• 26
  galatasaray tarihinin en saçma tartışmalarından birini yaşayan ikili.
  mesele şu
  biri giderse diğeri de gidecek. terim olmadan başkan görevinde kalamaz, başkan yerine de lise tayfasından biri gelse suni bir tartışma yaratılıp fatih terim'in görevine son verilir veya istifa eder.
  bu ikilinin yapması gereken şey birlikte hareket edip ortak mesaj vermek. son üç yıldır kötü bırakılmış galatasaray ekonomisi ve ffp ile uğraştılar. yüzüp yüzüp kuyruğuna geldiler. bu seneden toparlanıp bir planlama yapsalar bu ligi önümüzdeki 4-5 sene domine edebilirler. bunun yerine kavga etmeleri, küçük çocuklar gibi birbirlerine laf atmalarını ben anlamıyorum.
 • 27
  ikisi de futbolcu olsaydı, ve maçlar seyircisiz olmasaydı, ilk oynanacak ankaragücü maçında tribünler tarafından "fatih-mustafa elele x2, hep beraber tribüne x2" denerek taraftar tarafından araları yapılmaya çalışılacaktı.
  (bkz: 31 ekim 2020 galatasaray ankaragücü maçı)
  aynı eski zamanlarda dönemsel olarak araları bozuk olan oyunculara yapıldığı gibi;
  "hakan - saffet elele, hep beraber tribüne"
  "tugay - bülent elele, hep beraber tribüne"......vb. gibi...
 • 28
  iyi başlamış ancak iyi devam etmeyen ikili. fatih hoca istediği olmayınca her zaman bu reaksiyonu verir. bu artık şaşırtmayan bir gerçek. defalarca aynısı yaşanmıştır. eğer bir yönetim kendini fatih hocanın başarılarına endekslemiş ve alternatifi yoksa onunla iyi anlaşmalı. fatih terim de artık anlık, kısa süreli performanslarla değerlendirilemeyecek bir galatasaray efsanesidir. bunun aksini yapan artık çok genç mi tüketim canavarı mı hangi ifade doğru olursa onun denmesi gereken kesimdir.

  bu yönetim de transferdeki problemleri çözemese de başarısız denebilecek bir yönetim değildir.

  görünene göre mustafa cengiz devam etmeyecek, ancak fatih hocamız napmak istiyor buna karar vermeli. idare kısmında bir görev mi istiyor yoksa hala saha içinde mi kalmak istiyor? bu karara göre seçim sonucu bile etkilenir.
 • 29
  iki isim de çok büyük hatalar yaptı. ikisi de sütten çıkmış ak kaşık değil ama terim'in geçmişten gelen bir kredisi var. o yüzden fatih terim bir sıkıntı olmazsa kalacak, mustafa cengiz ise ayrılacak. burada mustafa cengiz'in yanına başka bir isim yazılsa bugün o isim de yolcu olurdu. bu fatih terim'in çok kötü bir yönetim sergilediğinin göstergesi.

  ilişkiler konusunda konuşacaksak, ikili arasında en başından beri bir kıvılcım vardı zaten. devre arasında ndiaye'nin satılışından bugüne kadar taraflar birbirini idare etti sadece. kim daha çok suçlu bilemiyorum ama fatih terim bu kulübün efsanesi. bir şansı daha hak ediyor.