• 3695
  çok şanslı olduğunu düşündüğüm yönetim. çünkü;

  1- orta sahaya transfer yapmamışlar taraftar transferler nerede diye yükleniyor. ama sihirbaz hocan taylan denen çocuğu oraya monte ediyor ve verim de alıyor. yönetimi taraftar nezdinde acayip rahatlatıyor ve zaman kazanıyorlar ama bugün itibariyle hala tık yok.

  2- ilk puan kaybında şımarık taraftarın yönetimi eleştirmesi beklenirken tam tersi oluyor ve terim ile arda ipe çekiliyor yönetimden bahseden yine yok.

  3- 27 eylül 2020 galatasaray fenerbahçe maçı' ndan önce federasyon combo yapmış, ne kadar galatasaray düşmanı hakem varsa hepsini sürmüş oyuna. yönetimden itiraz beklerken beyaz sayfa açıldığını öğreniyoruz ama sahada doğranan ve üzülen yine biziz. tisseranda eliyle bariz gol pozisyonunu önlüyor sarıyla geçiştirildiği gibi var oralı bile olmuyor. enner valencia ikisi dirsek olmak üzere 3 tane sarı kartlık hareket yapıyor ama gören yok. bize en ufak harekette sarı veren hakem deplasman takımına aşırı hoşgörülü davranıyor. gördünüz mü beyaz sayfayı.

  4- kimseyi satamadılar. yine şanslılar ki hoca satamadıkları/gönderemedikleri adamlardan da verim alıyor. babel asist yapıyor, diagne goller atıyor ve belhanda lige şov yaparak giriyor. şanslılar adamların piyasası yükseliyor ama satma becerisi yönetimde yok.

  evet şanslılar ve en büyük şansları da fatih terim. geçen sene kanat oynayan emre kılınç'tan 10 numara/ mezella verimi almak, hayatında ilk defa 6 numara oynayan taylan'dan verim almak ve takım/taraftar ile bağı kopmuş belhanda'dan verim almak başka bir adamın yapabileceği bir iş değil.

  sevgili yönetimin takıma orta saha lazım orta saha. hem de üç tane. bir 6 numara bir 10 numara ve de bir hızlı kanat oyuncusu. bu arada ilk 11'den ve rotasyondan birini satarlarsa yerini de doldurmaları lazım.
 • 3697
  çok şanssız olduğunu düşündüğüm yönetim;
  - takımın teknik direktörü ısrarla babel isimli hantal, bencil bir oyuncuyu aldırıyor. bu babel kötü oynadığı bir maçta asist yaptı diye, beceriksiz yönetimin satamadığı ama hocanın verim aldığı futbolcu oluyor.
  - belhanda'ya arap ülkelerinden teklif geliyor, hoca belhanda'yı kalması için ikna ediyor, belhanda gitmiyor. belhanda iyi oynayınca yönetimin satamadığı ama hocanın verim aldığı futbolcu oluyor.
  - ilk puan kaybında, hoca korkuyor, ilk 4 resmi maçın aksine 27 eylül 2020 galatasaray fenerbahçe maçı'nda defansı ve orta sahayı geride kuruyor, 70. dakikaya kadar oyuncu değiştirmiyor ama taraftarlar yönetimi suçlu buluyor bu puan kaybıyla ilgili.
  - hoca'nın istediği oğulcan ve kerem maç kadrosunda bile yokken arda turan takımı 10 kişi oynatmaya devam ediyor, orta sahaya alınan ve fizik olarak arda'dan kat kat iyi olan etobo yedek oturuyor ama yönetim transfer yapmıyor diye eleştiriliyor.

  ağzıyla kuş tutsa fatih terim'in her puan kaybında günah keçisi ilan edilecek yönetim.
 • 3698
  çok şanslı bir yönetimdir. çünkü hoca'nın verdiği listedeki oyuncuların hiç birini alamıyor sonunda ya bonservissiz ya da d'avila'nın bir topçusunu getiriyorlar. ama başkan imza töreninde hocamız kimi isterse onu alıyoruz dedi diye bütün transfer beceriksizlikleri unutulup o getirdikleri oyuncu da kötü performans gösterirse oyuncunun ihalesi hocaya kalıyor.

  mesela 2019 yaz transfer döneminde hoca onyekuru'yu çok istemesine rağmen kiralayamadılar. onyekuru ihtimali tamamen ortadan kalkınca önceden anlaşıp hazırda beklettikleri ve artık beni niye bekletiyorsunuz diye tripli sosyal medya paylaşımları yapmaya başlayan babel'i aldılar. sonra ne mi oldu? babel kötü performans gösterince hoca isteyip aldırdı oldu. oysa babel'i hoca isteyip aldırmış olsa hazırda bekletmezler, transfer sezonunun başladığı gün kadroya katarlardı. onyekuru defteri kapandığı gün değil.

  mesela 2020 yaz transfer döneminde orta sahaya yaptığımız tek takviye olan etebo için listenin 6. sırasındaydı şeklinde yazan hesaplar oldu. buradan bir kaç yazarla da konuştuk 6. sıradaysa ne ala %90 listede bile yoktu diye. çünkü hoca listeye yazdığı bütün oyuncuların sızdığını söylerken etebo hiç bir şekilde sızmadan transfer edildi. bu bile listede olmadığını gösteren bir şeydi.

  dedim ya çok şanslılar, hocamız kimi isterse onu alıyoruz deyip kurtulabiliyorlar. çünkü öyle olmadığını bildiği halde öyle deseler de inansak diye dört gözle bekleyen bir kitle var.
 • 3699
  yarım yamalak bilgilerle savunulan yönetim. transferdeki başarısızlıkları ayan beyan ortada iken hala fatih terim üzerinden aklanmaya çalışılıyor. artık bu durum gerçekten galatasaraylılar için çok yorucu ve yıpratıcı bir hal aldı. neyi savunursanız savunun bünyelerimiz ve en önemlisi de galatasarayımız için negatif bir ortam doğuruyor.
 • 3702
  başarı ya da başarısızlıkta herhangi bir durumda hoca ile aynı pay biçilmesi anca rüya aleminde olabilecek yönetimdir. bunu gerekçelendirebilmek için 150 argüman yazabilirim ama artık o kadar sıkıldım ki aynı şeyleri konuşmaktan. sadece, kulüpte terim'e simetrik bir güç unsuru olarak tutulabilmek için gereğinden fazla abartılmasından, yanlışlarının küçük görülüp, doğrularının inanılmaz egzajere edilmesinden yoruldum.

  galatasaray'ı 2018 ocaktan itibaren takip eden ve önceki 2 yıllık halini ve hemen önceki 2 aylık hezimetleri hatırlayan herkes bilir ki ordan 2 sene üst üste şampiyonluk kolay alınmadı. forvetsiz, orta sahasız geçirdiğimiz 5er ayları artık yazarken bile tiksiniyorum ve artık kendimin de mustafa cengiz yönetimine haksızlık ettiğimi düşünüyorum. bu abartılı savunmaları gördükten sonra "apaçık" hataları canhıraş yazmaya uğraşmakla adamları obsesyon yaptım. oysa ki gülünüp geçilmesi gerekiyor. mustafa cengiz yönetimi'nden daha iyi de demiyorum, aynı seviyede kaç yönetimimiz olmuştur tarihte; onlarca. terim gibi kaç hocamız oldu? olmadı. ama yazan da bunu biliyor. galatasaray için önemlerinin, başarı paylarının, dertlenmelerinin bir olmadığını biliyor. kötü günde göremeyip iyi günde flash tv'ye kadar çıkan yönetim ve bir gençlerbiriği deplasmanı sonrası ağlar suratla duran adamın kahrının pekala aynı olmayacağının kişi de farkında. ama 1 ay önce bu başlığa yazdım.

  --- alıntı ---
  ama her zaman dediğim gibi, savunanların büyük bir bölümü hocanın olduğu galatasaraylardaki yönetimlere başka bir güç payesi verme derdinde oldukları için savunuyorlar zaten. bunun doğruluğuna inanmayan, bu entryi favorilere eklesim ve 4. hafta lütfen baksın bu entrye. transferler gelmemiş ve ilk 3 hafta+ avrupayı kötü geçtiysek , transfeler konusulmayacak hoca şampiyon olurken bile kötü oynatıyordu artık emekli ol denecek.

  --- alıntı ---

  kötü gitmememize rağmen hatta gayet de iyi geçmemize rağmen, kazandığımız maçtan sonra 1 entry oluyorsa hocanın başlığında kaybedince 40. taylan dehşetengiz bir performans gösterdiği için taraftar yönetim kadroyu daha da mahfetmesin diye 'aga kimseyi satmasınlar adam almasınlar tamam kabulum' noktasına bile geldi.

  hala bunların hayatı galatasaray olan insanların olduğu bir mecrada tartışılmasına inanamıyorum. bugün bir fenerbahçeli'ye acaba bir dilek seçme şansı verseler hocayı mı yollar galatasaraydan yönetimi mi?

  vay anasını be hocanın sayesinde o koltukta oturanlar, iş ilişkilerini galatasaraydan öne koyanlar kulübün hamurundaki adamla aynı paya sahip he... aysal'ın yapamadığını ahçılar bitirecek yemin ederim. bu denli vefasızlık galatasaray sözlük için bile fazla. üzülmemek elde değil.
 • 3703
  en büyük şansları fatih terim değil, fatih terim'in ağzıyla kuş tutsa yaranamayacağı kitledir. yönetimleri döneminde yaptıkları hataları fatih terim'e değil de cesare prandelli veya roberto mancini gibi bir teknik direktöre yapsalardı, olumlu hareketlerine hiç bakılmaz, anında kelleri alınırdı. ancak fatih terim'e rağmen galatasaray'ı destekleyen kitle başarı geldiğinde, bu başarıyı bir yere mal etmek istediklerinde yönetime sığındılar. bence iyi de oldu. sportif anlamda çok başarılı bulmasam da lokomotif branş futbolu doğru kişiye emanet ederek en az eleştiri ile yönetimi sürdürürken mali anlamda çok iyi işler yaptılar. ben bu dar boğazda yönetimi sürdüren bu ekibin, ffp olmadan da bir transfer dönemi geçirmelerini istiyorum. çünkü her ne kadar hataları olsa da hak ettiklerini düşünüyorum.