• 2493
  rakipler her transfer yaptığında eleştirilen, biz yaptığımızda övülen yönetimdir.

  o yüzden çok da şey yapmamak lazım.

  bence çok makul harcamalarla sessiz sedasız gayet derinliği olan bir kadro kuruldu.

  falcao transferinde suç kendilerinin değil monaco'nun yaklaşımından kaynaklanmakta. kulüp olarak maaş yükünden kurtulmak için menajerine bedelsiz transfer için yetki vereceksin, biz oyuncuyla anlaştıktan sonra yerine oyuncu bulamayınca sözleşme yenilemeye kalkacaksın. buna oyuncu da menajeri de tepki gösterdi doğal olarak. adam sakatım diye maça çıkmadı daha ne yapsın. bizimkiler de anlaştıktan sonra süreç uzadı diye başka oyuncuya yönelmedi haklı olarak. monaco nun transfer yapıp sözleşmesini fesh etmesini bekliyorlar, kardeş kulüp falan olup güzellikle halletmeye çalışıyorlar. ha geçen yıl olduğu gibi forvetsiz de değiliz. falcao olmasa da yerine yine sessiz sedasız transfer yapıp yapmayacaklarını bilmiyoruz. seri'yi nzonzi'yi hangimiz bekliyorduk?
 • 2494
  abdürrahim albayrak'ın mikrofonlara demeç vermesini acilen yasaklaması gereken yönetim. yemin ederim adam her konuştuğunda ta çernobil zamanı rize'de radyasyonlu çayı içip "bakın içiyorum bunda bişey yok, herkes içebilir" diyen bakanla izmir'deki yangına neden uçakla müdahale etmediniz sorusuna "uçakların hepsi bakımsız, uçurabiliyorsan sen uçur" diye cevap veren bakanı dinliyor gibi oluyorum. öyle bir abartmalar, öyle bir hayal dünyasında yaşamalar, öyle bir yüksekten uçmalar, öyle bi şov, bir gündeme gelme merakı. siyasetçi olsaymış keşke kendisi, tam bu milletin aradığı kan. *
 • 2496
  kendilerini geldikleri gündem beri en çok ve en sert ben eleştiriyorum, gitmeleri gerektiğini de söylemekten utanmıyorum; ancak sırf falcao gelmedi diye kendilerini eleştirenler rica ediyorum psg, city, juventus falan tutsunlar.

  bir süredir gerek twitter gerek ise burada, üzülerek, neredeyse gs sevgisi falcao’nun gelmesine bağlıymışçasına yorum yapan insanları okuyup üzülüyorum.

  genel anlamda zibilyar tane hataları olmasına rağmen falcao’nun gerçekleşecek veya gerçekleşmeyecek transferinde yaptıkları tek hata popülarite kasmak adına transferi basının ağzına sakız etmektir. bunun dışında kulübü vermiyorsa, diagne de gitmiyorsa alınır veya alınamaz. kafasında ffp baltası sallanan takım neden falcao almıyor diye eleştirmek biraz şey.
 • 2497
  sorun falcao’nun gelip gelmemesi değil, koskoca camianın istikbali bir futbolcuya da bağlı değil. ama gelinen konjoktürde öyle bir hava oluştu ki, şayet falcao gelirse birileri vezir, gelmezse aynı birileri rezil olacak. ve bir olay neticesinde şahısları, bu kadar aşırı uçlarda değerlendirmeye almayı hiç doğru bulmasam da bu zemini hazırlayan da maalesef yönetimdir.

  radamel falcao çok özel bir isim, haliyle normal bir oyuncuya göre transferi için ekstra zahmet ve zaman gereklidir. bu noktada hiçbir sorun yok. sorun, bu uzun süreci doğru yönetememek, bu süreçte geçmişte yaşanılan iletişim sıkıntılarını devam ettirmek.

  geçtiğimiz sezon başlangıcı hepinizin malumu, gomis ile yollar ayrıldı. ve albayrak bunun üzerine çıkıp iki santrafor alınacağını belirtti. sonuç; sezona sadece eren’le başlandı. aynı albayrak, bu sefer devre arasında alan ve pato için katar’a gitti. katar dönüşüyse transferlerde her şey olumluymuş gibi bir demeç verdi. sonuç; profesyonel dünyanın umulmadık bariyerleri oldu.

  can sıkıcı tek nokta bu, falcao sürecinde aynı iletişim hatalarının yapılmaya devam edilmesi. falcao ile çekilen o fotoğraf, gayrıresmi bir kap açıklamasıdır. taraftarın içi %99 rahat olsun demek, transfer %99 bitti demektir. tüm bunlara rağmen, 22 ağustos günü itibariyle hala falcao gelecek mi gelmeyecek mi ikilemi yaşanıyorsa, buradaki problemi de göz ardı edemeyiz.

  yoksa yarın gelir veya gelmez, ki zaten son kertede kendisiyle de anlaşıldı. falcao kararından ödün vermezse bu işin olmaması çok zor, falcao gibi bir ismi istemediği bir yerde tutmanız pek mümkün değil. eninde sonunda monaco da yola gelecek.

  bu taraftar transferin kapanışı olan 3 eylül’e kadar bile bekler, yeter ki bu süreçte taraftarla doğru iletişim kurulsun, taraftar bir fotoğrafla umutlanıp sonra da meydan etkileşim meraklısı tiplere kalmasın.

  bu noktada geçmişte de büyük yanlışlara şahitlik etmiş taraftarın anlık reaksiyonlarla yanlış tepkiler vermesi anormal olmaz. ama bu aşamada bize düşen, transferin son gününe kadar ne olursa olsun sakin kalmak ve beklemek. ve yönetimi değerlendirirken, olumsuz işlerini göz önünde barındırdığımız kadar yaptıkları onca doğru işin de mevcut olduğunu unutmayarak yorum yapmak.
 • 2498
  falcao meselesini sonuçlandırmama gibi bir şansları yoktur.

  olur da bu transfer gerçekleşmezse liseci tayfa özellikle sosyal medyada oluşacak yangını da arkasına alarak cengiz ve ekibinin üzerinde büyük bir baskı kuracaktır.

  bir taraftan da tabi monaco yönetimin içine düştüğü bu çıkmazı gördüğü için diretiyor para kazanmak için haklı olarak.

  son güne kalsa bile biter bence bu transfer. ama son güne bırakmak bir risk. bu kadar diken üstündeyken bu riski alacaklar mı göreceğiz.
 • 2499
  akşamları eve gelirken çocuk taraftarina şeker almayan yönetimdir.

  eğer elinde çalışmasada 10m yapan bir çamaşır makinen varsa bence konuyu konuşmaya bile gerek yoktur. futbolunu eleştirirsin, begenirsin veya begenmeyebilirsin. ancak ilkyarida cebinden gidecek olan parayi sene sonuna aktarmanin en mantikli yolu buydu ve bu yapildi. bunu sayfalarca yazan yazarlardan sonra anlamamak da ne bilim, nasil anlatilir ki daha! bilmem kaç sene büyük kulüplerde isim yapmış adam ise ne hikmetse kendi kulübü tarafından apar topar bedelsiz kiralanıyor ama psv gibi takıma tekrar ne hikmetse kiralanabiliyor. sanki tarik camdal hakkindan konuşuyor gibi konusmak gereksizlikdir.

  dünya markasi icin bunca uğraş verilirken, kendisi gelmek istediginin sinyalini verirken, albayrak'in fotosu ortadayken bitmek üzere kelimesinin felsefesini yapacaksak eğer ben bu entryi niye buraya kadar yazdim anlamis degilim.

  düşünüyorum, öyleyse varım / descartes

  *
 • 2500
  transfer sezonu açıldığında "2 eylül 2019 gününe kadar hiçbir forvet transferi yapmayacağız, o gün geldiğinde fırsatımız olursa yaparız" diye bir açıklama yapmış olsalardı, mevcut durumdan çok daha az tepki toplarlardı.

  dünya futbol tarihinde bir transferi bu kadar eline yüzüne bulaştıran başka bir yönetim olduğunu/olacağını sanmıyorum. teşekkürler aa.

  edit: tarih düzeltme
 • 2501
  modeste, alan'dan sonra falcao süreciyle tekrardan aynı senaryoyu yaşatan yönetim. modeste'de hukuki problem vardı, alanı kulübü göndermedi derken şimdi de falcao'yu kulübü göndermiyor. bu yönetimden anladığım bir şey varsa o da geçmişten ders almadıklarıdır. işin tuhaf yanı seri ve nzonzi'yi geçtim yedek kulübesine bile bu kadar uygun ve mantıklı hamleler yapıyorken forvet konusunda nasıl bu kadar amatörce ve umursamaz davranıyorlar. umursamaz diyorum çünkü diğer bölgelere nokta atışı yaparken 3 dönemdir bir dane eli yüzü düzgün forvet alamamalarına başka diyecek söz bulamıyorum. umarım adam akıllı bir forvet alınır da 2. bir forvetsizlik rezaleti yaşatmazlar bize. konya maçından sonra hoca basın toplantısında haklı olarak 3 dönemdir forvetsiz ilerliyoruz şeklinde bir şey söylerse ardından çıkacak yangını falcao gelse söndüremez.
 • 2502
  kendilerini eleştirdiğim nokta, forvet gibi en önemli mevkilerden birinin transferini son 3 transfer döneminde de son güne bırakmış olmaları(bkz: 2018 yaz,2019 kış be 2019 yaz).

  genel anlamda başarılılar ancak bu konuyu bir türlü çözemediler. en başından çıkıp elimizde diagne var transfer yapmayacağız deselerdi bu kadar eleştiri almazlardı. önce vedat muriç sonra falcao konularında kötü bir imaj çizdiler(vedat konusunda ben de dahil pek çoğumuz destekledik). bu kadar kamuoyu önünde transfer yapmaya çalışıp yapamamaları kabul edilemez.

  umarım diagneyi de satıp sezona forvetsiz girmeyiz.
 • 2503
  yaptıkları tüm olumlu işler bir başkasına mal edilip "zaten yapmaları gereken bu" diye hasır altı edilirken en ufak olumsuz işleri abartılıp "istifaaaa" çığırtılarına neden olan yönetimdir.

  hataları elbette var. ama tamamen özgür ve refah içinde bir galatasaray yönetmiyorlar. kafalarının tepesinde sallanan bir ffp belası var. her adımlarını buna göre atmak zorundalar. ama kardeşim bu adamlar 2 senedir şampiyon oldu mu? oldu. biraz kredi verin artık, lütfen.
 • 2506
  forvet transferi yapamamaktan önce, oyuncu satamamak ya da bonservissiz oyuncularla neden ciddi şekilde ilgilenilmediği konusunda eleştirilebilecek yönetim. sadece diagne'nin satışına odaklanılmış olması, bunun dışındaki olasılıkların düşünülmemesi bugüne gelindiğinde başarısızlık olarak görülebilir. aynı zamanda ciddi yatırım yapılıp, ligde gol kralı olmuş diagne'nin taraftarın gözünde bu noktaya getirilmesinde de ciddi rol oynadılar. (konya maçında oynar ve başarısız bir futbol ortaya koyarsa çok ciddi bir baskı ile karşılaşabilir.)

  kendileri belli konularda başarılılar. ancak aynı hataları tekrar tekrar yapmaktan da bıkmadılar. yarın falcao bonservissiz gelebilir, o zaman taraftar nezdinde bir problem de kalmayacak ancak üç transfer döneminde de aynı sürecin yaşanılması ciddi bir yetersizlik. bunun temel sebebinin de profesyonellerle çalışılmadığı, albayrak tipindeki yöneticilerle bu işlerin yönetilmeye çalışılması diye düşünüyorum. albayrak medyadan ve transferden olabildiğince elini çekmeli ve daha profesyonel kişilere bu işler bırakılmalı. aynı zamanda medya ve taraftar ile iletişim konusunda da daha profesyonel davranılmalı. bu konuda da sürekli albayrak'ı görmemeliyiz.