• 2527
  forma sponsoru konusunda kamuya bildirilen kap aciklamasina istinaden (zira elimizde baska bir veri yok). alan, falcao transferleri, diagne'nin berbat yonetilen transfer sureci vs dahil simdiye kadar yaptiklari en buyuk basarisizliga imza atmis olan yonetim.

  birincisi, burada dalga gectigimiz fener ol kampanyasi bile eziklere 150 milyon liralik bir nakit girisi sagladi. kap aciklamasinda gectigi kadariyla 2.8 milyon euro'luk bir senelik sponsorluk anlasmasi, (trabzon'un 3 milyon euro'ya uluslararasi forma sponsoru buldugu bir yerde) galatasaray gibi turkiye'nin en buyuk markasina yapilmis bir hakarettir.

  ikincisi, takimin formasina sponsor olan marka takim icin bir referans oluyor. hal boyleyken turker pizza gibi bir sponsorun marka degerine katacagi deger nedir, getirecegi 2.8 milyon euro goturecegi deger kaybindan fazla midir az midir dusunmek lazim.

  ucuncusu, her ne kadar mustafa cengiz fevkaladenin fevkinde bir insan, iyi niyetli altin kalpli bir melek, en buyuk galatasaray taraftari vs olsa bile uluslararasi arenada mucadele eden bir kulube uluslararasi sponsorlar bulacak network'u olan bir isadami degil. adamin erisim alani turkiye sinirlari icerisinde. tipki yonetimde birlikte calistigi a. albayrak gibi. eger uluslararasi bir kulubu yonetecek bir profilin yoksa, bu goreve talip olmayacaksin. bu kadar basit ve net (hemen size dursun bakkal layikcilar gelecek, ayni yazdigim sey dursun cibilliyetsizi icin de gecerli bir kosul).

  lutfen koru korune insanlara tapmayin. ben galatasaray taraftariyim, mustafa cengiz, unal aysal vs taraftari degilim. dogruyu gorunce nasil alkisliyorsak yanlisi gordugunuzde de tepki gostermekten korkmayin.
 • 2528
  somut verilerle eleştirilmesi ya da övülmesi gereken yönetim. fenerol'dan gelen 150 milyon tl'nin nasıl geldiği zaten malum. ali koç cebinden direk olarak ödediğinde ffp'yi ihlal edeceğinden dolayı böyle bir yola gidilmişken hala bu sayılar üzerinden mc yönetiminin eleştirilmesi çok anlamsız.

  bu kriz ortamında bir önceki sponsor olan nef'in neredeyse iki katına yıllık lig+kupa anlaşması imzaladılar. bunun üzerine bir de thy'nin şampiyonlar ligi sponsorluğu var. bu verilere bakınca önceki anlaşmaya göre daha başarılı oldukları aşikar.
 • 2529
  2019 türkiyesinde kulüp yönetmeye çalışan yönetim. sadece geçen yılın ağustos ayında dolar 3,5 liralardan 6,5-7 lira civarına fırlayınca türkiye %20-22 civarında bir günde fakirleşti! hukuk ve demokrasinin kaybolmaya yüz tuttuğu bir ülkede ekonomik çöküş kaçınılmaz. bu sebepten bir çok dünyaca ünlü marka türkiye'den çıktı. en son netflix'e gelen sansür yasasından sonra netflix'te ülkeden çıkınca türkiye tam anlamıyla iran-çin-kuzey kore ligine düşecek. ülke 5 milyondan fazla suriyeli * ve her hafta ipini koparıp sınırdan geçen on binlerce afgan-tacik-bangladeşli vs. 3.dünyanın kaçaklarıyla dolu. bir yandan suriye'de boka batmış durumda ülke. şimdi bu yönetim hangi sosyo-ekonomik verilerle uluslararası bir markayı sponsorluğa ikna edebilir? şu noktada değil pizzacı, midye dolma sponsorluğu bile değerlidir.
 • 2530
  liseli eziklerin hakkında algı kastığı en ufak fırsatı es geçmediği, galatasarayın başına tesadüfen gelebilmiş en iyi yönetimdir. genel kurulda fossillere baş kaldıran ergen liseliler mustafa başkan pisliği temizler biz de yemek için fırsat kollar bir sekilde akarte eder yeniden kulübe çörekleniriz diye düşündüler. bu kadar iyi olacağını bilseler mustafa başkanın bunları takmayacağını tahmin etseler seçmezlerdi.
 • 2531
  2.8 milyon euro ya formada pizza reklamı nedir arkadaş sen türkiye ligi şampiyonusun, yahu kimseyi bulamadınız bila bedel altur falan yazaydiniz abdurrahim albayrak'a vefa borcu falan oderdiniz. iyi niyetinizden herhangi bir suphesi yok kimsenin ama büyük camialara vizyon da gerekli, uluslararası bağlantılar gerekli. şimdi biz falcao'yu bekliyoruz gelsin formasini alacagiz önünede pizzaci reklamı mi bastiracagiz?
 • 2532
  sponsor bulunmaz, olunur. ulkenin ekonomik durumuna bakmadan burda iskembeden sallayanlar buyrun getirin 4m euro, sizin adinizi yazalim formaya. getiremiyorsaniz sesinizi kesin oturun edebinizle.

  sozluk yonetimi bu sozlugu lisecilerden, malum takim baskaninin parali trollerinden ve otuzbirci ergenlerden temizlemedigi surece hem sozlugun kalitesi gittikce dusecek, hem zorlu gececek bu senede devamli taraftar sacma sapan meselelerle traftar bolunecek.

  galatsaray kulubunun son derece basarili baskanidir. ulkenin ve kulubun ekonomik kosullari altinda iyi niyetle elinden geleni yapmaktadir.
 • 2533
  süreç yönetimi konusunda yeryüzünün en başarısız ekibi olabilirler. bu sezon için yapılan her transfer her anlamda kusursuz ama yapılamayan, becerilemeyen falcao transferi tam bir fecaattir.
  taraftar olarak kafayı yemiş şekilde tek transfere odaklandik, çünkü biz taraftariz; ama yönetim de aynı bizim gibi. alternatifsiz forvet arayışımız falcao ile sınırlı. gelmeyeceğine o kadar eminim ki artık... şampiyonlar ligi'nde yine tek forvetimiz olmadan gidiyoruz,(diagne var demeyin inanın bana beş kuruş etmez, ısırmayan, basmayan forvet mi olur)
  yine kazanılması olası paranın önünde duruyorlar. ne diyelim inşallah yanılırım.
 • 2534
  umarım istifa ederler.

  umarım takımı da ali koç yönetir. gelsin galata kulesi ol kampanyaları, gitsin heforshe bilmem neleri. evet, ali koç gelsin. vizyon. uluslararası sponsorlar. uf uf ne fiyaka.

  bu sözlükte yazan bir kısım taraftarın, galatasaray taraftarları mı bilemiyorum, hak etmediği yönetimdir.
  doymuyorsunuz.

  nzonzi geliyor, seri geliyor doymuyorsunuz.
  sponsor geliyor, doymuyorsunuz.

  doymuyorsunuz.
 • 2535
  burada resmen rakip takim severler tarafindan yerin dibine sokulan, ekonomik ve sosyal bir krizin içinde mahvolmuş bir ülkede memleketin sportif olarak en güçlü markasını kaliteyle yönetmeyi arzulayan insanlar grubudur. hayatinda bir defa reklam, sponsorluk görüşmesine gitmemiş adam, gelmis burada yapilan forma sponsorlugunu topa tutmuş. napoli'ye de su şirketi sponsor 10 yıldır. bildigin su. yani bizdeki şaşal. herkes son derece memnun durumdan. ülkede wikipedia yasakli, uber kıçına tencere takilmis gönderilmiş, netflix gitti gidecek, bahis tekele düşmüş ve reklami yapilamiyor, bira reklami yasak, otomotiv tamamen koç tekelinde, gıdanın büyük firmalari da ayni sekilde. inşaat sektörü krizle birlikte durma noktasına gelmiş, kadiköy tarafinda her yer yarim kalmis binalarla dolu. hukuksuzluk, cinnet almis basini gitmiş.
  daha sayalim mi? bu alanda bile mis gibi çift sponsorlu bir anlasma imzalamayi basarmis bence gayet de isini iyi yapan yönetimdir.