• 1579
  tüm dünya genelinde ( bakın dünya diyorum ) forvet bulamazlarsa eğer bu transfer döneminde, galatasaray tarihinin en iş bilmez yönetimi olarak geçecekler tarihe. arkadaşım para yoksa da çıkın söyleyin, diyin ki para yok kaynak da yok bu nedenle transfer beklemeyin ama senin ay lav yuu çığırtkanlığı yapan ilgi meraklısı adamın demedi mi anlaştık diye, hani nerede o anlaşmalar, madem anlaşmadın neyin gösterisini yapıyorsun. eğer forvet transferi olmadan biterse bu dönem, abdurrahim albayrak gibileri bir daha yönetime sokmazlar, olur da forvet alınmazsa ve şampiyonluk giderse, geri dönmemek üzere giderler bu klüpten.
 • 1582
  6 ay boyunca vakti olup hala forvet transferini yapamamış yönetim. belki oturup anlatsalar pek çok nedeni olabilir ama an itibari ile görülen baya baya beceriksizlik.

  eğer düzgün bir forvet transferi yapamaz iseler çanlar kendileri için çalıyor olacak.

  umarım almış olmak için dursun özbekvari saçma sapan bir futbolcuyu yüksek bedel ile takıma getirmezler.

  an itibari ile erken seçim kokusu geliyor, umarım yaşamayız.
 • 1583
  çin ile bir şekilde yolu kesişmiş olan yabancı oyuncuların fazlaca menajeri olduğunu ve cep yakacağını bilmeden 7 aydır çin'de ucuza büyük balık yakalama peşine düşmüş aciz yönetim.

  sabır taşı olsa çatlar bu beceriksizlik karşısında. galatasaray'ın marka değeri 7 aydır santraforsuz olmayı haketmiyor ama bu yönetim bunu galatasaray'a reva görmüştür.
 • 1585
  bu yönetimi eleştiren sözlükte bi ara neredeyse hain ilan ediliyordu. koca kulübü rezil etmeye devam ediyorlar. transfer konusunda tarihin belkide en kötü yönetimi olan dursun özbek yönetimi bile bunlardan iyiydi. kendilerinin neyi amaçladıklarını bilmiyorum ama fatih terim hepimizden daha çok sinirlidir.
 • 1586
  transfer sürecinde gösterdiği performans rezalet bile denemeyecek kadar yok hükmünde olan yönetim.

  yahu biz transfer delisi filan değiliz, tamam öyle sansasyonel transfer istemiyoruz. gidip 3 lira eden adamı da 5 verip alın da demiyoruz. ama ne diyoruz biliyor musunuz?
  çin'de çürümeye mahkum olmuş adamı almaya mı niyetlendin, olabilir verdin teklifini bi iki pazarlık süreci vs. tamam herşey güzel; baktın seni menajer tuzağına çekmeye fazladan para koparmaya çalışıyorlar.. la oğlum bu adam drogba değil zlatan değil, neyin restini çekemiyorsun?

  çekemiyorsun çünkü alternatifin yok; işte burayı geçemeyiz bak. bu olmaz; sezon başından beri devre arası forvet alacağı belli olan takıma sen nasıl bi kaç tane alternatif bulamazsın lan? bu nasıl olabiliyor; resti çekip 2. 3. 4. alternatiflerini bitirmen gerekiyordu şimdiye kadar.. bu alternatiflerden biri fransa alt liglerinden kelepir bir scout transferi vs. olabilirdi pekala.. yani buna bile tav olmaya hazır bir taraftar vardı ortada. şunun neyini beceremediniz akıl alır gibi değil..
 • 1588
  bu kafayla giderlerse mart ayını geçemeyecek yönetim. “dursun’dan enkaz aldı” diyorsunuz ya, mart ayında düştüklerinde -ki bu çapsızlıkları ile kaybedecekleri nötr oylar, şartlar ne olursa olsun üyelik mevzuundan gelen negatif oyların yanında saf tutacaktır- nedeniyle idari ibra edilmeyip düştüklerinde gelen yönetim esas enkaz devralacak yönetim olacaktır.

  an itibariyle 2019-20 sezonu kadromuz:

  kale: muslera - ismail
  bek: mariano - nagatomo - emre - ömer (henüz linnes ile sözleşme imzalamadık)
  stoper: maicon - ahmet
  orta saha: fernando - belhanda (donk’un opsiyonu dolmadı)
  kanat: feghouli (sinan ile sözleşme uzatmadık, henry kiralık)
  forvet: yok.

  sözleşmesi bitenler ve kiralıklar gittiğinde ismail dışında altyapı oyuncuları çıkartıldığında yaza gireceğimiz kadro bu.

  şu anda bunu üstüne adam koyabileceğimiz 14 m transfer bütçemiz var ancak hep dediğim gibi bu para, cepten kasa kolaylığı sağlamadan kulübü çevirmek için kullanıldığından esas sorun, 2 m euro imza parası isteyecek transfere verecek 2 m euromuzun reel hayatta kasamızda olmaması.

  muhtemelen transfer yapamamamızın sebebi de yukarıdaki paragrafta belirttiğim husus.
 • 1589
  bir hata bir kere yapılır hoş görülür, kabul edilir, ders çıkarılır ama ikinci kez yapılıyorsa orada başka sorunlar var demektir. 2018-2019 yaz transfer döneminde forvet konusunda yaşanan fiyaskonun bir benzerine doğru adım adım gidiyoruz ara transfer döneminde de. kalan süre içerisinde tatmin edici adımlar atılmazsa kulüp içinde ayaklarını kaydırmayı bekleyenlerin ekmeğine yağ sürerler. taraftarlarla yaşanan negatif durumdan bahsetmeye gerek duymuyorum. açıkçası ben yine aynı hataları yapacaklarına inanmıyordum ama sanırım beni ve benim gibi düşünenleri haksız çıkaracaklar. umudumu gittikçe kaybediyorum.
 • 1590
  boş kümedir.
  asbaşkan ve idari menajer bire uçağa binip 2. sınıf bir forvet için 3 gün dubai'de süründü alamadan geri geldiler bu rezillik size yeter.
  ben hayatımda bu kadar becereksizi bir arada görmedim. göztepe maçı deplasmanda olacak ona güveniyorlar sanırım tepki almayız diye.
 • 1591
  yaz transfer döneminden beri forvet almayı becerememiş yönetimdir. paramız yok, tamam ama anadolu kulüplerinde var mı ki? bizden daha az bütçeleri olmasına onlar nasıl transfer yapıyorlar? borç desen onlarda da var. adamlar çatır çatır oyuncu alıyorlar eksik mevkilerine. bu adamların bulduğunu biz nasıl bulamıyoruz onu anlamadım. isteyince bulunuyor demek ki. seviye farkı var desen sonuçta real madrid'e oyuncu almıyoruz.

  6 ayda 1 tane bile forvet alamamanın adı beceriksizliktir. başka bir şey değil.
 • 1592
  kulübe falan dönemde kar ettirmişler, ozan kabak, serdar, gomis gibi oyuncuların malu süreçlerinde hep haklılarmış, hep oyuncular hatalı imiş, kulübün parasını har vurup harman savurmamışlar, yemeden içmeden, gece gündüz çalışıyorlarmış, ha unutmadan çok iyi niyetlilermiş, yangıncı taraftar, ergenler tarafından haksız yere eleştiriliyorlarmış...
  bu dizi böyle sürüp gidiyor. yerel bir firmayı yönetebilirler ki zaten iş adamı bunlar ama kesinlikle ve kesinlikle uluslararası bir markayı yönetebilme yetisine sahip değiller. araya birilerini koyarak, rica-karşılıklı çıkar dayalı yürütülen işlerle galatasaray markası yönetilemez. "iyi niyet" zaten övülmelerindeki unsur olmuş ise olay bitmiştir. beceri, kabiliyet, öngörü değil de iyi niyet ile övünüyor/övülüyorlarsa zaten beceri ve yeti hususunda iddialı olmadıkları kesindir. menajerlerle çalışırken şark kurnazlığı denersen seni yerden yere vururlar. cin değilsen adam çarpmaya kalkmayacaksın. alan carvalho transferinde yurtiçinde yaptıkları ali cengiz oyunlarından bazılarını deneyip, ellerine yüzlerine bulaştırmışlar. ocak 2019 görevlerinin son tarihi olur umarım. ocak 2019'da görevde kaldıkları her dakika kaçan 2018-19 sezonu şampiyonluğu demektir.
 • 1593
  yapabilecekleri en kötü açıklama "bizden öyle paralar istediler ki galatasaray'ın geleceğini çöpe atamazdık" olacak olan yönetim.

  her transferde para ve pazarlık krizi yaşanabilir. abicim sen transfer görüşmesi yapmak için transfer sezonunun açılmasını mı bekliyorsun? senin alacakların, göndereceklerin, kiralayacakların çok önceden hazır olması gerekiyor. birinde sorun çıkarsa hemen yerine yönlenebileceğin alternatiflerin cebinde hazır olması gerekiyor. o zaman git transfer sezonunun başından beri messi'yle görüş, barcelona'yla pazarlık yap, sonra gel "ne yaptıysak 200 milyon euro'dan aşağıya inmediler, bu şartlarda bu transferi yapmak galatasaray'ın paralarını sokağa atmaktır" falan de.

  şimdi gündemdeki üç isimle de anlaşamadıkları için panikle arayışa girecekler. çok alakasız adamlara çok saçma paralar ödemek de bir ihtimal, milletin gözden çıkardığı yaşlı adamları transfer diye kakalamaya çalışmak da bir ihtimal, baskıdan korkup "olmaz" dedikleri adamlara istedikleri paraları vermek de bir ihtimal. kusura bakmayın ama gerçekten beceriksizsiniz.

  konuşmayı ve açıklama yapmayı da beceremedikleri için kendilerini büyük bir bataklığa sokmuş durumdalar. bakalım akıl sağlığımızı korumayı başarabilecek miyiz?
 • 1595
  23.01.2019 tarihinde çıkan haberler itibariyle, fatih hocamın istediği ve sürekli dile getirdiği forvet transferi/leri yapılmazsa yönetim kurulundan hiç kimse kendisinde floryaya gitme, hocayla görüşme cesareti bulamaz. hocamı 2018/2019 yaz transfer döneminde kandırdınız, aynısını kış döneminde de yaparsanız artık o yönetim kurulunda bulunma ayrıcalığınızı kaybedersiniz.

  kimse unutmasın ki, sizi (başkan mustafa cengiz de dahil) yönetim kuruluna sizin nitelikleriniz veya meziyetleriniz getirmedi. taraftarın dursun özbek'e olan nefreti getirdi. ama öyle görünüyor ki, siz yaptıklarınızla ve yapamadıklarınızla dursun özbek'i bile aratır hale geldiniz.

  bu gün itibariyle bu yönetim kurulu derhal istifa etmelidir.
 • 1596
  dursun özbek'ten bile kötü bir yönetim olmasına 8 gün kalan yönetim. 8 gün içinde bu takıma forvet gelmezse(vagner love falan değil bu forvet) galatasaray haini yağlı surattan bile kötü bir yönetim olacak. kimse ama mali yapı şöyle böyle demesin. 8 gün sabırla bekleyeceğiz 8 gün sonra forvet gelmezse o makamı başınıza yıkar bu taraftar. nerede sneijder'i 15 dakikada alan ünal aysal nerede 5 aydır forvet alamayan bu beceriksizler.
 • 1597
  artık yavaştan savaş çanlarını çalmaya hazırlanan yönetim.

  https://twitter.com/.../1087976112808968192

  şu haberi görünce kan beynime sıçradı, sen bütün yaz forvet alama üstüne üstlük eylül ekim kasım aralık ocak 5 aydan beride devre arası için hiçbir çalışman olmasın, üstüne üstlük transfer dönemi açıldıktan 15 gün bekle sonra harekete geç, üstüne üstlük yine kimseyi alama.

  hadi ağustos'ta dedik daha yeniler öğrenecekler olur insanlık hali ama aradan 5 ay geçmiş sen hala biriyle anlaşamamışsın, galatasaray tarihinin açık ara en kötü yönetimi olmanıza 8 gün kaldı, bak dursun'u da geçeceksiniz.

  hadi abicim hem bizi hem fatih hocamızı daha fazla üzmeden, sinirlendirmeden bırakın o koltukları. istifa da bir hizmettir. beceremiyorsanız başkaları becerir. açık ve net fatih hocamın emekleri sayesinde bugünlere kadar geldiniz.
 • 1598
  bu dönemde de santrfor transferi yapılmadığı taktirde biraz onurları varsa istifa ederler. bugüne kadar sabrettik ama fena dolduk. tarihin en beceriksiz yönetimlerinden birisi. kötü niyetli olan dursun özbek yönetimini saymazsak belki de en kötüsü. transfer yapmayı bile beceremiyorlar, şaka gibi. 7 ayda 1 santrfor alamamak nedir ya?
 • 1600
  2018-2019 sezonu ara transfer döneminin bitmesine 8 gün kalmışken hala forvet transferini tamamlayamayan yönetimdir. ffp açısından kasa 14 m € artıda. gomis gideli 153 gün, eren kadro dışı kalalı 27 gün oldu. galatasaray'ın forveti, kendilerinin de mazereti yok. bu ortamda eğer transfer dönemi sonunda galatasaray'ın ihtiyaçlarını karşılayacak forvet transferini yapamamış olurlarsa bu durum aklıma iki ihtimal getirir.
  1) kendileri aşırı beceriksizdir.
  2) başakşehir'i şampiyon yapma projesinin ortağıdırlar.
  bu iki ihtimal de derhal görevden uzaklaştırılmalarını gerektirir.
  dilerim şimdiye kadar fazlasıyla desteklediğim bu yönetim bizi böylesine bir durumla karşı karşıya bırakmaz.
 • 1601
  bu gidisle bir daha secilmeleri imkansiz. ola ki basimiza terim olmasa suan ligde 8.olarak devam ediyorduk, kendileri de erken secime gidiyordu. adamlar agustos sonunda 2 forvet alicaz derken elimizdeki forveti de elden cikardigimiz su gunlerde hala anlamli bir gelisme yasayamamis olmalarina bakmadan 2 forvet alicaz demeye devam edebiliyorlar. bu donemi de forvet almadan kapatirlarsa bu adamlarin kellesi istenir.

  dunya uzerinde milyonlarca forvet var, orta halli 1 tanesini alacaksin abicim ne kadar zor olabilir ya?
 • 1602
  tek bir kötü söz veya düşünce bile edinmedim kendilerine karşı bugüne kadar. çünkü biliyorum ki kulübün parasını çar çur etmiyorlar, taraftar gibi yönetiyorlar maddi anlamda. fakat yaz transfer dönemi forvetsizlik fiyaskosunun üstüne devre arasını da bu şekilde geçirmeleri sonucunda -ki transferin kapanmasına az kala geçiriyoruz an itibariyle- kendilerini seven ben bile bu hale geldiysem, geçtiğimiz günlerde verilen tepki sinyalleri hangi boyutlara ulaşır tahmin etmek güç. +1 olmak için giriyorum bu satırları.