• 1085
  külüpler birliği vakfı denen ne olduğu belirsiz 'şey'den çıkmadığı her gün gözümden düşen yönetim.

  benim gözümden düşmek bir kriter midir? değildir elbette. ama bu zamana kadar hep bir şekilde anlayışla ve empatiyle yaklaşmaya, eleştirilerimi de bu yönde hafif bırakan bir taraftar olarak nedenimi söyleyeyim.

  6 aralık 2018 tarihinde toplanan kulüpler birliği vakfının başkanı beşiktaş jimnastik kulübü başkanı fikret orman'ın yaptığı açıklamalarda, 28 kasım 2018 tarihle kulüpler birliği kararının oy birliğiyle onaylandığı söyledi.

  kulüpler birliği vakfı'nın bu toplantısı, bildiğiniz gibi 5 aralık 2018 tarihinde galatasaray'ın resmi sitesinde yaptığı açıklamadan sonra gerçekleşti. bu bildiride galatasaray, 28 kasım tarihli açıklama geri çekilmediği veya revize edilmediği müddetçe kulüpler birliği vakfı toplantılarına katılmayacağını ifade etmişti.

  karar, onaylandı. beklenen bir şey. önemli olan bu değil. önemli olan kullanılan dil. son açıklamalarda art niyetli bir dil kullanımı var. dili bilmediğini iddia etmek istemiyorum.

  kulüpler birliği vakfı'nın oy birliği ile bir karar alabilmesi için, vakfa üye her bir kulübün onayı gerekir. galatasaray spor kulübü, vakfa üye bir kulüp olarak toplantıya katılmadıysa oy birliğinden bahsedilemez. bu bakımdan, toplantıya katılanların oy birliğinden ama külüpler birliğinin oy çokluğundan bahsedilebilir.

  bildiğiniz gibi ayn üslup 28 kasım tarihli bildiride de vardı. bu konuda bile düzeltme olmadı. hadi, ilkinde hata yapılmıştır. ama hatayı tekrar etmek nedir?

  bu ne demek?

  kulüpler birliği vakfı'nda galatasaray'ın varlığını yok saymaktır. bu benim nezdimde bilinçli ve art niyetli bir dil kullanımı olsa da, diyelim ki durum böyle değil. o zaman bilinçaltında galatasaray'ı yok saymak gibi bir fikir vardır.

  dil kullanımı önemlidir.

  galatasaray, yok sayıldığı, ne amaca hizmet ettiği bile belli olmayan bir oluşumda kalmamalıdır. bu toplantılara katılmamakla olacak iş değil. o zaman çıkar biri, "bugün katılmaz, yarın katılır! bunlar önemli değil!" deyip seni yok sayarak 'oy birliği' ile bildiri yayınlar.

  be var yahu bu vakıfta?