• 1498
  gün itibarıyla 2018/2019 sezonu 2. yarısı resmen başlıyor. eğer sezon başında hatalarını gerçekten kabul etmiş ve ders çıkarabilmiş bir yönetim olsaydı şu an transfer değil bu haftaki maçı konuşuyor olurduk.

  maalesef ki git gide daha da sıkıntı içine kendini düşüren yönetimdir. mustafa cengiz'in zamanında forvet rüyalarıma giriyor demecinde ne kadar gerçekçi olduğunu da gün geçtikçe görmüş oluyoruz.
 • 1500
  burada biz eleştirsek ofsayt manyağı oluyoruz. seven olur sevmeyen olur. sonuçta taraftar platformu. ama adamlar kendi içlerinde kırılıyorlar. koskoca galatasaray kulübünü 3 kişiyle yönetmeye çalışıyorlar.* bakalım yarın ne skandallarla karşı karşıya kalacağız. okan böke isimli yönetici istifa ediyor. haberler ortaya çıkmaya başladıktan 1 saat sonra twitter’da başkan satıyor. en az levent nafizoğlu‘nun dursun özbek yönetiminden ayrıldıktan sonra seçim için imza verip, bu yönetim galatasaray’ı yönetemiyor demesi kadar class..
  https://twitter.com/...038472912191490?s=21
 • 1504
  umut sarıkaya'nın bazı karikatürleri vardı; mesela yeni çocuk doğmuş bir takım gizemli adamlar gelip "çocuğunuz ileride bir şeyin yerini sorduğunda nereye koyduysan oradadır diyeceksiniz, bu size son uyarımız" diyor veya aynı şekilde anneleri kaçırıp işkence ederek oğullarına yakalı tişört yakıştığını söyletmeye çalışıyorlar.

  anladığım kadarı ile bu gizemli ekip galatasaray için de mevcut. 2005 yılından beri aktif olarak galatasaray forumlarının içindeyim taraftar hep aynı şeyi söylüyor. "transfer, takım kurmak, revizyon zor zahmetli işler, eğer maddi imkanlardan dolayı yapılamayacaksa, yapılamayacağını söylensin, bilelim, destek verelim ama yalan söylenmesin"

  bu hatırlarsanız adnan polat döneminde özellikle zirve yapmış, polat'ın transfer için dünya kupasının bitip oyuncuların geri dönmesini beklediğini söylemesinden 2 ay sonra culio falan gelmişti.

  gelen her yönetim, şeffaflık sözü veriyor. mustafa cengiz de gelmeden önce, yalan söylemeyeceğim, taraftara açık olacağım diye konuştu durdu. çıkıp deseydi ki "beyler durum böyle, biraz müsadee edeceksiniz, bu sene bir şey beklemeyecek, altyapıdan gençleri izleyeceksiniz. bakın çıkartıyoruz, satıyoruz. yazın bakacağız duruma." bunların hiç biri olmazdı ama sürekli vaat ve hepsinin altının boş çıkması. açıklamaların hepsinin sinir bozucu olması kendilerine karşı büyük tepki yarattı.

  o yüzden karikatürist umut sarıkaya'nın bu gizemli adamlarının bir şekilde galatasaray yönetimlerini ziyaret ettiğini ve "taraftara boş vaatler verip tutmayacaksınız, kamera görünce saçmayalacaksınız bir daha uyarmayacağız" diyip gittiğine inanmaya başladım.
 • 1505
  böyle bir iş bilmezlik olmaz. şampiyonluk adayı takımın kaderini menajerlerin, 18 yaşında çocukların, komisyoncuların, yetersiz isimlerin eline bırakmıştır. transfer dönemi açılalı 2 hafta oldu, b planı c planı yok ellerinde belli ki.

  ekleme: saatler sonra aşağıdaki açıklamayı yayınladılar.

  --- alıntı ---

  emre çolak ve transferler hakkında

  transfer gündemimizde eski futbolcumuz emre çolak ile ilgili herhangi bir düşünce ve girişim bulunmamaktadır.

  forvet transferi ile ilgili çalışmalarımız, kısa süre içinde sonuçlandırılmak üzere, çok yoğun bir şekilde sürdürülmektedir.

  galatasaray'ımız, kimi olumsuz algı operasyonlarına rağmen, 22. şampiyonluk yürüyüşüne devam edecektir.

  galatasaray camiasına saygıyla duyurulur.

  galatasaray spor kulübü

  --- alıntı ---
 • 1506
  gecen yıl ndiaye yerine birini alamazken nasıl basarısız ve beceriksizdilerse, yazın gomisi satıp yerine birini almaya calısıp beceremediklerinde nasıl beceriksizdilerse su an ondan daha da beceriksizler,
  onumuzdeki yaza yeni takım kuracaklarmıs ya, o zaman daha da beceriksiz olacaklar, muhtemelen cıkıp biz sattıgın kadar al kuralını yanlıs biliyormusuz o sezonlukmus gecen sezon sattıklarımız gitti simdi yeni birilerini satmamız lazım diyecekler.
  arkalarında olan size dursun yakısır diye savunan arkadaslar hala inanıyor mu kendilerine cok merak ediyorum.
 • 1507
  galatasaray'ın mevcut kongre yapısı ve teşkilat sistemiyle, istisnai durumlar dışında, yönetimler pek başarılı çalışmalar yapamazlar. buna cengiz yönetimi de dahil.
  bugün fatih terim'in bu kadar öne çıkmasında cengin yönetiminin aslında pratik olarak kulübü yönetmemesinde büyük payı var.
  galatasaray'da ne oluyorda "yönetim var" diyebiliyoruz? özbek o kadar kötü o kadar berbat bir yönetim sergiledi ki taraftar olarak cengiz yönetimine sessiz kaldık. ben de yakın zamana kadar destekledim. ancak destekleyecek pek bir tarafları da kalmadı.
  yaz döneminde berbat bir transfer dönemi geçirdik. özbek bunları yapsa ortalık yıkılırdı. muhtemelen bu transfer döneminde de pek bir şey beceremeyecekler çünkü bir şeyler becerebilmek için işleri yürütecek bir yönetim ve personel sistemi gerekir. o da bizde yok. bunu sağlayabilecek kongremiz de yok.
 • 1508
  önce şampiyonlar ligini, şimdi de ligi satmakta olan yalancılar ordusu. yarın lig maçına çıkacak olan galatasaray futbol takımı kadrosunda forvet oyuncusu yok. sakat,cezalı vs. değil bildiğiniz orijinal mevkisi forvet olan tek bir oyuncusu olmadan devre arasını geçirip lig maçına çıkıyor bu takım. artık söyleyecek laf bulamıyorum ben bu yalancı,iş bilmezler topluluğuna. yazıklar olsun..
 • 1509
  https://www.youtube.com/watch?v=FaA06XuvGRQ
  yukarıdaki linki 30. saniyeden itibaren izlemenizi öneririm.
  baştan da açabilirsiniz tabii ki; ama asıl önemli kısmı bahsettiğim bölüm.
  https://www.youtube.com/watch?v=5ezFQMqalNU
  2. linkin de önemli bölümleri bence şunlar:
  03:20'den 04:20'ye kadarki bölüm
  07:40'tan 08:02'ye kadarki bölüm
  ve en önemli, üzerinde en çok durulması gereken bölümise 08:40'tan 10:15'e kadarki bölüm.
  fazla yorum yapmaya gerek duymuyorum. videodaki konuşmaları dinleyen herkes, kanaat sahibi olacaktır zaten.
  ama tek bir cümle söyleyecek olursam, şunu söylerim:
  (bkz: ne umduk ne bulduk)
  şahsen, güvendiğim dağlara kar yağdığını düşünüyorum.