• 3080
  baskan'in en buyuk hatasi kotu bir yonetim kurulu olusturmak oldu. ne yazik ki kendisinin rahatsizligi doneminde yoneticiler hicbir isi idare edemediler, vasifsizliklari, ise yaramazliklari ortaya cikti. hoca da zaten ayri bir alemde olunca galatasaray mevcut duruma dustu.

  oyuncularin, hocanin ve yoneticilerin bu basarisizliklari ve umursamazliklari da en basta mustafa cengiz'e ayiptir. yarin gecmis olsun diye ziyarete gidecek yuzunuz var mi?
 • 3082
  eğer şu futbol ortamında ses çıkaracaksanız:

  1) ekonomik olarak gebe olmayacaksınız.
  2) gerekirse devletle -hem de şu dönemde- mücadele etmeyi göze alacaksınız.

  büyük takımların hepsi devlete gebe. siz sanıyorsunuz ki fb, bjk falan yabancı sınırına aşık. alakası dahi yok. onlar da istemez ama göklerden gelen karara uymak zorundalar çünkü batmak üzereler. aynısı galatasaray için de geçerli.

  mustafa bey geldiğinde ffp başımızdaydı ve avrupa'dan men yemek üzereydik. ffp hala tepemizde. siz eğer tam bağımsız olacaksanız önce ekonominiz bağımsız olacak. ekonominiz göbekten devlete bağlıyken, yıllardır her kulübün vergi cezası affedilirken, tüm ipiniz devletin elindeyken ortamın geneline muhalif olduğunuzda bunun karşılığı olur.

  mustafa cengiz bundan evvel ufacık bir eleştiri yaptı diye 150 gün hak mahrumiyeti aldı. hoca ne zaman ağzını açsa hemen ceza yiyor. buna mukabil sahaya inip adam döven ts başkanı 15 gün ceza ile yırtıyor. siz bu ortamda çıkıntılık ettiğiniz anda maliyeden "alo, mıstaa bey, şu şu şu borçlarınızı ne zaman ödersiniz ehi ehi..." diye dürter birileri.

  o yüzden fatih terim'e amatörce fedailik etmek için, liseli abilerin gazına gelip bu yönetime çamur at izi kalsın yapmak için atlayıp zıplamaya gerek yok. şu saatten sonra galatasaray yönetimlerinin birici önceliği ve başarı tablosunda değerlendirilecek olan yönetimi ekonomi yönetimidir. kulüp ekonomik olarak düzlüğe çıkana dek "masaya yumruğunu vurmak" türünden yapılan sahte kabadayı tandanslı eleştirilerin hepsi boş beleştir.

  adama milyon borcun var, yeğenine kafa tutacaksın. tuttururlar, emin ol.