• 2783
  --- alıntı ---

  değerli galatasaraylılar,

  yönetim kurulumuz, rakip takımlara gönül bağı olduğu tespit edilen kulübümüz üyeleriyle ilgili yapılan incelemeler sonucunda aşağıda belirtilen girişimleri sonuçlandırmıştır.

  bu çerçevede;

  • 4 üyemiz istifa dilekçesini yönetim kurulumuza iletmiş ve talepleri kabul edilmiştir,

  • 4 kişi hakkında tüzüğümüzün 20.6 ve/veya 20.1 maddesi çerçevesinde işlem yapılarak üyelikleri sonlandırılmıştır,

  • haklarında şikâyet iletilmiş bazı üyelerimiz gerekli ön inceleme yapılması talebi ile disiplin kuruluna sevk edilmiştir.

  gelen şikâyet ve talepler çerçevesinde gerekli işlemlerin yapılmasına devam edilecektir.

  varlığınızla galatasaray ailesini yarınlara birlikte taşımak dileğiyle, sevgi ve saygılarımızı sunarız.

  galatasaray spor kulübü

  --- alıntı ---

  https://www.galatasaray.org/...kinda-aciklama/45469

  kulüp içinde temizliğe giden yönetimdir. bu hareket kesinlikle bizlerin hoşuna gidecektir. ancak liseci zihniyete sahip kulüp üyelerinin ne tepki vereceğini merak ediyorum. belki de yönetime bu kadar saldırmalarının sebeplerinden biri de bu temizliktir.
 • 2784
  mustafa cengiz yönetimi her ne kadar gündemimizde seçim yok desede yerel mahkemenin genel kurulun idari ibrasızlık kararı hakkında verdiği tedbir kararını (seçimlerin yapılması yönü ile) kısmen kaldırması sebebiyle galatasaray yönetimi derhal seçim kararı almak zorunda. aksi halde seçime mahkemece atanacak bir kayyım ile gitme tehlikesi ile karşı karşıyayız.

  kanımca mustafa cengiz galatasaray aleyhine dava açmamak amacı ile yönetimdeki arkadaşlarının dava açmasını uygun görerek elde edilen tedbir kararlarına güvendi. ancak istinaf mahkemesi kararı ile seçime giremeyecek duruma düştü.

  mevcut yönetimden albayrak ve yusuf günay haklarında seçime girmeleri yönündeki tedbir kararı ise devam etmekte.

  diğer yk üyeleri hakkında başkaca henüz istinafa gitmemiş bir tedbir kararı bulunmamakta ise; mustafa cengiz yönetimi ya kayyım ile seçim kararı veya mustafa cengiz'siz bir seçim kararı olmak zorunda.