• 3032
  onyekuru konusunda da başarısız olmuş yönetim. bence yerli sınırı geliyorken denilen rakamlar doğruysa mert hakan konusunda da başarısız olmuştur. yönetimlerin rasyonel düşünmeme lüksleri yok. bugün mert hakan'a 600 bin euro daha vermemek için yarın aytaç kara'ya bonservis mi vereceğiz? taraftar suçu mert hakan'ın karanterine atabilir, yönetim atamaz. şampiyonlar ligi için her puan önemliyken kalan sınırlı sayidaki hücumculardan biri de gitti. şampiyonlar ligi olmazsa o sürekli anlatılan kar açıklama olayı da olmayacak malesef.
 • 3036
  iyi yaptıkları vardır kötü yaptıkları da ancak onyekuru olayında bana kalırsa net hataları yok. bunun üzerinden eleştirmek fırsatçılıktır. hem ligimizde hem de diğer ülkelerin liglerinde belki de yüzlerce binlerce kiralık oyuncu var ama şu ana kadar ben ligler bitmeden geri çağrılmış bi' kiralık oyuncu ne gördüm ne de duydum. uzaklara gitmeye gerek yok galatasaray'da da epey kiralık oyuncu var fakat bu oyuncular için böyle bi' durum gündeme gelmiş değil. burada bence hatalı olan fifa'dır. kulüplerin karşılıklı iyi niyetine bırakmış durumda pandemiden sonra ortaya çıkan sözleşme durumunu. monaco ise yakında ortaya çıkacağını umduğu nedenlerden dolayı bu iyi niyeti göstermemiş oyuncusunu geri çağırmıştır.ve yasal olarak da haklı olduğundan da onyekuru olayında yönetimin eli kolu bağlı kalmıştır.
 • 3038
  fifanın almadığı karardanda sorumlu tutulan yönetim :) korona sebebiyle ligler sarkmış ama fifa çıkıp kiralık ve son senesindeki futbolcular lig sonuna kadar ayrılamaz demiyor. kim naparsa yapsın diyor. misal tff ayağımızı kaydırmasaydı şu an lider ya da şampiyonluk yarışında olsaydık donk ve mariano çıkıp 1 temmuzda bizim sözleşmemiz bitti sezonu tamamlamak için 1 milyon euro verin yoksa gideriz deselerdi ne yapılacaktı? oğulcan, twumasi sözleşmem bitti diyip kulüple diyalog bile kurmadan basıp gittiler. dünya futbolunu yönetenler kural koyucular düzenleme yapmıyor bizim taraftarda onyekuru konusunda yönetime laf atıyor.
 • 3039
  baskanın iletisim tarzini seviyorum. mali işler konusunda bu yıl ve önümüzdeki yıl mali tabloları ile daha net konuşabiliriz. kurumlarla işlerde gayet iyiler. ancaaak, transfer süreci yönetimi konusunda tek kelime ile felaketler. onyekuru konusundan bağımsız söylüyorum. aldığınız oyuncu kötü çıkabilir buna bir şey diyemem ama gerek diagne gerekse de falcao transferleri süreçlerinde saçmaladılar. karşı takımların haftalarca kendilerini oyalamasına izin verdiler. hadi alan ve pato meselesinde hata yaptın falcao'yu niye bu kadar bekledik. üstelik 5 milyon euro ödeyeceğin bir oyuncu. dünyada başka oyuncu yok gibi kapısında yattılar günlerce. transferde ne bir ana strateji ne de alternatif strateji ve plan olmadan hareket ediyoruz. bu transfer sezonu da böyle geçecek gibi. bu transfer sezonu ve önümüzdeki sezon korkutuyor beni bu yüzden.
 • 3041
  anlamsız savunulması can sıkan yönetim. kendileri hakkında a dense hemen savunulmaya geçiliyor. bir de galatasaray tarihinde dursun özbek dışında başkan olmamış gibi dursun özbek’le savunulmaya çalışıyor.

  bu hayatta illa bir tarafta olmak zorunda değiliz. yanlışa yanlış, doğruya doğru demek lazım. mesela mert hakan konusunda ben bir şey demiyorum, oyuncu ve menajerinin sorunlu olduğunu düşünüyorum. aksini savunan da olabilir, bu onu dursun özbekçi yapmaz. bırakın şu fanatikliği.

  onyekuru konusunda da net bir hataları var. monaco’yu suçlamak kolay. ki 1 sene önce bu yönetim övüyordu monaco’yu. 2 ay öncesinde liglerin başlayacağı belli oldu. acaba ne zaman başvurdular monaco’yu uzatma yapmak için? 2 ay önce başvursalar herhalde bir şekilde uzatırlardı. uzatılamasa o zaman açıklama yaparlardı ya da fifa’ya falan başvururlardı herhalde.

  ama 3 gün önce monaco’nun oyuncuyu çağırmasıyla bu durumu öğrenince rezil oluyorsun işte. sonra monaco’yu suçluyorsun.

  başkanın hastalığı sonrası kaan kançal işin ekonomik yanını götürdü belki ama yusuf günay ve abdürrahim albayrak sınıfta kaldı. bu kaçıncı rezillik? rize başkanına bile laf edemediler.

  siz de bırakın bu yönetim fanatikliğini. galatasaray mustafa cengiz’den de büyüktür, yönetimdeki diğer kişilerden de. işlerini yapamıyorlarsa güle güle.
 • 3043
  2.5 yildir galatasaray in başında olmasına rağmen hala nereyi yonettiklerinin farkına varamamis kişilerin fazla olduğu yönetimdir. monaco sehri ve erki bu kulübün bağlantılarinin çok olduğu yerdir. kiralık sözleşmesi biten oyuncuyu 3 gün daha rica minnet tutacak kadar bağlantılarini kullanamıyorsan bu camianın, zaten bitiş turuna gelmişsindir. bu maç trabzon ile puan puana olsaydık ne olacaktı kim bilir?
 • 3045
  ben de transfer konularında aşırı beceriksiz ve amatör olduklarını düşünenlere katılıyorum maalesef.

  tüm transfer sezonlarında istisnasız bir fiyasko yaşıyoruz. istediğimiz futbolcuları alamıyoruz, aldıklarımızı da zar zor alıyoruz, doğru düzgün satabildiğimiz futbolcu yok. toplamda baktığında, gerçektende kiralık futbolcular hariç doğru düzgün 1 tane bile adam alamadık.

  bunun en büyük nedeni görüşmeleri abdürrahim albayrak'ın yapıyor olması. kesinlikle profesyonel değiliz ve bir profesyonel ile çalışmamız ya da destek almamız gerekiyor. koskoca kulüp transfer görüşmelerini basına"dubai'ye gittik bize yemek yedirdiler, güzel ağırladılar" diye açıklıyorsa orada bir problem vardır.

  not: ek olarak; onyekuru konusunda zerre kızılmaması gerekiyor kendilerine. orada, arkaplanda dönen bir çok şey var büyük ihtimalle.
 • 3046
  hem siyasi hem de ekonomi yönünden meşakkatli zamanlardan geçiyoruz. böyle bir süreçte pragmatik davranarak, kulübü gereksiz borca sokmadan, dengeli bir yönetimi şiar edindiklerini düşünüyorum.

  yanlışları fazlasıyla olsa da, bu yanlışlar asıl mevzu yanında esameleri okunmayacak kadar küçüktür.

  kurumlar özelinde köhneleşen sistemin, spor anlamında ve kulüp bazında bu ayartmalardan etkilenmeyeceğine kanaat getirmek, günümüzü okumamak olur.

  taraftar olarak transfer konusunda ve demeç verme zorbalığı açısından bir kritik getiriyoruz ama transfer konusunda katılacağım yanlış yol alımlarla beraber demeç vermenin, ses çıkarmanın 150 günden başladığı bir futbol aleminde yönetimi kötülemek hakka sığmaz bir hareket olacağını düşünüyorum.
 • 3047
  yönetimden kasıt mustafa cengiz ise son derece başarılı, albayrak ise başarısızdır. ben albayrak'ın kusura bakmayin ama transfer konularına girmemesi gerektigini ilk günden beri söylüyorum. oyuncu ilişkileri vs tamam. ama transfer bambaska bir yetenek ve profesyonellik gerektiren meslek. herkes her konuyu mukemmel yapacak değil.
  ama benim fikrim istifa etmemesi ve desteklenmesi gereken bir yönetim yine de.
 • 3048
  bu yönetimin en büyük eksikliği 2-3 kişiye tüm yükün yüklenmesinden kaynaklanmaktadır. ciddi anlamda yardımcı insan gücü eksikliği ile organizasyon sıkıntısı yaşadıklarını düşünüyorum. her şey, sanki evrak getir-götür işleri bile abdurrahim albayrak ile yusuf günay’da gibi hissediyorum. her duruma bu ikisi yetişiyor gibi. eminim çoğumuz böyle düşünüyoruz. yahu koca kulüpte 2 yöneticiden başka konuşacak, iş yapacak, iş yükünü hafifletecek yönetici ve profesyoneller yok mu allah aşkına?
 • 3049
  transferde gayet başarılı bulduğum yönetim. dursun özbek dönemindeki sayısız transfer başarısızlıklarına geçiyorum, ünal aysal döneminde kap'a görüsmeye başlaıığımızı bildirip transferi yapılmayan shaqiri gibi isimler var. adnan polat döneminde başarılı transfer neredeyse sayılmazken,. canaydın dönemi ise ayrı başarısızlıklarla dolu. iyi kötü paramız varken bile istediğimizi alamazken parası neredeyse olmayan bir galatasaray'dan ne kadar transfer beklenebilir. buna rağmen 19-20 sezonunun başında falcao-andone/seri-lemina-nzonzi isim olarak çok iyi isimler kalitelerine göre iyi maliyetlere geldiler.belki de tarihimizin en iyi transfer dönemlerinden biriydi.
 • 3050
  ağzıyla kuş tutsa dahi, lisecilere ve lisecilerin gemisine su taşıyanlara yaranamayacak yönetimdir.

  mert hakan, onyekuru, hakemler vs bahane üretmek için enerji harcamaya, hocayla aralarını açmaya çalışmaya gerek yok ama. mertçe bizden olmadığınız için istemiyoruz arkadaş sizi denilmesi daha doğru geliyor. ya da hamamcıoğlu gibi omuz da atılabilir.
 • 3051
  onyekuru’yu yeniden kiralamak için monaco’ya 2.5 milyon euro vermeyerek hata yaptığı iddia edilmiş. şaka mı bu? bir yıllık kiralık oyuncuya, hele onyekuru gibi ham bir oyuncuya sadece bir yıl kiralamak için kimse 2.5 milyon vermez.

  mert hakan konusunda da ilk sözleşmenin üzerine çıkmayarak karakterli bir duruş sergilemiştir. olması gereken budur. bazı taraftarımız başkan olarak ali koç’u görmek istiyor anladığım kadarıyla. her şeyi parayla çözüp, bol bol para savurmak gerektiğini, rakip takımlarla sürekli transfer rekabeti içine girip onların verdiğinin bir fazlasını vermemiz gerektiğini söylüyorsunuz. ama yanlış takımı tutuyorsunuz, galatasaray hiçbir zaman böyle bir kulüp olmamıştır, olmamalıdır da. rasyonel davranmaya devam etmelidir. mert hakan henüz kendisini ispatlamamış bir isim, tek sezon güzel oynadı diye bahsedilen paralar verilemez.

  transfer konusunda kötü denilmiş. bunu söyledikleri yönetim de 19/20 sezonunda 100 milyonluk takım kurmuş, fatih hocanın fantezi denemeleri nedeniyle liderin çok gerisine düşmüş, düzgün tek bir maç oynamadan ilk yarım devreyi kapatmıştır. forvet hattında falcao, andone, babel ve adem olan; orta sahada nzonzi, lemina, seri, ömer, taylan, belhanda, hatta zorlarsan selçuk olan; defansta luyindama, marcao ve donk olan bir takım vermişlerdir terim’e. yedeklere de emre mor, jimmy, şener gibi rotasyonda iş yapacağı düşünülen oyuncular almışlar, lig için gayet yeterli geniş bir kadro oluşturmuşlardır. lig öncesi herkes memnundu zaten kurulan kadrodan. günlük sonuçlara göre değerlendirme yapmayın lütfen.

  işin kısası transfer konusunda kesinlikle başarısız değillerdir. seri’yi nzonzi’yi ve lemina’yı getirdiğinde burda herkes hayret ediyordu nasıl geldi bunlar diye. boşuna eleştirilmesin, sene başında takım biraz işlese şu an fark atarak şampiyonduk. sorun, kurulan bu güzel kadroyu iyi bir taktikle oynatamamamız. başka bir şey değil. yönetim yine güzel bir kadro kuracaktır, bu konuda en ufak tereddütüm yok. mert hakan da umrumda değil açıkçası.

  edit: bütün bunlara ek olarak onyekuru’nun sözleşmesinin lig sonuna kadar uzaması için monaco ile bir aydır görüşme halindeler(süleyman rodop açıkladı). yani ağzı olanın konuştuğu gibi üç gün önce konuşmaya başlayıp lig bitene kadar kalsın denilmiyor. kaldı ki burada çok olağandışı bir senaryo var, burdan yönetime vurmak en hafif tabirle art niyetliliktir.
 • 3053
  onyekuru gidişi tamamı ile bu yönetime yazılır. umarım seçime giderler yoksa yakında herkes nefret edecektir. fatih hoca olmasa zaten bu zamana kadar dayanamazlardı. ama artık patladılar. başkan hasta ve tam tamına organizasyonel sıkıntı var. bu boyle gitmez ve daha hakemler,tff konusuna girmedim bile.

  gerci gitseler yerine kim gelecek orasi da cok parlak degil.