• 2452
  eğer falcao transferi gerçekleşmezse taraftarımız kendilerine yüklenip 358lileri ve rakip taraftarları sevindirmemeli. sebebine aşağıdaki entryde değindim:
  (bkz: #2731983)

  bu artık onlardan çıkmış bir durum. bakın orta saha transferi olmasa büyük hataydı ancak burada kendilerini suçlu bulmuyorum. başta falcao konusunda acabaları olan beni bile bir anda kesin gelsin diye bir havaya soktu şu sosyal medya. çok anlamsız gaza geldik. yafalcaoyaistifa diye # açan gereksizlerle doldu sosyal medya. yine gaza gelip hedefi yanlış görmememiz lazım. yoksa fenerliler gibi oluruz daha da kötüsü daö gibi bir bela gelebilir. ben hala transferin gerçekleşeceğine inanıyorum ancak olur da olmazsa en azından bu konuda suçlu oyuncu. yönetim değil. ama yineliyorum bence l'equipe haberi kolpa ve bu transfer gerçekleşecek.
 • 2453
  https://twitter.com/...761847869104134?s=21

  bugün ortalık alev yerine dönebilir. geceden bu başlığa yazmak istedim. şayet bu transfer yatarsa lütfen kimse bu yönetime yüklenmesin. bu yönetim nzonzi’yi resmen sessiz sedasız, tereyağından kıl çeker gibi aldı. falcao için uğraştılar, ettiler olur olmaz göreceğiz ama şayet gelmezse burada yönetimin suçu gerçekten yoktur.

  falcao dediğin oyuncu, biz pek kabul etmesek bile galatasaray’ın üstünde bir isimdir. ve bu isim gitmiş instagram’da cimbombom falan yazmış. her türlü kuyruğu sallamış. bu saatten sonra bu adam gelmezse kendi istemediği için bizi kullanarak gelmeyecektir. ben şimdi yönetimin yerine kendimi koyuyorum, eğer falcao’nun %10 bile gelme ihtimali varsa ben kendimi kullandırırım. sonuç mutlu etmese bile her yolu denerim. gerekirse fotoğraf bile çektiririm.

  kısacası, bir dünya starı kötü niyetle bile olsa bizi kullanıyorsa suçlu olan bizim yönetim olduğunu düşünmüyorum.
 • 2454
  asla ama asla "bu noktadan sonra falcao'yu alamazsak bu taraftar bizi taşlar" diye düşünerek monaco adlı açgözlü kulübe teslim olmaması gereken yönetim.

  bu transfer ya galatasaray'ın şartlarına uygun olarak gerçekleşmeli yahut gerçekleşmemeli.

  3-5 twitter ergeninin yazdıklarına kulak asıp monaco ve kan emici mendes'e boyun eğerlerse asıl affedilmez hatayı o zaman yapmış olurlar.
 • 2457
  falcao'yu almak zorunda olan yönetimdir. berberiyle falcao pozu veren başkan da, ayağına gidip adamla yanak yanağa poz veren asbaşkan da bunun hesabını vermek zorundadır. şimdiye kadar galatasarayla ismi yazılan ve olmayan binlerce transfer olmuştur. hatta uğraşıp alamadıklarımız da olmuştur. beceriksizlikle alamamaya bile eyvallahım var. ama galatasaray apoletiyle bir şov yaptıysanız bedelini ödeyeceksiniz. bu transferde 0 bonservis ve yıllık 6 mio euro üstü her rakamı bu yönetim cebinden karşılamalıdır. yok öyle prasayı yerken kütür kütür sapına gelince mee.
 • 2458
  teoride herşeyin daha iyisi mümkündür lakin bu yönetim mevcut şartlarda net ortalama üstü transfer performansı ortaya koymuş, iyi niyetini ve azmini göstermiştir.

  falcao kardeş de olmazsa yönetim olarak bence kendilerine yazmaz. hepimiz gördük; uğraştılar. bazen sadece denk gelmez, ne yapalım! sonuçta bütün parametreler bizim kontrolümüzde değil.

  kendine ders çıkarması gereken inşallah dersini çıkarır ve hayat devam eder.

  cimbombomumuz vurur ve gol olur. hedef 23!
 • 2459
  acilen istifa etmesi gereken yönetimdir.

  falcao'yu almak zorundasınız diyen, aklınca şart koşan, şımarık, doyumsuz tiplere "yok size transfer mransfer, istifa da etmiyoruz, biraz daha canımızı sıkarsanız dursun özbekçilik de oynayacağız" demedikleri her saniye için istifa etmeliler.

  bıktım çünkü bu doyumsuz kitleden ben.
 • 2460
  falcao transferindeki hataları işin bu kadar uzamasına müsaade etmeleridir. bir noktadan sonra "bizim teklifimiz bu, şartlarımız bu, 48 saat içinde dönün" restini çekmelilerdi bence. kendilerini bu kadar yıpratmalarını anlamsız buluyorum. evet iyi topçu, evet şartları zorlayalım ama gerek yok bu kadarına. koymuşum monaco'suna da, mendes'ine de gelmiyorsa gelmesin abi. ölmedik falcao'suzluktan. uğraştık, olmadı diyin geçin olmazsa da yahu 2 güne unutur herkes. iyi niyetle çalışıyorlar, uğraşıyorlar ama yok yani olmuyorsa salın gitsin, galatasaray da kimsenin oyuncağı değil aylarca bekletilecek, gelmezse gelmesin. götüne soksun monaco da topçusunu.
 • 2462
  tıpkı fenerbahçe-batur altıparmak-roma ilişkisindeki gibi galatasaray-ahmet bulut*-monaco ilişkisinde de menajerin "bonservissiz getireceğim" lafına güvenmiş, süreç de menajerlerin işi henüz bonservissiz bağlayamamış olması nedeniyle uzadıkça uzamıştır.

  hatırlarsınız fenerbahçe daha mayıs çıkmadan kolarov ile her konuda anlaşmıştı. o günden bugüne 2.5 aydır bonservis pazarlığı yapılıyor.

  bizim de benzer bir durumumuz var. bonservis vermek istemiyoruz.

  ha diagne satılabilmiş olsaydı 2-3 milyon €'luk bir bonservis vererek kapatabilirdik ama şu an taraftar istiyor diye 2-3 milyon verebilecek durumumuz da yok.

  cengiz yönetimi de buradaki tutumuyla bence oldukça başarılıdır.
  başarısız oldukları konu dile getirildiği gibi bir b planının olmaması, varsa bile yokmuş gibi hissettirilmesi. bundan 1 ay önce 1 haftalık süre tanınmalı, 1 hafta sonunda şartlar olgunlaşmadıysa falcao'dan vazgeçilmese bile alternatiflerle görüşmelere başlanmalıydı.

  bu transfer sezonu galatasaray tarihinin en önemli transfer dönemlerinden birisidir, zorluklar ve ihtiyaç kapatma yönünden baktığımızda. asla ama asla bi falcao yüzünden bütün başarı çöpe atılamaz.
 • 2463
  falcao’yu almazlarsa kesinlikle kızmayacağım yönetimdir. seri-n’zonzi gibi üst düzey bir orta saha ikilisini çok makul fiyatlara, tereyağından kıl çeker gibi almışlardır. falcao için de büyük bir çaba içinde oldukları ortadadır lakin bu iş 3-4 gün içinde hallolmalı aksi taktirde b planı derhal devreye sokulmalıdır. ligler yarın başlıyor yeni gelecek forvet en azından şl başlayana kadar takıma adapte olmalı.
 • 2464
  2019-2020 yaz transfer dönemini adem büyük hariç kafamda soru işareti olan tek bir oyuncu bile transfer etmediler -adem büyük beni yanıltacak sanırım- en önemlisi kafamda soru işareti bırakacak ismi bizimle anılan tek bir oyuncuya bile gitmediler. falcao transferi çok kışkırtıcı bir transfer. önlerinde bir fırsat vardı yönetim değerlendirmek istedi. ellerinden gelen her şeyi de yaptılar bana göre. transfer olumlu ya da olumsuz sonuçlanması benim gözümde çok bir önemi yok bu saatten sonra. burada önemli olan koydukları vizyon. doğru bir vizyon koydular ortaya.
  yönetimin eleştirilebilir tek bir yönü var o da oyuncu satışı. onda da taraftarın yani bizim suçumuz olup olmadığında henüz tam bir karar vermedim.
 • 2465
  yönetimi falcao transferini yapmadılar diye eleştirecek, yerden yere vuracak veya bunu yapan zihniyete de çanak tutacak biri değilim. ancak, gs adası, amatör branşların durumu, stadın dış kaplaması veya düzenlenmesi ile en önemli konu olan 2019/2020 sezonunda forma göğüs sponsorumuzun ligin başlamasına 1 gün kala hala belli olmaması konusunda eleştiririm maalesef. ve daha aklıma gelmeyen bir çok vaatleri de var şuan hatırlayamadım. ayrıca, sayın mustafa cengiz başkanımız seçim zamanında ki açıklamalarında galatasaray dünya markasıdır dünyaca ünlü sponsorlarla görüşüyorum vs. gibi bazı açıklamalar yapmıştı diye hatırlıyorum (şuan bulamadım). yani uzun lafın kısası türkiye'nin en büyük, avrupa'nın ise sayılı klüplerinden biri olmamıza rağmen ligin başlamasına 1 gün kala halen formamıza bir göğüs sponsoru bulamadıysak bunu oturup düşünmemiz gerekiyor bence arkadaşlar.
  edit: düzenleme.