• 30
  basın tarafından sürekli birbirlerine karşı yalan haberlerle kutuplaştırılan ikili. önce uydurma bir ropörtaj, bugün fatih terim salı günü kovulacak yalanı. bunlar bir anda yayılıyor her ne hikmetse haberin doğrusunu paylaşan olmuyor. taraftarlar birbirlerini yiyor. televizyonda biri çıkıp galatasaray yönetimine fatih terim'i kovmak yemez diyerek galatasaray başkanlık makamını küçük düşürüyor, fatih terim'e karşı bir şey ispatlamak durumunda bırakılıyor. taraftar olarak aklıselim olmalıyız. içerdekilerin de dışardakilerin de kahpece oyunlarına alet olmamalıyız.
 • 31
  salı gününden sonra fatih terim yada yönetimin veyahut her ikisinin görevi bırakmak durumunda olduğu ikili.

  yönetim ve futbol takımının bir numaralı adamı birbirlerine kameralar önünde sallayacak, ısmarlama haber yaptıracak noktalara geldilerse eğer böyle bir ortamdan başarı çıkması mümkün değil. tabiata aykırı.

  ve herkesin savaşta taraf seçer gibi bir tarafa yapışmayı bırakıp aslolan galatasaraydır mottusunu hatırlaması gerekir. galatasarayın başarısı bu tarz sürtüşmelere peşkeş çekilemez.

  fatih hocanın da yönetimin de akıl almaz hataları var. her iki tarafta saha içinde ve dışında her türlü hatayı yaptı ve yapmaya devam ediyor. herkes şapkasını önüne koysun kimin gitmesi gerekiyorsa gitsin.

  edit : unutmadan şunu da eklemek isterim eğer giden taraf fatih terim olursa yönetim de kendini gitmiş sayabilir. en fazla bir kaç ay fazladan koltukta kalırlar.
 • 32
  hocanın* maç sonu* açıklamalarını şimdi izleyebildim. tek kelimeyle utanç verici. sebebi ne olursa olsun, söyleyen kim olursa olsun galatasaray'ın hocası galatasaray başkanını tehdit eder gibi konuşmaz, konuşamaz.

  bu ikili son iki yıldır başarısız maalesef. başkan belli ki kongrede aday olmayacak, hocanın bugüne kadar kulübe kattıkları belli bu yüzden acilen yapılması gereken şey sulh ilan edip, kameralar önünde el sıkışıp mayıs'a kadar birlikte çalışmaya devam etmek. sene sonunda başkan bırakır, hocada yeni seçilecek başkan ile kariyerine karar verir. ancak bu çatışma şu an sadece galatasaray'a zarar verir.

  bu camia kol kırılır yen içinde kalır diye bir sözü benimsemişti nasıl bu hale geldik anlamak mümkün değil.

  gelinen bu süreçte hem başkan, hem hoca sonuna kadar haksızlar ancak gün galatasaray'ın menfaatlerini düşünme günü bu yüzden fakatsız, amasız ve beklemeksizin bir barışa sonrasında da hocanın saha içine odaklanmasına ihtiyacımız var.
 • 33
  koskoca iki insan, galatasaray gibi ülkenin en büyük markası özelinde ekranlarda kavga etmekten gocunmuyorlar.
  en kısa zamanda anlaşıp krizi çözeceklerine inanıyorum, bunu ümit ediyorum.
  2021 mayıs'ta mustafa cengiz devam kararı verir vermez, seçilir seçilemez onu bilemeyiz ama o döneme kadar fatih terim'in barış ilan edip işine odaklanması elzem. mayıs sonrası gelecek yönetimle de ne yapacağına karar verir fatih terim. bence olması gereken budur.