• 9
  son dönemde arda turan adlı virüs üzerinden tartışılan ikili. aslında çok boyutlu bir mevzu bu. farklı taraflardan bakabiliriz.

  mesela bir taraf şunu diyebilir: mustafa cengiz, fatih terim'in kariyeri boyunca çalıştığı en uysal ve teknik direktörüne en çok alan açan başkandır. hatta öyle ki, kamuoyundaki pek çok kişi galatasaray'ın gerçek başkanının fatih terim olduğunu iddia eder. faruk süren veya ünal aysal varken bunu söyleyebilir misiniz? mümkün değil. e hal böyleyken, mustafa cengiz'in, yani galatasaray'ın gerçek başkanının, gsaray'a hiçbir fayda getirmeyecek olan arda'yı reddedecek kadar kredisi yok mudur? o kadar hatırı geçmez mi?

  diğer taraf da şöyle gelir: evet fatih terim zor bir insan. evet çok şey talep ediyor. evet egolu. evet çalışması zor bir teknik adam. ama hatasıyla günahıyla fatih terim zaten hep böyle biriydi. bununla birlikte elde ettiği başarılarla neredeyse her zaman çalıştığı yönetimleri yüceltmiştir. artık dede de oldu. bu yaştan sonra değişmeyeceği çok açık. ki zaten nasıl bir teknik adamın görevlerinden biri, birlikte çalıştığı futbolcuları-egoları idare etmekse; yönetimin de görevi kendi altında çalışan egoları idare etmek değil midir? mustafa cengiz yönetimini fatih terim'le iyi geçiniyor diye övmüyor muyduk? diye devam eder...

  özetle şahsi düşüncem: iki taraf da bu süreci idare etmek için yeterli çabayı harcamamıştır. umarım bu çekişmeyi bırakıp galatasaray'ın başarısı için mücadele ederler. çünkü atı alan üsküdar'ı geçiyor. hem puan tablosunda hem de tff'de...
 • 10
  sadece bu dönemde değil hemen hemen her transfer döneminde fikir ayrılıkları yaşayan ikili.

  - birlikte ilk transfer dönemleri olan 2017-2018 sezonu kış transfer döneminde badou ndiaye rekor transfer bedeliyle gönderilmesine rağmen, yerine herhangi bir orta saha alınmamıştı.

  - 2018-2019 için yaz transfer sezonunu zaten biliyorsunuz. rekortmen gol kralı bafetimbi gomis itibarsızlaştırılarak gönderilmiş, kış transfer dönemine kadar santrforsuz kalmıştık.

  - 2018-2019 kış transfer dönemi ise, özellikle ozan kabak'ın gönderilmesi, kendi söylediğine göre fatih terim açısından ipleri kopma noktasına getirmişti. 6 aydır eksik olan santrfor transferleri ise son günlerde yapılabilmişti.

  - 2019-2020 için yaz transfer sezonu hemen hemen çoğu taraftar için başarılı görülürken, fatih hocanın "isim olarak iyi ama cisimler olarak da iyi olur umarım" ve özellikle falcao transferi konusunda hem süreçten hem de isimden pek memnun olmadığını belli eden açıklamaları ile genel kanının aksine yine sıkıntılı olduğunu gösteriyordu.

  yani, "arda turan" transferindeki fikir ayrılığı uzun süredir süregelen sıkıntıların bardaktan boşalmasını sağlamış gibi görünüyor.

  açıkçası, sadece transfer konusunda değil, fatih hocanın genel anlamda ali koç ve tff ekseninde, yönetimin yeterince arkasında durmaması ve genel olarak medyada konuşmalarından rahatsız olduğunu düşünüyorum.

  zaman zaman taraftarın da hunharca eleştirdiği bir yönetimi, fatih terim de bazen beğenmiyor olabilir ve fikir ayrılıkları olmayan hiçbir kulüp yoktur sanıyorum.

  sonuç olarak, fatih hocanın daha iyi bir başkan, başkanın da daha iyi bir teknik direktör bulamayacağını düşündüğüm ve daha önce bu tip çatışmalardan en zararlı galatasaray'ın çıktığını gördüğüm için aralarında problemleri bir an önce aşarak, az görünen şampiyonluk şansımıza odaklanmalarını diliyorum.
 • 16
  bugün bu ikilinin bağı koptu veya kuvvetle muhtemel hocanın istifasına ya da görevden alınmasına giden süreç başladıysa dostlarımız, taraftarlarımız kusura bakmasın ancak nedeni fatih hocaya tapınan, hocayı galatasaray’dan üstün gören kitledir.

  zaten aşikar bir egosu olan fatih hoca, ki kim olsa fark etmez, böylesi pohpohlanır ve eleştirilemez statüsünde tutulursa yolun varacağı nokta budur.
 • 21
  hem hocaya, hem yönetime sahip çıkmalıyız. yollar sonra idari ve mali anlamda en iyi yönetimi yakaladık ve milletin battığı yerde biz kâr açıklıyoruz. takım 2 senedir şampiyon ve geçen sezon üçleme yaptık ( lig, kupa, süper kupa). lütfen galeyana gelmeden ve birbirimizi kırmadan üzerimize düşeni yapalım. ben tekrar bir fetret devri görmek istemiyorum.