• 2115
  liseci zihniyetin kulüpteki ağırlığını yok etmek için dirençli olması gereken ve gayet de dirençli olan yönetimdir. sadece iki yol sonra görülecektir ki herkesin önceliği galatasaray olacaktır.

  -finansal yönden çok başarılıdır yönetim. onyıllar sonra ilk kez kar açıklanmıştır.
  -ffp konusunda çok başarılıdır yönetim. galatasaray’ı uçurumun kenarından almıştır.
  -sportif başarı yönünden çok başarılıdır yönetim. futbolda elde edilen başarıların dışında çok düşük bütçelerle basketbolda dörtlü finale kalınmış, voleybolda geçen sezondan daha iyi sonuçlar elde edilmiştir.

  daha sayabiliriz ama bunlar yeterli. eleştirmek isteyen bir kulp bulacaktır ama vicdanı hep rahatsız olacaktır. ben gönül rahatlığı içinde helal olsun diyorum.
 • 2116
  bilmiyorum medya gazlaması mı yoksa yönetim de arap piyasası üzerine mi çalışıyor ama şu araplara satarız mantığından kurtulmamız gerekiyor.

  https://www.transfermarkt.com.tr/...nsfer/wettbewerb/SA1

  burada suudi arabistan transfer rekorları listeleniyor. görüldüğü gibi rekor 16.5 milyon euro.

  https://www.transfermarkt.com.tr/...nsfer/wettbewerb/QSL

  burada katar ligi. en yüksek bonservis 35 milyon euro fakat ardından gelenler 15 civarı.

  https://www.transfermarkt.com.tr/...sfer/wettbewerb/UAE1

  birleşik arap emirlikleri 15 milyon euro transfer rekoru.

  yarım sezon oynatıp, küme düşen takıma sattığımız ozan 11 milyon euro bonservis geliri getirirken transfer satış stratejimizin araplar üzerine olması çok hatalı olur. yönetim ne düşünüyor, nasıl ilişkiler kuruyor bilemiyorum tabii fakat basına yansıyan haberler hep araplar üzerinden olduğu için böyle yazıyorum. menajerler aracılığıyla kulüpler türkiye'de çok soyuldu, soyuluyor. bu konuda yönetim gibi ben de menajerlerden hoşlanmıyorum fakat ingiltere, almanya gibi piyasalara oyuncu satabilmek için nasıl ilişkiler gerekiyorsa, o şekilde adımlar atmalarını diliyorum, gerekiyorsa menajerlerin komisyonlarını da versinler. çünkü çok açık şekilde oyuncu satamıyoruz. tüm futbol aklımız, ucuza transfer yapalım, fatih terim takımı adam etsin, taraftar kayıtsız, şartsız takımı desteklesin, biz bir şekilde şampiyon oluruz. beşiktaş'ın ve fenerbahçe'nin olmadığı bir yarışta taraftarsız bir takıma karşı şampiyon olduk diye havaya girmemek lazım. şampiyonlar ligi büyük bir vitrin. hem genç oyuncu alırken, hem elimizdeki mevcut oyuncuları satarken muazzam derecede bize katkı sunuyor. malesef yönetimin bunu etkin bir şekilde kullanamadığını düşünüyorum. dediğim gibi ayıp değil, network dünyadaki en önemli ihtiyaçların başında geliyor. bruma, telles, onyekuru, ozan bunlar hep galatasaray'dan oyuncu alınır algısına olumlu katkı yapmış oyuncular. scout olarak iyi oyuncular buluyoruz, altyapı da fena oyuncu çıkartmıyor ama şu anda görünen en büyük sıkıntı futbolcu satma konusunda. umarım yönetim daha iyi satışlar yapar.