• 6138
  11 haziran 2022 tarihinde yapılacak olan seçimdeki adayları ve söylemleri görünce, bir kez daha hayırla yad ettiğim eski başkanımızdır. açıkçası kendisinin hastalık sürecindeyken, gerek sosyal medyada, gerekse de tribünde eleştirilmesine karşı çıktım, davasında haklıydı da ama birçok taraftar maalesef bu gerçeği göremeyecek kadar gözlerini kapatmışlardı. o sebeple, o süreçte eleştiri yapıp istifa istifa diye çocukça bağıran hiç kimsenin bugünkü tabloda söz söyleme hakkı olduğuna inanmıyorum. burak elmas'in seçildiği seçimde de açıkça taraf olmuştu taraftarın geneli ve diğer aday destekçilerini galatasaraylı olmamak gibi yakışıksız ithamlarda bulunmuşlardı. velhasıl taraftar her şeyi bilemez, hep doğruyu seçemez, çünkü insandır hata yapabilir. ancak her seferinde de aynı hataların tekrar edildiğini görmemizin sağlıklı olmadığını düşünüyorum. şimdilik bu kadarını söyleyeyim, tekrar allah mekanını cennet eylesin mustafa başkanımızın...
 • 6140
  florya anlaşmasını iptal ettiğinde camia içinden kendisine çok büyük tepki gelmişti.
  sebebi de 150 milyon tl faiz ödeyeceğimiz içindi.
  bugün geldiğimiz noktada floraya’dan gelecek gelirle tüm banka borçları kapandığı gibi kemerburgaz’ın maliyeti de karşılanabiliyor.
  hepimiz çokca eleştirdik kendisini ama florya konusunda hakkını teslim etmemiz gerekiyor.
  allah gani gani rahmet eylesin.
 • 6141
  bir zamanlar kulüpten ihracı istenen son 20 yılın en başarılı ikinci başkanı.
  allah rahmet eylesin.
  sportif olarak net yanlışları oldu ancak galatasaray markası için ekonomik olarak yapmış olduğu işler yeni yeni meyvesini veriyor.
  kaldı ki bana kalırsa en büyük başarısı dursun özbek adlı bölüm sonu canavarını devirmesi olmuştu.
  ancak şimdi aynı tehdit yine kapıda. bu sefer daha ürkütücü manzaralar ile karşı karşıyayız.
  bir mustafa cengiz daha çıkar mı bilmiyoruz ve önümüz karanlık.
 • 6142
  bu adam çok iyi bir başkandı ama yöneticileri kötüydü.

  görev süresi boyunca sadece terimle çalışacak kadar istikrarlıdır. ki bu üç buçuk yıl yapıyor. kim kimle 3,5 yıl çalışıyor bu ligde?

  kendi iyi, ekonomik yönetimi iyi ama yöneticileri ve transfer süreçleri kötüydü.

  bence 4'te 4 şampiyonluk olabilirdi kendisinin döneminde. biri averajla gitti diğeri pandemiyle. sağlık olsun, mekanı da cennet olsun.
 • 6145
  ismini sol köşede her gördüğümde övesim gelen rahmetli başkanımız. son yirmi yıla baktığımızda benim gözümde en başarılı üç başkandan biridir mustafa başkan, 3 yıl önce florya'yı ve riva'yı sattırmayarak bugün borçları sıfırlamamızın önünü açmış oldu. hastalığı olmasaydı ve güçlü bi yönetim kadrosu olsaydı bugün hâlâ başımızda olurdu kendisi ve kafamız rahat olurdu. kendisini en çok eleştiren insanların kafasında ulan adama kızdık falan da en azından kulübü peşkeş çekmedi, kulübü soymaya çalışanlara karşı dik durdu yedirmedi bizi diyebiliyor. işte kendisi böyle bi adamdı, en çok kızanın bile hakkını teslim edebileceği birisiydi. eski türkiye'nin, mülkiyenin, bürokratlığın temsilcisiydi nizip lordu. mekanı cennet olsun.
 • 6146
  badem gözlü. takımı bir sezon forvetsiz bırakıp sezon ortasında 3 km ötedeki (kulüp binaları arasında o kadar yoktur belki) diagne'yi almış, sezona taylan ve belhanda orta sahasıyla başlatmış kariyerinde sağ kanat oynadığı maç sayısı orta saha oynadığı maç sayısında fazla olan peter etebo'yu 6 numara diye takıma getirtmiş ve bu yüzden bizi 1 şampiyonluktan etmiş olan eski başkan. terim olmasa şampiyon filan da olamazdı. birde kalkıp utanmadan ''ben 7 dönemde 41 futbolcu transfer etmişim, hala doymamışsın'' dedi. bu 41 transferin 3 tanesi onyekuru, yarısı kiralık. zaten orta saha rotasyonuna bakınca bu durum anlaşılıyor.

  çok kötü bir başkandı. ölmüş olması bu durumu değiştirmiyor.

  edit: ölünün arkasından konuşmayı ahlaksızlık olarak niteleyen arkadaşlar var ancak bu konu din temellidir ve emevi ve abbasi yöneticileri ölümlerinin ardından dokunulmaz kılmak için uydurulmuş bir şeydir.

  edit 2: shineon uyardı. bu söz emevilerden gelmiyormuş yani başlangıç noktası onlar değil ancak onlarda bunu uygulardı.
 • 6147
  iyi bir başkan olmasının yanında çok da iyi bir insandı. 3,5 yıl fatih terim ile çalışacak kadar istikrarlı ve yönetici kimliği olan biriydi. bana kalırsa en büyük hatası hocayla devam etmesiydi. lemina ve seri gibi adamların olduğu kadroyu yabancı ve uyumlu bir hocaya verseydi olumlu yönde çok farklı senaryolar izleyebilirdik. kol kırılır yen içinde kalır dedi ve anlaşmazlıklara rağmen hoca ile devam etti veya etmek zorunda kaldı. dün florya için kendisini çarmıha germeye çalışanlar bugün floryasiz bir ekonomik çıkış reçetesi sunamiyorlar. özellikle de kendisine saygısızca omuz atan eski divan başkanı!..
 • 6148
  toprağı bol olsun rahmetli başkanımızın.

  şu an yaşadığımız kaosu görünce bizim için ne büyük şansmış tekrar anlıyorum.

  eğer transfer dönemlerinde 2 3 bilindik menejere para yedirseydi eleştirilecek tarafı da kalmayacaktı ama o ne yaptı bu kulübün parasını peşkeş çekmedi.

  üstüne ne yaptı riva ve florya soygununa gücü yettiğince dur dedi.

  bir de ne yaptı, galatasarayın borcununun önemli kısmını tlye çevirdi.

  üstüne ne yaptı, ffp belası üzerinden avrupa kupalarına katılma cezasını iptal ettirip galatasarayı olası para kaybından kurtararak transfer yapabilmemizi sağladı.

  bir de ne yaptı, kızsa da sinirlense de terim ile çalışmaya devam etti.

  tek kusuru albülrahim albayraka transfer dönemleri çok güvenmek oldu, o da olmasa zaten şimdi heykeli dikilsin derdik.

  şimdi tüm bu üstte yaptıklarını unutup bu adama laf etmek ne bileyim bence biraz ayıp olur en basit tabiri ile, zaten tek kusuru transfer üzerinden konuşuluyor, kimse de sormuyor transfer yoksa neden ait yapıdan oyuncu oynamadık o zaman diye., hele de şimdi fenerin beşiktaşın gençlerini ağzımızın suyu akarak izlerken.

  eğer yeni gelecek yönetim transfer için para bulabiliyor ise bu rahmetlinin takıma kattıklarından dolayıdır ve üstte tek tek sayılmaya çalışılmıştır.

  şimdiki adayları görünce sana özlemim daha da artıyor mustafa başkan, ruhun şad olsun...
 • 6149
  çok eleştirildiği dönem milletin gazına gelen herkes hatasını anladı şimdi günah çıkartıyor. kanımca sadece fatih terim aşkı gözünü kör etmiş olanlar arkasından sallamaya devam ediyor. onlara da laf anlatmak imkansız.

  ne demişti rahmetli;

  "ben şunu rahatlıkla yaparım;(bugün galatasaray dünya'nın en itibarlı kulüplerinden) yazarım çekleri mayıs sonrasına, gelecek yıla(faiz farkını da ekleyerek) hepsini alırım. sonra da hadi eyvallah der giderim. var mı bana engel olacak bir güç? yok. ama beni gebertseniz ben bunu yapmam. ben galatasaray'ın geleceğini karartmam. şahsım kurtulsun, üç tane alkış alayım, aferin başkan mustafa cengiz dedirtmem. bana istedikleri kadar beceriksiz desinler. (evet) ben beceriksizim bu konuda. ben galatasaray'ın geleceğini karartmam. bunu benden beklemeyin. "

  18-19 forvet alınmaması ve 20-21 orta saha alınmaması. bunlar hata değildir demiyorum da 19-20 sezonunda kurulan kadroyu da gördük be abi. pandemiyse herkese pandemi. bir tek metin oktay tesislerinde coronavirüs varmış gibi konuşmayalım. takım 6. bitirdi.

  nitekim 30 milyon euro harcandığında ne olduğunu da gördük. he bu arada burak elmas 45 senedir başkanlığa hazırlanıyor diye yolunu gözleyenlerin, fatih terim'i kovunca nasıl 180 derece döndüklerini görmek de uzun bir süre mizah ihtiyacımı karşıladı. onlar kendilerini biliyor, bazıları acınacak halde. ama acıma, gül geç.
 • 6150
  zamanında çok eleştirdim ama iyi niyetinden hiçbir zaman şüphem olmadı. transfer süreçlerinde abdürrahim albayrak'ın özellikle yurt dışı transferlerde etkin olmasıyla gerçekten saçma sapan dönemler yaşadık. bu bize belki de şampiyonlar liginden gruplardan çıkamamaya, hatta 1 şampiyonluğa ve büyük maddi kayıplara neden oldu.
  onun dışında pandemi sezonu ve benim gibi saha dışına ne olursa olsun çıkmamaya çalışan birinin bile lanet ettiği, tarihin en kirli sezonlarından olan süper lig 2020-2021 sezonunda yaşananları seyretmesi olumsuzdu. tabii bu durumda hastalığı ve yönetimindeki zayıflık da etkiliydi. galatasaray'ın fenerbahçe gibi tek adam gibi yönetilmediğinden dolayı yönetimi işte bu yüzden hep güçlü olmak zorunda.

  özellikle 20-21 sezonunun devre arasında yokluk içinde yapılan transferlerle büyük iş yapmıştır. ne var ki beşiktaş'ın görülmemiş şekilde kollanması ve bizim alanyaspor maçıyla başlayan hakem katliamları sonucu maalesef içeride de karıştık. fatih hocanın yönetimin sessizliğine olan tepkisinden dolayı saha içinden kopması, şampiyonluk yarışında geri düştükten sonra yaşanan belhanda olayı ve resmen içeride savaşa tutuşulması her şeyin sonu olmuştu. tüm bunlara rağmen şampiyon olabilirdik. çok büyük haksızlıklara uğrasak da fatih hocaya da bu konuda kızgınım.

  fatih hocayla yaşadığı süreçlerde bence başkan genel olarak haklıydı. 2020 ocak ayında arda transferi yüzünden neredeyse yol ayrımına gelinmesi, sonra diğer sezon yine ekim ve ocak aylarında buna benzer süreçler yaşanması olumsuzdu.

  unutmadan bu yönetim 2019 senesinde şampiyonluğa giderken idari olarak ibra edilmedi. o zaman tüm taraftar ortak tepki verirken, bugün fatih hocayla ters düşmüş olmalarından dolayı o yönetimin işi mahkemeye götürmesi bugün burak elmas'ın ibrasızlığı gündemdeyken örnek eleştiri konusu oldu sosyal medyada. galatasaray'ı mahkemelere düşürdünüz siz diye ithamlar gördüm. ya insanda biraz vicdan olur, o zaman şampiyonluğa giderken bu saçmalığa herkes tepki göstermişti zaten.

  fatih hoca benim hayatımda büyük yer edinen özel bir isim. ama sırf bu yüzden taraflı bakarsam adaletsizlik etmiş olurum. fanatizm çok kötü bir şey. bugün rahmetliye hala sosyal medyada hakaret eden kişiler var, görüyorum. bu kör öldü badem gözlü oldu meselesi değil, cengiz başkan galatasaray'ın başına gelmiş en iyi niyetli adamdır. bunu biliyorum. nur içinde yatsın.