• 2108
  neden ve hangi sebepten dolayı bu kadar savunulduğunu ve desteklendiğini anlayamadığım yönetimimiz. muhtemelen mazlumu koruma iç güdüsü. fakat yaptıklarına baktığımızda öyle efsane başkanlık ya da çok iyi yönetimlik bir durum söz konusu değil.
  futbolda alınan başarıların sebebi %90 fatih terim. 2018-2019 sezonunda çok büyük hatalar yapmasına rağmen başarılarda çok büyük pay sahibi. fatih terim ile de arasının çok iyi olduğu algısı oluşturuluyor. peki bunlar gerçekten doğru mu? mustafa cengiz yönetimi'nin fatih terim'le arası çok iyi ve çok iyi bir yönetme gücüne mi sahipler?

  2018-2019 sezonunu henüz başlamamışken, bir dost pikniğinde, mustafa cengiz'in `bunları almazsak fallafoş oluruz diyor, öyle düşünüyorsan bırak git` sözüyle kastettiği kişi muhtemelen fatih terim'di. sezona forvetsiz başlatan, tff'nin aleni düşmanlığına ses etmeyen, hoca'ya sokak kabadayısı diyenlerle fotoğraf çektirip, aleni galatasaray düşmanı hasan kartal'a plaket veren de bu yönetimdi. takım 6 ay forvetsiz oynamasına rağmen, 2018-2019 sezonu ara transfer döneminde, pato ve alan'ı almak için dubai'ye gidip, cumhurbaşkanı dahil herkese teşekkür ederek hiç bir ilerleme kat edemeyen ve son gün 10 milyon euro gibi bir fiyata komşudan forvet alan da bu yönetimdi. bu süreçte fatih hoca'nın iki defa istifadan döndüğü haberleri de mevcuttu. bunu da asparagas haberlerden değil, fatih hoca'nın yaptığı açıklamalardan anlayabiliyoruz.

  futbol takımı 69 puanla şampiyon oldu. bu şu demek, biz kötüydük fakat rakiplerimiz daha kötüydü. şampiyonlukta bu durumu göz ardı etmemek lazım.

  eleştirilmemesi içim mali olarak iyi işler yaptığını düşünmek; bu konuda ben de mustafa cengiz yönetimini destekliyor ve başarılı buluyorum. yönetimdeyken menajerlere verilen paralarda ve futbolcu yıllık ücretlerinde azalma oldu. bu durum gerçekten övülmesi gereken bir konu.

  amatör branşlarda ise tamamen rezalet durumdayız. kadın ve erkek basketbolda ücretlerini ödeyemediğimiz için açılan dava sayısı çok fazla. erkek basketbol takımı yarı final mücadelesi öncesinde oyuncular alacaklarını alamadıkları için antrenmana çıkmadılar. yarı final serisinde rakibimiz terlemeden tur atladı. basketbolda ayrılan bütçenin fazla olmasını isteyen biri değilim fakat, galatasaray ismine saygıdan, bu tür olaylarla haber olması gerçekten çok üzücü. bir de, yöneticilerin kadın basketbol takımının fenerbahçe ile oynadığımız ve kazanırsak finale çıkacağımız yarı final maçına gitmesi ve gövde gösterisi yapması tam şark kafası. başarıda ismim geçsin, başarısızlık benle alakası yok algısı oluşsun.

  abdürrahim albayrak'ın yaptığı yabancı sınırı, var ve tff ile ilgili yaptığı açıklamalar ve bunların devamını getirememesi de kulübümüzü küçük düşüren hatalardır. medyanın ve diğer takım yönetimlerinin göz göre göre düşmanlıklarına da ses çıkartmamaları eleştirilmesi gereken en önemli konulardan bir tanesi.

  ibra konusu doğrudur, yanlıştır bilmiyorum fakat, 2019-2020 sezonu transfer dönemi için içim hiç rahat değil. umarım galatasaray'a layık bir yönetim olurlar.
 • 2109
  neden bu kadar destekleniyor merak edenlere anlatayım;

  1: önceki beceriksizlerden daha becerikli olduğu için
  2: önceki müsrifler mal mal transferler yaparak, saçma sapan harcamalar yaparak kulübü milyonlarca lira zarara uğratırken kendileri uzun zaman sonra kulübü kara geçirdiği için,
  3: iki senedir aşağı yukarı daha az veya denk bütçelerle futbol takımını başarıdan başarıya koşturduğu için,
  4: kimsenin aday olmak için götü, aklı ve parası yetmezken dursun’un karşısına çıkıp, “bu oyunu bozarım” dedikleri için,
  5: fatih terim ve futbol takımına rahat bir çalışma ortamı sağladıkları için.

  yok mu kusurları, var. yalnız o kadar kusur adriana lima’da da var ve bu onun güzelliğinden birşey kaybettirmiyor.

  kendilerini şu şartlarda desteklemeyenin galatasaraylılığından şüphe ederim.
 • 2111
  başarısı, mali durumu vs. futbol şubesi bakımından işi net ortalama üstü kalitede götüren ama diğer konularda ortalama altı takılan yönetimdir. tabii medyada bir tek futbol olduğu için taraftarı arkalarına alıp tabiri caizse paçayi kurtarıyorlar. bu da bir strateji tabii, saygı duyuyorum.

  hep dediğim gibi galatasaray salt bir futbol kulübü değil de bir spor kulübü olduğu için eleştirilmesi normaldir. sadece futbol gözlüğüyle bakan biri için eleştirilmesi anlamsız gelecektir lakin farklı gözlükle bakanı da anlamak icap eder diye düşünüyorum. illa kulüpten bir çıkarı olması gerekmez.
 • 2112
  eleştiriler, yapıcı yönde tavsiyeler vs. vs. hepsine tamam ama direk ibrasızlıkla gidip yerlerine çökecek liseci avantacılara hayır.

  bir baltaya sap olamamış ama sosyetik olmak isteyenlerin masraflarını takım üzerinden karşılatmalarına hayır;
  galatasary'ın gücüyle birey olmaya çalışacak çapsız adamlara hayır,
  genel kültürü olmayan, kendine güveni olmayan sırf ayağı bir çukurdakilerin işareti sebebiyle seçtirilmek istenen kardeşlere hayır,
  menejer, gazeteci, liseci avanta zincirini yeniden doğuracaklara hayır,
  galatasaray adası'nı peşkeş çekebilecek ciğersizlere hayır,
  omurgasızlara hayır...

  30 haziran 2019 rakamlarına ve 30 eylül rakamlarına bakılırsa borç - alacak farkının devaluasyona rağmen azaldığı görülecektir.

  settlement agreement'ın 3 senesini kapsayan görev sürelerini doldurmaları gerekiyor. haklarındaki ibra davası bozulduysa işaret gelmiştir karanlık bir yerden - maksat takımın dinamiklerini baltalamak - yönetim kaldığı sürece batık fenerbahçe ve beşiktaş'a karşın hep 2 adım önde başlayacağız şampiyonluk yarışınıa. 2 sene daha şampiyon olursak 2. 4 sene üst üste şampiyonluk olacaktır...

  bu ülke ne çektiyse kalitesiz fenerbahçelilerden çekti...
 • 2114
  statüko'nun devirmek için düğmeye bastığı ve harekete geçtiği yönetim...
  sırf burada bugünkü galatasaray'ın borcu, ibra edilmeme ve yönetim başlıklara bakın, ayn gün düğmeye basılmışcasına, yaz, tatil, şampiyonluk falan dinlemeden , manipüle edilmiş ve yanlış bilgiye dayanan yorumların olduğunu göreceksiniz.
  bütün sıkıntıları, şu3 önemli olaydan önce yönetimi devirmek:
  1-) yeni üye alımı,
  2-) stad isim hakkı yenilenmesi.
  3-) transferler

  eskiden galatasaray kamuoyunu , ve de özelinde ,sözlüğü takmadan yapacaklarını yaparlardı, artık öyle değil, ibra rezilliğinde bilinçli galatasaray taraftarının gücünü gördüler.

  sağlam durmak lazım, bir daha deneyecekler.