk transferlere gömdüler parayı.

  bu yönetim geldiğinde malı mülkü peşkeş çekilmiş, uefa'dan men almak üzere olan, topçusuna yedi sekiz aydır maaş ödeyemeyen, her türlü rezilliğin teknik adamlara fatura edildiği, the özbeks'in küçük olanının florya'yı çiftliğe çevirdiği bir camia vardı. bugün haraç mezat satılan malları geri kazanılmış, uefa'ya verdiği mutat raporlarda hala dengede olup ffp'yi delmemiş, topçusuna yer yer gecikmeli de olsa yine de düzgün maaş ödeyen ve teknik direktörü tarafından sürekli transfer deliliği yüzünden gömüldüğü halde hocayı hiçbir zaman basın önünde ateşe atmayan bir yönetim var.

  abdürrahim albayrak'ın kendisine hiç yakışmayan amatörlükleri ve transfer konusunda hoca kırılır diye net olamayıp hocayı iyice kırmaları ve yönetimde bulunan, belli ki iyi niyetli olmayan ve adı sanı da duyulmayan isimler dışında bu yönetim benim nazarımda gayet başarılıdır. iki üç sene kötü anılsa da bu kulübün peşkeş çekilen malını mülkünü kurtarmaları bile yeter. en azıdan bugün olmasa yarın bundan dolayı kâr ederiz.

  ayrıca dünyada çalışması en zor teknik adamlardan biriyle çalışıyorlar. fatih terim'i idare etmek kadar yorucu iş yok. zaten benim kendileriyle ilgili en temel iki eleştirimden biri hocaya ezilmeleri. diğeri de buna bağlı olarak ağırlıklarının olmaması. ünal aysal gibi, yeri geldiğinde ağırlık koyamayan adamların galatasaray'da ancak geçiş görevi görmesi gerekir. eğer bir dahaki seçimde aday olmazlarsa ben kendilerini hep iyi anacağım.

  sonrasında daha iyisi mi gelecek? tabii ki hayır. hatta üç sene sonra bugünleri arayacağız. ama bu mustafa cengiz'i bağlamıyor. kendisi ffp'yi uyguladı, kulübün malını mülkünü kurtardı, üç senede iki şampiyonluk kazandı, hatta 2019 - 2020 sezonunda bu kulübün gördüğü en iyi kadrolardan birini kurdu. bu üç sene sonunda bırakırsa geçiş sürecini gayet iyi yönetmiş olacak. sağda solda, hatta burada da kafatasçı lisecilerin gazcıları "mali ibrasızlıktan" bahsededursun, eğer bunca yıllık rezilliklerde mali ibrasızlık çıkmamışsa bu yönetim için de bu tehlike yoktur. eğer dursun ibra edilmişken kendisi mali yönden ibra edilmezse bu kulübü esas o zaman tam kalbinden bıçaklamış olurlar.

  zaten açıktan dursun'u övemeyen mali ibrasızlıktan bahsediyor. bu kafatasçı liseciler öyle korkak adamlar. allah'tan lisenin çoğu bunlar gibi değil.

  edit: ben bu kostas transferini sürekli unutuyorum.
 • 4787
  oyuncunun mallığından bağımsız olarak (bkz: muhammed kerem aktürkoğlu).

  arkadaş hani senin en değerli varlığın oyuncularında, hani albayrak her dertleri ile ilgileniyordu. nasılsın iyimisin diye mi soruyor sadece bu adam bu kadar mı organizasyonsuz bir klüp burası. gerçi sorduğum soruların hepsinin cevabı evet. her geçen gün çıtayı yükseltiyorlar. dursun özbek i geçtiler canaydınla kafa kafayalar.