• 1646
  kulüp resmi sitesinden yapılan açıklama ile tranafer konusunda arpa boyu kadar yol alınmadığını açık açık ortaya koymuş yönetimdir. transferin bitimine kaldı 7 gün. illa ki transfer yapacaklar çünkü transferin olmamasının kendi sonlarını hazırlayacağının tamamiyle farkındalar. çünkü bu sefer ellerinde yazın ağızlarından düşürmedikeri finansal fair play söz konusu da değil, elde belirli bir bütçe var. ama bu saatten sonra ya görüşülen oyunculara fazla para ödenecek ya da adı sanı bilinmeyen sırf tranafer etmek için edilmiş adamlara takımı mahkum bırakacaklar.

  bunun en büyük sebebi de apaçık şekilde plansızlıktır. planı olmayan bir yönetime iyi demek ise saftirikliktir.
 • 1648
  eleştirilmesi gayet doğal olan yönetim;

  artık yeni bir yönetim değiller. neredeyse 1 senedir kulübü yönetiyorlar. 2 koca transfer dönemi geçmesine ve fatih terim'in ilk geldiği günden beri talep etmesine rağmen bir tane bile forvet alamamak mazur görülemez.

  dursun aydın özbek yönetimi tarihimizin gördüğü en kötü yönetimdir. ancak bu durum mevcut yönetimin eleştirilmesini engellemez.
  ayrıca mustafa cengiz yönetimi şanslı idi. işbaşı yaptıklarında hiçte fena olmayan bir futbolcular topluluğu, fatih terim ve en önemlisi camia ve taraftarların büyük desteğini buldular.

  tarihi bir sezon geçiriyoruz. fenerbahçe büyük çöküş içinde ve toparlanmaları belkide yıllar sürecek. ha keza beşiktaş'ta küçülmeye gitti ve onlarda sancılı bir sezon geçiriyorlar. en ciddi rakip başakşehir. böyle bir ortamda takımın eksiklerini giderip belkide yıllarca sürecek bir hegamonya kurabilecekken yönetim kadroyu daha da zayıflatıyor.
 • 1649
  (bkz: serdar aziz)

  gerçekten anlam veremiyorum. 24.01.2019 itibariyle serdar aziz'e alacağına karşılık bonservisini verecekleri iddia ediliyor.

  güzel kardeşim yaklaşık 7 aydır takımın ihtiyacı olan transferi yapamadığınız gibi, dün as başkanınız 3 gün dubai tatili yapıp ülkeye geri döndü. ortalık yangın yeri, millet nerede forvet diye çıldırmak üzere.

  hangi akıl sağlığı yerinde insan, böyle bir günün ertesinde bonservisini eline aldığı anda ezeli rakibine gidecek olan bir futbolcuyla böyle bir görüşme yapar.

  mazoşist misiniz, küfür yemeyi mi seviyorsunuz, akli dengeniz mi bozuk? hiç mi kriz yönetmediniz hayatınızda? bu nasıl amatörlüktür?
 • 1652
  eğer serdar aziz’i alacaklarına karşılık fener’e verirlerse, yani bedavaya verirlerse, benim içimin fiilen bitecek olan yönetim. isterlerse santrfora suarez, kane ikilisini alsınlar; umurumda bile değil.

  önceki entrylerime bakabilirsiniz millet deli gibi eleştirirken bile savundum. ama böyle bir salaklık yaparlarsa, desteğimi çekip, istifalarını bekleyeceğim.
 • 1654
  zamanında beşiktaş'in egemen korkmaz için yaptığı gibi, eğer serdar aziz'i bonservissiz bir şekilde fenerbahçe'ye hediye ederlerse, hiç o profesyonel dünyanın umulmadık bariyerlerini aşmayı çalışmak ile filan uğraşmasınlar, direkt bıraksınlar.

  imkansız gibi bir şey olmasına rağmen gelmiş geçmiş en kötü yönetim unvanını, dursun özbek yönetiminden almayı başaracaklar az kaldı!
 • 1660
  ahmet çalık'ı, muğdat çelik'i falan bile fenerbahçe'ye bedava versen ortalık yangın yerine döner, adamlar serdar aziz'i veriyor ya gerçekten rezalet. onlar ellerindeki tosun ozan tufan'a, küfrettikleri tolgay arslan'a, oynatmadıkları emmanuel adebayor'a toz kondurmuyor, ilk şart olarak rakiplerime gidemez diyor. bizimkiler de milli takımın stoperini bedavaya ezeli rakibe veriyor.

  elini korkak alıştırmaması gereken yönetim feghouli olur muslera olur onları da vermek lazım.
 • 1661
  birçok hamlelerinde defalarca destek düşüncelerimi yazılı belirttiğim ve artık ne diyeceğimi, ne düşüneceğimi bilemediğim bir sürecin kontrolünü tamamen kaybeden yönetim.
  çok mu zor iki kalem düzgün açıklama yapmak, dersin serdar şu şu şu budur, çin klüpleri cavcav stili paragöz oldu vs vs.

  elimizde scout dosyaları var oradan devam ediyoruz, abdurrahim sadece bir dikkat dağıtma "decoy"udur vs vs. millet iyi bari birşeyler yapıyormuş derler.

  fenerbahçe'nin ve beşiktaş'ın iflas ettiği, başakşehir'in son kurşunları attığı bir dönemde biz yarışı önde bitirirsek artık krallığımızı ilan edeceğiz. herkes görüyor biliyor bunu, taraftarın sabredememesinin sebebi de bu.

  hayatta böyle bir fırsat bireysel anlamda ayağıma geldi mi? geldiyse ıskaladım mı? diye defalarca düşüneceğim bir durumdayız.

  o kadar kritik, çanakkale'e arıburnu'nda başkomutan gazi mustafa kemal'in ani taarruz emriyle ikmal hattında olan yerleşememiş kolordunun kurtulmasını sağladığı "an" kadar hassas bir dönemdeyiz.

  bu dönemlerde tamam mali vs korumak iyidir ama karar alamamak verilecek en kötü karardan bin beter kötüdür.

  çavuşeskunun bükreşinin kıçına tekme koyup gönderebileceğimiz bir sezon bu artık bir yaşam belirtisi gösterin, biz galatasarayız ve kan kokusunu aldık.

  kan kokusunu alan aslanı dizginlemek kadar yapılacak kötü bir hıyanet olamaz.
 • 1662
  destekledikçe sapıtan yönetim. serdar aziz, fener'e bedava verilebilir. adamla karşılıklı anlaşır, verirsin. ama arkadaş bunu serdar aziz kadro dışı bırakıldıktan 3-4 gün sonra yaparsın. sen forvet transferi konusunda bir fazia ile karşı karşıya kaldığının günün ertesinde bunu yaparsan ortalık karışır.
 • 1663
  bizler "sadece galatasaray" şiarını yüreğinde taşıyanlar, galatasaray'da, aslantepe'de ve özellikle kulüpte neler olduğunu iyi bilmek isteriz. başkan, kulüp yöneticileri, teknik direktör, antrenör arasındaki ayrımları nesnel olarak değerlendiririz. tüm bunları irdelememizin sebebi "sadece galatasaray"dır. son günlerde mevcut yönetimin bilmek istediklerimizi -geçmiş zamanlardaki günü kurtarmaya yönelik söylemleriyle işkillenmek değildir bu- doğru bir şekilde bizlere aktarmaması, bunu aktarma şeklindeki özellikle kurumsal yapının kurgusundaki büyük yanlışlıklar, onarılamaz seviyede bir ilişkiyi yaşamamıza sebebiyet oluşturmuştur. kesin ve net olan: neşter vurma zamanı gelmiştir.
 • 1665
  transferleri bir an önce tamamlaması ve duyurması gereken yönetimdir. serdar aziz olayının arkaplanı nedir tam bilmiyoruz ama ben de dahil birçok taraftarda oluşan algı ezeli rakibe bedava oyuncu verdiğimiz yönünde. bence serdar aziz bu platformda da söylendiği gibi ligin en iyi yerli stoperi falan değil, hatta büyük beklenti duyan ezeli rakip için büyük hayal kırıklığı da olabilir ama neticede sözleşmeli bir oyuncun karşılıksız ezeli rakibe gidiyor. bu tamamen negatif algı oluşturan bir olaydır. bunun üzerine bir de transfersizlik negatif algıyı gerçekliğe dönüştürecektir. ben şahsen serdar aziz'in bedavaya gidişine takılmış değilim, sadece fenerbahçe'ye zor anında yardım simidi atmış gibi görünmemiz sıkıntı yaratıyor. zaten serdar kadroda düşünülmüyordu. asıl problem transferlerin medyada ha geldi ha gelecek derken bir türlü yapılamaması.
 • 1666
  takımı forvetsiz bırakarak kulübü şampiyonlar ligi gelirlerden eden, golcü oyuncu transfer etmedikleri için takımın şampiyonluk yarışından kopmasına sebep olan ve önümüzdeki sezon* şampiyonlar ligine katılma şansımızı büyük zora sokan, taraflı tarafsız herkesin hemfikir olduğu hakemlerin bilinçli ve kasıtlı olarak sahada emeğimizi çalmalarına yalandan rüzgar yapan ve gereken tepkiyi göstermeyen, serdar aziz'i itibarsızlaştırıp piyasasını düşüren ve sözleşmesini fesih ederek bedavaya fenerbahçe'ye gönderen yönetimdir.

  siz bunların gerçekten galatasaraylı oldukları mı düşünüyorsunuz?
 • 1667
  beceriksizlik, iş bilmezlik, amatörlük. ne derseniz deyin.
  bu yönetim planı programı olmadan, sadece dursun özbek karşıtlığı ile geldi.
  abdurrahim albayrak gibi, kulüpte en yüksek mevkisi abilik olacak adamı transfer komitesine getirdi. nereden baksan amatörce.
  dünya futbolunu bilen, futbolcu database’sine hakim işi sadece futbol olan futbolla yatıp futbolla kalkan profesyonel bir ekip kurulmalıydı. ama dedim ya bu yönetimin tek çıkış noktası dursun özbek karşıtlığı idi.
  tek şansları ise fatih terim’in takımın başında olması.

  ara transfer döneminde sinan gümüş’le devam kararı alır ya da son dakika panik transferi yaparsa, iddia edildiğ gibi serdar aziz’i alacakları karşılığında fenerbahçe’ye gönderirse, bu taraftar onları bu koltuktan indirir.
 • 1668
  eğer serdar aziz'i serbest bırakıp, bedavaya ffp kıskacındaki fenerbahçe'ye gitmesine izin vereceklerse ve düşme hattındaki bu takıma hem mali anlamda hem de oyuncu olarak katkıda bulunacaklarsa bi zahmet kendileri de gitsinler fenerbahçe'ye. zira bu kadar beceriksiz insanlar oraya yakışıyor, bize değil.

  31.01.2019 editi; yaptılar vallaha. hem de diagne transferi ile aynı güne getirip, bir de üzerine sanki üzerine para almışız gibi gösterip taraftarı da uyuttuklarını sanıyorlar.
 • 1669
  serdar aziz'i bedava yollama durumu var ise mart veya nisan'da yapılacak erken seçime kollarını sıvasınlar. gerçi bu becerisizlikle forvet'de alacaklarını zannetmiyorum artık.

  daha önceki entrylerim duruyor, kendilerini destekledim. ama sen yabancı sınırının konuşulduğu yerde milli stoper'i maddi anlamda bitik ve düşme tehlikesi yaşayan rakibine yolluyorsan ya iş bilmiyorsun yada farklı durumlar var.

  korktuğum nokta, fatih hoca istemedi ondan yolladık diyip topu hoca'ya atma durumuna girişmeleri. gerçi taraftar artık herşeyin farkında. sizi ilk iç saha maçında çiğ çiğ yer.

  o değilde yine galatasaray'ın değil kendilerinin menfaatine çalışan kafatasçı liselilerin eli kuvvetlendi ona yanarım.