• 4104
  kendileri aleyhine yapılan haberler iyiden iyiye redditteki anti-türkiye haberlerine döndü.
  sıfır teyitli ortaya bir iddia atılıyor. bir anda yönetim topa tutulmaya başlanıyor, bir süre sonra öyle olmadığı anlaşılınca da çoğu kişi üç maymunu oynuyor.
  şimdi de salı günü fatih terim'i kovacaklar iddiası çıktı. twitter ve sözlükte eleştiriler başladı, yusuf günay yalanladı. böyle saçma sapan bir haldeyiz şu anda.
  suç yönetimde ama, galatasaray yönetimi iletişimden bu kadar kopuk olamaz.
 • 4105
  iletişim, transfer gibi konulardaki başarısızlıkları bir tarafa göz göre göre hem şampiyon olduğumuz sezonlarda hem de olamadığımız sezonda tepki koyamayan yönetim. altı saniye kuralından gol bile yedik. fatih terim açıklama yaptığı zaman başkanlık makamını kutsal makamı küçük düşürüyor şeklinde eleştiriliyor. bizi göz göre göre kaç kere doğradılar sesimiz çıkamadı. emin olun hiçbir söz kutsal başkanlık makamımızı bu olaylardan daha küçük düşürmez. profesyonel dünyanın umulmadık bariyerleri küçük düşürdü zaten bizim makamımızı malesef ya da her maçta dayak yememiz düşürdü. çıkıp bunlara ağzımızı açamamamız düşürdü. zorlu sezonlarına tepki koyamayışımız, bizleri masa başında doğrayanlara düdük astıramayışımız düşürdü.
 • 4109
  bunun olması gerekeni nedir biliyor musunuz?

  seçimler için alırsın yenikapı'ya bir izin, daha geniş bir meydan yok çünkü ülkede.

  alırsın stadın güvenlikleri ile önlemini, içeriye sürekli sadece belirli sayıda üye alırsın, herkes kafasına göre gidip oy kullanamaz. hatta randevu sistemine bağlarsın sabahtan geceye kadar yapılır, orada da sayımı yaptırırsın zaten kaç oy çıkıyor dönem dönem olmaz da 3-4 sandık yaparsın hepsi dolana kadar geçer gider.

  seçime gitmek isteyen yönetim, bunun bir yolunu bulur. al bir yol daha.

  online bir sistem kurarsın, cep telefonu üzerinden app'dan link verirsin mesela. 3-4 aşamalı doğrulamalar koydurursun yaparsın seçimi. sonuçlar için beklemene bile gerek kalmaz, bir sefere mahsus bu şekilde yaparsın seçimini biter gider.

  yani yönetim istese, divan kurulunun zorluk çıkarmayacağı onlarca yöntem bulunur bu pandemi döneminde bile. zaten divan bu yönetimin seçime gitmesini istiyor, neden illa zorlayacaklarını düşünüyor bu yönetim de "yapamıyoruz" diyor ben anlamıyorum.

  ama tekrarlıyorum, yönetim seçime gitmek istese. bizdeki durum "istiyoruz da yapamıyoruz" diyerek oyalamaya devam etmekten başka hiç bir şey değil. yahu pandemi döneminde partiler kongreler yaptı, hepiniz gördünüz. mustafa cengiz yönetimi açık ve net bir şekilde ibra davası sonuçlanmadan gitmek zorunda olmadığı için buraya tutunmaya çabalıyor. başka hiç bir açıklaması yok bunun. yapılan "biz de seçim istiyoruz ama yapamıyoruz" açıklamaları falan hepsi işin artistliği. *

  ne düşünüyorlar bilemem, hocayı istiyorlar mı gönderecekler mi nedir ne değildir açıkçası umrumda da değil. mustafa cengiz'i halen ayırıyorum, onun halen tüm iyi niyeti ile sağlık sorunları olmasına rağmen bir şeyler için uğraştığını biliyoruz hepimiz. ama şu anda koskoca bir dişli takımının tek dişlisi makinayı hareket ettirmeye çalışıyor, mümkün değil böyle bir şey.

  bir kişi desin ki bana "mustafa cengiz hastalığından önceki halinde, gücünde" mümkün mü? aslında biz şu anda abdurrahim albayrak başkan olsa ne olurdu komplo teorisini izliyor gibiyiz. bu iş sadece "i love you hocam" demekle olmaz, bu işin tonla açısı var ve bu açıları yönetebilecek bir yönetim lazım bize.

  camiayı birleştirip liderlik gösterebilecek birisi.

  camiada bu isim var mı diye sorarsanız yok. en azından göründüğü kadarı ile yok maalesef. bölünmemiz o kadar büyük ki (dursun aydın özbek döneminden beridir devam eden) bizim bu camiayı tek çatı altında birleştirecek bir aday çıkarmamız hiç ama hiç olası değil. en iyi olasılık duayen, tüm camianın üzerinde hemfikir olacağı bir başkanın altında her biri başkan adayı olabilecek güçlü, yetkin, alanının en iyisi isimlerle kurulacak bir yönetim olur ki bu da bana çok olası gelmiyor. "duayen" dediklerimiz bir daha bu topa girer mi, girse ne yapabilir. bilemiyorum.

  ama esas konuya dönelim, seçime gitmek istiyorsa mustafa cengiz yönetimi, önleri açık. onlarca emsal parti kongresi varken gösterebilecekleri sadece problemden kaçınmak için "yapamıyoruz ya" demeleri yetmiyor.

  edit: imla
 • 4110
  heyecan istiyorlarsa başka meslek yapsınlar. yöneticilik böyle bir şey değil. hepsi torun sahibi olacak yaşta kişiler. oturup bir konuyu çözemiyorsanız neden o koltukta oturuyorsunuz? dünya virüsten kırılıyor. ekonominin hali ortada euro olmuş 10. lig yeni başlamış. sen kulübün yaşayan en büyük efsanesiyle sorun yaşamayı beceriyorsun. mükemmel zamanlama gerçekten. kimse başaramazdı. tarihe geçtiniz. gurur duyun.
 • 4112
  galatasaray tarihinin en kötü yönetimi olarak anılmaları ve arkalarından hiç hoş olmayan sözler söylenmesi için yapmaları gereken tek bir hareket kaldı; fatih terim'i kovmak.

  kulübün altına dinamit döşemek, mevcut durumda tüm yarışmacılığımızı ortadan kaldırmak için yapılabilecek en güzel hareket olur.

  edit: hocayı kovmadılar ya da kovamadılar. şu an yönetim zahmet edip çıkan haberleri yalanmadığı için fatih hocamızın herşey yolunda twitinden bu durumu öğrendik.