• 4066
  yönetim istifa etmek zorundadır.

  çünkü onların fatih terim'i kovacak hadleri yoktur.
  tepki oyu ile iktidar olup, sonra "ben yaptım" diyen ama telefonla transfer bırakan, belediye belediye gezen, yeni formada kalmayınca eski forma hediye eden adamlar bunlar.

  ne hadlerine hocayı kovmak... ancak gidip "hocam biz sizi kovmak istiyoruz sizde kabul ederseniz" demeleri laızm.

  istifa edecekler!
 • 4068
  tıpta "primum non nocere" diye bir ilke vardır, türkçe'de "önce zarar verme" demek. maalesef kendileri hayatımızın her alanında özümsenmesi gereken bu ilkeyi özümseyememişlerdir. transferde alım-satım, hakkımızı savunma, network vs. hiçbir şeyi beceremiyor musunuz? en azından hocanın ve takımın önüne taş koymayın. yok "gençlerle kaybedelim" tarzı açıklamalar (atilla gökçe açıklamayı yalanlamadı, sadece abarttım dedi, ajans 1905 de doğruladı), yok futbolcuları taraftarın önüne atıp durmalar (gomis'ten bugüne 3 senedir aynısını yapıyorlar), yok transfer listesini sızdırmalar... bari bunları yapmayın. önce zarar vermeyin. rica ediyorum.
 • 4069
  fatih terim'in yapmış olduğu açıklamalardan sonra istifa etmesi beklenen yönetimdir.

  açıkçası mustafa cengiz dışındakiler umurumda değil çünkü onların kredisi biteli aylar, yıllar oldu.

  ben bir tek mustafa cengiz'e üzülüyorum. evet, yanlışları oldu hatta çok fazla yanlışlar yaptı ama 2 saattir sosyal medya'da yazılan "beceriksizler" , "gidin artık" , "koltuğu terk et" tarzı söylemleri gram hak etmiyor. kanserle mücadele ederken bile elinden geldiğince konuşmaya çalışan bir başkana bu sözler yazılmamalı.

  bu takım bu sene şampiyon olsa bile mustafa cengiz'in sağlık durumundan dolayı artık geri çekilmesi gerektiğini defalarca yazdım. madem bıçak kemiğe dayanmış, bir sözle kılıçlar kuşanmış; o zaman mustafa cengiz'in de 1 gün bile beklemeden sağlığı için istifa etmesi gerekiyor. taraftar söylemiyle değil, kendi sağlığı için! aksi takdirde taraftar daha da acımasızlaşacak ve mustafa cengiz de çok daha fazla yıpranacak.
 • 4070
  mustafa cengiz iyi ama çevresi kötü kavramı türkiye’de sıklıkla duyduğunuz bir kavram.
  çok ama çok yakından biliyorsunuz.
  keşke demokrasiyi özümseyen bir toplum olsaydık.
  o zaman kötü gidişatın başında olan kişinin en büyük sorumlu olduğunu anlardık.
  birini sevmek, onun bütün yanlışlarını görmezden gelmek değildir.
  iş başka, sevmek başkadır.
  liyakat da böyle olur zaten.
 • 4071
  ulan dursun bu kulübün içine ederken bu kadar istifa edeceksin!!! denmiyordu da şimdi nedir bu kadar öfke?? ulan adamlar ne yaptı da bu kadar büyük cadı avı başladı.

  --- alıntı ---

  çeşitli defalar galatasaraydan ve galatasaray taraftarından kopartıldım ben.

  --- alıntı ---

  24 ekim 2020 bb erzurumspor galatasaray maçından sonra terimin kurduğu cümle bu yukarıdaki cümle. akabinde de av başladı zaten. belki buradaki çoğu kişinin yaşı tutmuyor ama allah'a şükür biz o günlerin hepsini gördük. kimin kimden kopartıldığını çok iyi biliyoruz.

  4 yıl üstüste şampiyon olan takımı kendi hayalleri için bırakıp giden kimdi? terimi o gün kim kopardı takımdan? kendi istedi gitmeyi. gitmeseydi o takım en az 6-7'yi görürdü. gitti. bırakıp gitti.

  sonra lucescu mucize bir şampiyonluk kazandı. canaydın geldi. gelirken terimi getircem dedi. çıkıp demedi ki şampiyon yapan bir hoca takımın başındayken böyle bir şeyi görüşmem diye. lucescu kovuldu, terim geldi. iki sene rezalet top oynadık, onlarca oyuncu aldık, takım mali olarak çok zor duruma düştü ve takımdan karşılıklı anlaşarak ayrıldı. yine gönderilmedi, başarısız olduğu için karşılıklı anlaşıldı.

  üçüncü gelişinde yine yönetimle papazdı. ünal aysalla sürekli didişti. en son aysal 3 yıllık sözleşme teklif etti. terim kabul etmedi. hatta ne güzel işte her yıl 1 yıllık 1 yıllık yapıyoruz diye başkana lafı çaktı. ünal aysalın aramalarına çıkmadı. sonunda kovuldu. kovulur kovulmaz ne yaptı peki? gitti demirörenle mutluluk pozları verdi. internetten bakmak isteyen bakabilir. o gün yine basın toplantısında lafı çaktı galatasaray başkanına.

  yahu ne çabuk unutuyorsunuz herşeyi...

  adam efsanedir. en büyük başarıları terimle yaşadık. ama yönetime karşı taraftarı bu kadar çabuk gaza getirmesi kabul edilemez. kimi istiyorsun yahu söyle o zaman açık açık. o olmaz bu olmaz kim olsun başkan??? kimseyi beğenmiyorsan sen başkan ol, hoca olarak da kendinle sözleşme imzala, iki koltuğu birden götür. sen de rahat et biz de edelim.

  sonuç olarak birileri istedi diye istifa etmeyecek, en azından bu kadar büyük başarılarından sonra görevlerinin sonuna kadar onurla devam edecek yönetimdir. sonrası nasip.
 • 4073
  insanların ekonomik çöküş, işsizlik, pandemi, geleceği görememek, hayat tarzından feragat etmek, hayal kuramamak gibi tüm depresyona sokacak sebeplerinden doğan öfkelerini bir araya toplayıp saldırdığı ekiptir. transferde batırdılar evet, ama bu dönemde mustafa cengiz kanser oldu. adam ölüm döşeğinde aylarca pandemiden yıkılan bir sağlık ortamında hayata tutunmaya çalıştı. buna bir kişi olumlama yapmazken sanki ffp, pandemi, ekonomik kriz, başkanda kanser vs yokmuş da dünya sükunet içindeymiş gibi yaklaşmak bana tuhaf, acımasız ve çirkin geldi. fatih hoca’ya da yakıştırmadım basına yönetimi atma tutumunu. benim hayat ve iş yapma tarzıma uymadı açıkçası.
  ali koç bundan iyisini yapamazdı. kıs kıs gülüyorlardır şimdi makamlarında.
 • 4074
  kendilerinin ilk 11 oynayan ve kadrosunda bulunan futbolcuları teknik adamına danışmadan hedef gösterebildiği ama fatih terim'in bir laf ettiğinde kendilerini hedef göstermiş olduğu iddia edilen yönetimdir. bu yönetim her şeyi yapma hakkına sahip olacak başkan bu takım devre arasında çalışmıyor diyecek,ilk 11 oynayan ve muadili bulunmayan 2 futbolcusuyla transfer sezonu bitmişken ipler kopartılacak bu futbolcular taraftarın önüne atılmaya çalışılacak,transfer için 50 günümüz var deyip taraftar uyutulmaya çalışılacak ama suçlu her zaman başkaları olacak. gerçekten çok hassas bir yönetimdir. tüm başarılar kendilerine yazılan ama başarısızlıkların hep başkalarına yazıldığı yönetimdir. fatih terim bugünkü açıklamasında sonuna kadar haklıdır. her teknik adamın çalışma prensibi var. fatih terim şu saatten sonra her şeyi sineye çekecek birisi değil. feldkamp'ın galatasaray'dan nasıl ayrıldığını anımsayanlar çıkacaktır. fatih terim de galatasaray taraftarına verdiği sözden dolayı ayrılmak yerine bu açıklamayı yapmıştır. bu yönetim hem eksik kadro kurup hem de teknik konularda fatih hoca'ya gönderme yaptıkça fatih hoca'nın da kendilerini sonuna kadar eleştirme hakları vardır. siz profesyonel ve kurumsal şekilde galatasaray'ı yönetmezseniz aynı şekilde karşılık bulduğunuzda şikayet etme hakkınız da yoktur.
 • 4075
  dursun özbek'in peşkeş çektiği florya'yı geri almıştır. sırf bu yüzden dâhi dursun özbek ile karşılaştırılması hatta ondan daha kötü olduğu iddia edilmemesi gerekmektedir.

  3 senelik başkanlığında 2 galatasaray şampiyonluğu görmüştür. galatasaray'ın avrupa'dan men cezası almasını engellemiştir, ffp kriterlerine uymasını sağlamıştır ve hataları olsa da galatasaray'ın bir lirasını bile korumaya çalışmıştır.

  totale bakıldığında kesinlikle doğruları yanlışlarından fazladır.

  balık hafızalı olduğumuz için unutuyoruz hemen herşeyi, hatırlatmak istedim.

  istifa eder, gider, kalır bilmem. ben başkanı hep nevi şahsına münhasır, iyi niyetli ve iyi bir insan olarak anacağım.
 • 4077
  faruk süren in yaptığını yapmayan adamdır.

  hastalığı ortaya çıkmışken, 2 de 2 sonrasında pandemi sebebiyle de kaybedilmiş bir sezon varken, başarılıdan da öte algıyla bıraksaydı geçmişin faruk süren ve ünal aysal gibi anılacakken, bugün itibariyle adı en başarısız 4 başkan arasında geçiyor.

  özellikle son transfer döneminde, tffye ve rakiplere karlı duruşta, hastalık sonrası demeçleriyle ciddi bir performans yetersizliği var.
 • 4078
  en büyük üzüntüm popülist yönetimlerin önünü açacak olmalarıdır. kesinlikle bu muameleyi hak etmediler. transfer dışında başarısızlıkları yoktu. kulübü tarihinin en dalgalı dönemlerinden birinde yönettiler. ama işte bu taraftar utanmadan onlara "dursun'u bile arattınız" diyebiliyor. evet riva ve florya'yı bedavaya peşkeş çeken dursun'u.

  çünkü taraftar popülizm ister. transfer ister. başarı ister. "14 yıl bıdı bıdı" diye hava atar ama iş icraate geldiğinde sabretmez. evet transfer konusunda başarısız işler yaptılar. ancak bunun için de makul görülebilecek mazeretleri vardı. ama kimseye diagne'ye 13 milyon €, falcao'ya yıllık 5 milyon € gömmeyi anlayamazsınız. belki de buralardaki hataları kendi iplerini çekti.

  aslında benim üzüldüğüm mustafa cengiz'dir. bütün talihsizlikler kendisinin hastalığından sonra başladı. ama yol arkadaşlarını da kendisi seçti.
 • 4079
  hocamı 3. kez galatasaray'dan koparmaya çalışan, şirazesi uzun zamandır kayık olan yönetim.

  ozan kabak satışı, fikir ayrılığı varsa yol ayrılığı olmalıdır rezilliği ve son dönem.

  tarih sizi hiçbir şeye cesaret edemeyen, galatasaray'ın hakkını yediren, arka kapılardan dolaşmaya çalışan yönetim olarak yazacak.

  umarım 2021 mayıstan önce bu kulüpten tasınızı tarağınızı toplar gidersiniz.
 • 4080
  fatih terim tarafından çok zor durumda bırakılmış yönetim.
  şimdi normal şartlarda senin maaşını ödediğin bir profesyonel çalışanın(ayni zamanda kulüp efsanesi ve divan kurulu üyesi olması bişeyi değiştirmez, şu an maaş alıyor kulüpten) senin arkanda durmamaktan bahsediyorsa, şerefi olan ve kulübün birinci derece yetkilisi olarak kulubün de şerefini düşünen bir yönetim orada o çalışanı derhal görevden alması gerekir. buna da kimse itiraz edemez. sonra da seçime mi gidersin naparsın orası ayrı konu.
  ama galatasaray başkanlık koltuğunu çalışanının altında ezdirirsen savunulacak tarafın da kalmaz.
  fatih terim’i kovdu damgası yemek istemiyorsun, çünkü terim de sağolsun yönetimin sülalesine sövmekten beter edip sonra kovulsa “ben ayrılmadım, uzaklaştırıldım” diyebilecek bir geçmişe sahip, yapıyor yani bu. ama bu kadar ince düşünürsen hiç iş yapamazsın. kendine güvenmiyorsun, terim olmazsa bu işin altından kalkamayız diye bakıyorsan zaten sana yapılanları da hakediyorsun demektir. ama galatasaray tüm bunları hakediyor mu işte mesele bu.
 • 4082
  de jure olarak hocayı kovma yetkileri olsa da, de facto olarak hoca yönetimden üstündür. fatih terim kulübünn hem teknik direktörü hem de başkandır, kimse hikaye anlatmasın.

  zaten her türlü gidecekler, eğer iyi galatasaraylılarsa ki öyle göründü şu ana kadar, bırakıp giderler bir an önce.

  hocayı kovma gibi tarihi bir hata yaparlarsa galatasaray'a ihanet etmiş olurlar. başkanlar gider gelir, efsane hoca gelmez.

  zaten gideceksiniz, temiz bir şekilde size saygı duyarak bırakın gidin, başkan hasta zaten, şifa dilerim.

  diğer secenegi sakın aklınızdan bile geçirmeyin. kulüpte büyük kaos çıkar ve çok kötü bir şekilde bırakmak zorunda kalırsınız. insanlar sizden nefret ederler. o yüzden hizmetinizi verdiniz, ömrümüzü doldurdunuz, temiz bir şekilde devredin gidin. en kısa zamanda seçim şarttır.
 • 4086
  ilk geldikleri günden itibaren camia hep karşılarında durdu. camida içerisinden kimseden destek görmedi. işin detay kısmını bilemiyorum tabi ama liseci zihniyetle yaşadıklarından sonra hiçbir şekilde destek verilmedi bu yönetime. galatasaray taraftarının yüzde 70-80'i destek veriyordu sadece. o destek de beceriksizlikleri ya da finansal sorunlar ne derseniz diyin transferlerin gelmemesi, takviyelerin yapılmaması sebebi ile kayboldu. benim de dahil olduğum bir yüzde 15-20'lik desteği var. kendilerine artık ne camiadan ne de taraftardan destek gelmeyeceği belli. sonraki seçimde seçilmeyecekleri de belli. özellikle cengiz başkanıma sağlıklı uzun bir ömür diliyorum. çok yıprandı. burada kendisini dursun özbek ile karşılaştıranlara ve düşene bir de ben vurayım derken olur olmadık laflar edenlere herhangi bir sözüm yok. onlar kuruma değil kişiye bağlı bireyler.
 • 4087
  kalırlar, giderler bilemem. zira mustafa cengiz’i seviyorum.
  ama albayrak ve ekürilerinden son derece rahatsızım.
  mustafa cengiz bürokrat kimliği ve politik yetenekleriyle florya ile riva’yı yamyamlardan kurtarmış, ffp döneminde zarar yazmadan 2 şampiyonluk almış bir yönetim, ekonomik şartlar hepten dağılmış ve fb ilegal transferler yapıp ceza almamış olduğundan yerin dibine sokuluyor. aynı transferleri aynı şekilde biz yapsak en az 6 puanımız silinir, oyuncularımıza lisans çıkarttırılmaz, avrupa’dan men yememiz için dilekçeler tff eliyle acele posta servisi’ne verilirdi.
  bazı taraftarımızın söylemlerinden anlaşılan profili ise tamamen hayal kırıklığı. mustafa cengiz için florya ve riva gibi değerlerimizi ona buna peşkeş çeken, kendi otelini galatasaray üzeeinden zengin eden dursun efendi’yi bile arattı deniyor ya. el insaf. ayıptır.
  bu taraftar profiline fatih terim de mustafa cengiz de fazla. alacaklarını tahsil esip çekip gitsin mustafa cengiz. bakalım yeni gelen hükümet yanlısı yönetim galatasaray adası, florya ve riva’yı nasıl beleşe dağıtıyor yamyamlara. ama hala transfer yapılmadı diye konuşalım biz.
  keşke en baştan
  “evet transfer istenen şartlarda yapılmadı. zira ffp var ve para yok. satılır diye hayal ettiğimiz oyunculara talip de yok. işi özeti bu kadar. eldeki malzeme bu. beğenen kalır beğenmeyen de gidebilir. saygı duyarız” deseydi mustafa cengiz.
  eveleme geveleme sürecini de hastalığına bağlıyorum. benzer hastalıktan iyileşme sürecini ailemizde yaşıyoruz. ilaçların yan tesiri iletişim yetisinde beliriyor önce. asabiyet ve alınganlık, iki kere düşünmeden söz sarfetmek gibi etkiler çok doğal. şifa diliyorum mustafa cengiz’e.
 • 4088
  resmen sakin sakin takılan aklı selim renktaşları galeyana getirmek için nefret söylemleriyle hedef gösterilen insanlar.
  pes ki ne pes, öyle yorumlar var ki ayıp ötesi.

  terim'i tanımasak tamam diyeceğiz de herkesi taniyoruz yaş yetiyor. geçen sene harika kadro vardı elinde gene rezil top oynadik. inatçidir, tuttu mu oynatmaz mis gibi oyuncuları.

  ülke batmış gençler bilmem ayıldınız mı?
  önceki ekip galatasaray adasini dahi peşkeş çekecekti büyük patronlarına...

  bu ekip florya ve adayı kurtardı, küçükçekmece'de arazi sağladı.

  albayrak'ın siyasilere varoluş diyet borcu yüzünden transfer rezillikleri yaşaması tüm ekibi bağlamaz.

  liseliler içinde rezil bir tayfa 10 20bin € maaşla gs aş ye girmek için el oğuşturuyor şu an , millet 3 5 bine 6 gün çalışırken. bunlar miş gibi çalışacak üstelik.

  ffp belasını anlamadi genç renktaslar ama tam olarak budur, fırsat transferi yapamazsin. bir de işin içinde yerel adam olunca heptrn çuvallarsin.

  şimdi.medyadan ayrı, yandaş tvlerden ayrı tamami fenerli kurullarla yandaş şahsiyetsizlerle dolu federasyondan ayrı saldiri geliyor.

  holding transfer engellemek için maddi gucu ile suyu bulandırıyor ruhunuz duymuyor.
  ciner grubu 80 milyon tl reklami aliyor koç holdingten adami bedava veriyor neymiş bize de s.sonik kaleciyi vermişler(kaktırdilar).
  rize.reklam sponsorluk ve destek sözü alıyor, başkanları silahşor kesiliyor.

  az sakinlik renktaşlar, az sakinlik ateşe benzin dökmeyin bekleyin görün biraz.
  pandemi sonrasi seneye en temiz çikacak takım galatasaray, ffpsiz borçlar tl ve azalmış, riva dan para akacak.ve banka borcuni döndürecek, yeter ki yiyici tayfa gelmesin.

  yeni bülent tulunlar 5 10bin$ şaraplar açarak yediklerini klube kilitlrmesin.
  yeni dursunlar konaklama ucretlerini aralikta dahi ağustos sezonindan hesaplayip klube fahiş fatura ve faiz çikarmasin...

  az sakinlik, once saldirmanız gereken mhk deki tetikçiler , yandaş ve yavşak gazeteciler ve tff dir.
  sivil hayatta bu insalar komşunuz, iş hayatında gördükleriniz , az stratejik olun ve adamlara hayati zehir edin.

  onlar bize ediyor zira... önce dıs mihraklar sonra içişleri...
 • 4089
  artık ilerleyen aylarda düzenlenecek bir genel kurul ile ya farklı bir kadro ile güven tazelemesi ya da görevi başka bir yönetime devretmesi gereken yönetim.

  mustafa bey sağlık sorunları yaşayıncaya kadar büyük fedakarlıklar yaptı. dursun özbek yönetimi karşısında elini taşının altına koydu ve sorumluluk alarak başkanlığı üstlendi. özellikle florya ve riva konusundaki büyük çabası ile uefa nezdinde ffp yükü karşısında galatasaray’ın menfaatlerini koruması, kanımca kendisini iyi hatırlamak için fazlasıyla yeterli. kendisine saygısızlık edilmesi ve daha da abartarak kendi dönemini dursun özbek yönetimi ile bir tutmak ise kesinlikle kabul edilemez. bu şekilde ucuz popülizm gösterilerinden uzak durmak gerekir. hele de “ölene kadar seninleyiz hocam” diyip fatih terim yandaşlığı yapanlar, galatasaray’a hizmeti geçmiş başka bir insana hakkını vermeyerek büyük bir çelişkiye düşüyorlar.

  ancak kabul etmek gerekir ki mustafa bey’in yaşadığı ciddi sağlık sorunları sonrası maalesef yönetim içerisinde aynı özveri ve işbilirlikle galatasaray’a hizmet eden bir ekip kalmadı. abdurrahim albayrak, yönetim ile fatih terim arasında ile ilişkiyi sağlamaktan öte bir rol oynayabilecek birisi değil kesinlikle. bu noktada, iyi bir kadro kurmaması da elbette mustafa cengiz’in eksisidir.

  açıkçası ben bu sezon* başında arda transferi sonrası fatih terim’in sezon sonunu göremeyeceği tahmininde bulunmuştum. (bkz: #2942485) gidişat maalesef beni haksız çıkarmadı ve bu ihtimalin tartışıldığı bir noktaya da geldik. ancak yönetimde gördüğümüz yönetim zafiyeti karşısında bu yönde kritik bir kararı kesinlikle kendilerinin almaması ve yeni yönetimin bu konuyla ilgili tasarrufta bulunmasının sağlanması çok daha doğru olacaktır diye düşünüyorum. olası bir seçime kadar ise başta fatih terim olmak üzere kimseyle anlamsız bir zıtlaşmaya gidilmeyerek kulübün menfaatlerini korumaya çalışmalılar.
 • 4090
  bir diplomasi teamülü olarak "taviz, anında verilir"

  mevcut galatasaray yönetiminin bir çok alanda başarısız oldukları gerçeği tartışılmaz. ancak görüyoruz ki, en büyük başarısızlıkları teknik direktörlerini bu denli şımartmaları olmuş. bu sadece yönetimin hatası değil elbette!

  kendilerinin fatih terim'i kovacak hadleri var mı, bilmiyorum. ancak fatih terim'in haddini bilmediği sayısız zaman olduğunu biliyorum.