• 4457
  transfer işini kaç dönemdir eline yüzüne bulaştıran, anadolu kulüplerine bile hocanın istediği oyuncuları* kaptıran, hocanın istediği oyuncuyu alamayacakları için alttan alttan fiyatı yükseldi diye haber yaptıran, yetmeyince taraftar grubuna saçma sapan açıklama yaptıran, hocaya her fırsatta mobbing uygulayan, hocayı yalnız bırakmaya çalışan, hocamızla 5 yıl sözleşme uzatacağız diye yalan söyleyen, beceriksiz, aciz, sinsi yönetim. istifa etmeleri en büyük hizmetleri olacaktır.
 • 4459
  mustafa cengiz'i kişisel olarak severim. fakat kendisini galatasaray başkanlığına aday olunca tanıdım. mücadeleye girmeye teşebbüs ettiği fatih terim olamaz. böyle bir aptallık yapamaz. yaparsa adının nasıl anılacağını en iyi kendisi bilir. içeride neler dönüyor bilmiyorum. herhangi bir kaynağım da yok, her söylenene de inanmıyorum. benim ve taraftarın tek ölçüsü var: fatih terim'in mutluluğu. beceremiyorsan çekil kardeşim. kazandığın şampiyonluklar ile hatırlayalım. şansını zorlama.
 • 4461
  artık miadı dolmuş ekiptir.

  fatih terim'in son 4 günde oynanan gençlerbirliği ve malatya maçlarının ardından yapmış olduğu açıklamalara bakılırsa bir kulüp için olabilecek en kötü durum oluşmuştur: yönetim ile antrenör arasında bilgi akışı bile yok. mustafa cengiz özelinde fazla bir sitemim yok. hem idari hem de maddi açıdan çok zor bir görevi üstlendi. ilk senesinde fatih terim ile ilişkileri çok iyiydi. ancak sonrasında gelen transfer fiyaskoları taraftar nezdinde güven sorgusu başlattı. bir sezon forvetsiz bir sezon orta sahasız derken takımın yaralarına ilaç olamadılar. taraftarın geneli anı yaşar. kadro iyiyse, transferler sükseli ise gerisine pek bakmaz. ha geçen sezon isim isim bakıldığında iyi bir kadro kurdular mı? evet orası bizim için doğru ama o nzonzi-seri-lemina- andone vs. gibi heyecan verici isimlerin kaçı fatih terim'in ilk altarnatifiydi bunu bilemeyiz.

  galatasaray taraftarını diğer takımlardan ayıran bazı özellikler vardır. elbette dediğim gibi bizim grubun da hatırı sayılır kısmı gelene gidene bakar ama idari işlere de bakan kısım da var. dialog eksikliği, kulübün ve hocanın ihtiyacı olduğu zamanlarda beklenen tavırların sergilenmemesi, beyaz sayfalar şunlar bunlar.. geçen sezon pandemi dönüşü ilk 2- 3 maçta biletimizi kesti adamlar ama gıkları çıkmadı.

  sayın mustafa cengiz iyi bir insan, her halinden belli. kulüpte aldığı görevi bireysel anlamda en iyi şekilde hakkını vererek yapmak isteyen birisi. her şey iyi niyetle olmuyor işte maalesef. ekibinden birkaç isim görevin ağırlığının bilincinde değil. hocayla bir sorun varsa olay buralara kadar gelmemeliydi, bu da bir idarecikliktir. yapılan yanlışlar belliyken, tepkilerin nereden ve niçin geldiği belliyken ve bir daha yapmayacağız demişsen önlemini alacaksın. geçiştire geçiştire iş artık nerelere geldi.

  ibra edilmedi, lanet bir hastalığa yakalandı derken mustafa cengiz için de çok üzüldük. ne olursa olsun ben kendisinin iyi niyetinden asla şüphe etmeyeceğim. bu kulüp, zor bir kulüp. diğer kulüplerde olduğu gibi 15 20 sene başkanlık yapamazsınız. bırakın başkanlığı çaycılık bile yapamazsınız. kendisi için de artık vakit dolmuştur. taraftar arkasında değil, genel kurul arkasında değil ve en önemlisi fatih terim arkasında değil. keşke o ekibi değiştirip devam edilseydi ama olmadı maalesef. allah mustafa cengiz'e sağlık sıhhat versin...
 • 4464
  sozlukte en fazla ofsayt aldığım başkana yazdıklarımdi. adam hastalandıktan sonra bıraksın dedim ofsayta tuttu herkes. niye zorluyor ki zaten?

  lami cimi yok acilen gitmesi lazım. bu görüşü savunmayan arkadaşlar da farih terim'in üzülmesine göz yumuyordur.

  ek bilgi: ffp anlasma gereği -10 milyon yapabiliyor gs bu son ffp dönemi. 2.5+5'e goksel ok vermişti hala diagne çakmaya çalıştıkları için is iptal oldu. sirf irfancan verseler bile olurdu. ki takımın daha santrafora ihtiyacı var.

  haaland taksitle olmadigi icin almayip diagne'ye 13 milyon veren ve falcao'ya emeklilik piyangosu veren yönetimdir.
  (bkz: erling haaland)
 • 4466
  dursun özbek yönetiminden bile daha kötü olacağını söyleseler gerçekten inanmazdım. d.ö iş bilmezliğinden rezaletti. çevresinde de yine kendi gibi iş bilmezleri toplamıştı.

  ama bunlar farklı. bunlar galatasaray'ın en büyük efsanesini kapalı kapılar ardında arkasını oyacak kadar fitneciler. yalandan galatasaray'ın kasasını düşünme oyunlarıyla genç oyunculara aynı parayı verip almaktansa menajerlerin getirdiği oyuncuları fahiş maaşlarla alan bir yönetim. belli ki birileri yine bir şeyler çeviriyor. hocasının arkasından haber sızdıran da bunlar, gazetecilere transfer listesini uçuran da bunlar, 15 milyon verip aldığı oyuncusunu kameralara karşı yerin dibine sokan da bunlar, elindeki değerli hiçbir futbolcuyu satamayacak kadar da beceriksiz olanlar bunlar. kendisinden önce alınanları satıp o paraları da anadolu kulüplerine peşkeş çektiler. sonra da "para yok" dediler. iyi kadro kurduk dediler getirdikleri tüm adamlar kiralıktı. anlaştıkları oyuncuları ellerinden kaçıranlar da bunlar.

  beceriksizsiniz, korkaksınız, hainsiniz ve gideceksiniz. üstelik de dursun özbek'ten bile daha kötü anılacaksınız.

  #istifa
 • 4470
  oktay mahmuti'yi gonderip arkasindan "zaten galatasarayli degildi" diyen,

  engelsiz aslanlar'in efsane kocu sedat incesu'nun kendilerinin doneminde istifa ettigi,

  kadin basketbol efsanemiz ışıl alben'i galatasaray'dan ayrilmak zorunda birakan yonetim.

  hedefleri butun kulup efsanelerini bitirmek herhalde. siradaki kurban fatih terim, onu da illallah ettirmisler.

  amator branslardaki duruma da bakinca, fatih terim yerine x bir teknik direktor olsaydi, mustafa cengiz yönetimi doneminde galatasaray futbol takimi ciddi olarak kume dusme tehlikesi yasardi diyebiliyorum rahatlikla.
 • 4471
  yine aynı şey yapılıyor.
  bir olay kullanılıp geçmişe yönelik hain aranıyor tam türkiye gerçeği.
  o zaman ortaya soruyorum liseci kenelerin ibra mevzusunda bu yönetimi savunanlar hain mi oluyor ?
  riva'dan gelecek para netleşmeden adaylık hakkında konuşmayan liseci kenelere karşı savununca hain mi olunuyor ?
  yok liseli çocukları üye yapmadınız diye ortalık ayağa kaldırılınca savunulunca mı hain oluyoruz ?
  hainlik miladı ne ?

  yönetim tarafından fatih terim'e yapılan haksızlıkları arkanıza alıp kulübün gelmişini geçmişini seven liseci kan emicilerin yaptıklarını maruz ve haklı göstrmeye çalışanlara söylüyorum yemiyor artık.

  çok şükür duygularımla hareket etmemeyi bilecek yaştayım.
  sırf fatih terim iki cümle etti diye adamların gelmişine geçmişine sövmeyeceğim. güzel başlayıp yavaş yavaş çöken bir yönetim oldu kendileri. liseci kenelere karşı iyi olmalarını ayakta kalmalarını çok istedim ama olmadı kısmet değilmiş.

  (bkz: 12 ocak 2021 yeni malatyaspor galatasaray maçı) sonrası fatih terim'in konuşmalarına gelince.
  üzüldüm galatasaray'ı bu halde görmek zoruma gitti.
  mustafa cengiz yönetimi ve fatih terim birlikteliğinden sağlıklı sonuç alma devrinin bittiğinin nişanesi oldu resmen.
  o nedenle bana kalırsa iki taraftan birinin yarın sabah istifa etmesi gerekli. benim tercihim mustafa cengiz yönetiminin istifa etmesi yönünde. gerekiyorsa kayyum atansın anasınız satayım ama bunun adı konulsun artık.

  biz kaostan güç alan bir camiayız ama o kaos bu kaos değil.

  ama şu unutulmasın. benim açımdan
  fatih terim mi ? mustafa cengiz yönetimi mi ? sorusunun yanıtı fatih terim.
  liseci keneler mi ? mustafa cengiz mi ? sorunun yanıtı hala mustafa cengiz.
 • 4473
  kendileri beceri açısından iyi mi kötü mü sorusunun cevabı çok açık. 10 üzerinden 0.5 puan verebiliyorum ancak.

  peki kendileri niyet açısından iyi mi kötü mü sorusunun cevabı ne? 1 yıl öncesine kadar bu sorunun cevabı benim için "en azından iyi niyetliler" şeklindeydi.

  ama şimdi ocak 2018-ocak 2021 arasında kimlere karşı neler yaptıklarını düşünüyorum da, kesinlikle niyetleri de iyi olamaz. oktay mahmuti, bafetimbi gomis, sedat incesu, sofiane feghouli, younes belhanda, ışıl alben, mete ikiz vs. ve imparator fatih terim. camiamıza emek vermiş olan ve bağrımıza bastığımız kaç tane insanı şeytanlaştırmaya çalıştılar... kaç kişiye mobbing uyguladılar, kaç kişiye aylarca 1 kuruş maaş vermediler.

  yok efendim yok. bu yönetimin ocak 2018-ocak 2021 arasında yaptıklarını yapan kimse iyi niyetli olamaz. hepsi için konuşmuyorum ama dışarıdan görünen yönetim tablosuna iyi niyetli demek imkansız.

  bu yönetimin üyelerinin kaderleri umarım ayrı ayrı niyetlerine göre olur. iyiyse iyi, kötüyse kötü.
 • 4475
  yaptığı son hamlelerin tam bir facia olduğu yönetim. geldiği günden beri ekonomik olarak yaptığı hamleler sayesinde hepimizin takdirini kazanmış olsa da bu son olayda sucuk ekmek tayfasını da yanına alarak fatih hocayı yalnızlaştırma politikası yüzünden kendi topuklarına sıkmışlardır. yaşadıkları bu güç zehirlenmesi akıl kârı olmamakla birlikte en kısa süre içerisinde istifa etmeleri elzem ötesidir.
 • 4476
  fatih terim'in açıklamalarından sonra bu transfer döneminide hiç edecek yönetimdir. gerçekten özbek o kadar kötü bir yöneticiydiki onun yarattığı karanlıkta cengiz yönetimini ışık olarak gördük. gerçektende kulübe faydaları oldu bazı olumlu iyileştirmeler yaptılar ama yapılmayan transferlerle, hükümetle olan yakınlaşmaları kulübü ciddi bir kaosa sürüklüyorlar. umarım daha da beterleşmeden aramız sonlanır yönetimleri.
 • 4479
  uzun uzun yazmayacağım.

  zamanında yeri geldiğinde savundum kendilerini savunulması gerektiğini düşündüğüm için ama asla yapmamaları gereken tek bir şeyi yaptılar: fatih hoca’yı yemeye, yedirtmeye çalışmak.

  fatih terim kırmızı çizgimizdir. siz gidersiniz, unutulursunuz ama o hep kalır. baştacıdır.

  bu sebeple #fatihterimhancısizyolcu