• 16
  bazı açılardan çok şanslı olan yönetim. dursun özbek oluşumunda, görülebilecek ne kadar rezalet varsa gördüğümüz için aşırı derecede şerbetlendik. en ufak iyi bir hamleye bile muhtacız, geçiş sürecini iyi geçip mayıs'ta tekrar seçilmesini isterim. en zor dönemde elini taşın altına koyanlar, en az bir dönem yönetmeyi hak ediyor bu kulübü.
 • 17
  daha mazbatasını aldığı ilk günden "kasa bomboş, paramız yok, çok borç var, kulüp batmak üzere" edebiyatı yapan yönetimdir. kimseye güvenmeye gelmiyor gerçekten. galatasaray'da hiçbir yönetim o kasayı dolu bulmadı son 20 senedir. hep boştu o kasa. ama bir şekilde kaynak yarattılar. dursun'un zaten seçim öncesinde yaptığı konuşmadan kasanın boş olduğu belliydi. dursun net şekilde "beni seçmezseniz galatasaray batar" diye tehdit etti. eğer yönetime gelmeyi beklemiyorlardıysa neden seçime girdiler? yok zaten seçilmek için aday oldularsa karşılaştıkları durumdan şikayet etmeye hakları yok. iş yapmak zorundalar. mazeret üretenlere karşı geldiler. şimdi kendileri ilk günden aynı şeyi yapmamalılar.

  kampanya başlatılmış #yellowfriday etiketiyle. yani elbette bilezik kampanyasından daha evla ama çok da farkı yok. iştirak edeceğiz, tamam. ama store satışıyla ödenecek borçlar yok ortada. borç 100 ise store satışı 1'ini öderse öder. o da belki. hiç yoktan iyidir elbette. ama kaynak yaratmak için ilk planları buysa yandı gülüm keten helva.

  şimdi çıkıp birisi bana "dursuncu" filan derse kalbini kırarım. açık konuşayım. ancak gördüğümü de söylemek zorundayım. alınmaca gücenmece yok. lütfen kimseye körü körüne bağlanmayın. inanın bana kendisine muhalefet diyen çok kişiyi tanıdım. önemli bir kısmının niyeti galatasaray'ı kurtarmak filan değildi. herkese inanmayın. ölümü gördük diye sıtmaya razı olmayalım. ayık olalım.
 • 18
  el insaf yahu. mustafa cengiz'in basın toplantısında, kasa, para, batma kelimelerinin iması dahi geçmedi. hatta muhabirin biri "gelir gelmez personelin alacaklarını ödemişsiniz, sizi tebrik ediyorum. "dedi.

  kaldı ki tablo ortada. kasa boşsa boştur. 2 gün önce başkan olunca birden kasayı ağzına kadar parayla mı dolduracaktı mustafa cengiz? bir durun. adamın 1 haftası var. uğraşacaklar belli. olursa olur, olmazsa yapacak bir şey yok. yine eklemek lazım ki dursun denen zat, seçimi kazanacağına o kadar emindi ki mustafa cengiz'e mali tablolarla alakalı en ufak bir bilgi vermedi. muhtemelen bu gece görecekler ne var ne yok diye.

  bu kadar art niyetli, art niyetli demeyelim hadi, kötümser olmayın hemen.