• 2863
  hastaneye silahla giren bir kişiyi fatih terimin elini öpmesine rağmen (üstüne basarak söylüyorum fatih terimin elini öpmesine rağmen) transfer etmemiş yönetimdir. daha da vahimi bunu basına sızdırarak galatasarayın gizliliğini ihlal etmiştir. halbuki fatih terimin ardayı istediğini basın önünde söylediği gibi yönetim de 18 kamerayı karşısına alıp ardayı istemediğini söyleyebilirdi ve böylece gizlilik ihlal olmazdı. kendilerini bu sebeplerden dolayı kınıyorum.*
 • 2865
  gören de gazeteciler sayın başkan gününüz nasıl sorusuna arda ile ilgilenmiyoruz dedi sanır. gazeteciler sormuş kendisi cevaplamış. zaten yönetim bir oyuncuya sıcak bakmıyorsa o oyuncunun transferi söz konusu olmamalı. aynı şey hoca içinde geçerli.
  fatih terim kendisinden habersiz böyle bir açıklama yapıldığını söylüyor, peki hocam bu kaçıncı kere yönetimi taraftarın önüne atışın?
  kendilerinin fatih terim'e, fatih hocanında yönetime ihtiyacı vardır.
  arda gibi bir oyuncu üzerinden bu kadar anlaşmasızlık dönmesi de ayrı bir tuhaflık. ben bu işin içinde bir bit yeniği ararım...
 • 2868
  arda turan konusunda basına haber sızdırmakla uğraşacaklarına, tahkim kurulunun skandal kararları hakkında konuşması gereken yönetim.

  taraftara şov yapmak yerine icraat yapın, eğer o kadar iyi biliyorsanız bu işi hemen şuan imparator'u görevden alın yerine daha iyi teknik ekip getirin de şampiyonlar ligi gruplarına gidip real madrid ile psg'yi tokatlayalım.

  başkanın yapması gereken bir çok şeyi de fatih terim yapıyor, susup sinen yöneticiler yüzünden haftalarca ceza alan bir teknik direktörümüz var.
  size kalsa elinize vurup şampiyonluğumuzu elimizden alırlar.
  arda gelmedi bravo, ahmet çalık ile şampiyon oluruz kesin.
  stoperler orta sahalar fink atıyor takımda.
  oyuncu satın kardeşim...
 • 2869
  ilk önce şunu söyleyim arda turan zerre umurumda değil ve bu futbolu bırakalı yıllar olmuş kişinin bu kulübün kapısından içeri girmesini istemiyorum. inanmayan hakkında son 2 senedir girdiğim entrylere bakabilir. kendilerinin arda turan’ı istememesinin tek sebebi mart ayında yapılacak olağan genel kurulda ibra olamama korkusudur. olay bu kadar basit.
 • 2870
  arda turan konusunu yönetemeyen yönetim. kendileri arda turan'ı almaya bilir, saygı duyuyorum. fakat bu süreci iyi yönetmeleri lazımdı. bazı şeyler de gizli kalır ya da tüm çıplaklığıyla sıcağı sıcağına anlatılmaz. fatih terim'in galatasaray için bir hocadan fazlası olduğunu unutmamaları gerekir.
 • 2873
  hocanın arda turan transferi konusunda maalesef haklarını yediği yönetimdir. bir kere bir toplantı yapıldıysa ve toplantı kararı nihayete vardirildiysa, olumlu veya olumsuz, bunu basınla paylaşmanın nesi yanlış?
  belli ki yönetim bu transfer olmayacak demiş ve kendi pencerelerinde bu konu kapanmış. hal böyle iken, galatasaray teknik direktörünün, ısrarla yarayı kasimasi, olayı transfer anlasmazligindan çıkarıp yönetim ile teknik kadro arasında bir düelloya vardirması yaklaşan kongre öncesinde yonetime ve dahi kadroya zarardan başka bir şey getirmez. bunu bile bile hala yönetimi suçlamak da taraftara yakışmaz. galatasaray taraftarının alâmeti farikasi haklının yanında saf tutmaktır. bu konuda da yönetim ardına kadar haklıdır. son olarak hoca, arda konusunda maalesef mantıklı değil duygusal davranmaktadır ve ucunda yüz milyonlar dönen bir ekonomik donanmanın dümeni de duygularla kontrol edilemez. hocanın yapması gereken bir an evvel saha içine odaklanmak, ve lider ile arada oluşan 10 puanlık farkı kapatmanın yollarını aramaktır.
 • 2874
  olay kriz anlarında basın karşısında bir kez bile konuşmamaları zaten. konuşunca da "bizi çok güzel ağırladılar" falan diyorlar işte. son 3 transfer döneminde bilgi kirliliğinden kriz eksik olmuyor takımda. forvet konusunda alan, modeste, pato falan, yazın falcao, şimdi arda. bi kere güzelce kendi aralarında anlaşıp çıkıp herkesi aydınlatsalar her şey çözülecek ama, neden gidip de birilerine onyekuru'nun forma numarasını söylemekle falan uğraştıklarını anlayamıyorum gerçekten...
 • 2876
  arda meselesi için karşılarında kim olursa olsun dik durup, galatasaray'ın menfaatlerini düşündükleri için ben de kendilerine teşekkür ediyorum.
  umarım en acilinden bir toplantı yapıp hoca ile arada olan anlaşmazlıkları çözüp yollarına devam ederler.

  bu süreci bir şekilde yönetmeye çalışıyorlar, kolay değil gerçekten. karşılarında yılların inatı, daha kötüsü adanalı inatı var.
 • 2877
  maalesef bir grup duygusu mantığının önüne geçmiş yazar arkadaşımız tarafından arda turanın galatasaray transferine belki şimdilik belki ömür boyu hayır dedikleri için eleştirilen mevcut yönetimimiz.

  normal olanı yaptılar. mühür başkanımızın elinde, yeri ayrı olsa da fatih hocamızın değil.
 • 2878
  arda turan transferini hocayla görüş ayrılığına düşerek veto ettikleri için teşekkür ettiğim yönetimdir. her konunun süleyman rodop’a sızmasından ben de rahatsızım fakat bu konun ne yazık ki hocaya yakın kişiler boyutu da var. arda turan karşıtı ne kadar haber yaptırıldıysa aynı oranda lehte haber de gördük. mesela ultraslanın yaptığı arda’ya destek veren açıklamalarda hocaya yakın kişilerin parmağı mutlaka vardır. en azından benim fikrim o yönde. durumu böyle değerlendirdiğimde 2 tarafın da basına yansıma konularında sınıfta kaldığını çok rahat söyleyebiliriz.

  edit:imla
 • 2879
  mustafa cengiz yönetiminin sevdiğim en güzel huyu sosyal medya takibi galatasaray’ın sosyal medya gücünü çok yakınen takip ediyorlar. bu olayın farkındalar falcao transferinin, diagne transferinin sol bek transferinin çoğu olayın bir numaralı nedeni bence medya takibi bu olaylarında kökeninde sosyal medya yatıyor. arda konusu ne zaman gündeme gelse belli kesim arda’yı istemediğini gayet net şekilde ortaya koyuyor yönetimde bunun farkında. belki bazı taraftarlara bu dediklerim çok ütopik gelecek kurgu gibi gelecek ama ben olayların böyle olabileceğini düşünüyorum. şahsi fikrim hem fatih hocanın hem yönetimin bu olayı bilinçli olarak gündem yaptığını düşünüyorum. fatih hocanın medyaya bizi deşifre ettiniz deyip kendisinin de deşifre etmesi çok absürt. olaylara kronolojik olarak bakalım yazın fatih hocayla arda barıştılar yazın gelme olayı vardı fakat isminin duyulması bile çok sinirli taraftara yetti sosyal medyada hemen tt oldu arda gelmesin diye transfer rafa kalktı. ardından başakşehir maçında arda’nın fatih hocanın elini öpmesi sosyal medyada galatasaray sayfalarının bazıları transfere sıcak bakmasına neden oldu arda fotoğrafları attılar üzerine maç sonu fatih hocanın arda futbolu bu camiada bırakmalı açıklaması yaptı ancak yeterli çoğunluğa ulaşılmadı ardından okan buruktan tutun rıdvan dilmene hatta saffet sancaklıya kadar herkesin dilinde aniden başlayan arda sevecenliği bu adam iki yıldır başakşehirde çürürken, silahla hastene basarken, gazeteci döverken kimse arkasında durmamıştı bi anda hepsi arda’yı düşünür oldu. fatih hoca tekrar lig maçından sonra konuyu kapatmak yerine tekrar arda’nın transferinden bahsetti, camiada halen karşı çıkanlar vardı. fatih hocayı seven ama arda’yı içine sindiremeyen insanlardı bunlar sonra ultraslan açıklama yaptı, hemen arda cevap verdi buradan prim yapıldı arda’nın gelmesini savunan insanlar arttı ama yine yeterli değildi camiada halen bir çok insan içine sindirememişti, işte burada son koz olarak iyi polis kötü polis mevzusu devreye girdi mustafa cengiz yönetimi arda transferine karşı çıkan iyi polisi fatih hoca ise arda turan transferini isteyen kötü polisi oynadılar. benim tahminim galatasaray arda turan’ı transfer edecektir. hiçbir taraftar yönetime gidipte niye arda’yı aldınız demez bu saatten sonra, direkt fatih terim’e gelir olay. fatih terim’in kredisi de 8 şampiyonluk ve sayısız başarıyla çoğu galatasaray taraftarında var. fatih hoca arda’yı istiyor ve bu kumarı oynamak istiyor. yönetim bu saatten sonra biz karşı çıktık hoca istedi aldık deyip sıyrılabilir. arda turanda yuvasına döner. umarız arda başarılı olurda bu olay mutlu biter.
 • 2881
  nickim gibi eminim ki ultraslan grubuna "arda turan gelirse olur" açıklamasını arda turanın dönmesini isteyen kanadının yapmasını söylediği mevcut yönetimimiz.

  fatih hocamız hangi konuda ultraslan desteğine ihtiyaç duymuş ki bunda duysun. ister egosu diyin ister huyu, bir kere ha işte osu izin vermez. hoca kendi çıkar doğru ya da yanlış fikrini söyler ki söyledi de.

  ezcümle, şahıs şahıs değil de bir bütün olarak ele alındığında şimdilik arda turan işinde doğruyu, normali yapmış yönetim. yarın yeni bir gün...
 • 2882
  daha önce amatör branşların durumundan dolayı desteğimi kaybettiklerini söylediğim yönetim. ama bu onların yaptığı doğruları görmemi engelleyecek bir durum değil.

  arda konusu malumunuz kabak tadı verdi. fatih terim'in üzerinde bu konuda bir baskı yok. o rahatça istediğini her zaman söyledi ve söyler de. ama yönetimin böyle bir lüksü yok. zaten liseliler yönetimin en ufak hatasını kolluyor. arkasında bir tek taraftar var bu yönetimin. arda transferi ile de bu desteği kaybetmek istemiyorlar ve taraftar da açıklama bekliyor.

  başkan hoca ile konuştuk ve bu transfer gündemimizde yok, ortak kararımız diyor ki sıkıntı olmasın diye, fatih terim arda'ya şans verilmeli diye açıklama yapıyor. bunu da 2 kez yapıyor.* sonra toplantı olmuş ve yönetim veto etmiş. ve yönetim bunu basına sızdırmış. basında ben fatih hoca istedi ama yönetim karşı çıktı diye bir şey okumamıştım bugüne kadar. ama öyle olsa bile taraftar açıklama bekliyor. bu işin artık kapanması lazım. bizim de bir şekilde duymamız lazım. yani transferin son gününe kadar diken üstünde mi olalım?

  hoca yönetim ile aramda sorun var denmesin diye çok uğraşıyorum diyor ama asıl uğraşan yönetim. bir yandan hocayı mutlu etmeye, idare etmeye çalışıyorlar, bir yandan da taraftarın istediği transferleri yapmaya çalışıyorlar.

  ama hoca her fırsatta ne dediği anlaşılmayan basın toplantılarına devam ediyor. acaba ne demek istedi burada diye düşünüyoruz sürekli. çıkarımlar yapmaya çalışıyoruz. bir kere de net ol kardeşim. açıkçası ben gitmek için yol yaptığını düşünüyorum. bunu da daha önceden gördüğüm için düşünüyorum. şampiyonluktan ümidini kestiğini düşünüyorum ki ben de kestim. bu sadece düşünce, yanılırım ya da haklı çıkarım. ama bu önemli değil.

  hoca ilk arda açıklamasını yaptığında* fatih terim'in sürekli arkasında olanlar, hocanın aslında arda'yı istemediğini söylüyor ve koruyorlardı. şimdi de neden bilgi sızdı diye koruyorlar.* giderse de yönetimin suçu olacak, onu eleştirenler için kötü şeyler söylenecek...

  bu böyle olmaz. bir insan her zaman haklı olamaz. sizler her yaptığında onu destekler, onu tabiri caizse ilahlaştırırsanız o da her istediğini yapabileceğini düşünür, hep kendini haklı görür.

  kısacası; ben arda konusunda yönetimi haklı buluyorum. fatih hoca giderse de, arda gelirse de işleri bundan sonra zor olacak. belki de bir daha seçilmeyecekler. ama 2019-2020 sezonu kış transfer döneminde doğru kararlar vermelerini ve gideceklerse de galatasaray'ı düşünerek hareket etmeye devam etmelerini umuyorum. galatasaray'ın hakkında hayırlısı olsun.
 • 2885
  arda'yı almayan değil, fatih terim'in istediği futbolculardan sadece arda'yı kabul etmeyen yönetimdir. fatih terim'in bir çok transfer isteği tüm finansal engellere rağmen gerçekleştirilmiştir. on olumluya karşı bir olumsuzla algı yönetimi yapılmasına fatih hoca da musaade etmesin bir zahmet.
 • 2886
  en büyük avantajları dursun özbek gibi tarihin en rezil yönetiminden sonra gelmeleridir. yönetimin işi, yetki verdiği teknik adamın kararlarını uygulamak eğer başarısızlık varsa hesap sormaktır. hele ki yetki verdiğiniz teknik adam fatih terim ise aksi düşünülemez. davulu fatih hocanın boynuna asayım tokmak benim elimde olsun dediğin anda yetki verdiğin “elemanının” yetki alanına tecavüz etmişsin demektir. arda turan transferi özelinde konuşursak şahsi olarak transfere karşıyım, futbolcunun temsil ettiği tüm değerlere de aynı şekilde karşıyım. ama kurumsal işleyişte futbolla ilgili her konuda son kararı yetki verdiğin efsanen/elemanın fatih terim vermelidir. vurgulamak istediğim nokta ülkemizde yöneticiler bi noktada egolarına sürekli yenik düşüyorlar. korkum, arda turanla ilgili işleyişin yol olması, sürekli yetki tecavüzüne girişilmesi. futbol popüler bi alan, her yönetici her başkan bu konuda söz sahibi olmaya, basına konuşmaya, futbol üzerinden prim yapmaya bayılıyor. fatih terim basın toplantısında bu yolun önünü kapattı, yönetim bu durumu sindiremeyebilir, tehlike de burada başlıyor zaten.

  yönetim uefadan ceza almamakla övünürken, fatih hoca olmasa tudorlu sezonda zaten şampiyonlar ligine gidemeyeceğimizi göz önünde bulundurmalı, üstelik ndiaye satılıp o dönemki takımın çöplerinden donk ile başardı bunu. ertesi sezon yaşananları hatırlayalım, yarım devre forvet almayı beceremeyen sözleşme durumu riskli olduğu halde aylarca modeste peşinde koşan, sonra durumu riskliydi alsak galatasaray zarar görürdü diye pişkinlik yapan yine bu yönetimdi. riskli sözleşme durumu koskoca yaz transfer döneminin son günü belli oldu sanki. bu rezaletten sonra ara transferin ilk gününde forvetin geleceğini, imzaların zaten atılmış olduğunu taraftar olarak düşünürken, son güne kadar kadar alan, pato rezilliğiyle devam ettiler. son gün 13 milyonluk diagne kazığıyla da tüy diktiler. bu rezillikler, beceriksizlikler zaten kongrede eli güçlü olmayan yönetimi götürürdü, kulübün teknik direktörlük koltuğunda oturan “elemanı” yarım sezon forvetsiz yarım sezon da diagne gibi bi psikopatla takımı tekrar şampiyon yaparak yönetimin rezilliğini kapattı. hatta bu beceriksizliklerine ve hocayı zor durumda bırakmalarına rağmen, yönetim ibra edilmediğinde de hoca çıktı keşke yetkim olsaydı da kurulda konuşabilseydim diyerek yönetime zor günlerinde destek oldu.

  herkesin ama en çok kendilerinin övdüğü ekonomik başarılar da bu ölümcül hatalara rağmen elemanın takımı şampiyon yapmasıyla sağlanan şampiyonlar ligi gelirleriyle mümkün oldu. kendimizi kandırmayalım, yarın şampiyon olamazsak şampiyonlar ligine gidemezsek yine yüzlerce milyon zarar açıklayacağız. bizden önce bjk ekonomik olarak uçuyordu basına göre fikret başkan efsaneydi, rivayı satın alıyorlardı, bugün biz uçuyoruz, onlar iflas ediyor. şampiyonlar ligi gelirlerinin ilüzyonundan kurtulmalıyız. ekonomik başarının, futboldaki şampiyonluğa bağlı omadığı gün yönetim başarılıdır. şu an için böyle bi durum yok.

  sonuç olarak, arda turan konusunda yönetim ve başkan bi karar verdi. karar arda turan özelinde doğru, ama futbol şubesinin işleyiş prensipleri açısından yanlış, çünkü kararları teknik adam vermeli. yönetimin ve başkanın son kararı ben veririm egosu arda turan özelinde kalmaz, diğer konularda da devam ederse tehlikeli bi yola gireriz. yönetimden özellikle yusuf bey ve başkan popüler olmanın, gündemde kalmanın, sosyal medyada etkileşim almanın tadını aldı. bunu bazılarının özellikle işler iyi giderken güvenlik kamerasına bile açıklama yapmasından anlayabiliyoruz. daha fazla ön planda olmalarının önündeki engel de şu anda fatih terim. umarım bu yanlışa düşmezler ve geçmişte olanlardan ders alırlar.

  ünal aysal da ilk geldiğinde futboldan anlamam ama futboldan anlayandan anlarım diyerek hocayı getirdi başarılar geldi. sonra ne zamanki zihniyeti sneijderi de alırım, oynatacak hocayı da alırım çünkü en doğrusunu ben bilirim ben başkanım benim dediğim olur son sözü ben söylerim zihniyetine evrildi, kulübün altına o zaman dinamit koydu. ali dürüstü, albayrakı erken seçimle saf dışı bırakarak başlanan süreçte ne hoca kaldı ne aysal.

  demem o ki nasıl sneijder transferi doğruysa, arda transferinin olmaması da doğru. ama bu iş burda kalmazsa her konuda son sözü ben söylerim, en doğruyu ben bilirim zihniyetine evrilirse, hocayı küstürür takımdan ayırırlarsa o koltukta 3 ay oturamaz, kaçacak delik ararlar.
 • 2887
  fatih terim ile arda turan transferi hakkında ters düşmüş yönetim. aklı başında bir galatasaray’lının burada kimin tarafını seçeceği malum zaten.

  bakın terim defalarca kamera karşısında arda’yı transfer etmek istediğini söylerken hep mealen şunu dedi;
  “arda’dan bi futbolculuk katkısı beklemiyoruz, gelsin bi yuvası olsun, camiasız kalmasın, cebine de 3-5 bişey girsin vs. vs”

  yani bu transfer teknik taktik transferi değildi ki hoca’nın talebi tek başına yeterli olsun. yönetim bu talebe karşılık “hocam burası ne hayır kurumu, ne de rehabilitasyon merkezi, futbolculuktan emekli olmuş birini takıma alırsak bu aldığımız yetkiye ihanet olur” demişse bundan daha makul ne olabilir?