• 5492
  galatasaray'ı ffp belasından kurtarmış, çok hakkı geçmiş başkanımız.

  son dönemde terim'i florya'dan uzaklaştırıp takımı yirmi gün geriye atman dışında ben senden razıyım başkanım.

  sen iyiydin ama yönetim kadron çok zayıftı. keşke seneler evvel iyi bir yönetim ile sağlıklı bir şekilde mücadele verebilseydin. senden yana en büyük içimde kalan ukte budur .

  uzun ömürler dilerim.
 • 5493
  kendisini hep iyi hatırlayacağım, samimi ve iyi niyetli bir insandı. güven veren bir yüzü var, sağlık problemlerini de atlatır inşallah.

  dünü hemen unutan ve rüzgara kendini kaptıran insanlara göre de çok kötü bir başkandı.

  gerçekte ise 2,5 sene yüksek performansla çalışmış, kanser-pandemi şartları gibi gerçekçi bahanelerin olduğu son senesinde çıtayı düşürmüş bir isimdi. nasıl ki 19-20 sezonu pandemi olmasa fatih hoca şampiyon yapardı diyorsak, mustafa cengiz ciddi sağlık problemleri yaşamasa son senesinin de başarılı geçeceğini öngörebiliriz. 20-21 sezonunun son haftalarında beşiktaş'ın sürpriz kayıplar yaşamasıyla potaya girmemiz fatih hoca'yı bütün başarısızlıktan soyutladı bir anda, 18-19 sezonunda başakşehir'e karşı olduğu gibi. beşiktaş karagümrük'ü yense hocanın su kovası üzerinde oturmasına kadar eleştirecekti herkes, şimdi ise fatih terim bu yönetimle nasıl başarılı olsun'a döndü iş.

  dursun özbek, özhan canaydın gibi maç izlerken utandığımız başkanları unutmasın cengiz'i tarihin en kötüsü ilan edenler. mustafa cengiz'i ben ünal aysal'la eşit derecede başarılı görüyorum. ünal aysal'ın ezbere eleştirilen 13-14 devre arası döneminde de yabancı sınırından dolayı mecburen alınan yerliler dışında hajrovic ve ontivero'ya ödenen 5,5 milyon euro'nun kulübü batırdığını düşünen insanlar var ciddi ciddi. şimdi benzer bir düşünce yapısı son seçim iptali hariç türkiye şartlarında iyi bir başkanlık yapan mustafa cengiz'i çok ağır eleştiriyor. mesela ffp anlaşması zaten 3+1'miş ama bunu başarı olarak yansıtıyorlarmış. sanki +1'in geçersiz olmasını sağlayan başkası. son transfer dönemi seçim yatırımı olarak anlaşmanın dışına çıkıp hocanın sırf inat uğruna istediği irfan ve visca'yı 20 milyon euro'ya alsalardı o +1 uygulanacaktı mesela.

  şu an mustafa cengiz ve burak elmas seçime girse burak elmas'ı desteklerim. ancak bunun sebebi fatih hoca'nın suçu sürekli kendisine atmasından psikolojisi bozulmuş cengiz'in sağlıklı bir yönetim sergileyemeyeceğini düşünmem olur.

  son 3,5 yıllık dönemde başarıda da başarısızlıkta da pay 50-50'dir. mustafa cengiz'i neredeyse hain ilan edip fatih terim'i bu yolla haklı çıkarmak ikiyüzlülüktür.

  hocayı çok seviyorum ancak son döneminde asla bahane bulmayan, sürekli yeni yollar deneyen, forma adaletini sağlayan karakterini hiç göremedik. kötü oyuna ffp'yi sebep gösterip yönetimden visca'yı istemesi, bazı oyuncuları kafası atıp silerken antrenmana çıkmayı bile haketmeyenleri 3 sene düzenli oynatması vs.. mustafa cengiz'in iyi yönettiğini düşünüyorum, burak elmas'ın da seçilirse iyi yöneteceğini düşünüyorum. hocanın istemediği yönetim gidiyor, bahanesi ffp de bitti. umarım 2023-24 transfer sezonunda da fatih terim'den burak elmas'a sert sözler manşetlerini görmeyiz.
 • 5494
  nalet hastalığa yakalandıktan sonra bambaşka birisi oldu resmen. 2020 ocak şubat aylarından sonra sayın başkanı tanıyamaz olduk.

  ölümden dönenden iki kez kork derler ya; kendisi ölümden döndükten sonra "benden sonrası yansın" mantalitesine geçiverdi, apansız. yönetime geldiği günden bu yana kronik hataları vardı, dönem, sezon farketmeksizin, ancak gayreti ve bana göre finansal fair play konusundaki üstün gayretleri sonucu bunlar bir şekilde hasır altı edilebilirdi. forvetsizlik, iletişimsizlik epey kötü intibalar bıraktı, kabul ediyorum; ancak dursun özbek ve adnan polat dönemini gerçekten iyi hatırlayan yazarlar varsa eğer, bunların devede kulak kalacağını bilir. normalde başlı başına istifa sebebi bile olabilir, ancak burası galatasaray.

  2020 mart döneminden itibaren kendisinin dönemini baz alamıyorum. bunu söylemek pek adil de değil elbette, kendisinin başkanlığı bir süreçti ve topyekün ele almalıyız. ancak bu hastalık gerçekten başkanın ruh ve sinir sağlığını mahvetmiş. en az 15-20 kilo kaybetmiş, ki tonton bir görüntüsü varken şimdi epey soluk, beti benzi gidik bir görüntüye ulaşmış.

  her şeye ve herkese rağmen ben kendisini iyi anacağım. eğer sağlığı el verseydi şu son 1.5 senede çok daha iyi şeyler yapıp, daha kaliteli bir yönetime başkanlık edecekti.

  ayrıca hatırlatalım, kendisi bir hata yaptıysa, abdurrahim albayrak, yusuf günay ve diğer yöneticiler iki hatalıdır. başkan bu konuda daha fazla profesyonel kişilerle çalışabilirmiş. bu konuda eleştiriyi de yapalım.
 • 5497
  nihayet görev süresi sona eren başkan. sol bek dışında ilk 11 tamam olan, 3-4 tane de hamle oyuncusu olan bir takım devraldılar. bugün ise 4-5 tane ilk 11 oyuncusu olan, 8-10 tane rotasyon oyuncusu olan ve bazı bölgelerinde hiç oyuncusu olmayan bir takım bırakıyorlar. üstelik bunu yaparken de kulübün borç alacak farkı 1 milyar tl den fazla arttı. bakın tekrar ediyorum: kulübün borç alacak farkı 1 milyar tl civarında arttı. dursun' özbek'e tarihin en kötüsü deyip de mustafa cengiz'e iyi yönetti demek biraz absürd oluyor. rakamlar ortada. liselilere hep kafatasçı dedik ama anladığım kadarıyla kafatasçılık sadece liselilere özgü bir şey değil. alaylılar da yeri geldiğinde gayet güzel yapabiliyor.
 • 5498
  ilk süreçten beri kendilerine şahsi olarak değil tabi yönetimsel olarak kızgınlıklarım oldu, istifa beklediğim zamanlar oldu ancak ben de kötü hatırlamayacağım. hastalık sonrası iletişim bozukluğu yaşadığı aşikar. ffp belası, galatasaray adası, riva florya geri alınması derken bence iyi katkıları oldu. bu yapmış olduğu başarılı hamleler dışında sportif açıdan kötü gidince haliyle yanlış dil kullanarak taraftar, terim, futbolcular üçgeninin dışında kaldı.

  allah kalan ömründe sağlık sıhhat versin.
 • 5499
  kimse yokken zor zamanda elini taşın altına sokmuş, avrupa cezalarından bizi kurtarmış, bir şekilde son dönemine kadar mümkün olduğunca hoca ile sorunsuz çalışmış, elinden geldiğince zaman zaman cok eksik biraksa da transfer yapmaya çalışmıştır.
  son dönemde özellikle hastalığından sonra ortaya koyduğu kişilik yüzünden çok kızsam da seçimi erleteyip galatasaray'ın geleceği ile oynamış olması konusu dışında kendisinden razıyız. ekibi cok zayıftı.
  umarım bir an önce sağlığına kavuşur. yolu açık olsun.
  bu da yönetici adayi tüm sözlük üyelerine ders olsun. sen başarılı olsan da ekibin kadarsin.
 • 5500
  sağlığının kötülediği an bırakıp seçime gitmesi gerekirdi aslında kendisinin.

  geçtiğimiz yıl yaz aylarında covid-19 kısıtlamaları rahat bir ortamdayken çıkıp istifasını sunup seçim sürecini başlatması lazımdı, kendisi bunu yapmak yerine koltuğa tutundukça tutundu. hem de bunu genel kurul iradesine karşı yapması apayrı bir problemler silsilesi yarattı. mahkeme kapılarında geçen süreçleri ve daha bir çok sıkıntısı aslında galatasaray'a yakışmayan bir durumdu.

  gelelim seçim sürecinin başlamasına. tamam, açıkladığın tarihte kısıtlamalar devam ediyor. ertelesene seçimi? yok, tepki göreceğini bile bile iptal ederek yeni seçim takvimi açıkladı. bunu abdurrahim albayrak'ın baskısı nedeniyle yaptığını düşünüyorum, hatta son dönemdeki bir çok kararın mustafa cengiz tarafından değil abdurrahim bey tarafından alındığını da düşünüyorum.

  fakat gel gelelim ki kendisi büyük bir destekle iyi bir başkan profili çizerek başladığı başkanlığı bugün tarihin en kötüleri dursun aydın özbek - adnan polat - özhan canaydın gibi bir çizgide bitiriyor bugün maalesef.

  mesela rahmetli özhan canaydın da çok iyi bir insandı, mutlaka duymuşsunuzdur. ancak ne kadar iyi insan olursa olsun aynı zamanda rahmetli kötü de bir başkandı. bundan yıllar yıllar sonra mustafa cengiz'in adı geçtiğinde de bir konuşmanın içerisinde ben şu şekilde değiştirerek kullanacağım kendisi için bu kalıbı;

  "hastalığından önce iyi insandı, ortalama bir başkandı. hastalığından sonra (galiba psikolojik etmenleri de var bilemiyorum uzmanı değilim) ancak hem kötü bir insana hem de kötü bir başkana dönüştü. özellikle son döneminde yönetiminin kontrolünü tamamen kaybetti."

  kısacası seni pek iyi anamayacağım sayın başkan. ha ne kadar umurunda olur bilemiyorum, sonuçta ben milyonlarca taraftardan sadece birisiyim. fare / dağ / ilişki içeren deyişteki kombinasyondaki fare değilim ben. bizimkisi daha çok tavşan ile dağın ilişkisi olabilir, haberin olmaz belki ancak sen benim için tavşanın küstüğü dağ olabilirsin, ben de senin için o küsen tavşan.

  keşke bu hastalığın ile pençeleşirken inat etmeyip ailenle, sevdiklerinle zaman geçirmek için görevini bıraksaydın. herkes bunu anlayışla karşılar, en azından daha büyük bir saygı duyardı. neyse, geçmiş geçmiştir.

  selametle mustafa cengiz. kalan ömrünü sağlıkla, sevdiklerinle, galatasaray'ı bir taraftar olarak severek geçirmen dileklerimle, güle güle.
 • 5501
  sağlığını kaybettiği güne kadar, galatasaray'ın yakın dönemdeki en iyi başkanı denilebilirdi.

  uefa anlaşması, 2 şampiyonluk, özbek sonrası biten savurganlık vs.

  ne zaman başkan sağlık problemleri yaşadı, sonrasında hem kendisi hem de kulüp kaybedenler kulübü oldu.

  kendisi gibi yönetimi de, gücü de zayıfladı.

  çok severken, nefret etme noktasına getirdi hissiyatımızı.

  allah şifa versin kendisine. kimsenin dursun özbek'in karşısına çıkmak istemediği zor bir dönemde taşın altına elini sokması ile hatırlayacağım...
 • 5505
  çok zor bir süreçte karanlıkların içerisinde çıkagelmesi ile hatırlanacak iyi bir insan. galatasaray spor kulübü başkanı. kulübün hareket alanının belki de tüm tarihi boyunca en kısıtlı olduğu bir zamanda çıkmış gelmiş bir adamdı.

  amansız bir hastalığın pençesinde, kulübü avucunun içerisine alıp etinden sütünden faydalanmaya çalışanların elinden iyi bir süre uzak tuttu bizleri.

  allah acil şifalar, uzun ve mutlu bir ömür ihsan etsin mustafa başkanımıza.
 • 5506
  borçları kurla olan bir kulübün başkanıydı bu adam. göreve geldiğinde ki kur şimdikinin yarısından azdı. takımın borçları azaltırken artmış oldu dolayısıyla bu yönden kendisini vurmaya çalışmak her zaman olduğu gibi yine saçmadır. sene boyu çok yazıldı, çizildi bu özellikle şu anki adayların seçmenleri tarafından. kendisine güzel bir ömür diliyorum bence elinden geleni yaptı. hasta haliyle kendi başarısızlığını başkanın üzerine atan bir efsaneye karşı da uğraşamadı doğal olarak son dönemde yaptığı seçim erteleme gibi hatalar da eklenince biraz buruk ayrılık oldu. kendisinden razıyım.

  kendisi sarıyla gelmişti umarım bugün kırmızıyla devam eder.

  edit: farketmedim 1000. entrym onun hakkınsa olmuş. severdim kendisini ama böyle denk gelmesi ilginç oldu. en çok da kendisi hakkında yazmışım sözlükte. mustafa başkanın sarı, burak elmasın kırmızı dediği bir gün kapanışı en büyük umudum şu an.
 • 5507
  öncelikle kendisi bizi dursun aydın özbek'ten kurtaran başkanımızdır.

  hastalık kendisini çok etkiledi ve değiştirdi; hem fizisel, hem de mental anlamda. fakat ben de kendisini hep iyi hatırlayanlardan olacağım. takımımızı ffp belasından kurtaran, kadıköy'ü fetheden* başkanımız olarak hatırlayacağım. sevdikleriyle birlikte güzel seneler dilerim.
 • 5508
  tepki oyları ile başkan olup galatasaray'a önemli hizmetler yapmış olan bir başkan olarak emek göstermeye çalıştı, önemli hizmetlerde bulundu. emekleri için teşekkür ederim bir taraftar olarak. kendisine mutlu, sağlıklı uzun ömürler dilerim. genel kurula geldiğinde lise koridorlarında alkışlandı, güzel bir andı. yürümekte zorlanıyordu, umarım kısa sürede toparlar.
 • 5509
  gördüğüm en kötü galatasaray başkanı. sadece beceriksizliği, iş bilmezliği, etkisizliği, pasifliği, galatasaray'ın her türlü mecrada şamar oğlanına çevirilmesine gık edememesinden dolayı değil; berbat üslubu, dedikoduculuğu, camia içinde kendisine eleştirel yaklalanlara kustuğu kinin binde birini galatasaray düşmanlarına gösterememesinden dolayı çok ama çok kötü bir başkan. şükür kurtulduk, yolu açık olsun.
 • 5510
  "kor olur badem gozlu olur "
  bugun biraktigi icin herkes kendisinden razi olmus. allah acil sifa versin oncelikle umarim hizli bir sekilde iyilesir.
  fakat kendisi ve yancisi albayrak kotu yonetim citasini arsa cikardilar.
  ayrica ben kendisinden razi olamiyorum cunku kendisnin razi oldugu kurumlar tff ve mhk.
  benim hatirladigim bir olumlu hareketlerine yirmi olumsuz hareketleri oldu. aksini dusunen varsa yesillendirirse ben de ogrenmis olurum.
 • 5511
  öncelikle allah şifa ve uzun ömür versin. fakat kendisi gerçekten yetersiz ve kötü bir yönetim gösterdi. hadi ilk 1.5 senesinde ortalamaydı diyelim ama ondan sonraki 2 sene gerçekten kötü yönetti. en son seçimi tüzüğe aykırı şekilde iptal ederek de kulüpten ihraç edilmesinin yolunu açtı.* bununla birlikte galatasaray'ı hem saha içi hem saha dışında ezdirdi. içeriye aslan dışarıya kedi kesildi. yetmezmiş gibi nihat özdemir yönetimine "iyi niyetli" dedi. o yüzden kendisini iyi hatırlayacağımı söyleyemiyorum.
 • 5512
  allah uzun ve sağlıklı bir ömür nasip etsin kendisine. adnan polat ve dursun aydın özbek arasında bir yerdedir benim gözümde başkanlık başarısı. hele hele son 1 yilda yaptığı aşırı sacma ve neye hizmet ettigi belli olmayan ve yer yer seviyesi oldukca düşük açıklamaları ile kendisini pek de razi olarak falan uğurlayamayacağım, yonetiminde bulunan ve bunlara göz yuman kimsenin bir daha bu kulüpte herhangi bir görev almamasını canı gönülden diliyorum. basta a. albayrak olmaz üzere.
 • 5513
  son bir seneyi kenara ayirsak hadi neyse de son bir senede hakem ve tff bir sağ bir sol vurdu. üstüne bir de seçim dönemi yaptıkları ve yangından mal kaçırır gibi bankalar birliği yapılması (ve detay verilmemesi) kendisini iyi anmamı engelliyor.
  hiçbir aklı başında insan evladı kendi çıkarları uğruna galatasaray seçimlerini ertelemeye ve hiçbir hazırlığı olmayan kişileri başkanlığa çıkarmaya çalışmakla uğraşmazdı. bunu ancak kendi planlarını ve isteklerini galatasaray önüne koyan kişiler yapabilir ve bu kişilere de saygım da sevgim de yok.
 • 5514
  kendisini hep iyi bir insan olarak hatırlayacağım. seçimi erteleme kararı hariç benim nazarımda iyi bir başkanlık geçirmiştir. başarı da olduğu gibi başarısızlıkta da herkesle birlikte sorumluydu. her iyi şeyi başkalarına her kötü şeyi de mustafa başkana yüklemek haksızlıktır. hele hele en kötü başkan demek vicdansızlıktır!

  ben kendisine sadece bizi dursun belasından kurtardığı için bile çok teşekkur ederim. kalan ömründe de ailesiyle birlikte mutlu ve huzurlu bir hayat dilerim.
 • 5515
  pandemi dönemi futbolun durması ve sonra tatsız tuzsuz devam etmesi sonucu yeterince takip edemedim. ancak 2018’in ilk günlerindeki o değişim daha dün gibi aklımda. bizi dursun’dan kurtarmıştı. peşinden gelen şampiyonluklar, çifte kupalar, muhteşem kutlamalar, güzel günler… dediğim gibi nisan 2020 sonrası pek yok bende. çok eleştirildi yanlışlar yaptı vs ama bana ünal aysal dönemini tekrar yaşattı. teşekkür ediyorum kendisine. çok yordu sağlığından çok feragat etti. sen artık sağlığını öncelikli koy başkan. büyük şeyler yaptın bana göre. artık kendine bakma vakti. ne zaman store’a çağrısıysan koşa koşa gittim. geldiğinin ilk ayı yellow friday yaptın işsiz halimle 50 dolarımı(3.5 tl) bozdurdum store’a verdim :) ikincisinde iş bulmuştum maaşımla destek oldum. yolun açık olsun başkan.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!