• 5060
  https://twitter.com/.../1383173815186956288

  --- alıntı ---

  clubhouse | mahmut recevik: “bugünkü toplantıda 7 yönetici, başkan mustafa cengiz’e istifa etmesini önerdik. salı günü başkanın tv’deki konuşmaları beğenmediğimiz bir tutumdu. pazartesi günü bir dernekte yaptığı konuşmalar ve bunların gazeteye yansıması da rahatsız ediciydi.”

  mahmut recevik: “mustafa cengiz ise istifa etmeyeceğini, aday olacağını ve seçimi kazanacağını söyledi. ben de kendisine seçim kazanmasının mümkün olmadığını söyledim. diğer yönetici arkadaşlarımın da görüşleri benimle aynı.”

  mahmut recevik: “yönetimin içinden bir aday çıkarsa o isim abdurrahim albayrak olur diye düşünüyorum.”

  mahmut recevik: “diğer yönetici arkadaşlar okan, dilek, kaan, emre hepimiz aynı şeyi söyledik ama istifaya ikna edemedik başkanı.”

  okan böke: “bu saatten sonra inşallah işleyiş bozulmaz.”

  okan böke: “böyle bir toplantı yaşandıktan sonra inşallah şubeler hakkında verdiğimiz kararlara veto gelmez. ben galatasaray için korkuyorum.”

  --- alıntı ---

  başkanın düştüğü durum çok üzücü, elbette bu duruma düşmesi kendi suçu ama 70 yaşında çok ciddi bir hastalıkla pençeleşen bir adamın mantığın sesinden uzaklaşması çok da absürt denemez. bulunduğu durumdaki bir insanın kendisini frenlemesi pek ihtimal dahilinde değil. başkanın hem kendisine hem de kulübe daha fazla zarar vermesini sevenleri engellemeli, ailesi başkanı frenlemeli artık.
 • 5061
  maalesef kendi konsülünde otoritesini yitirmiştir. şimdi aklıselim davranıp kulübü sağ salim devretme zamanıdır. o kadar beyin ameliyatı geçirsek kimbilir biz ne durumlara düşerdik bilinmez, bazı nahoş durumlar son yıllarda yaşadığı sağlık sorunları ile birlikte değerlendirilmelidir. başkan misyonunu tamamlamış ve iyisiyle kötüsüyle zor bir dönemde tüm ekipleri ile kulübü taşımıştır. genel kurula kadar istirahat etmeli ve orada hak ettiği şekilde teşekkür edilerek uğurlanmalıdır. kendisi de bazı konularda ısrarcılıktan vazgeçip allah uzun ömür versin hayatını güzel şekilde geçirmeli ve galatasaray başkanlığını yapmış bir insanın gururunu doya doya çıkarmalı, güzel bir tatile çıkmalıdır. bu süreç onu çok yormuştur ve bazen olayların çok içindeyken gelinen noktayı görmek zorlaşabilir. biraz da dışarıdan takip etmek, destek olmak daha makul olabilir. tüm hizmetlerinden ötürü kendisine çok teşekkür ederim.
 • 5062
  hayatta kimseye körü körüne inanılmamasını gösteren başkan. halbuki seçimlerden önce ben istifaya davet edilirsem bırakırım, istenmediğim yerde durmam diyordu.
  ama mevcut ülke insanı profilleri ile karşılaştırınca bu tavrına çok şaşırmamak gerek.
  kolay değil öyle koltuk bırakmak hele başarılı olduktan sonraki tadı aldıktan sonra. etrafında başkan diye dolaşanlar, telefonuna sürekli mesajlar.
  tanıdığın, tanımadığın herkes tarafından saygı duyulmak.
  neydi ki mustafa cengiz ? bir tane petrol ofisi olan, kendine göre yaşam standardı yüksek, etrafımızda çokça gördüğümüz insanlardan bir tanesi.
  ama böyle misyon yükleyince ve işler başarısız gitmeye başlayınca, kontrol her zaman kaybedilir, hep önce yaptıysam yine yaparım düşüncesi yerleşir ama sonuç hep hüsrandır.
  umarım ailesi de bir konuşma gerçekleştirir ama ben bunun da mustafa cengiz'i bu yoldan döndüreceğine inanmıyorum.
  maalesef büyük hezimet alacak seçimde ve mevcut sağlık durumunda moral, motivasyonun çok önemli olduğu bir ortamda allah korusun sağlığı daha da kötü etkilenecek diye üzülüyorum.
  gel güzel ayrılalım, mustafa başkan...
 • 5063
  hastalığı sebebiyle asabı ve dili bozulan başkan. meşruiyetini tamamen kaybetmiş durumda. gerek muhalefet gerek kendi yönetimi tarafından net bir şekilde istenmiyor. çaresizce koltuğuna sarılıyor. muhtemelen vaziyeti kabullenme konusunda sıkıntılar yaşıyor ve kimseyi dinlemiyor. kendisini asoiaf evrenindeki aerys targaryen’a benzetiyorum. boşuna çabalıyor. yaşanan durumda mantık namına bir şey kalmadı. buz ve ateşin şarkısını bilenler benim gördüğümü görüyor eminim. kendisi an be an aerys targaryen’a dönüşmüş durumda. öyle bir takıntılık, öyle bir çaresizlik içinde. westeros yani galatasaray seni istemiyor başkan. on saniye, bir gün, iki ay daha tahtta oturmak sana ne kazandıracak. beyhude çaba içerisindesin.
 • 5064
  başkanın özellikle son birkaç senede sıkıntılarının olduğu çok belliydi zaten. burada asıl sıkıntı taraftarın başkanı bu kadar pohpohlamasıydı. bazı insanlar vardı ki başkanı ailesinden çok sever gibi yorumlarda bulundular. sosyal medyada, dışarıda hatta üyeler arasında. gelinen nokta üzücü ama işlerin buraya geleceği çok belliydi. kaç kez yazdım hatırlamıyorum bile. kahin değildim, apaçık gözüküyordu işte. yanlışa yanlış demezsek böyle olur. bunu türkiye gibi bir ülkede yaşayıp da öngöremeyen insanların varlığına çok şaşırıyorum. norveç'te yaşasak tamam ama başkanın yaşadığı bu güç zehirlenmesini defalarca gördük biz bu ülkede. ilk kez olan bir şey değil. umarım bu olanlar taraftara iyi bir ders olmuştur ve bir daha bu duruma düşmeyiz.
  https://twitter.com/.../1383173815186956288
 • 5066
  kendisini beğenen ve zor dönemde elini taşın altına soktuğu için takdir eden biriydim yazdıklarım orada duruyor. yaklaşık bir yıl önce de bu işin gitmediğini artık bırakması gerektiğini bolca dile getirdim.

  benim değinmek istediğim konu ben dedimci tayfanın artık kafa ütüleme seviyesinde saçmalaması.

  bakın biz dedik
  bak en ofsyat entrylerim
  bak bu adam hain siz görmediniz biz gördük...

  yahu bi salın artık be kardeşim.
  olaylar içerisinde bulunan duruma göre değerlendirilir.
  o nedenle ben yazayım ki unutulmasın.

  mustafa cengiz'e darbe yapılmaya çalışıldığında yanında durmaktan dolayı hiç bir zaman pişman değilim.

  ffp kurallarının içinden geçip dışından çıkan, riva ve florya'yı satan, uefa cezası aldıran dursun'un baskın seçiminde tek bir başkan adayı çıkmayıp, "kulüp ekonomik olarak batmış durumda" dediğiniz bu dönemde üç tanesi kesin dördüncüsü yolda olan başkan adaylarından geçilmezken kulübün en zor döneminde dursun'a karşı elini taşın altına sokan mustafa cengiz'i savunduğum için pişman değilim.

  153 tane liseli ergen kulübe üye olmadı diye ortalığı ayağa kaldıran kafatasçı lisecilere karşı yanında olmaktan da pişman değilim.

  kulübün gelmişini geçmişini satan dursun'u aklayıp mustafa cengiz'i ibra etmeyenlerin bu kulübün asıl sorunu oldugunu söylediğimden hele hiç pişman değilim.

  özhan canaydın ve dursun özbek gibi başkanlar varken mustafa cengiz'i gelmiş geçmiş en kötü başkan yaftasını yediremezsiniz onu da söylemeden geçmeyeyim.

  tüm bunları söyledikten sonra şunu da ekleyelim.
  son yaptığı açıklamalardan utandım gstv'yi kapadım. umarım bir an önce görevden ayrılır ve sağlığına odaklanır.
 • 5068
  ben kendisine hakkımı helal ediyorum. hiç kimsenin adaylığı koymadığı baskın seçimde çat diye adaylığı koyması ve akabinde dursun belasını bu kulüpten kovması bile yeterli bir hareket.

  dursun aydın özbek'in elden çıkardığı ne kadar gelir kapısı varsa kulübe geri kazandırdı. avrupa'dan ceza aldırmadı. ve üst üste iki kere şampiyon oldu. bu iki şampiyonluk arasında 358 skandalı yaşandı. onun dışında 2019-2020 yılında galatasaray tarihinin en ucuz, en harika kadrolarından birini kurdu ama herhangi bir karşılığı olmadı.

  gelelim en çok eleştiren yönlerine transfer başarısızlığı, genel olarak baktığımızda bir başarısızlık var. baktığımızda da marcao, luyindama, mostofa mohammed, yedlin, omar, kerem aktürkoğlu, taylan antalyalı gibi başarılı transferler yapıldı. diğer konuda takımın hakkını savunamaması. beyin ameliyatından önce gayet güzel koruyordu takımın hakkını ameliyattan sonra takım hakkı savunmada çok kötüydü.

  son bir kaç gündür yaşanan olaylar hem kendisine hem galatasaray spor kulübüne yakışmadı. sezon sonu kulüpten artık uzaklaşmalı. bu takım kendisine de kalmaz abdürrahim albayrak'a da kalmaz. son olarak dursun özbek, özhan canaydın, adnan polat gibi kötü başkanlarla birlikte adı anılması mantıklı bir bakış açısı değildir.
 • 5069
  benim bütün olan bitenden anladığım şey şu: yönetimin içinde birileri var ki bu üç senede medyayla epey bir içli dışlı olmuş, hem de karda yürüyüp izini belli etmemiş.

  özellikle son birkaç gündür başkanın gizli kalmasını isteyeceği birçok şeyin basına sızmış olması bu tezi güçlendiriyor. bu ismin kim olduğunu ben anlamadım ama bir "içeride" operasyonu olmuş gibi. bütün ihale de yönetim kurulununun başı olan başkana kalmış haliyle.

  elbette fiilen artık dönemi bitmiş bir kişiden bahsediyoruz. bir taraftar olarak ben hakkımı helal ediyorum. umarım kalan önrünü sinirden, stresten uzak geçirir, sağlıklı bir şekilde ailesine vakit ayırır.
 • 5070
  koltuk sevdası diye kitap yazması gereken düşünür :(

  bir kulübün paçavraya çevriliş öyküsünü kanlı canlı yaşattınız bize :(

  galatasaray şuan bal liginden bir ekiple karşılaşsa maçı 1 kişi eksik tamamlar, 2 tane penaltısı es geçilir, nizami golleri yok sayılır ve rakibe hediye gol ve penaltılar tahsis edilirdi. mustafa cengiz yönetimi nasıl bir yönetimdi diye sorulursa tam olarak böyle bir yönetimdi işte.

  tarihin en şaibeli federasyon başkanının yanında yer alıp, kendi futbolcularını enteresan durumlara düşüren bir tavır takındı.

  dursun özbek'ten sakınırken, mustafa cengiz'e tutulduk, vallahi yazık bize bu kulübü bu kadar çok sevdiğimiz için.
  dönüp geçmişe bakınca, baskanlık makamında mustafa sarp oyundan çıkmış, barış özbek oyuna girmiş gibi hissediyorum.

  başkan 2020-21 sezonunda sınırları biraz daha zorlasa, beşiktaş'a masa başında bu sezonun şampiyonluğu, fenerbahçe'ye de 28 şampiyonluk yazdıracak...

  futbol maçında bile sahada 7 kişi kalınca hükmen mağlup olunuyor, mustafa cengiz'e cephe alan 7 yönetici komple istifa etse bu yönetim 3-0 hükmen yenik sayılıp dağılmayacak mı, ya başkana isyan eden 11 kişi olsalardı mı diyelim :(
 • 5071
  galatasaray futbol takımı oyuncuları için son dönemde yaptığı açıklamaları hiç hoş bulmadığım galatasaray spor kulübü başkanı.

  birkaç ay evvel radamel falcao ve aldığı maaş için ‘görüyorsunuz işte aldık bi’ tane’ deyip bir tek açık açık ‘elimizde patladı’ diyememişti ama içindeki nefreti gözlerinde görebilmiştik.

  sonra gitti belhanda ve soso için kendilerinin rızası olmadan maaşlarında %15 kesinti yaptığını resmi siteden açıkladı.

  sonra aynı belhanda’yı bulduğu ilk fırsatta sepetleyip oyuncuların gözündeki zaten sağlam olmayan imajını yerle bir etti.

  malumunuz bu hafta içinde de önce oyuncularımızın şeref ve haysiyetlerini hatırlamaları konusunda ultimatom verdi. sonra bir oyuncumuzun seks partileri konu edildi. en son da hocanın sık yaptığı bodrum gitmeleri meze yapıldı.

  ekonomik olarak 3 yılda berbat bir yönetim gösterdi. kar açıkladık konusu külliyen yalan. kendisinin yönetimde bulunduğu her dönemde zarar ettik. sadece uefa ile yaptığımız ffp anlaşmasında ‘zarar etmeme’ sözü verdiğimiz için sportif aş’nin o eksi bakiyeleri olduğu gibi derneğe kilitlendi.

  2 yıl üst üste katıldığımız şampiyonlar ligi’nden elde edilen toplam 80 milyon euro’luk gelir eğer borçlar için harcansaydı, en azından şu an -800 milyon türk lirası daha az bb kredisi alınırdı.

  ozan ve rodrigues’den gelen para olduğu gibi ciner’in eline verildi. diagne transferi yüzünden, ozan ve rodrigues’den gelen parayla marcao’nun 4 milyonluk bonservisiyle luyindama’nın sadece 3 milyonluk kiralama bedelini ödeyebildik. luyindama için sene sonu zorunlu olan opsiyonu ancak fernando gibi bu takımın en önemli oyuncusunu satarak alabildik. şu anki takımın durumuyla fernando’nun sevilla’da yaptıklarını takdirinize bırakıyorum.

  falcao’yla yapılan transfer görüşmeleri fiyaskoyla sonuçlanacakken sırf, 34 yaşındaki bir oyuncu bunu nasıl yapcaksa artık, prestijimize zarar gelmesin diye başta yapılan anlaşmanın neredeyse 2 katına, galatasaray’ın sevr’i dediğim, tıpkı soso ve belhanda sözleşme detaylarına benzer bir şekilde anlaşma imzalandı. falcao gibi bir oyuncuya fiziksel özellikleri gereği hiç ihtiyacımız olmadığı gibi ffp anlaşması içinde bulunan bir doğu avrupa kulübünün asla yapmaması gereken bir sözleşmeydi bu.

  anapara + hiç bahsedilmeyen faizle geri alınan florya için zafer nidaları atıldı. önümüzdeki birkaç sene içinde, pandemiyle birlikte tamamen batan ülke ekonomisinden kaynaklı o iptal edilen anlaşmayı mumla arayacağız.

  basketbol salonu, otel ve kemerburgaz’la ilgili hiçbir şey yapılmadı. ne hikmetse 1 ay sonraki olağan seçim öncesi geçenlerde kemerburgaz için bir pr yapıldı. şu kadar sahalı bir projedir, stada 8 dkdır falan gibi laflar edildi ama ortada ne bir maket gördük ne de bir video slayt şov. çok kötü planlanmış, seçim öncesi yapayım da camiama şirin gözükeyim şark kurnazlığında ama içi bomboş, çok kötü bir açılıştı.

  twitter’dan kendisinin yönetimine eleştiri getiren her üyeye ihraç işlemleri başlatıldı.

  kulübün lokomotifi futbol takımı’nın korkunç seviyedeki maaş bütçesi düşürülemedi. eldeki özellikle soso ve belhanda gibi yüksek maaşlı ama arap yarımadasında ismi çok iyi bilinen oyuncular, üstelik ülkemizdeki neredeyse her takım o coğrafyaya çatır çatır adam satarken, elden çıkartılamadı.

  fatih terim, ali koç ve nihat özdemir şurekasına karşı sürekli yalnız bırakıldı.

  17 milyona satılan ndiaye’nin yerine aynı dönem içerisinde muadil orta saha oyuncusu alınmadı. sonraki yıl, ülke rekoru kıran gomis satılıp yerine forvet alınmadı. ondan sonraki yıl orta saha için 3 kiralık yıldız oyuncuya maaşları + kiralama bedelleri dahil yaklaşık 12 milyon euro harcandı, para şu an tamamen çöpte. ve içinde bulunduğumuz sezon başında orta saha oyuncusu alınmadı. getirilenlerse yine kiralık.

  tüm bunların ışığında mustafa cengiz net olarak tarihin en kötü başkanları listesine direkt girmiştir. bana sorarsanız dursun özbek’ten kat be kat kötüdür zira en azından dursun başkan yaptığı tüm hataların sonunda, hem yeniçerileri gönderip bazı kötü sözleşmelere rağmen yepyeni bir takım kurması hem de aynı yılın ortasında fatih terim’le anlaşarak doğru yolu bulmuştu. baskın seçime gitmeseydi şu an hala başkandı ve bence biz bu sene üst üste 4’ncü şampiyonluğumuzu kutlayacaktık. ve benim fikrime göre en azından otel inşaatı bitmiş ve kemerburgaz’a da temel atılmış olacaktı. olmadı. kendisinden kurtulduk derken daha kötüsü geldi, camiayı birbirine kattı.
 • 5072
  kendisini düşürmek için birlikte çalıştığı arkadaşları tarafından bile satılmaya başlayan başkanımızdır.

  herkes rüzgarın yönüne konuşur, rüzgara göre şekil alır. gs tv‘ye yaptığı açıklamaları izlemeden buradaki yorumları okudum birkaç gün boyunca. sağolsun moderasyon cezayı bastığı için yorum da yapamayacağımı bilerek izlemek istemedim, dedim ki “başkan bu sefer çok saçma konuşmuş” belli ki.

  ancak yayını bugün bu saatte, cumartesi sabaha karşı izlemeye hasıl oldum ve o da ne! adam diyorki mhk’de var hakemleri oluşumu var ve bu oluşum sezonu tehir edecek, uyarıyorum diyor...

  buradaki yazılanlara bakılırsa sadece futbolculara haysiyetsiz demiş...

  adamlar pozisyon pozisyon anlatmak üzere videolar hazırlamış, güzel bir sunumla hakem isimlerini vererek gayet açık bir şekilde şaibe olduğunu ortaya koymuşlar...

  ama ben buraya bir bakıyorum ki tff bizim kardeşimiz demiş başkan sadece...

  kendisinin anlattıkları arasında, galatasaray’ın tarih boyunca hakemler tarafından kolay cezalandırılan oluşu var. bizim camiamız en ufak bir başarısızlıkta avazı çıktığı kadar kendisini eleştirirken, başarılarını o kadar da alkışlamıyor oluşu da var. ve bu durumun geçmişten beri böyle oluşu da var. yani yalnızca kendisiyle ilgili konuşmuyor, geçmişten günümüze diyor. yani galatasaray’ın genel olarak yaptığı bir hatayı ortaya koyma niyetinde...

  diyor ki bu sebeple bize kolayca düdük çalabilir hakemler, zira biz hemen içe dönük zanlı aramaya kalkıyoruz.

  hak vermemek mümkün mü?
  biz şampiyonluğa giderken, tüm taraftar kenetlendiğinde hakemler bizim aleyhimize düdük çalabiliyorlar mı?

  ya ben bu adamı dönüp dönüp savunmak istemiyorum, seviyorum ama sevdiğim kadar başarılı bulmuyorum. ancak burada ve tüm kamuoyunda ve hatta kendi yönetiminde “vurun kahpeye” noktasına nasıl geldi anlamıyorum...

  aslında anlıyorum...

  galatasaray’da bir başkan gelir, mali yapıyı düzeltir, takımı potansiyel haline getirir. sonra birileri gelir ve onun ekmeğini yer...

  kulüp o potansiyeliyle başarıya giderken gelen kişiler kesesini doldurur, taraftara şirin görünecek beyanat ve transferler yaparlar ancak tırtık tırtık kazarlar kuyusunu kulübün...

  müstehakız...

  ülkemiz de böyle değil mi? bu ülkede sakin, aklı başında, doğru işler yapanlar değil, şovanist, antihümanist, yamyam, kaba, ukala, tepeden bakanlar bir yerlerdeler, seviliyorlar, arzulanıyorlar...

  nuri bilge ceylan şu sözleriyle harikulade tespitini bizlere armağan etmişti;

  --- alıntı ---

  “bizde, alçakgönüllülük, sadelik, itiraf, kendinle alay edebilmek gibi özellikler hiçbir zaman bir üst değer olamamıştır. öğünmek, kurnazlık, yüksekten uçmak, alaycılık her zaman daha çok onay görmüştür.”

  --- alıntı ---

  işte bize bu kurnazlar müstehak. yalnızca galatasaray için konuşmuyorum, türk toplumunun tamamı için konuşuyorum...

  gelip gelip şu adamı savunduruyorsunuz bana. o kadar manasız bir şekilde eleştiriliyor ki... inanamıyorum bu kadar çok kişinin bu adamı istememesine. hep aynı şeyi ekliyorum ama belirtmem gerekiyor ki niyetim net olarak anlaşılsın; “evet hataları var ancak linç edilecek ne yanı var”

  başkanım ben seni anlıyorum ancak maalesef sonun geldi, belli ki tanrılar kan istiyor ve bu ülkede kurbanlar genelde doğruları söyleyen ve dokuz köyden kovulanlardır...
 • 5073
  https://twitter.com/.../1383187694298234880

  3 senedir fatih terim'e yaptığını kendi yöneticilerine de yapmaya başlamış olan başkan. yok, nasıl bu kadar hızlı onu cidden anlamıyorum. fatih terim ve yöneticiler de anlamamışlar zaten. cebinde böcekle falan mı giriyor toplantılara acaba? daha otoparka gidip kontak çevirmeden manşet oluyor konuşulanlar.

  bu arada nevzar dindar'ın kulüp tarafından yalanlanan haberinin yöneticiler doğrulamış. ben zaten yalanlanma zamanlaması nedeniyle yalan olduğuna hiç inanmamıştım. yalanlaması kolay oluyor diye bu tarz haberleri nevzat dindar'a yaptıracaklarını anlayacak kadar çözdük kendisini 3 yıllık süreçte. zaten hoca hakkında yapılan haberlerin çoğu uydurma haber değildi. kendisi yaptırdı, kamuoyu tepkisini ölçtü sonra yalanladı hep. hoca o haberlerin nasıl yapıldığını neden yapıldığını gayet iyi biliyordu. sonra kendisini sahaya veremiyor. veremez tabi, nasıl versin.
 • 5075
  bu saatten sonra şampiyon olabileceğimizi düşünmüyorum ama olur ya 2021 şampiyonluğunu alırsak, bu başkanının futbolculara ayar vermesi sayesinde olur.

  normalde benzer bir çıkışı terim yapsa, burada övgüden geçilmez. ışte imparatorun dokunuşu diye.

  ama gel gör ki terim içindeki o ışığı kaybedeli çok oldu, bu yüzden başkan kolları sıvadı.

  konuşması ve gelen tepkiler üzerine de, kötü niyetli veya konuşulanı anlamayan kişilerin verdiği gaz üzerine, konuşmayı dinlemeyen kişilerin isyan etmeleri.

  ben bu sene kesin bırakması taraftarıyım. ama konuşması filan yerinde. en büyük hatası 1) falcao transferi 2) terim ile geçen sene yolları ayırmaması
 • 5078
  bu adamın şu an içinde bulunduğu duruma düşürülüp günah keçisi ilan edilmesine hiç mi vicdanınız sızlamıyor da sürekli ama sürekli hasta adama giydiriyorsunuz? evet haklarımızı koruma konusunda başarısız oldular yönetim olarak ama neden iyi bir şekilde ayrılmak için uğraşmıyoruz? neden liseci tayfanın gazına gelip adamı yalnızlaştırıp istenmeyen adam ilan ediyoruz? daha dün söylediği mottoları dile pelesenk etmiştiniz? beyin gelişimi fetüste duran adamların gazına gelip adama giydirmeyelim. yönetimindeki adamlar şimdiden "biz istifaya davet ettik ama kabul etmedi" diye kendisini topun ağzına attı. sonra ne hikmetse ultaraslan denen ve benim için hep sucukcu tayfa olacak kitle sosyal medyadan istifaya davet etti ki bence bunlara gerek yoktu. hatırı sayılır ve ailesinin de tanıdığı birilerini devreye sokup hastalığı dolayısıyla görevinden ayrılması konusunda ikna edilebilirdi. şahsen böyle yapılmadığı için başkan da olayı kişiselleştirip hırsa bindirmiş gözüküyor ve bir hata da o yapıyor. sonuç olarak taraftarın çok sevdiği, kulübü avrupadan men cezasındna kurtaran, gayet iyi transferler yapan, başarı için hocasının her türlü olumsuz davranışına göz yuman ve belki de kulübü için hasta olan adama bu muameleyi reva görmek benim içimi acıtıyor.

  hadi terimcileri ve lisecileri anlarım onlara göre zaten hiç başarısı yok, her başarısını fatih terime borçlu. ama adam, fatih hoca kaç kere basın önünde kendisini ezmesine, altta kalmasına rağmen hocayla çalışmaya devam etmiştir. ünal aysal gibi fatih hocayı da gönderip sonra kendisi de başarısız olup gidebilirdi ve şu an bakınca zaten hiç bir şey değişmemiş olurdu. zaten teneke bağlayıp yolluyorsunuz, çok acı gerçekten.

  umarım başkan sağlığı daha da bozulmadan bir an önce istifa eder ve gerçekten kulübü batırdığı (!) için ne hikmetse aday olan o beş altı kişinin birinin başkanlığını görüp bu seferde nedamet duymak zorunda kalmazsınız. ve en önemlisi takım umarım dibi boylamaz. aslolan her zaman galatasaraydır.
 • 5079
  vur abalıya durumu yaşayan başkanımız. ciddi sağlık problemleri var ve yaşın getirdiği bir ben bilirimlik ile doğru ifadeler kullanmamış olabilir. koltuk sevdalısı olduğunu düşünmüyorum,sadece belli emeklerle bir yere getirdiği galatasaray 'ı kolay teslim etmek istemiyor. bu düşünce ve duyguyu anlıyorum.hiç birimizin güvenmediği insanlara o da güvenmiyor. emeklerin heba olacağını düşünüyor. hangimiz düşünmüyor acaba bunu? bende tff ve mhk'ye sessiz kalmasına kızıyor ve eleştiriyorum. umarım bu sessizliğin altında bizim bilmediğimiz şeyler vardır.
 • 5082
  galatasaray için elinden gelenin fazlasını yaptı. şimdi başkan adayı olup * beylik laflar edenlerin görevden kaçtığı 2018 baskın seçiminde gs kayyum tehlikesi ile karşı karşıya iken elini taşın altına koydu. fakat tff ve çirkef rakiplere karşı bu kadar sinik kalması kulübü çok yıprattı verdiğin hizmetler için teşekkürler başkan ama artık yeter aday olma lütfen. yerine kim gelir bilmiyorum ama fatih terim ile birlikte sene sonu bırakmanız bu kulübün hayrına olacak gibi.
 • 5083
  kendisini ffp döneminde, zor mali şartlar altında gelmiş ve bir geçiş dönemini kazasız belasız atlatmış iyi niyetli bir başkan olarak hatırlayacağım.

  sağlık durumunu göz önüne aldığımızda artık çekilmesi gerektiğini düşünüyorum. mütevazı, kişisel olarak donanımlı, galatasaray'ın haklarını kapasitesi ölçüsünde savunan ve otoriter bir başkandı. son dönemde dışarıya karşı sönük içeriye karşı ise sert bir tavır takındı ki, bu içeriye karşı takındığı sert tavır da her galatasaraylı'nın hislerine paraleldi. kendisinden federasyon, mhk ve medyaya karşı da aynı sertliği uygulamasını şahsen beklerdim. genel olarak bakıldığında son 1-2 aydan önceki aylardaki yönetimini, galatasaray çıkarlarını önceliği yapmasını, hatta sağlığından öncelikli tutmaaını değiştirmez.

  sonraki yıllar için bize biraz daha ünal aysal tarzı, rakipleri bozacak ve kulübü ileriye koşturacak, ofansif ve işini bilen mizaçlı bir isim başkan olarak gerekli. cengiz'e de hizmetleri için teşekkür edilmeli.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!