• 2910
  mbaye diagne disinda oyuncu satımında sıkıntı görmedigim yönetim çünkü malum kişi zamaninda yapilan transferlerin maaşını ödeyecek salak yok bu dünyada.
  sofiane feghouli 3.85milyon euro garanti maaş alıyor. ek olarak her sampiyonlar ligi grubunda 200bin dolar, her maç puanı için de 5bin euro aliyor.
  younes belhanda 3.35 milyon euro garanti maaş alıyor. ek olarak her şampiyonlar ligi grup aşamasında gruplara kalarak 500bin euro daha alıyor (kısacası şu ana kadar 1 milyon euroyu aldi sadece buradan), her 25 maçta 250bin euro, her 1 puana 5bin euro, her 25 puanda 100bin euro prim alıyor.
  kısacası bu iki futbolcunun sadece bir yillik ortalama maliyeti 9 milyon eurodur. bu adamlara bu parayı verecek başka salak da yoktur.
  ama cenk ergün çok iyi transfer yapar, hemen başlığına gidip övgü yazalım. keşke herkesin karşısına kendisi gibi insanları çıksa da şöyle dunyaligimizi rahat rahat yapsak...
 • 2911
  kendilerine feghouli, mariano, belhanda, maicon gibi kendilerinin almadığı ve yüksek maaşlı oyuncuları satamamaları üzerinden eleştirmek haksızlıktır fakat diagne, nagatomo, nzonzi gibi oyuncularla sözleşmeleri kendileri yapmıştır buradan eleştirebilirler keza takımdan gönderilen fakat maaşını bizim verdiğimiz mitroglou ve babel’de aynı şekilde fazla maliyetli yanlış transferlerdir. ekonomik olarak takımı güzel şekilde götürselerde genellikle kiralık ve maliyetli oyuncuların şampiyon olunmadığında yani takıma ekstra ekonomik gelir finansı olmadığında işler sarpa sarabilir. hatırlayanlar elbet vardır iki sene üst üste şampiyon olan beşiktaş ligin en kaliteli kadrolarından birine sahipken bugün anadolu kulübü seviyesinde futbolcularla doldurulmuştur.
 • 2912
  futbolcu satma konusunda bence de problem yaşayan bir yönetim. yalnız bu problemde tek başlarına suçlu değiller. her istenmeyen futbolcunun instagram, twitter profilinin altına bir ton yorum yazan ya da adına hasthag açan taraftar da en az kendileri kadar suçlu. bunun yanında dursun özbek ve cenk ergün ikilisinin yaptığı kallavi sözleşmeler de bazı oyuncular ile yolların ayrılmasını zorlaştırıyor.